Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Delší vs. kratší hráči

Přiznám se, ze jsem také čekal víc kratších hráčů, (dle toho, ze si beru většinou o číslo menší hůl než mé okolí) ale beru to tak, ze se sem napsali jen ti z nás co jim to lítá a poměřují si ....ego. >150 na 8i asi dokážu pochopit. Před 2 roky jsem se snažil zbavit šlajzu a tak jsem na půl sezóny skončil u ran mezi draw a zátahem. Nízké a dlouhé carry navíc s dobehem. Hrál jsem daleko a nebyl jsem schopny žádný míček zastavit. Byl jsem v tu dobu o 20m carry na každém zeleze delší než dnes (a nespokojený honem hledal trenéra, který mé hole opět naučí hrát)
Kratší hráči lajkují dlouhé...🤪 včetně mě
 
titleist ap1 + 0,7 palce, vzdálenosti jsou carry - při plus minus 20 stupních celsia

56 st. W - 95 - 100 m
52 st. W - 100 - 105 m
47 st. W - 110 - 115 m
PW - 125 m
7i - 125 - 130 m
5i - 165 - 170 m
hybrid 23 st. - 180 m
driver 10,25 st. - 210 - 220 m
oprava 7i - 145 až 150 m
 
Myslim, ze kratsi hraci proste mlci :D

Takze pani... ja mam Sw <60m, u drivu jsem rad za 180m. Obcas je to i 195m, ale o tom to neni.

Vice mene vsechny jamky mam v hlave nastavene default +1. To je pak radosti z paru ci biride :)
 
Tohle mi trochu připadá jako soutěž, kdo HO má nejdelšího :D

Podle mě vůbec nejde o délku, ale o přesnost. Hodně hráčů okolo mě dávno opustila LW/SW a rány do 100m hraje s nižší trajektorií a polovičním nápřahem - jednoduše řečeno “minilazice chyby”.

Délka rány taky závisí na trajektorii a počasí - 7i může být v mém podání 130, ale i 150 - vše volím podle pin pozice a ostatních okolností.

Já jsem bohužel krátký hráč, takže můj driver 200m z bílých obvykle pochytají překážky, tak tomu musím přizpůsobit svůj course management.

Máš pravdu, lob wedge patří do bagu HCP 10 (spíš 6) a níž jinak jen zabírá místo a kazí skóre.
 
Máš pravdu, lob wedge patří do bagu HCP 10 (spíš 6) a níž jinak jen zabírá místo a kazí skóre.
cim nizsi jsem mel hcp, tim min jsem lobku pouzival az doslo k tomu, ze ji vubec nemam
 
Mam Lw... a jednu dobu jsem nosil dve. Nic mi to nekazilo.
Tyhle obecne statementy mam moc rad. At si kazdy nosi co chce..

Nosit dvě lob wedge je fakt cool... Nicméně jsi mi dal za pravdu, a to mne těší. Lob wedge si beru jen když prší do písku, protože se nedostanu pod balon. Plnou ránu jsem s ní hrál naposledy 2012 ve Varech přes strom u grýnu. Dnes se snažím raději přímo na green ;-)
 
Upraveno:
Dle hodinek toto:
Driver 180-220m
Hybrid 160-220m
5i 150m
6I 140m
7i 130m
8i 120m
9i 110m
PW 100m
50° do 90m
54° do 70m
58° do 60m
putter pod 70m :rolleyes:
jestli je na hodinkách 138 nebo 146m mě je fuk, 6i a jsem v klidu
vše podle počasí a nálady +-10m
 
Kratší hráči lajkují dlouhé...🤪 včetně mě
Kratší hráči nějak neví čím se tady zapojit do diskuze. A nechci si tu kazit pocit, že oproti jiným ženám, které jsem ve flajtu zatím kdy potkala, jsem zpravidla o dost delší.
 
Nosit dvě lob wedge je fakt cool... Nicméně jsi mi dal za pravdu, a to mne těší. Lob wedge si beru jen když prší do písku, protože se nedostanu pod balon. Plnou ránu jsem s ní hrál naposledy 2012 ve Varech přes strom u grýnu. Dnes se snažím raaději přímo na green ;-)
No fakt nevim co je na tom cool, ale hlavne ze mas pravdu. :)

Ja jsem s kazdou hral naprosto konkretni rany. Fungovalo to dobre. Pak jsem se na sve pomery vyznamne prodlouzil a jedna z holi prestala byt uzitecna a sla pryc. Nahradila ji uplne jina kombinace. Mj. sve prvni turnajove birdie jsem dal jako chip in Lw64 :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom