Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Delší vs. kratší hráči

Ano je pravda, ze informace o tom, zda jsme s delkou ran spokojeni atd se postupne zacala vytracet.
Ja osobne bych bral jeste cca +10m na driveru. Jinak spokojenost.
Napr hriste v Roznove p/R jsem treninkove obesel pouze s zelezy a wedgkami (5-PW + 52° a 58°). Nutno podotknout, ze vysledek byl snad uplne stejny, jako bych pouzival vsechny hole.

Jinak delsi drive pro me bude aktualni, az (a jestli) se dostanu na HCP, ktery me posune na bile odpaliste.
Jinak jsem spokojen.
Jsem lehka vaha a nemam ani 180cm, takze to asi taky trosku hraje roli s tema pakama...
A jak uz tady bylo receno, samozrejme se odpal musi prizpusobit povetrnostnim podminkam.

Kazdopadne vsem diky za reakce...
 
Kam chodíte na to carry měření? U wedží a krátkých želez to na grýnu zjistím podle pitchmarku, ale ostatní na fw? Tam místo dopadu fakt nenajdu. To opravdu máte všichni k dispozici trackman? Nebo vám někdo čeká v dopadové zóně? 🤔
 
Kam chodíte na to carry měření? U wedží a krátkých želez to na grýnu zjistím podle pitchmarku, ale ostatní na fw? Tam místo dopadu fakt nenajdu. To opravdu máte všichni k dispozici trackman? Nebo vám někdo čeká v dopadové zóně? 🤔
u dreva to vim i z ran do greenu, ale jinak ze hriste a z flightscope :)
 
Kam chodíte na to carry měření? U wedží a krátkých želez to na grýnu zjistím podle pitchmarku, ale ostatní na fw? Tam místo dopadu fakt nenajdu. To opravdu máte všichni k dispozici trackman? Nebo vám někdo čeká v dopadové zóně? 🤔


Používám gamegolf, z toho se to dá odhadnout.
 
Za poslední 3 roky jsem prodloužil rány cca o 20m a v kombinaci s tím, že jsem začal hrát s driverem je to najednou o něčem jiném.:) Je veliký rozdíl hrát 350m dlouhý 4-par 3w z týčka + do greenu 6i a nebo (po prodloužení ran) driver a do greenu 52° wedge. S délkou ran jsem absolutně spokojený a mnohem víc těď pracuju na konzistentnosti a přesnosti. Protože dlouhé rány jsou fajn, ale pořád je lepší hrát 8i z fw než wedge z metrového rafu :p
 
Hraju golf od r. 2005, tedy teď už nijak často, ale čísla která se zde uvádí, jsem viděl u málokoho. Ale každého věc.

Osobně si beru:

  • driver když mám exkluzivní den (u @mkopcak na návštěvě jsem ho neměl), a hraju s ním tak 220-230 m, když je blbej den, tak to netrefuju a letí to na 180, což zahraju i hybridem s větší konzistencí,
  • 3h na 170-185 m
  • 4h na 155-170 m
  • 5i okolo žlutýho kolíku
  • 7i na 130+
  • PW okolo červenýho kolíku
  • SW 54° cca 80 m
  • LW 58° 60 m
Snažím se poslední dobou ubrat u těch kratších holí a brát si o číslo víc. Protože nemám ambici jít do kategorií bílé odpaliště, tak mi to stačí. Problém byl v Berouně přes rokli, ale tam to zkrátili. Klidně bych ubral 10% délky výměnou za 20% konzistence.
 
Používám gamegolf, z toho se to dá odhadnout.
Jasný. Odhady. To jsem tak nějak čekal... takže relevantní data tu má snad jen @JanKostalCZE. Což jsem taky čekal. 😎😆 Sorry jako, ale odhad třeba u driveru = +/- klidně 30 m. A hlásit pak Driverem hraju 230 nebo 260 je fakt rozdíl. Rozhodně to ale nebrat tak, že bych to někomu nepřál nebo snad záviděl. Jen mi přijde hloupé tu hlásit odhady.

Pro ostatní, co při čtení těch čísel mají pocit, že jsou krátcí - dokud to nebudou data z trackmana, tak to neberte moc vážně 😉 stejně je důležitější konečné skóre! 🤘
 
Jasný. Odhady. To jsem tak nějak čekal... takže relevantní data tu má snad jen @JanKostalCZE. Což jsem taky čekal. 😎😆 Sorry jako, ale odhad třeba u driveru = +/- klidně 30 m. A hlásit pak Driverem hraju 230 nebo 260 je fakt rozdíl. Rozhodně to ale nebrat tak, že bych to někomu nepřál nebo snad záviděl. Jen mi přijde hloupé tu hlásit odhady.

Pro ostatní, co při čtení těch čísel mají pocit, že jsou krátcí - dokud to nebudou data z trackmana, tak to neberte moc vážně 😉 stejně je důležitější konečné skóre! 🤘
Tak jestli to tady někteří hlásí na základě toho, jak jim to letí na driving range a odhadují, kolik to tak asi bylo, tak jasně. Ale věřím, že každý z nás už šel nějaké to kolo na hřišti a ví, co si z jaké vzdálenosti může dovolit. Samozřejmě ty přesně čísla typu 163, atd...tak to už asi bude nějaká zkušenost s měřícím zařízením.
A já při položení této otázky jsem očekával přesně tento typ dat. Tedy (svým způsobem) ''odhad'', na jehož základě se daný hráč rozhoduje na hřišti, kterou hůl vezme do ruky.
Až bude stát TrackMan tolik, že ho bude mít každý, pak budu očekávat přesná, evidovaná data s výpočtem statistické odchylky, graf gausovy křivky a další neméně důležité golfové údaje :D :D :D
 
Jo a jestli tady někdo hlásí jednotlivá železa po 10-20m, a pak se na hřišti sekne s odhadem o 30m, tak ho teda lituju. Protože cca 30m, to je jako velikost skoro každého greenu ne? :D To se pak těžko bojuje o procenta v kolonce GIR
 
56ka - 80 m
9ka - 130-140 m
8ka - 150-160 m
Hybrid 3ka - 220 m

A jsem spokojen:)


jsem asi nejkratší hráč široko daleko já mám poslední 8i dopad míčku změřený na 128 m ( včera ) a samozřejmě se to může doskákat / dovalit ještě o kus dál, takže s ní hraju celkovou vzdálenost 135-145m ale hrát 8i 160 carry to mi přijde mimozemské.
 
jsem asi nejkratší hráč široko daleko já mám poslední 8i dopad míčku změřený na 128 m ( včera ) a samozřejmě se to může doskákat / dovalit ještě o kus dál, takže s ní hraju celkovou vzdálenost 135-145m ale hrát 8i 160 carry to mi přijde mimozemské.
Přiznám se, ze jsem také čekal víc kratších hráčů, (dle toho, ze si beru většinou o číslo menší hůl než mé okolí) ale beru to tak, ze se sem napsali jen ti z nás co jim to lítá a poměřují si ....ego. >150 na 8i asi dokážu pochopit. Před 2 roky jsem se snažil zbavit šlajzu a tak jsem na půl sezóny skončil u ran mezi draw a zátahem. Nízké a dlouhé carry navíc s dobehem. Hrál jsem daleko a nebyl jsem schopny žádný míček zastavit. Byl jsem v tu dobu o 20m carry na každém zeleze delší než dnes (a nespokojený honem hledal trenéra, který mé hole opět naučí hrát)
 
Ještě k tomu měření. Na příhru si většinou měřim vlajku. Je to tedy kombinace laseru a dopadu před/za vlajku. Dřeva beru s dobehem a souhlas, ze carry je víc odhad než znalost. Na druhou stranu, když vím, ze konec vody je 190 a skončím s dřevem na fw, tak mi napsaných 200 nepřijde úplně mimo. Ano trefim tak 5 ran z 10. Další 3 s malou odchylkou a dvě úplně jinam. Jsou to amatérské čísla, ale predpokladam, ze od kopyta s HCP kolem 20 (neuražejte se, myslím sebe) nikdo víc čekat nemohl. 😜
 
Jasný. Odhady. To jsem tak nějak čekal... takže relevantní data tu má snad jen @JanKostalCZE. Což jsem taky čekal. 😎😆 Sorry jako, ale odhad třeba u driveru = +/- klidně 30 m. A hlásit pak Driverem hraju 230 nebo 260 je fakt rozdíl. Rozhodně to ale nebrat tak, že bych to někomu nepřál nebo snad záviděl. Jen mi přijde hloupé tu hlásit odhady.

Pro ostatní, co při čtení těch čísel mají pocit, že jsou krátcí - dokud to nebudou data z trackmana, tak to neberte moc vážně 😉 stejně je důležitější konečné skóre! 🤘
z trackamana normalnima micema a ne drivingacema :)
Myslim, ze zmereni hodinkama bude presmejsi nez vypocet dle radaru
verim, ze vypocet radaru za pul mice je presnejsi nez gps, ktera ma predevsim v lesnatych oblastech odchylky 5-7m
 
Nic proti nikomu. Mám problém s tím prohlášením CARRY. Pokud to někdo napíše, pak čekám reálná změřená data. Nikoli odhad. Když ale napíšeš Na 200 m si beru 5 fw, na 150 7i, driverem končím na 250 m atd. pak je to ok. Za mě.

Mír woe! ✌
 
Než jsem si přečetl tento článek, měl jsem se spíš za delšího hráče. V porovnání s kamarády, co chodím hrát (máme HCP 10-20), beru zejména u želez vždy o hůl kratší...
SW 85
GP 100
PW 115
9i 125
8i 135
7i 145
6i 150 (tady už se zkracuju 😕)
5i 155
hybrid ani dřevo nehraju, jsem s tím nepřesný
Driver 180-210
PS. U želez z týčka jsem u každé hole cca o 5-10 metrů delší...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom