Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Délka ran

Úplně upřímně - délka ran je důležitá až pro hráče s opravdu nízkým hcp, kteří potřebují hrát co nejvyšší počet birdie na kolo. Oni se musí dostávat do pozic, ze kterých je možné proměňovat skórovací putty, tzn hrát do greenu co nejkratší hůl, potažmo tu nejkomfortnější, co daný hráč zvládá nejlépe a většinou jsou to kratší rány do 100 metrů a jelikož mají čtyřpary z bílých a černých odpališť kolem 370-430m, musí hráči řešit délku drivů. Viz. Phill Mickelson - právě on doplácí na svou nepřesnou hru z tee, kde je pro něho eliminující délka vs přesnost.

U golfistů s průměrným hcp, kteří hrají na bogey golf však stačí, jak už bylo zmíněno hrát třeba 2 železa a pak 3. ránu do greenu a ještě stále attackovat par jamky. Proto si myslím, že pro většinu golfistů délka není stěžejní téma
 
Úplně upřímně - délka ran je důležitá až pro hráče s opravdu nízkým hcp, kteří potřebují hrát co nejvyšší počet birdie na kolo. Oni se musí dostávat do pozic, ze kterých je možné proměňovat skórovací putty, tzn hrát do greenu co nejkratší hůl, potažmo tu nejkomfortnější, co daný hráč zvládá nejlépe a většinou jsou to kratší rány do 100 metrů a jelikož mají čtyřpary z bílých a černých odpališť kolem 370-430m, musí hráči řešit délku drivů. Viz. Phill Mickelson - právě on doplácí na svou nepřesnou hru z tee, kde je pro něho eliminující délka vs přesnost.

U golfistů s průměrným hcp, kteří hrají na bogey golf však stačí, jak už bylo zmíněno hrát třeba 2 železa a pak 3. ránu do greenu a ještě stále attackovat par jamky. Proto si myslím, že pro většinu golfistů délka není stěžejní téma
Driv jsem byl typ hrace, co vsude rve za kazdou cenu driver, ted jsem dospel?? :D a casto hraju z tycka 3kov, pujdu radsi hrat do greenu 8kov za cenu jiste fw z tycka nez wedge po drivu do rafu nebo outu :)
 
To máte sice naprostou pravdu, ale třebá já osobně nechodím na golf abych "přizdisral" a větší potěšení mi udělá boggie kvůli zpackaný přihrávce po 250 metrovym rovnym drajvu než par po třech ranách sedmičkou. Tím neříkám, že je to tak správně, ale že to tak mám rád ... 😜 ... a nejsem zdaleka sám ... ;)
 
Samozřejmě :D taky radši rvu drajva na krátkých čtyřparech na green, v tom je to kouzlo golfu, když se to povede, tak Vás to odmění. Většinou ale tam kde bylo dáno na délce ran, bylo zase ubráno v jiných ohledech ;),. Minule jsem šel turnaj a za mnou hrál nějaký Maďar, co drajvoval 280-300m carry, sedmičkou bez problémů 200m, ale přesto došel pouze 77 ran. Když jsem ho viděl na greenech, tak to nebyla zrovna hitparáda... :cool:
 
Jsem to tady pročetl, nejsem žádný bombarďák, ale abych hrál cíleně o ránu navíc na green jsem snad dělal jenom v začátcích. Takže mojí snahou je hrát GIR, jakou kombinací holí to už je jiná věc, jeden pětipar na Konopí(4 R), hraju prapodivnou kombinaci 3i, 3fw nebo 2h a wedge do grenu. Ano, některé čtyřpary jsou pro mě nedosažitelné, ale stejně když mi zbývá 200 do greenu tak nehraju 2x PW ale zkusím trojku dřevo.. A jinak musím souhlasit že úplně stěžejní délka ran není, asi nejdůležitější je konzistence, ale upřímě závidím dlouhým hráčům, ono hrát do greenu 5i nebo PW je velký rozdíl, tím nemyslím zrovna brzdu na greenu, ale právě tu konzistenci, PW hraju +-100m, 5i 130-160..:):):)
 
Tak to by chtěl každý daleko a na střed fw. Jde o to co je dál a přesněji jistě na střed fw a jistá dále nebo daleko a nejistě , jestli v součtu nebude ten 90% přesný blíže jamky než 110% a nevím kam. A potom procento úspěšnosti patu do 2m a 5m.
 
Tak to by chtěl každý daleko a na střed fw. Jde o to co je dál a přesněji jistě na střed fw a jistá dále nebo daleko a nejistě , jestli v součtu nebude ten 90% přesný blíže jamky než 110% a nevím kam. A potom procento úspěšnosti patu do 2m a 5m.
Umí to někdo přeložit do jazyka kmene obývajícího Českou kotlinu? 🤭
 
Dnes jsem byl hrát 2x 9tku. První rundu jsem si rekl ze si to hodim max na dva micky s nejvetsi opatrnosti abych je neztratil . Zahral jsem 41 ran a ztratil jsem jen jeden. Druhou 9tku sem sel klasiku a kdyz sem napalil 265m drive , ktery sice skoncil v semi rafu, ale na 5ti paru jsem byl druhou ránou na greenu tak jsem mel mnohem vetsi pocit uspokojeni nez za celekch tech 9 jamek predeslejch :D a ano zahral jsem 47 ran a vim ze kdybych hral opatrneji tak zahraju adi min, ale priste budu hrat zas na tech 47:p:p
 
Umí to někdo přeložit do jazyka kmene obývajícího Českou kotlinu
Tož synku, jak do toho je.neš tak akorát tak budeš uprostřed toho vysekaného a když vši silů , tak můžeš byť, však víš , kde, jak ho najdeš v tým vysokým tak sa spotíš. A včil de o to , kdo to spíš dostrká do té jamy! Poté porovnaj čísla a čumíš kdo je lepší?
 
Tož synku, jak do toho je.neš tak akorát tak budeš uprostřed toho vysekaného a když vši silů , tak můžeš byť, však víš , kde, jak ho najdeš v tým vysokým tak sa spotíš. A včil de o to , kdo to spíš dostrká do té jamy! Poté porovnaj čísla a čumíš kdo je lepší?
Konečně je tvému písemnému projevu rozumět 😂
 
Našel jsem zajímavý článek o tom, jaké vzdálenosti by jste mohli dosáhnout jednotlivými holemi v závislosti na rychlosti otáčení hlavy vašeho driveru.
Zde je tabulka (pozor rychlost je v mph a vzdálenosti v yardech)
A1D7685E-1139-41E4-AB9A-B32DCB774C78.png


Další zajímavou informací je, jak je možno zvýšit vzdálenost hry driverem úpravou startovacího úhlu míčku a snížením jeho zpětné rotace.
A také informace, že pro hráče, kteří nedosahují rychlosti otáčení hlavy driveru 80mph, je zbytečné sebou tahat 14 holí, neboť rozdíl v carry vzdálenostech standardních jednotlivých holí jsou velmi nízké a je lepší pak mít méně holí s větším rozdílem loftu (6st. místo obvyklých 4st.)

Více detailů v článku
 
Našel jsem zajímavý článek o tom, jaké vzdálenosti by jste mohli dosáhnout jednotlivými holemi v závislosti na rychlosti otáčení hlavy vašeho driveru.
Zde je tabulka (pozor rychlost je v mph a vzdálenosti v yardech)
Zobrazit přílohu 9864

Další zajímavou informací je, jak je možno zvýšit vzdálenost hry driverem úpravou startovacího úhlu míčku a snížením jeho zpětné rotace.
A také informace, že pro hráče, kteří nedosahují rychlosti otáčení hlavy driveru 80mph, je zbytečné sebou tahat 14 holí, neboť rozdíl v carry vzdálenostech standardních jednotlivých holí jsou velmi nízké a je lepší pak mít méně holí s větším rozdílem loftu (6st. místo obvyklých 4st.)

Více detailů v článku
Mně to sedí, opravdu jsem se zkrátil, a to u všech holi podle tabulky. Ze 120 (přesně 121 v roce 2006) jsem spadnul na 98 vloni.
 
Upraveno:
@Mirek_62 , ten článek z roku 1,2 platil pro vybavení a míče z roku 2013 , od té doby pokročila technologie a vývoj . nejvíce drivery a míče, to už tu bylo na jamce napsáno.
Já tu změnu tak nevidím, mně ta tabulka docela věrohodně vypovídá o mých délkách. Veškeré vybavení včetně míčů v roce 2013 bylo v podstatě na limitu, drivery tedy rozhodně. COR je na maximu, obsah také a MOI to se tu řešilo nejvíc v roce 2008. Dle mého názoru největší inovace do golfu přišlo u dřev v roce 2005. Možná je to subjektivní, poněvadž se od té doby už jen zkracuju... :cool:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom