Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Délka ran

Tak se přiznejte pánové, kdo jak starý jste, tedy podle průměrné délky vašich drivů.
Zde jeden průzkum a výsledky amatérů (upozorňuji, že údaje jsou v yardech a jedná se o celkovou vzdálenost, nikoliv carry a bez ohledu na HI).

Average Driving Distance By Age in 2019:
  • 10-19: 234.2 yards
  • 20-29: 239.7 yards
  • 30-39: 233.7 yards
  • 40-49: 225.9 yards
  • 50-59: 215.4 yards
  • 60-69: 204.5 yards
  • 70+: 190.4 yards
zdroj: http://www.golfwrx.com/638134/the-average-driving-distance-for-male-amateur-golfers-by-age/

Kouknul jsem do svých statistik (údaje v metrech)
a jsem „mladej junák” 🤭
65F703B7-8774-47F2-9D88-1B9A831058EC.jpeg
 
Ja bych mel mit 239. Takze asi sedi cca :).
 

Přílohy

  • D476E448-2E7D-498C-8403-788955780C59.jpeg
    D476E448-2E7D-498C-8403-788955780C59.jpeg
    39,5 KB · Zobrazení: 228
Mám malou připomínku k délce ran driverem, výrobci kažtý rok prodávají nové modely s leppší technologií a prezentují prodloužení okolo 4 yardů. Hraji golf 15 let a 13 let
se zabývám servisem a stavbou nových holí. Vystřídal jsem velmi mnoho driverů a jednoduše je rozděluji na přívětivé - odpoštějící a ty druhé. Kdyby platily výroky výrobců tak
bych dnes měl střílet 300 m, ale to pravda není. U přešlých příspěvků , měl každý svojí extrémní vzdálenost, ale mnoho špatných ran. Zakopaný pes je délce schaftů , kdy výrobci úmyslně prolužují schafty pro delší rány. To je naprosto kontraproduktivní,dlouhý schaft ,značně snižuje procento dobrých ran. Já stavím drivery s max.délkou 44"
setkel jsem se s driverem o délce 46 1/2" to je naprosté zvěrstvo. Moje poslední zkušenost, přišel za mnou klient s posledním modelem driveru,značku neuvedu, že se nemůže
trefit , že udělá jednu dobrou z deseti. Jeho schaft měl 46" po podrobné konverzaci jsem mu navrhl délku 43". Za pár dní mi volal, že to funguje perfektně. Byl o tom hezký díl
na GolfChanelu, nechci se chlubit ,ale zkracuji drivery již mnoho let.
 
Slušný, většinou by mě udělala sedmičkou dřevem, když bych se jo trefil, tak by musela vyndat pětku :)
 
Hm, tak mé nejlepší drivy jsou stejně dlouhé jako průměrné drivy průměrné mexické golfistky. Nějak nevím, jak s tou informací naložit...
 
Hm, tak mé nejlepší drivy jsou stejně dlouhé jako průměrné drivy průměrné mexické golfistky. Nějak nevím, jak s tou informací naložit...
Asi málo piješ Tequilu 🤭
 
Narozdíl od dosud diskutujících jsem se asi podíval i do pravé poloviny obrázku. Když si odmyslím prsa a vzadu vykukujíci culík, rozhodně bych neřekl, že je to žena.
 
Narozdíl od dosud diskutujících jsem se asi podíval i do pravé poloviny obrázku. Když si odmyslím prsa a vzadu vykukujíci culík, rozhodně bych neřekl, že je to žena.
Nebuď tak přísnej. Nám 50+ připadá v pohodě třeba i jen proto, že je mladší (dámy prominou).
JKupWF2.jpg
 
Nebuď tak přísnej. Nám 50+ připadá v pohodě třeba i jen proto, že je mladší (dámy prominou).
JKupWF2.jpg
Sice ještě pár měsíců nebudu 50+, ale mám to tak nějak stejně.
 
Tady jeden (sice trošku) starší článek, ale Bohouš už tu není, tak snad nikdo další nebude zpochybňovat „směroplatnost” uvedeného textu 🤭

 
Tady jeden (sice trošku) starší článek, ale Bohouš už tu není, tak snad nikdo další nebude zpochybňovat „směroplatnost” uvedeného textu 🤭

To že umím docela obstojně mluvit a číst česky,mi u těchto článků moc nepomáhá :D:D:D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom