Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Délka ran

Našel jsem zajímavý článek o tom, jaké vzdálenosti by jste mohli dosáhnout jednotlivými holemi v závislosti na rychlosti otáčení hlavy vašeho driveru.
Zde je tabulka (pozor rychlost je v mph a vzdálenosti v yardech)
Zobrazit přílohu 9864

Další zajímavou informací je, jak je možno zvýšit vzdálenost hry driverem úpravou startovacího úhlu míčku a snížením jeho zpětné rotace.
A také informace, že pro hráče, kteří nedosahují rychlosti otáčení hlavy driveru 80mph, je zbytečné sebou tahat 14 holí, neboť rozdíl v carry vzdálenostech standardních jednotlivých holí jsou velmi nízké a je lepší pak mít méně holí s větším rozdílem loftu (6st. místo obvyklých 4st.)

Více detailů v článku

Tohle je zajímavý. Nejsem si jistej, jestli si to z prosince pamatuju dobře, třeba mě @requo opraví. Ale 7kou jsem švihal kolem 90 MPH a lítalo to kolem 150 m = 165 yardů. Čím to?

S driverem to bylo tuším 110 MPH a v průměru mi lítá 230 - 250 m. Takže tady to celkem sedí.
 
@Mirek_62 , ten článek z roku 1,2 platil pro vybavení a míče z roku 2013 , od té doby pokročila technologie a vývoj . nejvíce drivery a míče, to už tu bylo na jamce napsáno.
Bohouši, zase sis přečetl jen datum, kdy to bylo publikováno?
Víš ta tabulka uvádí vztah mezi rychlostí hlavy driveru a vzdáleností letu míče.
A teď k té tebou podsouvané naprosté nepřesnosti a neaktuálnosti údajů”
Citace ze článku „Well, since we also know that the average driver swing speed on Tour typically runs around 112 to 113 mph”
A výsledky měření na PGA - citace „
The 12 months from July 2018 to June 2019 were the wettest July to June period in the U.S. by far dating back to 1895. Turns out plugged tee shots don’t roll very far.
Confounding the distance numbers from this year is how the average swing speed on the PGA Tour is now more than 114 miles per hour, the fastest it has ever been. Even more telling: Average carry distance for drives is nearly 280 yards,”
Takže - průměrná rychlost hlavy vzrostla za těch 6 let o hrozných 1,78%. Takže někde na úrovni statistické odchylky.
U carry vzdálenosti je v článku uvedeno 269y, takže zde činní nárůst 4,1%. Opět nic, co by stálo za řeč (tedy kromě marketérů jednotlivých značek). Je s podivem, že firmy cpou neuvěřitelné částky do vývoje kvůli tak „mohutnému” zlepšení.

Takže @bohumil.koval děkuji za tvůj příspěvek, který je, jak říkávala moje babička „k prdu” 👍

Pro mne osobně jsou údaje ze článku stále relevantní.
 
Ale 7kou jsem švihal kolem 90 MPH a lítalo to kolem 150 m = 165 yardů. Čím to?
No ona není 7. jako 7. Asi přesnější pro porovnání by bylo uvádět loft hole. Různí výrobci to „šidí” a za 7. vydávají ve skutečnosti 6. na prodlouženém shaftu.
 
Tohle je zajímavý. Nejsem si jistej, jestli si to z prosince pamatuju dobře, třeba mě @requo opraví. Ale 7kou jsem švihal kolem 90 MPH a lítalo to kolem 150 m = 165 yardů. Čím to?

S driverem to bylo tuším 110 MPH a v průměru mi lítá 230 - 250 m. Takže tady to celkem sedí.
ja mam na 7i (34st) svihovku 96mph a lita kolem 180yds, takze ta tabulka nebude vypovidajici pro vsechny
 
ja mam na 7i (34st) svihovku 96mph a lita kolem 180yds, takze ta tabulka nebude vypovidajici pro vsechny
Asi to je pro průměrný hráče, ne pro scratch 🤭
Zřejmě máš nadprůměrný smash faktor ;)
 
Takže vám to všem sedí?? To jste, ale zapomněli , že nemáte nářadí z roku 2013!! A hlavně míčky.

Já mám hole z roku 2008 a některý míčky i starší:).
 
Jen abych zamezil spekulacím, které tady šíří Bohouš (zda záměrně nebo jen z neznalosti není podstatné)

Pro golfové míče je stanovena maximální počáteční rychlost míče - tato rychlost je stanovena v technických podmínkách pro schvalování míčů USGA a R&A. Další omezení je min. průměr a min.hmotnost. Vzhledem k tomu, ze tyto parametry, ovlivňující rychlost míče (a tím i vzdálenost carry), platí již více než 10let, je zřejmé, že to zda se hraje míči z roku 2013 nebo 2020 nemá na rychlost míče vliv.

Golf Channel Chief Technical Advisor Frank Thomas has the answers. Quoting Thomas, the former technical director of the USGA and founder of FranklyGolf.com: “The Initial Velocity (IV) test is based on the speed the ball leaves a steel striker attached to a wheel weighing approximately 200 pounds and traveling at just under 98 mph. The limit is 250 feet per second plus a tolerance of 2 percent, which set the limit at 255 feet/second. Or, about 173.5 mph.” - publikováno v r. 2009.
Zde aktuální znění předpisu https://www.randa.org/~/media/files...Velocity-Test-Protocol-21.ashx?date=08Apr2019

Vliv má samozřejmě i rotace míče a jeho aorodynamika. Nicméně jak už jsem uvedl v dřívějším příspěvku, je rozdíl v průměrné délce drivů na PGA o 4,1% oproti roku, kdy byl mnou zmíněný článek publikován. Toto zvýšení já osobně pro amatéry považuji za nepodstatné.
 
No ono rychlost hlavy hole a jeho odrazová schopnost= chce mi někdo tvrdit, že za 7 let se nezměnila, to jedna proměnná, druhá aerodynamika, třetí shafty a další různé udělátka, která umožňují dosahovat max možných výsledků.
Tak proč to furt někdo vymýšlí , někdo kupuje a ještě někdo toto vše včetně reklamy financuje, stačí si přečíst tady jamku a všechny vývojáře a nevim koho okamžitě propustím. Budu měnit pouze barvy/ každý rok podle image/ trendu a je to.
 
No ono rychlost hlavy hole a jeho odrazová schopnost= chce mi někdo tvrdit, že za 7 let se nezměnila, to jedna proměnná, druhá aerodynamika, třetí shafty a další různé udělátka, která umožňují dosahovat max možných výsledků.
Tak proč to furt někdo vymýšlí , někdo kupuje a ještě někdo toto vše včetně reklamy financuje, stačí si přečíst tady jamku a všechny vývojáře a nevim koho okamžitě propustím. Budu měnit pouze barvy/ každý rok podle image/ trendu a je to.
Ano Bohouši, máš pravdu. 🤭
 
No ono rychlost hlavy hole a jeho odrazová schopnost= chce mi někdo tvrdit, že za 7 let se nezměnila, to jedna proměnná, druhá aerodynamika, třetí shafty a další různé udělátka, která umožňují dosahovat max možných výsledků.
Tak proč to furt někdo vymýšlí , někdo kupuje a ještě někdo toto vše včetně reklamy financuje, stačí si přečíst tady jamku a všechny vývojáře a nevim koho okamžitě propustím. Budu měnit pouze barvy/ každý rok podle image/ trendu a je to.
Je to obchod...
 
A stačí tam udělat jako ostatně “fšude” ty “kurvítka” zavést jednotnou záruční dobu a výroba má vystaráno😆😄.
Myslím, že kurvítka už má TaylorMade zavedené dávno. Mě už praskly líce u dvou FW a jednoho driveru. Od té doby mi tato značka nesmí domů.
A zničit hole si umějí golfisté sami. Už jsem viděl docela dost prasklých šaftů.
Záruční dobu naštěstí neurčují výrobci. Ta minimální je daná zákonem, výrobci mohou jen prodloužit.
Ale nechápu, co to má společného s tématem, takže zpět k němu.
 
Tady jsou pořádný čísla :)

Teď s ním točil MC video, 7i 210y carry, driver 330y, musí zpomalit aby to lepé kontroloval, taky říkal, že 90% tréninku věnuje tělu ( posilovna ) a 10% technice švihu.

 
Tady jsou pořádný čísla :)

Teď s ním točil MC video, 7i 210y carry, driver 330y, musí zpomalit aby to lepé kontroloval, taky říkal, že 90% tréninku věnuje tělu ( posilovna ) a 10% technice švihu.

Jo jo, „Longest Drive” je ale trošku jiná disciplína, neplatí tam např. omezení pro délku shaftu (resp. jsou povoleny delší), dále jde o to trefit alespoň jednu ránu z x (ty propozice se rok od roku mění, jednou mají daný počet ran, jindy zase čas, po který mohou pálit).
Je to jako porovnávat střelbu z kulovnice a z brokovnice ;)
Ale, že to jsou ranaři je pravda:up:
 
Rychlost hlavy je sice zajímavá věc, ale pokud netrefujete sweetspot, tak pak jsou vzdálenosti úplně někde jinde.
Stejně tak ovlivňují vzdálenost vzletový úhel a zpětné otáčky míčku.
Zajímalo mne jak ovlivňuje vzdálenost letu míče jeho startovací rychlost, startovací úhel a zpětné otáčky.
Takže jsem si dal tu práci a za použití sofistikovaného nástroje od firmy Flightscope a dal údaje do tabulky.
Zvolil jsem 3 rychlosti míčku (driver) - 200 km/h (obvyklá rychlost rychlost u amatérek s HCP 5), 220 km/h (obvyklá rychlost rychlost u amatérů s HCP 10) a 260 km/h (obvyklá rychlost rychlost u scratch amatérů).
Dále jsem zvolil startovací úhel v rozsahu 9-20 stupňů a počáteční otáčky v rozsahu 2000-4000 otáček/min.

Zajímavé je, že zpětné otáčky (backspin) mají vliv nejen na celkovou vzdálenost (což se dá předpokládat), ale i na vzdálenost letu (carry).
Z výsledků je také zřejmé, že s klesající startovací rychlostí míčku se výrazněji projevuje vliv startovacího úhlu na carry vzdálenost.
Ve výpočtech je použit tvrdý povrch pro celkovou vzdálenost, takže startovací úhel není tak omezující. Nicméně u měkkého povrchu už bude rozdíl zásadní (míček bude méně rolovat), podobné to bude i pokud trefíte raf - s nižším startovacím úhlem budete výrazně "kratší".

A závěr? Pokud nejste schopni zvýšit rychlost míčku, zaměřte se na ideální úhel a otáčky, přinese Vám to metry navíc.

Podrobné výsledky pro zájemce v příloze
 

Přílohy

  • flightscope vysledky.pdf
    61,1 KB · Zobrazení: 345
Jo jo, „Longest Drive” je ale trošku jiná disciplína, neplatí tam např. omezení pro délku shaftu (resp. jsou povoleny delší), dále jde o to trefit alespoň jednu ránu z x (ty propozice se rok od roku mění, jednou mají daný počet ran, jindy zase čas, po který mohou pálit).
Je to jako porovnávat střelbu z kulovnice a z brokovnice ;)
Ale, že to jsou ranaři je pravda:up:

To co sem psal já, to jsou čísla z holí kterými teď hraje - ne long drive, používá 7.25-degree Cleveland HB driver, 45 inch shaft, podepsal se Srixon/Cleveland.
 
Tak vám nevím co dělám blbě, nemám změřenou švihovou rychlost, ale podle tabulky téměř přesně švihám 80Mph.. No a teď to špatný, irons Srixon I-506 r. 2006, nejstarší, nejmladší Driver Ping G400, r.2018.. vše ostatní někde mezi tím.. Kde jsou k..va ty technologie @bohumil.koval ?
 
@Mirek_62 , jde nastavit, nebo zjistit jak ovlivňuje přesnost letu míče za větru rotace backspin.
Tak vám nevím co dělám blbě, nemám změřenou švihovou rychlost, ale podle tabulky téměř přesně švihám 80Mph.. No a teď to špatný, irons Srixon I-506 r. 2006, nejstarší, nejmladší Driver Ping G400, r.2018.. vše ostatní někde mezi tím.. Kde jsou k..va ty technologie @bohumil.koval ?
Nic si z technologii nedělej , ja hraji s železy PING S59 r. 2005 nejstarší , nejnovější technologii mám dřeva TM RBZ, a taky si s tím nedělám hlavu, vidím, že nejsi sám co nepodléhá top trendům a hraje na pohodu a nějaká rychlost k vzdálenosti a otáčkám mne taky netankuje jsem rád, že nejsem sám co si myslí, že hrají ruce a ne hole.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom