Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Délka ran v zimě

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
Vcera jsme s @requo se byli herne znemoznit v Hostivari a pri mem neustalem spilani nad delkou resp. nedelkou mych “ran” (pokus o co nejdelsi zmenu polohu micku pomoci golfove hole jakymkoliv zpusobem) me Michal velmi pratelsky utesoval, ze to je urcite zimou... kombinace teplota, obleceni, zmrzleho tela a mokreho hriste.
Kdysi jsem o tom i nekde neco cetl, ze to fakt leta mene, ale jak to mate vy?
Mate yardage stejnou i ted v zime, berete o cislo delsi hul nebo si pomuzete nohou... ?
 
Na tohle sem kdysi četl nějaký článek, ovlivňuje to několik faktorů - v zimě je hustější vzduch, svaly nejsou tak flexibilní jako v létě, míček nemá takovou rychlost jako za tepla. Z poslední doby mi vychází, že při hře pod 10 stupňů je třeba hrát o hůl víc než za tepla. Doporučení tam bylo mimo jiné, používat low compression balls - takže nějaké hodně soft, ty hraji celoročně takže neumím posoudit, jestli to má takový vliv.
 
Taky jsem žil v domnění, že zima zkracuje rány z důvodů, které zmiňuješ. A pak jsem před týdnem (cca 2°C) zahrál na 3 jamkách drive tak daleko, jak celej rok ne...
 
Uděleno varování.
Chlapci , řekl bych vám proč tomu tak je, neřeknu, proč, protože zde nemůžete nic nikomu říct , aby jste se na něj nesesypaly jako vosy na zralou hrušku. Jen napoví je to i tím, že to prostě neušviháte, proč , odpovědět si samy a uvažujete , kdy jste mi psali něco o liščích ohonech atd
 
A z druhého konce, myslím že v Mexiku hrají turnaj PGA kde to lítá minimálně o 10 procent dál..
 
Taky jsem žil v domnění, že zima zkracuje rány z důvodů, které zmiňuješ. A pak jsem před týdnem (cca 2°C) zahrál na 3 jamkách drive tak daleko, jak celej rok ne...

Tak u nás do toho ještě vstupuje faktor "záleží jak to zrovna trefím" ale z praxe vím, že i když to teď v zimě trefím slušně, tak se na ty metry z léta prostě nedostanu.

Viz níže, první průměr za letní prázdniny, druhý pak listopad a prosinec ( tam je menší vzorek ran, proto ten větší rozdíl )

1608211517558.png

1608211555330.png
 
Tady jsem našel ve svých záložkách k tématu rychlou tabulku ohledně teploty ze začátku letošního roku.

zdroj: https://golf.com/instruction/cold-weather-golf-ball-formula-yardages/

Výstřižek.PNG

Je to teda v jiné stupnici a rovněž v yardech, ale pro představu a ukázku vlivu to možná postačí. A to je vliv jen teploty.

Možná malý, ale když se k tomu přidá určitý diskomfort v podobě několika vrstev oblečení - které se postupně na těle přesouvá, většího ztuhnutí těla, tak se domnívám, že na své úrovni golfu prostě švihám jinak - pomaleji, než v létě. Určitě nemám nikdy stabilní švih, ale v zimě se málokdy cítím pohodlněji než v létě. Třeba vnímám, že se často tak neprotočím, protože prostě mě to termoprádlo po po několika jamkách někdy už "nepustí". Zároveň v zimě často nosím na zádech půlset a to těm vrstvám oblečení neustálé nandavání a sundavání taky nepomáhá. Takže si myslím, že to vliv má. Ano, pár ran se podaří, jakoby se ni nedělo. Kdy se to sejde, ale domnívám se, že jich je méně, než v teplém, příjemném počasí.
 
Upraveno:
Určitě nemám stabilní švih, ale v zimě se málokdy cítím pohodlněji.

S tímhle bych souhlasil spíš, než že jsem kratší. Jsem mnohem víc náchylný k tomu, že je ta rána zmršená.
 
Tréninkový manuál ČGF str. 28

Dle G&D - "To begin with, cold air can affect the performance of a golf ball. Cold air is denser than warm air and creates additional drag on a ball. According to Trackman, the difference is approximately one yard of carry for every 10 °F change in temperature. So theoretically, you’re looking at a loss of four yards if you’re playing in 40 °F as opposed to 80 °F."
Pozn.: Teplotní rozdíl 1 °F je ekvivalentní rozdílu teploty 0,556 °C.
zdroj: www.golfdigest.com
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom