Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfExtra.cz Délka ran je problémem golfu, potvrdila studie R&A a USGA

Tady je to celkem jasně, délka ran není problém golfu ale pouze golfových profesionálů na nejvyšší úrovni..Takže bych to viděl jen jako bublinu která prostě splaskne.. Nebo se bude něco z vybavení upravovat kvůli pár tisícům profíků.? Za mě by se pánové ze zmíněných organizací měli zabývat něčím důležitějším..
http://www.golfextra.cz/detail/6960...louzili-v-golfu-amateri-ta-cisla-vas-prekvapi
 
Stačí umístit bunkery někam okolo 300y ale ne takové, že borec si vezme trojku dřevo a pošle to druhou na green ale s pořádnou hranou, aby se max. vyhrál 50m před sebe, pak si ten driver rozmyslí.
 
Stačí umístit bunkery někam okolo 300y ale ne takové, že borec si vezme trojku dřevo a pošle to druhou na green ale s pořádnou hranou, aby se max. vyhrál 50m před sebe, pak si ten driver rozmyslí.
Proč? Není snad jedno, jak hraje špičkový golfista oproti průměrným amatérům? Já tak nejdu běhat maraton pod 2 hodiny...
 
Nechápu tvou odpověď, narážel sem na to, že není cestou omezovat technicky hole nebo míčky, ale že možností by mohla být úprava hřišť, že by se do dopadových zón přidalo nějaké riziko v podobě např. hlubokých bankrů. Protože prodlužovat ty hřiště už často není kam.
 
Nechápu tvou odpověď, narážel sem na to, že není cestou omezovat technicky hole nebo míčky, ale že možností by mohla být úprava hřišť, že by se do dopadových zón přidalo nějaké riziko v podobě např. hlubokých bankrů. Protože prodlužovat ty hřiště už často není kam.
Já jen myslím, že to je úplně jedno, vždyť hrají z písku dost, jen to prostě umí lépe než my, toť vše.
 
Ano ale diskuze je o tom, že délka je problém, proto říkám, že bych nerad aby se to řešilo tím, že budou omezovat vybavení, těžko pak budou dělat jedno pro profíky a jedno pro nás, navíc si myslím, že by to přes lobby výrobců holí a míčků stejně neprošlo. Proto bych viděl cestu spíše v designu hřišť, pokud už to nějak budou chtít omezit.

BTW: když odpovídáš na poslední příspěvek, není podle mě citace nutná :)
 
Stačí umístit bunkery někam okolo 300y ale ne takové, že borec si vezme trojku dřevo a pošle to druhou na green ale s pořádnou hranou, aby se max. vyhrál 50m před sebe, pak si ten driver rozmyslí.

Pak z takovym hristem zase budou mit extremni problem horsi golfiste.
 
Pak z takovym hristem zase budou mit extremni problem horsi golfiste.
No....horší golfisté by tam nedopálili a druhou by šli přes ty bunkery - takže asi bez problému...... Ale i tak si myslím, že než budovat nové a hluboké bunkery (což je podstatný zásah do hřiště) je lepší a hlavně jednodušší pro ty profíky nárustem roughu podstatně zúžit fairwaye. A pak by si spousta z nich rozmyslela ten driver.....a navíc by to bylo zajímavé i pro diváky sledovat jakou kdo zvolí taktiku.
 
Asi jsem úplnej mimoň ale vůbec nechápu co je špatného na tom, že profíci (ať už kvůli čemukoliv) hraji nižší skóre než před lety? Mě osobně přijde zábavnější, když se musejí rozhodovat jestli risknout driver na green čtyřparu nebo jít železem na relativní jistotu. No a pokud jich bude 90% hrát na grýn, tak ať jim naopak zkrátěj odpaliště a udělaj z toho třípar.
 
Pozor - Usain Bolt je problémem atletiky. Od nynějška budou všichni atleti běhat s obyčejnýma teniskama místo treter a na škváře 😁

.. dávat meze lidským schopnostem je nesmysl. Golf vznikal v době pupkatých strejdů. Ta doba je dávno pryč. Stará hřiště se musí přizpůsobit nebo zaniknout.
 
Pozor - Usain Bolt je problémem atletiky. Od nynějška budou všichni atleti běhat s obyčejnýma teniskama místo treter a na škváře 😁

.. dávat meze lidským schopnostem je nesmysl. Golf vznikal v době pupkatých strejdů. Ta doba je dávno pryč. Stará hřiště se musí přizpůsobit nebo zaniknout.
Proč by stará hřiště měla zaniknout nebo se přizpůsobovat? Stačí tam „nepouštět” profíky (myslím ty „skutečné” z první cca 500 OWGR). Pro ostatní golfisty nějaká extrémní délka ran není problém.
Celé mi to přijde, že USGA a R&A se snaží jen zviditelnit, tak hledají a „řeší” i problémy, které ve své podstatě pro absolutní většinu zúčastněných problémem nejsou. Je to jak něco ve smyslu „ostatní žvaní, ale MY makáme”.
 
Nebo se bude něco z vybavení upravovat kvůli pár tisícům profíků.? Za mě by se pánové ze zmíněných organizací měli zabývat něčím důležitějším..
Celé mi to přijde, že USGA a R&A se snaží jen zviditelnit, tak hledají a „řeší” i problémy, které ve své podstatě pro absolutní většinu zúčastněných problémem nejsou. Je to jak něco ve smyslu „ostatní žvaní, ale MY makáme”.
Napsal si prakticky to samý co já, jen trochu jinak, názor je stejný..
 
Proč by stará hřiště měla zaniknout nebo se přizpůsobovat? Stačí tam „nepouštět” profíky (myslím ty „skutečné” z první cca 500 OWGR). Pro ostatní golfisty nějaká extrémní délka ran není problém.
Celé mi to přijde, že USGA a R&A se snaží jen zviditelnit, tak hledají a „řeší” i problémy, které ve své podstatě pro absolutní většinu zúčastněných problémem nejsou. Je to jak něco ve smyslu „ostatní žvaní, ale MY makáme”.
tady někdo nepozná nadsázku, je jasné ze nezaniknou, ale pro top turnaje je bude třeba nějak uzpůsobit
 
Pokud někomu vadí, “ten pseudo” výsledek tj př “-20”, není nic jednoduššího, než změnit par hřiště( pouze pro TOPsoutěže) tj hřiště s normálním parem 72 bude 68 a za 4 kola už to nebude -20 ale -4 jen jedno, počet uhraných ran bude stejný.
 
pohled na dnešní finálové kolo PGA tak trochu protiřečí tomuto tématu. Holt tohle hřiště se umí velice účinně bránit i těm největším paličům. A to je to hřiště z roku 1932.
 
Porovnání „stará” vs. „nová” technologie
 
Tak pohled na výsledkovou listinu v Bay Hill dává jasně za pravdu "roughu" a větříku. Z prvních deseti hráčů jde pod par jen sedm. Neměli by podle měřítek být všichni v "cutu" pod parem? Nebudeme dávat hráčům nějaké lepší balony? Možná petice za prodloužení ran by pomohla, aspoň teda nám, horším hráčům?
 
Myšlenka, kterou jsem ještě neslyšel a velmi lehce realizovatelná...


Byť závěr článku je fakt:

"V každém případě bude mít trojnásobný vítěz Masters a majitel tří trofejí z The Open velmi těžké prosadit své myšlenky. Divák si dnes žádá dlouhé drivy a výrobci golfových holí, kteří jsou klíčoví sponzoři světového golfu, něco takového nedopustí."
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom