Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Délka holí?

Kzlo

Nováček
Klub
Pražský golfový klub
HI (HCP)
54
Zdravím všechny golfisty,
Mám dotaz ohledně délky holí. S golfem v podstatě začínám a hraji teď holemi řekl bych standartní delky. Měřím však 198 cm takže mi přijde že jsem při odpalech strašně shrbený. O kolik je možné prodloužit hole? Nebo bych si měl první dát pár hodin s trenérem aby mi vůbec řekl jestli mám správné vybavení.
Děkuji za odpovědi na možná dost blbou otázku
 
Odpověď na otázku o kolik je možno prodloužit golfové hole.. uvádí se max o dva palce,při větším prodloužení už vzniká riziko lámání shaftu pod gripem.. zcela jiná je situace u nových holí na zakázku kde je použit shaft v celé délce a ne extender (nástavec do shaftu). Dalším bodem je cena.. Jen na železa 7x 250 prodloužení, 7x nový grip, 7x instalace gripu.. Opravdu zhruba jen na železa 4000.. Jestli opravdu potřebuješ prodloužené hole zjistí dobrý fitér při statickém fittingu, včetně tloušťky gripu a lie.. Trenér většinou nenosí pomůcky na měření statického fittingu.. Stojí určitě za zvážení, i když se to zdá drahé, nechat postavit hole na zakázku.. Když si vezmeš cenu za prodloužení a kdybys prodal stávající hole možná už ta cena nebude tak děsivá.. Sice nepůjde o hole světového věhlasu 😀 , ale set 5-PW ti postaví zhruba od 12000...
 
Pro začátek si udělej statický fitting sám, viz obrázek, aby jsi měl představu a časem zajdi do golfshopu, tam to zvládnou lépe.
a2.jpg
a1.jpg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom