Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Západ Darovanský dvůr

… Oproti jaru pomalu rostou džihády, což v několika případech je označeno nověji červeným kolíkem s pruhem - trestná oblast se zákazem hry. V podstatě podél celé 4j.
Panorama vpravo (druhá strana 6j a 7j), Jezírka mezi 3j a 4j (viz foto). Docela to vstupuje do hry. :)
Mám tomu rozumět tak, že na jaře nic a teď tam „vyrostla bioška”?
Co na to norma hřiště? 🙈

Ono vůbec - zdá se mi, že na našich hřištích je občas „přebiozónováno”. Asi by mělo být jasně definováno, kdy vlastně oblast může být označena jako „(bio)zóna se zákazem vstupu a hry”. Pokud je to kvůli ochraně původních vzácných rostlin či živočichů, tak ok. Pokud ale kvůli ochraně „Krakonošovy zahrádky” (typicky např. Mstětice), tak by, dle mého, od takové oblasti měla být úleva a oblast označena jako „půda v opravě se zákazem vstupu”.
 
Mám tomu rozumět tak, že na jaře nic a teď tam „vyrostla bioška”?
Co na to norma hřiště? 🙈

Ono vůbec - zdá se mi, že na našich hřištích je občas „přebiozónováno”. Asi by mělo být jasně definováno, kdy vlastně oblast může být označena jako „(bio)zóna se zákazem vstupu a hry”. Pokud je to kvůli ochraně původních vzácných rostlin či živočichů, tak ok. Pokud ale kvůli ochraně „Krakonošovy zahrádky” (typicky např. Mstětice), tak by, dle mého, od takové oblasti měla být úleva a oblast označena jako „půda v opravě se zákazem vstupu”.

Nejspíš se tím snaží tu jamku udělat obtížnější, protože to šlo velmi jednoduše zkrátit.

1657201395609.png
 
Nejspíš se tím snaží tu jamku udělat obtížnější, protože to šlo velmi jednoduše zkrátit.

Zobrazit přílohu 31355
To má řešit norma hřiště. Pokud pro normování tam „bioška” nebyla a teď je, tak je to špatně.
Prostě hřiště by mělo být pokud možno udržováno ve stavu, v jakém je znormováno.
Jasně, že např. na jaře nejsou rafy narostlé, ale to je objektivní stav. Ne, že si provozovatel hřiště vzpomene a najednou někam „šoupne” biošku nebo vnitřní aut a samozřejmě to platí i obráceně - pokud se např. vnitřní aut oproti normě zruší.
Sorry za OT.
 
Mám tomu rozumět tak, že na jaře nic a teď tam „vyrostla bioška”?
Co na to norma hřiště? 🙈

Ono vůbec - zdá se mi, že na našich hřištích je občas „přebiozónováno”. Asi by mělo být jasně definováno, kdy vlastně oblast může být označena jako „(bio)zóna se zákazem vstupu a hry”. Pokud je to kvůli ochraně původních vzácných rostlin či živočichů, tak ok. Pokud ale kvůli ochraně „Krakonošovy zahrádky” (typicky např. Mstětice), tak by, dle mého, od takové oblasti měla být úleva a oblast označena jako „půda v opravě se zákazem vstupu”.
Nerad se vměšuji do vašich odborných debat.Ale když jsme tam byli v květnu,tak jsem vám říkal,že u odpališť na mapkách jamky jsou ty biošky zakresleny.Jen ještě nebyly zatlučeny kolíky.Je pravdou,že se na hodně hřištích řeší bioškama dost věcí,které usnadní a zlevní práci při údržbě hřiště.
 
To má řešit norma hřiště. Pokud pro normování tam „bioška” nebyla a teď je, tak je to špatně.
Prostě hřiště by mělo být pokud možno udržováno ve stavu, v jakém je znormováno.
Jasně, že např. na jaře nejsou rafy narostlé, ale to je objektivní stav. Ne, že si provozovatel hřiště vzpomene a najednou někam „šoupne” biošku nebo vnitřní aut a samozřejmě to platí i obráceně - pokud se např. vnitřní aut oproti normě zruší.
Sorry za OT.
Já bych řekl,že to bylo normováno s bioškama,protože mapky u odpališť je mají zakreslené. Pokud si dobře pamatuji,tak je vyráběli nové,právě proto,že se hřiště přenormovávalo.
 
Nejspíš se tím snaží tu jamku udělat obtížnější, protože to šlo velmi jednoduše zkrátit.

Zobrazit přílohu 31355

Problém tady ale vidím především v tom, že jestli si to dobře uvědomuji, tak to trestné území se zákazem je umístěno úplně jinde, než na nákresu - v naprosto odlišném rozsahu. Viz fotka z 4j. V podstatě jde od odpališť hned vedle ferveje s trochou rafu vlevo až k těm rybníčkům. Všude (možná je tam někde malá mezera, já zrovna tady šel po druhé straně ferveje). Jinak, za mě je to tedy po herní stránce v pohodě, ale taky mi přijde zvláštní, když zrovna tak výrazný prvek jednou je a jednou není za stejné normy.


IMG_1255.jpeg


Tohodle travnatého džihádu (zatím poměrné řídké trsy, max výška tak 20-30 cm - hrát by se z toho dalo) je po hřišti hodně (asi místní travina, nebo co to je), ale zdaleka ne všude je to označené jakkoli, někde je to naprosto nechané pro hru bez omezení. Např. 8j Jezírka kousek za fervejovým bunkerem vpravo (kam jsem to poslal driverem), hrát z toho šlo včera dobře.
 
Upraveno:
Problém tady ale vidím především v tom, že jesti si to dobře uvědomuji, tak to trestné území se zákazem je umístěno úplně jinde, než na nákresu - v naprosto odlišném rozsahu. Viz fotka za 4j. V podstatě jde od odpališť hned vedle ferveje s trochou rafu vlevo až k těm rybníčkům. Všude (možná je tam někde malá mezera, já zrovna tady šel po druhé straně ferveje). Jinak, za mě je to tedy po herní stránce v pohodě, ale taky mi přijde zvláštní, když zrovna tak výrazný prvek jednou je a jednou není za stejné normy.


Zobrazit přílohu 31366

Tohodle travnatého džihádu (zatím poměrné řídké trsy, max výška tak 20-30 cm - hrát by se z toho dalo) je po hřišti hodně (asi místní travina, nebo co to je), ale zdaleka ne všude je to označené jakkoli, nekde je to naprosto nechané pro hru bez omezení. Např. 8j Jezírka kousek za fervejovým bunkeram vpravo (kam jsem to poslal driverem), hrát z toho šlo včera dobře.
tak toto je opravdu divný...já si všiml těch jamek nahoře na kopci na Panoramě a Andulce.. při naší návštěvě v květnu tam normálně hráli ...já ne,páč jsem byl v pravo v bankru :D
 
Tak je to vcelku logické - jamky na kterých se tenhle džihád během sezóny označuje jako biozóna by jinak byli velmi snadno hratelné a při normování bez nich by rating hřiště padal dolů. Takhle je rating díky tomu vysoko a hřiště přidává rány. To že se to pak 1/2 sezóny hraje bez toho je už jiná pohádka a správně to asi není. Na druhou stranu budu mnohem radši mít lehčí hřiště, než bejt nasranej, že si nemůžu dojít pro balon...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom