Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz DÁMSKÝ GOLF: Houstone, máme problém

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
DÁMSKÝ GOLF: Houstone, máme problém (GolfDigest.cz)

ČASOPIS > BÝVALÝ TRENÉR TIGERA WOODSE Hank Haney nedávno v rozhlasovém rozhovoru pobavil posluchače na účet vrcholového ženského golfu. Mimo jiné se strefoval do toho, jak je těžké od sebe rozeznat asijské hráčky. Schytal to pěkně, v pořadu se už neobjeví a musel se hluboce omlouvat. Věcně však měl pravdu.

Pokračovat ve čtení...
 
Smutné na to všem je, že Haney měl pravdu ... a stejně se omlouval, proč?!

Poté, co na Golf Channelu začali mnohem více dávat ženský golf, tak jsem se přistihnul, že jeho sledování preferuji. Je to asi tím, že je mi dívčí hra (to slovo “ženy” je ve většině případů hodně přehnané) bližší a srování vždy potěší. Na druhou stranu, je to trochu nuda ... drive do středu FW, pak GIR a max 2 putty.
Asijské dívky navíc vynikají schopností “poker face” dotaženou téměř k dokonalosti. Snad jen japonka Hinako Shibuno, kterou jsem sledoval na British Open opravu se zaujetím, vybočila z nastaveného standardu. Otázkou pro mě zůstává, co obsahoval “cukrátka”, která si dopřávala během hry?😆?
 
Smutné to je, ale taky jasné ne? Politická korektnost vládne světem a právo na vlastní názor již dávno neplatí.
Já osobně ženský golf nesleduji, protože je to fakt velká nuda. Pro mě. Mám rád, když kromě strojové hry bez chyb vidím třeba Phila, který nedělá v podstatě nic jiného než chyby, které pak zachraňuje. Nebo Bubbu, který hraje úplně šíleně tvarované rány.

Když už v článku vypočítávali procenta, o kolik v čem jsou dámy horší a proč, chápu jejich nespokojenost s price money. Jsou ve všem horší o 10-20%, ale berou pětinu. Teda neslyšel jsem, že by chtěly brát o 10-20% méně než muži, což by dávalo jakousi pochybnou logiku. Chtějí stejně.
Já si tak nějak myslím, že je to prostě o zájmu sponzorů, ten se odvíjí od čeho? Že by sledovanosti? Těžko platit stejně, pokud se na tom přenosu vydělá méně. Proč jako?
A není ta sledovanost menší třeba taky proto, že žen sedí u bedny u sportovních přenosů podstatně méně než mužů?
Přijde mi, že se to zase snaží napasovat na diskriminaci (nerovnost pohlaví), ale obávám se, že tím to není.
Nikterak se nesnažím snižovat výkony golfistek, ale ať jsou jakékoliv, podle mě nemají právo si cokoliv vynucovat. Je to o tom, kdo je ochoten za jejich práci platit a zda se mu to vyplatí.
 
Je fakt, že ty asiatky hrajou jak strojky a vypadají bez emocí...jak už píše @JardaK , je báječné koukat na Phila, jak zachraňuje ty svoje šílený úlety kdovíkam, jsou ti chlapi u toho takoví zábavnější či co.
 
Jaká náhoda, příklad toho, co se děje z jiného oboru:


Svět se už prostě definitivně zbláznil.
Už chybí snad jen žaloba za to, že nesmí na pánské wc...
 
Stačí se zamyslet, kdo nechce hrát par nebo birdie easy??, na střed ferveje , grýnu a nebo u 3paru co nejblíže k vlajce. To je snad sen každého, nebo, golfové” kdyby”. Chodíme trénovat, abychom toto uměli, nervově se nezhroutili nad , každou nepovedenou , naházeli “ vrtulníky” a , když to, někdo, kdo je mentálně a umně připraven a schopen, takto hrát, se nám to nelíbí , proč?, protože nejsme s to uznat jejich “strojovou bezemocionálni” hru na přesnost. Jak jsme tleskali a smáli se nad vítězstvími Sáblíkové a přitom celý svět ji viděl jako “ ledovou bez emocí”, není to totéž ? Ano toto je nudný golf, má slušné výsledky, toto , když takhle zahrajete , jsme spokojeni sami se sebou. Hra za hranou, když sedne nese výsledky, opačně propadák. V TV je to pouze iluze, kde nám předloží to nejpovedenější a ti co “ nehrají” jsou na jejich pokraji zájmu, není to nic víc než snaha o sledovanost/prodej reklam.
 
Stačí se zamyslet, kdo nechce hrát par nebo birdie easy??, na střed ferveje , grýnu a nebo u 3paru co nejblíže k vlajce. To je snad sen každého, nebo, golfové” kdyby”. Chodíme trénovat, abychom toto uměli, nervově se nezhroutili nad , každou nepovedenou , naházeli “ vrtulníky” a , když to, někdo, kdo je mentálně a umně připraven a schopen, takto hrát, se nám to nelíbí , proč?, protože nejsme s to uznat jejich “strojovou bezemocionálni” hru na přesnost. Jak jsme tleskali a smáli se nad vítězstvími Sáblíkové a přitom celý svět ji viděl jako “ ledovou bez emocí”, není to totéž ? Ano toto je nudný golf, má slušné výsledky, toto , když takhle zahrajete , jsme spokojeni sami se sebou. Hra za hranou, když sedne nese výsledky, opačně propadák. V TV je to pouze iluze, kde nám předloží to nejpovedenější a ti co “ nehrají” jsou na jejich pokraji zájmu, není to nic víc než snaha o sledovanost/prodej reklam.
Ne, nestačí. Obávám se, že svět nefunguje tak, že se všichni zamyslí co je správně a pak se jim to bude líbit a budou se na to koukat.
Třeba ve fotbale taky byly týmy, které hráli jen obranu a vedlo to k velkým úspěchům (myslím italské). Nebo tuším barcelona, milion přihrávek a pak teprve něco. Taky je superúspěšná. A kritiků mají taky dost, že je to nuda. Nejsem ani fanoušek ani znalec fotbalu, tak pokud jsem něco popletl mě nekamenujte.
Zkus si na Sáblíkovou koukat 5 hodin v kuse, jak jezdí dokola a pak si to povíme. To přece nejde srovnávat.
 
Zkus si na Sáblíkovou koukat 5 hodin v kuse, jak jezdí dokola a pak si to povíme. To přece nejde srovnávat
Jako kluk jsem byl rád, když vysílali finále Wimbledonu Lendl - Borg a tam to bylo 5 hodin monotonního pinkání, aréna/ dům plný, ano pro zůčastněné to mohla/ byla společenská událost, jen televizní divák se může rozhodovat, a přesto jsem celých pět hodin hltal toto” nudné” pinkání. To “ tiki-taka” pro někoho nudné trojůhelníky, kdy čekají na chybu a udeří a někdo dokáže ocenit um a trpělivost, jenom sport je o golech, vinerech setinách sekund. Protože nejsme všichni stejní a každému se líbí něco jiného , to je to krásně kreativní a záživné s možnosti výběru pro uživatele/diváka.
“Někdo holky a někdo vdolky” a oba jsou spokojeni.
 
Jako kluk jsem byl rád, když vysílali finále Wimbledonu Lendl - Borg a tam to bylo 5 hodin monotonního pinkání, aréna/ dům plný, ano pro zůčastněné to mohla/ byla společenská událost, jen televizní divák se může rozhodovat, a přesto jsem celých pět hodin hltal toto” nudné” pinkání. To “ tiki-taka” pro někoho nudné trojůhelníky, kdy čekají na chybu a udeří a někdo dokáže ocenit um a trpělivost, jenom sport je o golech, vinerech setinách sekund. Protože nejsme všichni stejní a každému se líbí něco jiného , to je to krásně kreativní a záživné s možnosti výběru pro uživatele/diváka.
“Někdo holky a někdo vdolky” a oba jsou spokojeni.
To máš nepochybně pravdu. Ale evidentně těch, co radši vdolky než holky bude v tomto případě víc, vzhledem ke sledovanosti a penězům. A o tom se celou dobu bavíme.
Až vás bude víc, kteří se na to budou chtít koukat (a tím pádem budou konzumovat i reklamy), problém se vyřeší sám...netřeba žádných protestů, peticí, výkřiků o diskriminaci atd...
 
Naprosto bez debat, většinový divák u sportu hledá napětí, adrenalin, zábavu/góly, knockouty, trojitá salta, nebo 300 metrové drajvy a kouzelné rány na záchranu paru... Koho baví stroje a přesnost, kouká se celý den na obrážečku...
 
Je zábavné číst , jednotu ve sledovanosti pouze adrenalinových záběrů, ovšem ty nudné, byť nesoucí body, vyjma TW , protože ten i když má “nudné údery” a je na dostřel leadera nebo jim je tak všichni ostatní, jsou záběrově křoví. Teď ruku na srdce , jste takoví ve své hře , jakou vyžadujete , drajvy na max a úder do grýnu i přes bankry, či vodu na max riziko , nebo pěkně na přihrávku , do pozice??
 
Je zábavné číst , jednotu ve sledovanosti pouze adrenalinových záběrů, ovšem ty nudné, byť nesoucí body, vyjma TW , protože ten i když má “nudné údery” a je na dostřel leadera nebo jim je tak všichni ostatní, jsou záběrově křoví. Teď ruku na srdce , jste takoví ve své hře , jakou vyžadujete , drajvy na max a úder do grýnu i přes bankry, či vodu na max riziko , nebo pěkně na přihrávku , do pozice??
No, když už tě to zajímá, já při zdi hrát neumím. Když to zkusím, dopadne to bledě.
Ale to je stejně naprosto irelevantní, mě za to nikdo neplatí, nikdo na mě v tv nekouká a už vůbec nikde nevykřikuji, že mám právo na stejnou odměnu jako druhé pohlaví.
Není zábavné, jak hledáš nesmyslné argumenty...
 
Je zábavné číst , jednotu ve sledovanosti pouze adrenalinových záběrů, ovšem ty nudné, byť nesoucí body, vyjma TW , protože ten i když má “nudné údery” a je na dostřel leadera nebo jim je tak všichni ostatní, jsou záběrově křoví. Teď ruku na srdce , jste takoví ve své hře , jakou vyžadujete , drajvy na max a úder do grýnu i přes bankry, či vodu na max riziko , nebo pěkně na přihrávku , do pozice??
Po pravdě. Jdu jednou za rok na turnaj kde je pohár, který bych chtěl. Zbytek je: kdo se bojí “sere v síni” a hraju na dobrý pocit a ne na výsledek. Takže hraji 90% her neracionalne. Ano je to mé vědomé rozhodnutí o tom jak si chci užívat svůj volný čas ;-) je mi úplně jedno jestli prinesu 80 nebo 95, protože ten zážitek je pro mě lepší než číslo. A stejne radeji se koukam na Phila, který dělá daňové podvody a morálně nevím jak bych ho vstřebal, ale herně je lepší než všechny “vhee” dorhromady. ;-)
Pardon pro všechny politicky korektní komentátory. Já to tak mám.
 
Jak napsal Jarda, není řeč o nás, ale o sportu a hráčích v televizi... A světe div se, i v té televizi vědí, co diváka zaujme a co přiláká peníze a proto tam dnes frčí UFC a ne přenosy ze závodů v karate v kategorii kata...
Taky si dovolím jednou požádat o ruku na srdce a zeptám se-jak zábavné je být za exota fóra, co se musí vždy křečovitě postavit do opozice v diskuzi, na racionalitu argumentace nehledě???
 
Po pravdě. Jdu jednou za rok na turnaj kde je pohár, který bych chtěl. Zbytek je: kdo se bojí “sere v síni” a hraju na dobrý pocit a ne na výsledek. Takže hraji 90% her neracionalne. Ano je to mé vědomé rozhodnutí o tom jak si chci užívat svůj volný čas ;-) je mi úplně jedno jestli prinesu 80 nebo 95, protože ten zážitek je pro mě lepší než číslo. A stejne radeji se koukam na Phila, který dělá daňové podvody a morálně nevím jak bych ho vstřebal, ale herně je lepší než všechny “vhee” dorhromady. ;-)
Pardon pro všechny politicky korektní komentátory. Já to tak mám.
Moje řeč. Kromě toho Phila. Toho vyloženě nesnáším. :)
 
Taky si dovolím jednou požádat o ruku na srdce a zeptám se-jak zábavné je být za exota fóra, co se musí vždy křečovitě postavit do opozice v diskuzi, na racionalitu argumentace nehledě???
Názorové svobodné golfové forum přeci není o jednotě názorů a každý má jiný náhled na určitou věc, že se korektně byť opozičně zeptám, na tom přeci není nic špatného, nejsem ovečka. Nikdy jsem si nemyslel, že pohled na násilí vyvolává stejný pocit u sledovatelů a ti se mnohdy ztotožní a žijí a potažmo se chovají jako ve hře, či filmu. K tomu UFC a Kata , kata tady byla a bude ano ufc už tu bylo “gladiatoři” a postupně na kordy a puškové souboje,..., jen kata a všechny ostatní jsou tady a budou , ti trenují nejen tělo ale i mysl a sebeovládání, mentální trénink.
Bez opozice není pokrok a to bycho doteď byli v jeskyni.
 
Jedna věc je "náhled na určitou věc" a druhé je bezpředmětná argumentace k věci, která s tématem nesouvisí... Tzn. když je řeč o tom, že ženský golf je nuda ke koukání a z toho pramení i fakt, že nepřitáhne tolik diváků a s nimi sponzorů a peněz, jsou řeči o tom, jak se máme zamyslet nad vlastní hrou naprosto OT...
Od druhé věty tvého příspěvku bohužel nejsem schopen přesně určit význam napsaného a ani smysl...
 
Jedna věc je "náhled na určitou věc" a druhé je bezpředmětná argumentace k věci, která s tématem nesouvisí..
Dle mého jasná příprava na politickou kariéru v nejvyšších patrech.. Na něco se zeptáš nebo o něčem diskutuješ, tak od toho odskočíme a začneme tě bít silou nesouvisejících argumentů..:):):)
 
Kdyby chtěl někdo vidět holky na živo tak má šanci na Karlštejně.

 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom