Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tours Další PRO turnaj v ČR

JanKostalCZE

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Klub
Prague City Golf Vinoř
HI (HCP)
0,2
Jistě někteří z vás již zaznamenali, že turnaj hraný minulý rok pod názvem D+D real Slovakia challenge na slovenský Penatách se pro přístí rok ruší. Místo toho se spíše přesouvá do Česka, přesněji na Zbraslav. Znamené to tedy, že od 6.7-9.7. bude u nás již třetí profesionální turnaj. Dva turnaje challenge tour, v květnu na Kunětické hoře a v červenci v Praze, to doplňuje jeden turnaj European tour na Albatrossu od 31.8. do 3.9. na Albatross jsou opět potvrzeni hráči: Jamie Donaldson, John Daly, Lee Westwood a nově také Darren Clarke :) 
Co si myslíte o dalším turnaji?? Neni toho už moc?? Mají ještě hráči zájem o to jezdit na další turnaj challenge tour?? V minulých letech na Penatách to moc zvučnými jmény neznělo :( 
 
Mně to přijde dobrá zpráva - na Slovensko bych určitě kvůli tomu nejel, Zbraslav mám kousek. Ale abych se pravdu přiznal, golf turnaj PRO zrovna není pro mě taková atrakce, abych se jako divák účastnil. Takže mě to pravděpodobně nechá zcela klidným. Tyto akce mi přijdou tak nějak určené pro horních deset tisíc. Budu ale jedině rád, když mě někdo vyvedete z omylu!   
 
Myslím, že pro český golf je to dobrá zpráva. Díky Praze by mohl být turnaj i lépe obsazený. Otázka je samozřejmě jaké budou Prize Money (letos byly na Penati 170 000 €). Challenge Tour samozřejmě nebude nikdy mít tak zvučná jména jako European Tour, ale osobně jsem tam byl 2x a vždy se bylo na co koukat a hrál se špičkový golf. Několik hráčů (mladých), které jsem tam viděl v roce 2014, hraje dnes již stabilně ET (např. Švéd Joakim Lagergren)...
Naše úzká špička nám letos ukázala, že jde stále nahoru (Cafourek, Mrůzek, Matuš) - množství CUTů, které letos udělali na CHT zatím v historii českého golfu nemá obdoby, takže i z tohoto pohledu pro ně jen dobře, že budou hrát víc "doma".
Jediné, v čem podle mě turnaj bude "strádat" (doufám, že se nyní neurazí kovaní Zbraslaváci :)) je hřiště. Nehodnotím kvalitu, protože ta je a byla v Penáti vždy TOP, ale slyšel jsem, že i Zbraslav je na tom v poslední době skvěle (dlouho jsem tam nehrál), ale co se týče prostředí - tak na to hold Zbraslav nemá ani zdaleka (co si budeme říkat - on na atmosféru Penati nemá ani Albatros, ani Kuňka :)...)
 
Jirko možná se pletu, ale pokud správně koukám, tak letos udělali Češi na CHT 9 cutů, což je uplně stejné jako v roce 2014. Tehdy to sice bylo s větším počtem startů, ale i tak to letos vychází, že cutem projde každý cca 7. Čech, v roce 2012 to byl každý 6. Nepopírám, že letos došlo k několika historickým výsledků, ale dle mého celková čísla žádný extra posun nenaznačují. O to hůř, když se to dá do srovnání s vynaloženými prostředky (neznám čísla, jen to tak subjektivně vnímám).
 
Nějak nikde nevidím diskuzi o tom, jestli se jde někdo kouknout na Prague Golf Challenge... A nebo dokonce jestli tam někdo nebude makat? :)
No já tam rozhodně budu po celou dobu, na poslední chvíli odpadl jeden sudí, takže si tam jedu fouknout do píšťalky :D...
Tak snad tam nějaké místní zarputilce potkám a dáme řeč ;).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom