Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dálkoměry

Pepino

Nováček+
Jméno
Josef
Přijmení
Machala
Klub
GC Uh. Hradiště
HI (HCP)
21.1
Můžete pánové doporučit nějaký laser v rozumné cenové hladině? Díky
 
Re: TLINK (jednoduché GPS)

No já ti bohužel neporadím, strávil jsem nějaký čas v USA a koupil si laser tam na Amazonu. Cena 150$ ( možná i miň, tehdá dle kurzu pod 3000Kč). V porovnání s tím, co se nabízí tady, a za jaký peníze, naprostá spokojenost, měří to stejně dobře jak ty levnejší Nikony, který jsou ale stejně u nás aspoň za pětku. 
 
Re: Dalkoměry

Je vůbec nějaký rozdíl mezi noname a značkou u dálkoměrů?
 
Je to merici pristroj, takze klasika: presnost (casto spise garance presnosti), stalost parametru v zavislosti na okoli a odolnost. Nicmene laser obecne je pro golf dostatecne presny uz z technologicke podstaty. 

A pak tu mas klasicke veci jako servis atp. 

Jen pro info, je trochu rozdil mezi beznym golfovym dalkomerem a loveckym dalkomerem. Ac je to technicky velmi podobne, lisi se to zejmena v sw priorite objektu, kterou meri. 
 - Golfove dalkomery defakto hledaji nejblizsi objekt, ktery meri. 
 - Lovecky dalkomer naopak hledi na prioritu objektu s tim, ze naopak casto ignoruje blizke objekty. 

Proc to tak je je asi jasne a pri dobrem zamereni objektu ukazi oba to same. V ruznych meznich situacich se ale muze kazdy z nich tvarit dost jinak.

Osobne bych se nonamu nebal, pokud cena stoji za to. Z principu je prave golfovy dalkomer "hloupejsi", tzn. snadneji resitelny... a presnost je tady dostatecna vzdy.  
 
Ja používám něco takového: 
Kód:
http://www.ebay.com/itm/390M-Laser-Range-Finder-Telescope-with-Pinseeker-Function-Flag-Model-for-Golf-/111651949205?hash=item19fef98a95:g:TnEAAOSwNSxU8nnc

Už ho mám rok a půl a za ty peníze to kupodivu pořád funguje a oproti Nikonu za cca. 5k to ukazuje +- 1-2m max.
Takže můžu levný a no name dálkoměry s klidem doporučit.
 
Já mám dálkoměr Breaking 80 od Amazonu. Koupeno několik kusů, všichni spokojenost. V porovnání na hřišti se značkovými dálkoměry s cenou 4x větší - naměřeny stejné metry. Myslím že rozdíl oproti top modelům začne být vidět při hodně zhoršených podmínkách - déšť, mlha, ale tam není dobrý ani ten Nikon kolem 5k. 
 
No to mne prekvapilo minuly tyden na turnaji. KOlega mel Nikon( asi coolshot 20 ) a při lehounkem oparu nebylo mozne nic zmerit. Je mozne, ze třeba drazsi pristoroje jsou temto vykyvum odolnejsi? Jak si pak poradi s oparem neznackove výrobky? Když většinou vidim propagacni obrazky, tak se tam objevuje i dest :)
 
Ahoj,

taky mě teď z jara čeká nákup měřiče. Doteď jsem si myslel, že si pořídím nikon cooshot 20 (40). Avšak na amazonu (apod.) je hodně velký výběr i za skoro poloviční ceny, než se pohybují nikony u nás.

Tak jsem na pochybách. Pořídit dražší nikon doma s možností jednoduše vyreklamovat nebo mnohem levnější s případnou složitou reklamací na amazonu.

Můžete prosím napsat přesné typy z těch levných eshopů - amazon, co máte a jaké s nimi máte zkušenosti.

Děkuji.
 
Upraveno:
Tak se musím podělit s pozitivní zkušeností s nákupem laseru na amazonu.

TONOR 650 Yards Laser Golf Range Finder for Hunting,White
udělá úplně stejnou službu jako nikon coolshot 20, za cenu přibližně poloviční
cena včetně pošty 2800 Kč, použil jsem cca zatím 5 x a zatím plná spokojenost

nemá ale stabilizaci obrazu, to ale asi žádný levný měřák
 
Upraveno moderátorem:
Mohu potvrdit, že model 20 v mlze nezměří ani prd.
mohu potvrdit, že Nikon 20 změří i v mlze vše, co vidí pouhé oko .. ostatní asi stejně není třeba měřit, když tam prostě není vidět :D
 
Ahoj,
moje obstarožní chytré hodinky sony se mi přestali bavit s telefonem (golfovou appkou) po update sw na telefonu, tak řeším náhradu. A protože mi poslední dobou dost chybí možnost rychle zjistit vzdálenost k překážce (zejména vodní), pokukuju po laseru.
Jsem naprosto bez zkušeností, nikdy jsem to neměl v ruce. Na peníze úplně koukat nemusím, ale zase nerad vyhazuju peníze oknem za marketingem protlačované blbiny, které reálně nepoužiju.
Poradíte, z čeho vybírat, na co se soustředit, nejlépe kdo má a používá nějaký konkrétní typ, co funguje, kde je problém atd.? @requo mi půjčí coolshot 40i na test, ale stejně zkušenosti někoho, kdo to používá déle jsou k nezaplacení.
Díky.
 
@requo mi půjčí coolshot 40i na test, ale stejně zkušenosti někoho, kdo to používá déle jsou k nezaplacení.

S Michalovým jsem hrál cca 3 nebo 4 hřiště a všechny velmi dobře, takže ten jeho je nejlepší!
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
S Michalovým jsem hrál cca 3 nebo 4 hřiště a všechny velmi dobře, takže ten jeho je nejlepší!
A s nějakým jiným jsi hrál jak, blbě?
 
Já jsem s dálkoměrem spokojený. Nejsem hodinkový typ. Nikon coolshot 40i jsem si pořídil spíše jako doporučení, je to verze, která umí vypočítat sklon, což je minimálně zajímavé pro představu a trenink. Na soutěžní kola vypnutelné. Protože jsem bohužel hráč, který nehraje jen po ferveji, tak je pro mě dálkoměr velmi užitečným pomocníkem, kdy si jsem schopen změřit překážky a různé haluze v cestě, o které jsou singlisti již ochuzeni. :) Takže za mě dálkoměr je super. Chce to trochu cviku a opakovaná měření. Dost blbě se měří praporek, když fouká proti tobě a "nemáš se úplně čeho chytit". tuším, že vyšší verze mají stabilizátor obrazu, což mi přijde jako super vychytávka.

Co se mi nejvíce líbí:
- je to jednoduché zařízení, nic neseřizuješ, funguje docela rychle, nestaráš se o nabíjení a neřešíš synchronizaci s mobilem, hodinkami, firmware atd. prostě jednoúčelové zařízení, co dělá to, co má. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom