Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dálkoměry

Nedělej si prdel ze stárnoucích lidí...;) A už vůbec to není na smajlíka - myslím že Ti to potvrdí spousta lidí z tohohle fóra.

Ale teď vážně - pokud člověk vidí na dálku dobře, a to u stárnoucích očí může platit velmi dobře, tak není třeba se rozčilovat s brejlema u měření vzdálenosti, když to jde řešit korekcí na okuláru. A na brejle, čočky nebo operaci (na tu specielně mezi 50 a 60. rokem) je vždy dost času....

Já potřebuju vidět, jak někde v dálce dopadá balon k fangli. Kvůli tomu to hrajem, ne? A na to jsou brýle nablízko k hovnu....
a jaký máš ty ten dálkoměr? děkuji R
 
Brejle, kontaktni cocky nebo operace oci😀
na operaci nemůžu (mám cylindry-to nejsou tlustý skla ale astigmatismus)
čočky ? přes všechna ujištění prostě na oči nechci plastový dečky (jinak nic proti čočkám tam, kde to jinak nejde)
 
A pak je tu ještě tohle - „hodinky” a laser dohromady ;)
Ale chtějí za to🚀
 
Napred jsem pouzival aplikaci GolfShot, pak jsem nahodou vyhral na webu https://meandmygolf.com hodinky TomTom Golfer 2. Chvili mi trvalo nez jsem se zkamaradil ale ted na zacatku roku mi spadly na zem a rozdvojily se. Minulou sezonu jsem si koupil Bushnell Tour V4. Tak ted od zacatku hraju jen s laserem a vysledky zapisuju do GolfShot a delam si vlastni statistiku, podobnou jako JanKostalCZE. Pokud nevidim na green vytahnu mobil a mrknu na vzdalenosti. Jedine co mi ze zacatku vadilo, ze kdyz zahraju mimo fairway, tak jsem mrkl na hodinky a vidim svoji vzdalenost, tak zacnu hledat :)

Zpet k presnosti mereni - overil jsem si na nekolika turnajich na parkovych hristich a dokonce i na Diamondu, ze pokud tam byly stromy, tak byly docela velke rozdily v namerene vzdalenosti i kolem 10m.
 
A pak je tu ještě tohle - „hodinky” a laser dohromady ;)
Ale chtějí za to🚀
ty sis na mě dneska zasedl 😅
napřed mi sem šoupneš písmo jak pro slona a teď laser, co zaměruje na 20 cm !!! 😂
😂 která je ráda, když se trefí a do směru 😂
 
Napred jsem pouzival aplikaci GolfShot, pak jsem nahodou vyhral na webu https://meandmygolf.com hodinky TomTom Golfer 2. Chvili mi trvalo nez jsem se zkamaradil ale ted na zacatku roku mi spadly na zem a rozdvojily se. Minulou sezonu jsem si koupil Bushnell Tour V4. Tak ted od zacatku hraju jen s laserem a vysledky zapisuju do GolfShot a delam si vlastni statistiku, podobnou jako JanKostalCZE. Pokud nevidim na green vytahnu mobil a mrknu na vzdalenosti. Jedine co mi ze zacatku vadilo, ze kdyz zahraju mimo fairway, tak jsem mrkl na hodinky a vidim svoji vzdalenost, tak zacnu hledat :)

Zpet k presnosti mereni - overil jsem si na nekolika turnajich na parkovych hristich a dokonce i na Diamondu, ze pokud tam byly stromy, tak byly docela velke rozdily v namerene vzdalenosti i kolem 10m.
a to je také s funkcí pro korektiv - dalekozrací? 🤔 děkuji R
 
Minulou sezonu jsem si koupil Bushnell Tour V4.
A tenhle doplněk k Bushnell Tour V4 znáš?
0CBC6A50-B910-465B-A738-E2F80EB5B133.jpeg

5BC62C18-DF51-4502-A53D-1713335F18C5.jpeg
 
Jedine co mi ze zacatku vadilo, ze kdyz zahraju mimo fairway, tak jsem mrkl na hodinky a vidim svoji vzdalenost, tak zacnu hledat :)
Jojo, pravda. Ale dá se to řešit i změřením na elektrickém vozíku. Tato funkce bývá snad na každém vozíku s displejem. Mobil s golfovou aplikací samozřejmě bez problémů funguje, je na něj vidět líp než na hodinky. Ale je dóóóst problematický při turnaji....

Ale já jsem takový postup hledání při své nekonzistentní hře těžko schopen uplatnit. 10m na drivu žádná míra. :)

Čau do Österreichu.
 
Mezi 50. a 60. rokem se většině lidí kazí zrak o cca 1 dioptrii za 2-3 roky (???ztráta pružnosti???). Po 60ce by se to mělo zastavit. Tzn. operace by byla na velmi krátkou dobu, pokud by měla opravdu efektivně napravit zrak a umožnit čtení bez brýlí. Takže alespoň mě očařka doporučila smířit se a řešit pouze brýlemi, dokud se to neusadí.
Čočky by asi šly, ale musel by se to člověk naučit. A když do 50ti brýle nenosíš a potom máš trable jen na blízko (čtení, PC...), tak se to asi nevyplatí učit. Aspoň já jsem si to takhle vyřešil.

A abych to řešil ve finále jen kvůli golfovým hodinkám, když mám jinou alternativu??? To určitě ne.

Možná dobrá zpráva - pokud nosíš brýle na krátlkozrakost, tak je určitá pravděpodobnost, že bys na tom kolem 50ky mohl "vydělat"... Prostě fyzika.
Uvidíš v Telči, jak to v padesáti vypadá, když krátkozraká (-5 dioptrií) přestává vidět na blízko. Přes obroučku brýlí čumím na mobil z deseticentimetrové vzdálenosti 😁 Taky mi oční sliboval, že se to bude " vyrovnávat " :confused:
 
A se stabilizací třaslavejch rukou :D
To je určitě užitečná záležitost. Ruce se klepou.
Ale po výšlapu do půlky kopce na 4ce Hazlova by nikdo nezměřil jednou rukou nic ani se stabilizací, a to ikdyby na tu fangli viděl. A to je asi jedna z mála nevýhod dálkoměru - musí člověk tu fangli vidět a je malé % jamek, kde je fangle schovaná. Potom se ptám spoluhráčů ve flightu, kteří mají hodinky a vidí na ně. :D
 
A se stabilizací třaslavejch rukou :D
tahle funkce mi přijde moc šikovná, to umí i ten Vojtův Precision Rangefinger a nestojí majlant....uvidím...uvažuji o něm.
 
Uvidíš v Telči, jak to v padesáti vypadá, když krátkozraká (-5 dioptrií) přestává vidět na blízko. Přes obroučku brýlí čumím na mobil z deseticentimetrové vzdálenosti 😁 Taky mi oční sliboval, že se to bude " vyrovnávat " :confused:
Já psal, že "pravděpodobně"....

Ale to jsme trochu odbočili od zdravého sportu .... Důležité je, že se spousta z nás v Telči UViDÍ a bude při sportu měřit vším, co bude mít po ruce.
 
.. A to je asi jedna z mála nevýhod dálkoměru - musí člověk tu fangli vidět a je malé % jamek, kde je fangle schovaná. Potom se ptám spoluhráčů ve flightu, kteří mají hodinky a vidí na ně. :D
[/QUOTE]
aha, a ro tedy třeba na Hazlově je schovaná dost často 😒 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 13, 14, 15, 17 a 18😁
 
.. A to je asi jedna z mála nevýhod dálkoměru - musí člověk tu fangli vidět a je malé % jamek, kde je fangle schovaná. Potom se ptám spoluhráčů ve flightu, kteří mají hodinky a vidí na ně. :D
aha, a ro tedy třeba na Hazlově je schovaná dost často 😒 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 13, 14, 15, 17 a 18😁
[/QUOTE]
Teda, já měřím i jindy než jen na vlajku. Někdy si pro radost změřím i zpátky jak byl ten drive dlouhej 😁
 
co to je? kde to je? mozna bych to chtel ..... :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom