Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dálkoměry

Jsou velké rozdíly v tom, co ukazují hodinky a co změříš dálkoměrem?
Já mám jen hodinky a pomáhají mi...hlavně když jsem mimo svou FW, kde jsem dost často 😉
Tak zaleží na tom, co je dle tebe velký rozdíl.
Osobně používám hodinky pro rychlou orientaci a k zjištění vzdálenosti např. na 100m layup nebo když nemám přímý výhled na grýn. Dále hodinky používám na zaznamenání statistik.
Laser používám k přesnému změření vzdálenosti překážky (např. protilehlý břeh vody, abych věděl, jakou potřebuji carry vzdálenost). A vždy si měřím vzdálenost k vlajce při ráně do grýnu (pokud na něj vidím).
Při ráně do grýnu (zejména velkého) už mi údaj z hodinek (začátek, prostředek a konec) nestačí. A přesunutí PIN pozice v hodinkách také nemusí být dostatečně přesné.
Chápu, že někomu stačí vědět, kde je grýn. Pro snahu o birdie (nebo lépe), ale i záchranu PAR už je třeba znát vzdálenost co nejpřesněji (pokud tedy herní dovednosti hráče jsou takové, že ty metry umí „trefit”).
 
Pro ty co mají problémy s viditelností míní displejů hodinek existuje varianta VOICE


Jinak vlastní pozice vlajky( fce přesunout vlajku) na hodinkách oproti laseru je v řádech přesnosti tzn cca 1m . Vždy platí, čím budete mít novější zařízení budete přesnější , protože používají ( zpracovávají údaje) z více družic . Jinak moderní hodinky používají podklady hřišť tzn veškeré překážky bunkry vody tam už jsou .
 
Jinak vlastní pozice vlajky( fce přesunout vlajku) na hodinkách oproti laseru je v řádech přesnosti tzn cca 1m .
Záleží na typu a modelu. Pokud nemají volně volitelnou pozici, ale přednastavené pozice, tak ta přesnost bude horší než 1m.
Nicméně i tak je třeba mít pro větší přesnost info o PIN pozici udanou v metrech od okrajů grýnu.
 
Záleží na typu a modelu. Pokud nemají volně volitelnou pozici, ale přednastavené pozice, tak ta přesnost bude horší než 1m.
Nicméně i tak je třeba mít pro větší přesnost info o PIN pozici udanou v metrech od okrajů grýnu.
CO ZMĚNÍ VOLNĚ VOLITELNÁ POZICE??? Na hodinkách bys musel mít možnost zadání GPS pozice jednotlivých vlajek a nebo měřítko x/y u grýnu a Zadat pozice dle skutečných pozic😳, jinak prstíkem na tom displeji už jsou lepší ty přednastavené pozice.
 
@NaBednu - jsem v podstatě pořád začátečník, hcp někde kolem 25 (ok, nově hi). Měl jsem v ruce i na ruce různé top hodinky, najdeš toho mraky i na fóru. Skončil jsem nakonec u dálkoměru. Proč?

- nic nenastavuju a funguje
- je pořád nabitý (ok, rok)
- ano, sem tam ho použiju
- je pravda, že smysl mi začal dávat u některých ran pod 100 metrů z úhlů, kde nebyly kolíky až po dvou letech hraní golfu
- můžeš ho snadno pujčit někomu jinému, nic ti nepřenastaví, nerozbije statistiky atd...
- nerozptyluje te zadávání skore do další technické blbosti, kdyz je clovek venku

Takže za mě - dálkoměr lepší, než investovat do hodinek. využiješ univerzálněji i mimo měření vlajky. Např. jak daleko je předchozí flajt před Tebou, jestli už jsou za těmi 300 metry, kam bych jednou mohl dostřelit... 🙃

Cena za ten Decathlon - super. Mám dvojnásobně a kousek dražší model od Nikonu, měl jsem dva, jeden co měřil sklon atd... nakonec jsem skončil u jiného. Měří jen vzdálenost a je proti třesu rukou, což je bomba. A nic se nenastavuje, nevypíná funkce měření sklonu... krásně jednoduché. Naprostá spokojenost. Mohl jsem ušetřit si ty mraky pokusů předtím.
 
Upraveno:
Jsou velké rozdíly v tom, co ukazují hodinky a co změříš dálkoměrem?
Já mám jen hodinky a pomáhají mi...hlavně když jsem mimo svou FW, kde jsem dost často 😉

Jak kdy, já používám jen kraj, střed a konec, neměním pin pozici na hodinkách, takže od cca. 160m a blíže už měřím jen dálkoměrem ale několikrát sem zjistil rozdíl i 10-15m než co sem si myslel, že by podle hodinek mělo být.
Hodinky mám víceméně na zápis výsledků, když sem někde mimo FW, pak na denní nošení a s tím spojené různé statistiky, kroky, tep, fitnes.
 
@NaBednu - jsem v podstatě pořád začátečník, hcp někde kolem 25 (ok, nově hi). Měl jsem v ruce i na ruce různé top hodinky, najdeš toho mraky i na fóru. Skončil jsem nakonec u dálkoměru. Proč?

- nic nenastavuju a funguje
- je pořád nabitý (ok, rok)
- ano, sem tam ho použiju
- je pravda, že smysl mi začal dávat u některých ran pod 100 metrů z úhlů, kde nebyly kolíky až po dvou letech hraní golfu
- můžeš ho snadno pujčit někomu jinému, nic ti nepřenastaví, nerozbije statistiky atd...
- nerozptyluje te zadávání skore do další technické blbosti, kdyz je clovek venku

Takže za mě - dálkoměr lepší, než investovat do hodinek. využiješ univerzálněji i mimo měření vlajky. Např. jak daleko je předchozí flajt před Tebou, jestli už jsou za těmi 300 metry, kam bych jednou mohl dostřelit... 🙃

Cena za ten Decathlon - super. Mám dvojnásobně a kousek dražší model od Nikonu, měl jsem dva, jeden co měřil sklon atd... nakonec jsem skončil jiného. Měří jen vzdálenost a je proti třesu rukou, což je bomba. A nic se nenastavuje, nevypíná funkce měření sklonu... krásně jednoduché. Naprostá spokojenost. Mohl jsem ušetřit si ty mraky pokusů předtím.
Mám to stejně, naprostý souhlas, koupil jsem si nejlepší model od Bushnell, ale klidně stačil i ten z Decathlonu.
 
Mám pouze dálkoměr, a to Bushnell Tour V4 Jolt bez měření sklonu, který přesněji a lépe (na rozdíl od levného laseru z amazonu, co jsem měl před tím) chytá vlajku od 120 m výše, bez problému pak měří i vzdálenosti kolem 200 m (i se stromy v pozadí) a vždy lehce zabrní když chytne vlajku. Uvažoval jsem i o hodinkách, ale po několika letech zkušeností s laserem bych je nejspíše využil pouze v případě ran naslepo. V současné době mi v drtivé většině případů stačí dálkoměr.

Znám minimálně desítku lidí, kteří měli hodinky a pak si dokoupili dálkoměr. Neznám nikoho kdo měl dálkoměr a pak si ještě dokoupil hodinky.

Baterka v laseru mi vydrží půl roku, hodinky nabíjet po každé hře by byl hroznej vopruz.
 
Taky nějak o dálkoměru uvažuju, říkám si, že moje nekonzistentní hra to ještě nepotřebuje, ale...když jdu se synem, nechávám si vzdálenost měřit, tak nějak si lépe vyberu hůl a zpravidla neskončím až kdovíkde za greenem. Před rokem Ježíšek přinesl staršímu dálkoměr z Muzikeru - tento https://www.muziker.cz/precision-pro-golf-nx7-rangefinder (koukám, že ho teď mají v nějaké slevě) - a chválí si ho. Při zaměření zabrní, má nějakou tu funkci proti třesu rukou.
K poslednímu Ježíškovi dostal dálkoměr i mladší syn a vyloženě jsem se ptala jestli chce stejný nebo jiný, tak dle přání (aby neměli vše stejné) má Nikon Coolshsot 20 - a asi dobrý, ale nemá ty funkce co ten Precision - uvidíme na hřišti.
 
Chtěla jsem ještě dodat, že když jsem se synů ptala jestli chtějí radši hodinky nebo dálkoměr, tak jasně volili dálkoměr, že si s ním zaměří cokoliv - oproti hodinkám.
 
Chtěla jsem ještě dodat, že když jsem se synů ptala jestli chtějí radši hodinky nebo dálkoměr, tak jasně volili dálkoměr, že si s ním zaměří cokoliv - oproti hodinkám.
Přesně, já si dost často měřím, jestli flight před námi už mám z dosahu. To by hodinky nezvládly.
 
uměl bys poradit s hodinkami dalekozrakému?
S hodinkami dalekozrakému budu asi těžko radit, protože plocha hodinek a čísel na nich je samozřejmě malá... Já bych viděl v současné době rozmazaně i APPku na 6" mobilu, takže poznámka níže se může zdát jako tendenční.

Zpět totiž k původnímu tématu = otázce hodinky vs. dálkoměr, a to i v souvislosti s vadou zraku. I ten zřejmě nejobyčejnější značkový dálkoměr NIKON Coolshot 20 má korekci okuláru a ta mi funguje.

Nasazovat brejle na čtení na golfu by mě asi zabilo...
 
S hodinkami dalekozrakému budu asi těžko radit, protože plocha hodinek a čísel na nich je samozřejmě malá... Já bych viděl v současné době rozmazaně i APPku na 6" mobilu, takže poznámka níže se může zdát jako tendenční.

Zpět totiž k původnímu tématu = otázce hodinky vs. dálkoměr, a to i v souvislosti s vadou zraku. I ten zřejmě nejobyčejnější značkový dálkoměr NIKON Coolshot 20 má korekci okuláru a ta mi funguje.

Nasazovat brejle na čtení na golfu by mě asi zabilo...
Brejle, kontaktni cocky nebo operace oci😀
 
Brejle, kontaktni cocky nebo operace oci😀
Nedělej si prdel ze stárnoucích lidí...;) A už vůbec to není na smajlíka - myslím že Ti to potvrdí spousta lidí z tohohle fóra.

Ale teď vážně - pokud člověk vidí na dálku dobře, a to u stárnoucích očí může platit velmi dobře, tak není třeba se rozčilovat s brejlema u měření vzdálenosti, když to jde řešit korekcí na okuláru. A na brejle, čočky nebo operaci (na tu specielně mezi 50 a 60. rokem) je vždy dost času....

Já potřebuju vidět, jak někde v dálce dopadá balon k fangli. Kvůli tomu to hrajem, ne? A na to jsou brýle nablízko k hovnu....
 
zeptám se jako nepoučený elév
využiješ ten dálkoměr fakt efektivně? je to opravdu přínosné? děkuji R
Pro mě ano. Nemám nejmenší odhad na jakékoliv rozměry. Pomáhá mi to při volbě hole a je to znát.
DSC_0740.JPG
 
Upraveno:
J
Nedělej si prdel ze stárnoucích lidí...;) A už vůbec to není na smajlíka - myslím že Ti to potvrdí spousta lidí z tohohle fóra.

Ale teď vážně - pokud člověk vidí na dálku dobře, a to u stárnoucích očí může platit velmi dobře, tak není třeba se rozčilovat s brejlema u měření vzdálenosti, když to jde řešit korekcí na okuláru. A na brejle, čočky nebo operaci (na tu specielně mezi 50 a 60. rokem) je vždy dost času....

Já potřebuju vidět, jak někde v dálce dopadá balon k fangli. Kvůli tomu to hrajem, ne? A na to jsou brýle nablízko k hovnu....
to bych si nedovolil, me je tricet, a bez brejli se prakticky neobejdu, neni to kolikrat ani tak o veku jako o nahode, ze bud se Ti oci kazi vic nebo vubec... navic, navykl jsem si na kontinualni cocky a parada 😁
 
Mám pouze dálkoměr, a to Bushnell Tour V4 Jolt bez měření sklonu, který přesněji a lépe (na rozdíl od levného laseru z amazonu, co jsem měl před tím) chytá vlajku od 120 m výše, bez problému pak měří i vzdálenosti kolem 200 m (i se stromy v pozadí) a vždy lehce zabrní když chytne vlajku. Uvažoval jsem i o hodinkách, ale po několika letech zkušeností s laserem bych je nejspíše využil pouze v případě ran naslepo. V současné době mi v drtivé většině případů stačí dálkoměr.

Znám minimálně desítku lidí, kteří měli hodinky a pak si dokoupili dálkoměr. Neznám nikoho kdo měl dálkoměr a pak si ještě dokoupil hodinky.

Baterka v laseru mi vydrží půl roku, hodinky nabíjet po každé hře by byl hroznej vopruz.
Já měl ještě tu cihlu od Bushnell, co se týče měření, nikdy bych ji nevyměnil, ale vykradli mi v roce 2013 auto, a bylo to...
 
J

to bych si nedovolil, me je tricet, a bez brejli se prakticky neobejdu, neni to kolikrat ani tak o veku jako o nahode, ze bud se Ti oci kazi vic nebo vubec... navic, navykl jsem si na kontinualni cocky a parada 😁
To, co má na mysli @PFP, je bohužel o věku. Nosím taky brýle prakticky celý život. Jsem hodně krátkozraká a tuhle vadu by šlo korigovat operací nebo čočkami. Ale doporučovat operaci nebo čočky lidem 50+, které začíná zrak zrazovat na blízko, není ok. U mě je řešení mít bifokální brýle, nemám je z několika důvodů, a pro ty, kteří na dálku vidí dobře, pak připadají v úvahu brýle na čtení - a s těmi je prdlajz vidět na dálku. Uvidíš za dvacet let ;)
 
To, co má na mysli @PFP, je bohužel o věku. Nosím taky brýle prakticky celý život. Jsem hodně krátkozraká a tuhle vadu by šlo korigovat operací nebo čočkami. Ale doporučovat operaci nebo čočky lidem 50+, které začíná zrak zrazovat na blízko, není ok. U mě je řešení mít bifokální brýle, nemám je z několika důvodů, a pro ty, kteří na dálku vidí dobře, pak připadají v úvahu brýle na čtení - a s těmi je prdlajz vidět na dálku. Uvidíš za dvacet let ;)
Co uvidim za dvacet let radeji nebudu ani odhadovat... proc je problem mit cocky nebo jit na operaci v 50+?
 
Co uvidim za dvacet let radeji nebudu ani odhadovat... proc je problem mit cocky nebo jit na operaci v 50+?
Mezi 50. a 60. rokem se většině lidí kazí zrak o cca 1 dioptrii za 2-3 roky (???ztráta pružnosti???). Po 60ce by se to mělo zastavit. Tzn. operace by byla na velmi krátkou dobu, pokud by měla opravdu efektivně napravit zrak a umožnit čtení bez brýlí. Takže alespoň mě očařka doporučila smířit se a řešit pouze brýlemi, dokud se to neusadí.
Čočky by asi šly, ale musel by se to člověk naučit. A když do 50ti brýle nenosíš a potom máš trable jen na blízko (čtení, PC...), tak se to asi nevyplatí učit. Aspoň já jsem si to takhle vyřešil.

A abych to řešil ve finále jen kvůli golfovým hodinkám, když mám jinou alternativu??? To určitě ne.

Možná dobrá zpráva - pokud nosíš brýle na krátlkozrakost, tak je určitá pravděpodobnost, že bys na tom kolem 50ky mohl "vydělat"... Prostě fyzika.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom