Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dálkoměry

A s nějakým jiným jsi hrál jak, blbě?

Jj, třeba s mym Nikonem, uplně na hovno!
 
@requo já hodinky rád. Jedná výhoda tam je, a to sice že bez jakékoliv akce vidíš vzdálenost ke greenu. I když jsi někde v díře, za kopcem a hraješ úplně naslepo (Já jsem furt někde).
Tam ti asi bude dálkoměr na nic. Proto jsem koukal i na nějaké ty hybridní modely. Ale je to zbytečné drahý a není to po ruce jako hodinky. Tak myslím, že hodinky (víceúčelové) si stejně pořídím, nepoužívám je jen na golf.
Ale dálkoměr právě pro měření překážek asi chci. Můžu sice načíst mapku jamky na mobilu a tam to odklikat, ale to je takovej opruz, že to prostě nedělám.
 
@requo já hodinky rád. Jedná výhoda tam je, a to sice že bez jakékoliv akce vidíš vzdálenost ke greenu. I když jsi někde v díře, za kopcem a hraješ úplně naslepo (Já jsem furt někde).
Tam ti asi bude dálkoměr na nic. Proto jsem koukal i na nějaké ty hybridní modely. Ale je to zbytečné drahý a není to po ruce jako hodinky. Tak myslím, že hodinky (víceúčelové) si stejně pořídím, nepoužívám je jen na golf.
Ale dálkoměr právě pro měření překážek asi chci. Můžu sice načíst mapku jamky na mobilu a tam to odklikat, ale to je takovej opruz, že to prostě nedělám.

Já hrál s hodinkama jen chvilku, protože mi prostě vadí na ruce. Ale všiml jsem si, že mám potřebu je pořád "kontrolovat". Jestli to co píšou je skutečně pravda a jestli se náhodou někde nezasekly nebo nenačetly špatnou jamku atd. Je možné, že by tohle časem, po získání důvěry, odpadlo. Ale s dálkoměrem je tohle bez debat, prostě měříš to, co vidíš. Měřit praporek je zbytečný, v pohodě měřím zem v jeho okolí, případně bouli před a za greenem. A @requo ti potvrdí, že díky dobrýmu měření jsem si byl schopnej v Běřovicích míč opravdu posadit tam, kam bylo potřeba.
 
Mám Nikon Coolshot 80VR - se stabilizací obrazu a jsem maximálně spokojená. Už beru správně dlouhou hůl. Že to má výchylku +- až 45 stupňů, za to laser nemůže. Ale dýlka rány bývá správná :cool:
 
Tak zatím vím, že vám to všem měří dobře a všichni jsou spokojeni :)
Jestli jsem značení nikonu pochopil správně, VR znamená cosi jako stabilizaci, "i" za číslem modelu znamená přepočet vzdálenosti podle sklonu.
Někde vejš v této diskuzi jsem četl, že někomu coolshot20 neměří v oparu, někomu zase jo. Tak jak to je? Bývá s tím problém i u těchto vyšších modelů (40,80)?
Někdo další s bushnelem případně detailnější zkušenosti by nebyly?
Nebo to fakt každému funguje jak má?

Edit: A co déšť, vadí romu při měření?
 
Upraveno:
Mám coolshot40, cca 5-6 let. Jsem spokojený. Měří to dobře, když se třesou ruce, tak holt neměřím jednu sekundu, ale tři, než se trefím. Déšť a opar nevadí, akorát když jsou fakt provazy vody, tak to občas chytá nějakou kapku. Blbě to měří v šeru, když už se stmívá. Problémy s tím, že není na vlajku vidět moc nemám, i když jsem často mimo fairway, prostě si člověk deset dvacet metrů popojde (do boku, dopředu).
Hodinky jsem koupil manželce a občas si je půjčím, když jedu třeba na turnaj někam, kde jsem ještě nikdy nebyl, mám je pak jako alternativní kontrolní měřidlo.
Jsem přesvědčený, že v mém případě měřák hru urychluje - přijdu k míčku, změřím, hraju, nemusím spekulovat podle kolíků vzdálenost a zkoumat birdie kartu kde je navrtáno.
Obecně bych řekl kdo hraje nad 90-100 ran jsou lepší hodinky, kdo hraje čísla začínající osmičkou a níže je lepší měřák.
 
Mám coolshot40, cca 5-6 let. Jsem spokojený. Měří to dobře, když se třesou ruce, tak holt neměřím jednu sekundu, ale tři, než se trefím. Déšť a opar nevadí, akorát když jsou fakt provazy vody, tak to občas chytá nějakou kapku. Blbě to měří v šeru, když už se stmívá. Problémy s tím, že není na vlajku vidět moc nemám, i když jsem často mimo fairway, prostě si člověk deset dvacet metrů popojde (do boku, dopředu).
Hodinky jsem koupil manželce a občas si je půjčím, když jedu třeba na turnaj někam, kde jsem ještě nikdy nebyl, mám je pak jako alternativní kontrolní měřidlo.
Jsem přesvědčený, že v mém případě měřák hru urychluje - přijdu k míčku, změřím, hraju, nemusím spekulovat podle kolíků vzdálenost a zkoumat birdie kartu kde je navrtáno.
Obecně bych řekl kdo hraje nad 90-100 ran jsou lepší hodinky, kdo hraje čísla začínající osmičkou a níže je lepší měřák.
Díky.
Zkusím a uvidím.
Běžně se motam mezi 90 a 100. Pod 90 vyjímečně. Hodinky mi vzdálenosti k překážkám neřeknou a s mobilem a mapou v něm je takovej opruz, že to tam prostě nechci hledat.
Další věc je, že spoustu ran poztracim kolem greenu, i když krátká hra je snad to jediné, co aspoň občas trenuju :)
Mám na 14 dní pujceno tak snad to za 2 hry poznám jestli mi to bude k něčemu :)
 
Díky.
Zkusím a uvidím.
Běžně se motam mezi 90 a 100. Pod 90 vyjímečně. Hodinky mi vzdálenosti k překážkám neřeknou a s mobilem a mapou v něm je takovej opruz, že to tam prostě nechci hledat.
Další věc je, že spoustu ran poztracim kolem greenu, i když krátká hra je snad to jediné, co aspoň občas trenuju :)
Mám na 14 dní pujceno tak snad to za 2 hry poznám jestli mi to bude k něčemu :)

Tzn. @requo jsme na Moravu bez meridel?
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Btw má někdo praktickou a osobní zkušenost s Garmin Z80? Je to na papíře super věc, cena bohužel dráha... ale jedna věc je papír, druhá skutečnost. Podařilo se Garminu s tímto dalkomerem najít onen pomyslný svatý grál?
 
Btw má někdo praktickou a osobní zkušenost s Garmin Z80? Je to na papíře super věc, cena bohužel dráha... ale jedna věc je papír, druhá skutečnost. Podařilo se Garminu s tímto dalkomerem najít onen pomyslný svatý grál?
To by mě taky zajímalo.
Nicméně pokud mám za něco vyhodit 16k, nemůže to bejt takhle hnusný. Jako sorry, produkty garminu obecně nemám rád kvůli zkušenostem z minula, ale dá se na ně koukat po stránce designu. Tohle ale vypadá jak od vietnamců z tržnice.
Svatej grál to asi nebude :)
 
Tak dnes poprvé s laserem na hřišti.
Můžu celkem zodpovědně prohlásit, že pro člověka s třesoucíma se rukama je laser bez stabilizace naprosto k ničemu. Pokud se sám neumí zamknout na vlajku a signalizovat to.
Při měření vlajky jsem byl úspěšnej tak jednou z pěti pokusů.
Při měření překážek ok.
Při téhle úspěšnosti měření se z toho stává opruz.
Takže už vím, co nepotřebuju.
 
Tak dnes poprvé s laserem na hřišti.
Můžu celkem zodpovědně prohlásit, že pro člověka s třesoucíma se rukama je laser bez stabilizace naprosto k ničemu. Pokud se sám neumí zamknout na vlajku a signalizovat to.
Při měření vlajky jsem byl úspěšnej tak jednou z pěti pokusů.
Při měření překážek ok.
Při téhle úspěšnosti měření se z toho stává opruz.
Takže už vím, co nepotřebuju.
Se stabilizaci i trdlo jako já změří. Půjčím vyzkoušet , až se vrátíme z Bulharska, jestli chceš.
 
Se stabilizaci i trdlo jako já změří. Půjčím vyzkoušet , až se vrátíme z Bulharska, jestli chceš.
Tak to já jsem taky nakonec vždy změřil, ale opruz. A kontroloval jsem to na gps, protože prostě bez nějaké signalizace jsem nevěděl, co jsem změřil :)
Mluvil jsem ještě s kamarádem, který má v rodině asi 3x Bushnell, se zamykáním vlajky. A prý super..
 
Tak to já jsem taky nakonec vždy změřil, ale opruz. A kontroloval jsem to na gps, protože prostě bez nějaké signalizace jsem nevěděl, co jsem změřil :)
Mluvil jsem ještě s kamarádem, který má v rodině asi 3x Bushnell, se zamykáním vlajky. A prý super..
Jak chceš.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom