Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dálkoměry

Ok ... to by jsme měli vyřešený a teď ještě jak to mám udělat, abych zahrál to co jsem změřil ... 😜
Jak to říkal Uljanov? „Trénovat, trénovat, trénovat” 👍😂
 
Dostal se mi na chvíli do ruky dálkoměr Nikon Coolshot lite Stabilized (+- 11.500 Kč). Jedná se o mírně levnějšího brášku Nikon Coolshot Pro II Stabilized (+- 13.500 Kč). Praktické rozdíly (kdybyste to hledali) mezi nimi jsem zatím zjistil vyjma některých technických vlastností dva, ale ten dražší jsem v ruce bohužel neměl a jsou to (tučně ve prospěch dražšího modelu):


Obr Lite / PRO II
tTrI.digitalgolf_nikon_16759_coolshot_lite_stabilized_right_png.png ZyuZ.digitalgolf_nikon_16758_coolshot_pro_ii_stabilized_right_png.png

---
  • Funkce DUAL LOCKED ON ECHO vás informuje, že byla odměřená vzdálenost k vlajce, což umožňuje zamířit na jamku a ne na strom nebo jiný objekt, který může být v cestě. Laserový dálkoměr při přesném zaměření poskytuje vizuální a zvukovou indikaci.
  • Slabá přeháňka laserový dálkoměr CoolShot PROII STABILIZED nezastaví. Tento laserový dálkoměr je odolný vůči vodě a zamlžení a zvládne různorodé podmínky a teploty.
  • Zobrazení vzdálenosti (krok) (m): Skutečná vzdálenost (nahoře): po 1 m, Skutečná vzdálenost (dole): po 0,5 m, Vodorovná vzdálenost / vzdálenost upravená o sklon (dole): po 0,2 m, Výška ( nahoře): po 0,2 m (při vzdálenosti menší než 100 m), 1 m (při vzdálenosti 100 a více)
  • + LITE je mírně o pár mm menší a o 10g lehčí (bez baterky 170g vs 180g)
---
Rozdílné technické formulace v češtině čerpány z:


Pár dojmů zatím z krátkého používání Lite: je malinký a lehký (170g vs 180g u verze Pro), i v mé malé ruce působí poměrně titěrně. Víc by se mi líbila gumová úprava jako u verze Pro II - takhle mám pocit, že možná více bude z ruky klouzat. Použití je hbité, zaměření bleskové. Stabilizace je famózní... věřím, že udržím stabilizovaný obraz i za chůze. Zaměření vlajky ok, v případě Lite bez zvukové/vibrační notifikace, ale kolečko zablokování "zaměření" vizuálně postačuje. Ale tuto funkci bych taky uvítal i v případě lite, tedy. Přijde mi, že u dálkáče za 11k+ by už ty kompromisy být nemusely a popravdě, moc té rozdílnosti řad v tomto případě nerozumím - cenový rozdíl je už vcelku v této hladině ne příliš podstatný. Třeba někdo bude vědět. Kdyby někdo chtěl nějakou referenci, nebo něco zkusit zjistit, dejte vědět, ještě chvíli ho budu mít pro sebe k dispozici. V zahraničních testech a videích se bohužel více testuje především verze Pro II.
 
Upraveno:
F8130385-67EB-4D72-BB35-BECAC26A52CE.jpeg
143B6195-75B3-4815-8905-3BD96719D9F8.jpeg
B0A0786C-98DC-4465-8F21-AABAE6DC103C.jpeg

Asi fajn, jenom mě překvapilo, že chybí čelní krytky čoček. Návod není v ČJ, ale AJ mi postačí 😎
 
mám Decathlon a taky nemá kryt čoček, jestli tě to uklidní :)
Kryty nemá ani taková prémiovka jako např. Bushnell Pro XE 😉

Krytky by jen zdržovaly, navíc jsou čočky uloženy tak, že je při běžné manipulaci nepoškodíš.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom