Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Cvičení

Tomáš Kloud

Aktivní člen
Zajímalo by mě, jak třeba cvičíte pro zlepšení Vaší golfové hry. A to nemyslím mlácením do tréninkové podložky :)
 
Ahoj, speciální posilovací cviky najdeš na golf chanel, tam myslím ze M.Bred měl cviky s posilováním leteckou gumou. Jinak nejvíce mi pomáhá ranní tai chi. Golf neni ani tak o síle ani švihu "tzv.praskání bičem =zadelavani na karpaly) u mne koordinace pohybu s puštěním rukou za mickem.
 
Snažím se 1-2x týdně posilovnu, ale žádné speciální cviky kvůli golfu, cvičím celé tělo. Člověk líp vypadá a zbavil sem se bolesti zad.
 
Taky 1-2 týdně fitko, víc už nestíhám. A jednou týdně pravidelně hodina squash, to pro kondičku docela zabírá. A běhání, bohužel méně, než více - ale minulý rok jsem začal běhat z práce domů, kde je sprcha, bohužel, protože cestou je v Praze petřínský kopec, tak je to docela oříšek a odhodlal jsem se na tuhle trasu zatím jen 3x. :) Ale určitě fitness a jakýkoliv jiný pohyb je ke golfu výhodu, přeci jen, je ten švih trochu stereotypní (u mně tedy ne, mně vždycky zabírají jiné svaly :-D
 
Upraveno:
Před měsícem jsem začal chodit do fitka jen kvůli zpevnění,což by mělo ve výsledku znamenat lepší koordinaci pohybu. A už bych se taky hrozně rád zbavil věčných obtíží se zády. Nesoustredim se na jednotlivé partie ale udělal jsem si jednoduchý kruháč, kdy procvičím celé tělo.
To,že se pak člověk cítí lépe je nezanedbatelná přidána hodnota ;)
 
Před měsícem jsem začal chodit do fitka jen kvůli zpevnění,což by mělo ve výsledku znamenat lepší koordinaci pohybu. A už bych se taky hrozně rád zbavil věčných obtíží se zády. Nesoustredim se na jednotlivé partie ale udělal jsem si jednoduchý kruháč, kdy procvičím celé tělo.
To,že se pak člověk cítí lépe je nezanedbatelná přidána hodnota ;)
Na zada pomáhá kompletní procvicováni všech břišních svalů, ranní protahování " vítání slunce" a nebo pet tibeťanů , máte-li nekdo psa podívejte se co on a jak se protahuje po spánku . Minutový Cviceni po probuzení leh na zádech paže podél těla nohy pokrcene v kolenou slapky na podložce a nad zvednout panev a vydrž můžete přidat pri vydrží střídavě narovnavat nohy a opírat se pouze o tu druhou. Po nejake době se bříško zasáhne a Zádička se posílí.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom