Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Čtenářský kroužek aneb jak se naučit lépe číst grýny

Zatim jsem tady adoptovala jen dva: @RobertSlajs a @macdav. O tobě nic nevím, a to, že se do mých synků navážíš ještě neznamená, že tě k nim přidám. [emoji14]
( jen aby ses s tím věkem nespletl!) Ale, že jsi z Mostu, když můj táta byl z Dolního Jiřetína, tak bych tě možná mohla adoptovat za bratra. :D se ještě uvidí, až spolu někdy půjdeme ve flajtu.;)
Mami, ja nechci Jerryho za strejdu[emoji24]
 
To je můj patovací trenažer. Tou vzpěrou vzadu se dá posouvat a tím měnit podélný sklon a tím šroubem na ní příčný sklon. Jamkou míček spadne do trubky a tou se dokutálí do zásobníku.Zobrazit přílohu 2026

To je moc pěkné, jaké to má rozměry?
 
Neboj, určitě neprojde výběrovým řízením. ;)
To se teda ne mě nezlobte, ale tohle je typický projev diskriminace a já to tak nenecham:mad:. Co nevidět ti doma zazvoní můj právník ... jen co nějakýho dobrýho ale levnýho seženu :rolleyes:

To je moc pěkné, jaké to má rozměry?

Přesně jako jedna OSB deska;), tedy 250x67 cm

Mami, ja nechci Jerryho za strejdu[emoji24]
A ty si na mě taky dej bacha, jestli tě dostanu do pazourů, tak něco zažiješ :D:D:D
 
Upraveno moderátorem:
Přesně jako jedna OSB deska;), tedy 250x67 cm

Jasný, A když dáš sklon, tak ti míček na té desce drží, před odpalem? Zdá se mi ten povrch hodně hladký?
 
Néésu žádný amatér :rolleyes: ... to jen vypadá na fotce hladký ... je to hustej koberec s vlasem cca 4-5mm takže má parametry spíš pomalejšího grýnu. Pod ním mám na výměnu ještě jeden koberec. Ten má vlas tak poloviční a chová se jako středně rychý grýn.

Jěště mám na zimu v plánu si z překližky vyrobit podložky pod koberec, kterýma budu simulovat nerovnosti.
 
Néésu žádný amatér :rolleyes: ... to jen vypadá na fotce hladký ... je to hustej koberec s vlasem cca 4-5mm takže má parametry spíš pomalejšího grýnu. Pod ním mám na výměnu ještě jeden koberec. Ten má vlas tak poloviční a chová se jako středně rychý grýn.

Jěště mám na zimu v plánu si z překližky vyrobit podložky pod koberec, kterýma budu simulovat nerovnosti.

Uplný Béďa Trávníček, udělej manuál alá Ikea a video v akci, pls. To je náhodou moc pěkné. Šikovný kutil!
 
Tohle byl jen takovej pokus. Už mám v hlavě trenažer 2.generace ;) s nějakejma dalšíma vychytávkama. Až ho začnu před zimou vyrábět budu průběžně fotit a vydám pak výrobní fotokomiks. :)
 
@Jerry počkej s tím právníkem až to výběrko na mladšího bráchu proběhne :D
 
Néésu žádný amatér :rolleyes: ... to jen vypadá na fotce hladký ... je to hustej koberec s vlasem cca 4-5mm takže má parametry spíš pomalejšího grýnu. Pod ním mám na výměnu ještě jeden koberec. Ten má vlas tak poloviční a chová se jako středně rychý grýn.

Jěště mám na zimu v plánu si z překližky vyrobit podložky pod koberec, kterýma budu simulovat nerovnosti.
Tý brďo, to je slušný cvičiště. Kde to doma máš? Já si vůbec neumím představit kam bychom to umístili...do obýváku NE! :mad: Stačilo mi, když svého času tady strašila "běhna"...
 
@Jerry Wow, moc pekne! ... a pomohlo to? :D
Psal jsem to v jednom dřívějším komentáři. Mám pocit, že jo a o pocit jde především, takže jo, pomohlo.;):D
 
Psal jsem to v jednom dřívějším komentáři. Mám pocit, že jo a o pocit jde především, takže jo, pomohlo.;):D

A jaké bude vylepšení?
 
A jaké bude vylepšení?
Přepadový kanálek za jamkou, aby se samospádem vracely míčky, co dostaly šanci ale netrefily jamku.
Podložky s překližky pro simulaci nerovností.
Zakončení zásobníku vrácených míčků takové, aby z něj šel krajní míček vytáhnout putterem (už je mi přes padesát a ohýbání hřbetu mě neba ;))
 
Néésu žádný amatér :rolleyes: ... to jen vypadá na fotce hladký ... je to hustej koberec s vlasem cca 4-5mm takže má parametry spíš pomalejšího grýnu. Pod ním mám na výměnu ještě jeden koberec. Ten má vlas tak poloviční a chová se jako středně rychý grýn.

Jěště mám na zimu v plánu si z překližky vyrobit podložky pod koberec, kterýma budu simulovat nerovnosti.

jestli chceš simulovat nerovnosti, tak si pod koberec rozsypej jemný křemičitý písek
 
jestli chceš simulovat nerovnosti, tak si pod koberec rozsypej jemný křemičitý písek
Copak vo to, to mě taky napadlo, jen si nejsem úplně jistej, že bude z představy byť jen malé hromádky písku v domě nadšená manželka :confused:;)
 
Na dobré čtení patů je jednoduchá a rychlá poučka. 5 -10 let chodíš pravidelně hrát a pak to dostaneš do oka i do ruky. Samozřejmě to ber s úsměvem a nadhledem. Patování je nejjednodušší rána na golfu, přesto okolo sebe stále vidím, jak jsou lidi schopni čtení (spíše nečtení) a samotný úder doslova odfláknout, hrají skoro samé trojpaty a pak se vztekají, že jim tam nic nespadne? A přitom řeší u normálního švihu kdejakou blbost, řeší jaké hole a jaký fiting, ale tímhle přístupem pak ztratí klidně i 10 ran za kolo. Největší peklo jsou různě odfláknuté frajerské doklepávky jednou rukou. U toho trpím jak zvíře i když se na to mám jen dívat. To bych já nikdy neudělal.
Moje rutina je skoro zásadně číst dráhu patu z obou stran. Jen u zcela jasného brejku spíš řeším z několika úhlů ale stále ve směru patu jen místo, kam se musí míč dostat, aby se dostal zpátky do jamky, nebo co nejblíže. Ano, je to časově náročnější, ale to raději svižným krokem přijdu na green první abych měl ten potřebný čas na čtení. Při patování a čipování také sundavám rukavičku pro větší cit.
Další moje poučka - pokud z každé strany teče pat na jinou stranu, znamená to, že mám hrát úplně rovnou ránu a vychází mi to. Bývá to totiž jen optický klam, daný šikmými pruhy různých odstínů po sekání. Taky si tu někdo ztěžoval na různé rychlosti greenů. Ta bývá skoro všude většinou stejná na celém hřišti, ale rychlost je různá na různém pásu sekané trávy. Je jasné, že jiná rychlost bude na pásu střihaném po směru patu a jiná proti směru patu. Teď si ale nemůžu vzpomenout, jestli světlejší barva je po směru a tmavá proti směru nebo naopak. To lze ale rychle zjistit na cvičném greenu přejetím po trávě hřbetem ruky. Také je jiná rychlost z kopce nebo do kopce i velice mírného, na to hodně lidí vůbec nekouká.
Snad tyhle moje moudra někomu pomůžou.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom