Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Čtenářský kroužek aneb jak se naučit lépe číst grýny

Souhlasim, ze obejit jamku a jit dle drahy puttu je dobre... casto clovek vidi uplne neco jineho z druhe strany.

Ja jsem aktualne naladen hodne na intuici... projdu se a obcas mam pocit, ze tu drahu vidim. Casto ale jsem uplne mimo. V tomto ohledu jsou zbraslavske himalaje fakt dobra zkusenost.

Kazdopadne pro zlepseni je dle meho zasadni hlavne resit delku. Zkratka hrat tak, aby to bylo vzdy maximalne na druhy... tzn. prvni musi skoncit do 1.5m. A prave ty kratke putty jsou to, co se obcas snazim trenovat. Mit v tom jistotu, nepodelat se.
 
Když byl ještě driving v Praze - Letňanech, pořádali tam patovací turnaje na 18 jamkovém cvičném greenu. A předtím jsem dělal přesně to, co píše @Jerry - jezdil tam třeba 3 x týdně po práci a puttoval do zblbnutí:)
Zajímalo by mě, zda by bylo možné říct nějaké číslo ve smyslu např.: kolik patů je třeba udělat, aby se jistota patu zlepšila o 10%.
Já si letos v zimě vyrobil vlastní patovací trenažér. Mám ho naklápěcí ve dvou směrech a s vyměnitelným povrchem (koberce různé hrubosti) . Míčky se mi spodem vrací zpět, abych se nezdržoval sbíráním. Hrubým odhadem jsem přes zimu spáchal něco mezi 10-15 tisíci patů. Statistiky , jako někteří z nás, si sice nevedu (ne, že by mě nezajímali ale jsem na to línej), ale když bych to zhodnotil pocitově, tak bych řekl, že úspěšnost patů do 2m se mi zlepšila o těch cca 10-20 %. Tím nechci říct, že když jich udělám 150 tisíc, tak budu z těch 2m stoprocentní (ta křivka určitě nebude lineární), ale že to má to smysl.
 
Zajímalo by mě, zda by bylo možné říct nějaké číslo ve smyslu např.: kolik patů je třeba udělat, aby se jistota patu zlepšila o 10%.
Já si letos v zimě vyrobil vlastní patovací trenažér. Mám ho naklápěcí ve dvou směrech a s vyměnitelným povrchem (koberce různé hrubosti) . Míčky se mi spodem vrací zpět, abych se nezdržoval sbíráním. Hrubým odhadem jsem přes zimu spáchal něco mezi 10-15 tisíci patů. Statistiky , jako někteří z nás, si sice nevedu (ne, že by mě nezajímali ale jsem na to línej), ale když bych to zhodnotil pocitově, tak bych řekl, že úspěšnost patů do 2m se mi zlepšila o těch cca 10-20 %. Tím nechci říct, že když jich udělám 150 tisíc, tak budu z těch 2m stoprocentní (ta křivka určitě nebude lineární), ale že to má to smysl.
Uka fotku!

Dle meho jedna z veci, co opravdu muze pomoci je toto: http://www.theperfectputter.com
Clovek zkratka uvidi drahu idealniho stroku a muze si cokoliv namodelovat.
Nasledne proste hraje tak dlouho, dokud to nebude to same...
 
To zní hodně zajímavě, taky chci vidět fotku. Třeba bys to mohl vyrábět a prodávat tady na 19.jamce :D
Nejdřív si to dám patentovat ... sice Vás znám oba osobně, ale búůhví co jste ve skutečnosti za vlčáci :p:D

ba ne, dělám si srandu ... večer to vyfotím ... ;)

Dle meho jedna z veci, co opravdu muze pomoci je toto: http://www.theperfectputter.com

to se mi líbí, možná si to taky vyrobím :), nebo upraduju svůj trenažér ...;)
 
Upraveno moderátorem:
Když byl ještě driving v Praze - Letňanech, pořádali tam patovací turnaje na 18 jamkovém cvičném greenu. A předtím jsem dělal přesně to, co píše @Jerry - jezdil tam třeba 3 x týdně po práci a puttoval do zblbnutí:)

až jsi z toho zblbnul?:p
 
To je asi dobře, že? ;)
Jak se to vezme - když tam člověk dobře hooknul drive, daly se ohrozit přistávající letadla:)
Ale samozřejmě jsem rád, že jsem nezblbnul z patovánío_O
Nech ho laskavě bejt, jo. o_O Víš co se říká: Blblej ale náš. :D
Oba jste nějací drzí:mad:
 
Jak se to vezme - když tam člověk dobře hooknul drive, daly se ohrozit přistávající letadla:)
Ale samozřejmě jsem rád, že jsem nezblbnul z patovánío_O

Oba jste nějací drzí:mad:

já to dělám pro @Dana ;). na zlepšení nálady
 
No, já se tvářím, že čtu green, ba dokonce si to někdy i myslím, že fakt čtu dráhu míčku a pak zírám jak blázen kam to jede:eek:
 
Jestli si tím "synkem" myslela i mě, tak to potěš pánbůh, v kolika bys rodila. :D
Zatim jsem tady adoptovala jen dva: @RobertSlajs a @macdav. O tobě nic nevím, a to, že se do mých synků navážíš ještě neznamená, že tě k nim přidám. :p
( jen aby ses s tím věkem nespletl!) Ale, že jsi z Mostu, když můj táta byl z Dolního Jiřetína, tak bych tě možná mohla adoptovat za bratra. :D se ještě uvidí, až spolu někdy půjdeme ve flajtu.;)
 
Jaké používáte techniky při čtení grýnu?
Od začátku jsem byla učena číst dráhu patu i z protisměru a z boku. Snažím se, ale někdy jsem líná tam dojít. Ale je fakt, že ten pohled z jiného směru bývá překvapující...
 
To je můj patovací trenažer. Tou vzpěrou vzadu se dá posouvat a tím měnit podélný sklon a tím šroubem na ní příčný sklon. Jamkou míček spadne do trubky a tou se dokutálí do zásobníku.
1504123013372-810769930.jpg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom