Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Čtenářský kroužek aneb jak se naučit lépe číst grýny

Na dobré čtení patů je jednoduchá a rychlá poučka. 5 -10 let chodíš pravidelně hrát a pak to dostaneš do oka i do ruky. Samozřejmě to ber s úsměvem a nadhledem. Patování je nejjednodušší rána na golfu, přesto okolo sebe stále vidím, jak jsou lidi schopni čtení (spíše nečtení) a samotný úder doslova odfláknout, hrají skoro samé trojpaty a pak se vztekají, že jim tam nic nespadne? A přitom řeší u normálního švihu kdejakou blbost, řeší jaké hole a jaký fiting, ale tímhle přístupem pak ztratí klidně i 10 ran za kolo. Největší peklo jsou různě odfláknuté frajerské doklepávky jednou rukou. U toho trpím jak zvíře i když se na to mám jen dívat. To bych já nikdy neudělal.
Moje rutina je skoro zásadně číst dráhu patu z obou stran. Jen u zcela jasného brejku spíš řeším z několika úhlů ale stále ve směru patu jen místo, kam se musí míč dostat, aby se dostal zpátky do jamky, nebo co nejblíže. Ano, je to časově náročnější, ale to raději svižným krokem přijdu na green první abych měl ten potřebný čas na čtení. Při patování a čipování také sundavám rukavičku pro větší cit.
Další moje poučka - pokud z každé strany teče pat na jinou stranu, znamená to, že mám hrát úplně rovnou ránu a vychází mi to. Bývá to totiž jen optický klam, daný šikmými pruhy různých odstínů po sekání. Taky si tu někdo ztěžoval na různé rychlosti greenů. Ta bývá skoro všude většinou stejná na celém hřišti, ale rychlost je různá na různém pásu sekané trávy. Je jasné, že jiná rychlost bude na pásu střihaném po směru patu a jiná proti směru patu. Teď si ale nemůžu vzpomenout, jestli světlejší barva je po směru a tmavá proti směru nebo naopak. To lze ale rychle zjistit na cvičném greenu přejetím po trávě hřbetem ruky. Také je jiná rychlost z kopce nebo do kopce i velice mírného, na to hodně lidí vůbec nekouká.
Snad tyhle moje moudra někomu pomůžou.

Světlejší je po směru, protože to je na jih. Nebo východ. Jedno z toho...
 
  • To se mi líbí
Reactions: ati
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom