Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Cobra

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Chtěl jsem se zeptat, jak je na to s kvalitou holí Cobra - poměr cena/výkon? Především se mi jedná o hybridy, dřeva, drivery... ale klidně uvítám i všeobecná názor. :) Jak je Cobra vnímaná ve světě, jak u nás?
 
Mám driver a dřeva, jsem spokojený, lítá to samo. Michale, ukážu a půjčím na tůře.
 
Cobra se určitě řadí k top značkám v golfovém světě, takže na kvalitu se jistě můžeš spolehnout. Svou největší slávu má ale myslím již za sebou - dle mě to bylo v dobách kdy ještě spadala pod stejnou firmu jako Footjoy a Titleist (tzn. Acushnet). Tehdy vlastně dělal Titleist jen opravdu "hráčské" hole a Cobra dělala hole pro širokou veřejnost. Byla průkopníkem hlavně v oblasti Hybridů a Driverů - kdo neněl Bafler hybrid od Cobry jako by nebyl:). Osobně se mi také líbil jejich tehdejší design, který byl více střídmý - po odpojení se od Acushnetu a spojení se s Pumou začal jejich design být takový jako je teď (hodně barevný) a to se mě moc nelíbí (ale já jsem konzerva :))... Pokud je seženeš za dobrou cenu, tak bych určitě neváhal.
 
Jak psal Jirka. Firma slavná, s velkou historii. V současnosti se ve spojení s Pumou stále hledá (osobně nechápu, že toto uskupení nemá pokryté míče...), ale osobně je vnímám jako černého koně. Aktuálně mají market share v USA 7% dřev a 4% železa, nicméně 15 let dozadu byly tuším 3ka na trhu. 

Jak to vnímám já, tak vyrábějí hole pro lidi. Vyšším HCP lze těžko něco od Cobry rozmlouvat. Jak psal někdo výše, dřeva létají sama. Starší železa ve své době byly naprostá špička a kde kdo na ně dodnes vzpomíná. Ja mám doma od nich 4 hybridy a nedám na ně dopustit. Kvalita je určitě shodná s ostatními (Calla, TM...). Mám rád i jejich design, neb to není tak suché jako zbytek světa. :)

Mj. Cobra má velmi dobré portfolio produktů pro ženy.  
 
Mam drajvr i 3 FW rady Fly-Z+ (jako Rickie) a docela me to s nima bavi (v rámci HCP :)), do zelez bych sel taky, kdybych na neco pouzitelneho narazil ... i kdyz zatim mam jako "gral" APcka od starsiho brachu Cobry
 
Trochu obnovuji téma, měl jsem minulý týden půjčené od známého na osahání dřeva od Cobry a moc se mi to líbilo. Železa mám zatím Pingy. Když budu uvažovat o letošní sezóně, tak spíše na hybridy a dřeva šýhnout po Cobra, nebo po Pingu? Problém trochu je, že cobra se mi u delších holí líbí výrazně více. :)
 
radsi bych volil cobru, ping dreva jsou podle me nejhorsi dreva na trhu (mezi lepsima), vubec mi nesedi a jsem s nima nejkratsi
 
Trochu obnovuji téma, měl jsem minulý týden půjčené od známého na osahání dřeva od Cobry a moc se mi to líbilo. Železa mám zatím Pingy. Když budu uvažovat o letošní sezóně, tak spíše na hybridy a dřeva šýhnout po Cobra, nebo po Pingu? Problém trochu je, že cobra se mi u delších holí líbí výrazně více. :)
Cobrou nic nezkazis a pokud se ti i libi, pak neni co resit..
 
kategorie dřev a hybridů: Cobra vs Ping -> jednoznačně Cobra, tady není co řešit;-)... Ale asi aktuální jednička na trhu obecně v dřevech - Taylormade...
 
Ok, to zní dobře. Tak vyzkouším a pak se pochlubím. Btw. co Cobra driver Fly Z? Jako extrémně se mi líbí King F6, ale na ten si ještě něchám nějaký ten pátek zajít chuť.
 
kategorie dřev a hybridů: Cobra vs Ping -> jednoznačně Cobra, tady není co řešit;-)... Ale asi aktuální jednička na trhu obecně v dřevech - Taylormade...
ikdyz to s nelibosti rikam, myslim, ze momentalne maj nejlepsi drivery a dreva callaway a az za nima taylormade :(
 
a hybridy? tam tez asi vedou TM ci ne? (pokud teda ještě vůbec existuje firma Adams)
TM urcite vede... ale Calla hybridy pro amatery spatne urcite nejsou tez.
Ono to chce zkusit a musi se to libit... nicmene ze sestavy TM, Calla, Cobra bych se proste nebal neco koupit a hrat. Jdou lehce prodat dale v pripade neuspechu. Nejlepsi fitting je si hul koupit a kdyz nesedi prodat...

PS: U Adamse mam zkusenosti jen se starsimi modely a prisly mi malinko tezsi, tedy spise "do zeleza". Mozna neco ala Mizuno Fli-hi. Nicmene pisi na zaklade pocitu nabitych pred nejakou dobou, kdy jsem byl jeste vetsi mistr nez ted...
Osobni zkusenost co mam je, ze s TM a Cobrou byl schopen hrat uplne kazdy komu jsem to pujcil. S Calla, Clevelandem, Adams a Mizunem uz uplne ne.
 
Ok, to zní dobře. Tak vyzkouším a pak se pochlubím. Btw. co Cobra driver Fly Z? Jako extrémně se mi líbí King F6, ale na ten si ještě něchám nějaký ten pátek zajít chuť.
kluci v praci porovnavali prave Fly-Z ( mne se straslive libi vizualne, to je asi tak jedine, co na nich ja zvladnu posoudit :D ) s nejakymi novymi Mizuny ( ale tam ti typ z hlavy nereknu, musela bych zitra v praci dohledat)- a beznym hracum by doporucili prave ty Fly- Z, ze se s nima hodne prijemne hraje....
sef si ted poridil nejaka nova Mizuna, ale tusim jen zeleza, takze s temi novymi drivery mam vizualni zkusenost z testovani a prijdou mi az moc prekombinovane ( zase, vzhledem k tomu, ze nam byla technicka specifikace predstavena v nemcine a ja nemecky nerozumim pomalu ani dobry den, ocenila jsem hezkou barvu :D dodavatele malem prevratilo :D )

muj muz obecne rad hraje s Cobra holemi ( z te nove sedmicky, co donesl Jezisek, je nadseny), ja to sama proste nepoznam, jsem v tomto hrozna :)
 
Upraveno:
No ale jedinej kdo na to má vozík je zakladatel tohoto vlákna, hole se mu nebudou mlátit o sebe...:):):)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom