Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Co vám nejvíc pomohlo..?

karlos

Guru fóra
Klub
BENGK
HI (HCP)
10+
Co vám nejvíc pomohlo ke zlepšení hry..? Nejčastější odpověď by asi měla být trenér, ale jelikož k žádnému nechodím, tak potřebuju zadarmo vycucat co nejvíc moudrostí...:):):). U mě za poslední rok to bylo několik věcí ke kterým jsem se dlouhodobě prokousával, který by mi možná trenér řekl hned.. Tak předně plošší švih, prakticky to vymazalo slice, začal jsem hrát spíš lehký draw a prodloužilo to malinko rány.. Zpomalení rychlosti nápřahu a možná i téměř zastavení ve vrcholu.. No a v puttování zachování konstantní rychlosti halvy hole, takový to neklepnutí ale procházení míče... No a jinak dlouhodobě bojuju s dokončením švihu, zastavuju se prostě moc brzo..Tak a teď čekám na ty nejchytřejší věci co vás napadnou...:D:D:D
 
No, jsem začátečník, ale nejvíce mi pomohla kombinace asi dvou protichůdných věcí:
a) první samostatný skok v samotných začátcích - tohle video
kde je řečeno, že "odtah hole od míčku" prozradí jak bude probíhat odpal a je tam i hezky vidět pohyb při švihu, vidět to takhle v klidu na videu mi pomohlo při prvních ranách na drivingu konečně pochopit co dělat (trenér to mohl říct a ukázat stokrát, ale video ukázka zabrala lépe). Pochopil jsem jak se asi pohybovat a posunulo mě to na drivingu během jednoho dne o desítky metrů do dálky.
b) po prvních nešťastných pokusech na hřišti mi pak pomohla vzpomínka na průpovídka od trenéra, že malý děcka kolikrát vezmou hůl a instinktně do toho bouchnou někdy lépe než dospělej co laboruje nad miliónem pouček... zkrátka jsem nad tím vším co jsem se "učil dělat" přestal přemýšlet, začal to ignorovat, žádné cvičné švihy, žádné dlouhé elaboráty o švihu... přijdu, založím, nádech výdech podívat na cíl a jakmile v hlavě sepne takovej ten příjemnej pocit, "že by to šlo" tak prostě jen odpálím... hromada chyb typu topinky, drny apod to minimalizovalo a uklidnilo mě to na hřišti, čím více se snažím, chci, přemýšlím nad tím atd. tím horší je pak výsledek. Prostě jen míček a cíl kam má letět a nic víc, to mi funguje ve výsledku nejlíp...
 
Montyho škola golfu.. To jsem sledoval taky a několikrát se k tomu vracel když mi to vůbec nešlo...:):):)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom