Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Co pijete při golfu?

Co pijete při golfu?


  • Hlasovalo
    44

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
"Pitný režim neboli doplňování tekutin do těla pitím, které by mělo pokrýt denní výdej tekutin ale i ztráty v průběhu spánku. Denní příjem vody (včetně té obsažené v potravinách) by měl odpovídat zhruba dvěma až třem litrům vody v závislosti na vytížení daného jedince a jeho věku." Tolik zdroj Wikipedie.

Jak je to s vámi při golfu? Co a kolik si berete s sebou do bagu, Anketa je orientační na druh nápoje, zbytek do textu.
 
Piju čas (Lipton), ředím 1:1 s vodou, aby nebyl tak sladký.
Čaj je jediné pití, které se dá pít, když se v bagu ohřeje.
Po hře si pak na vyrovnání iontové hladiny dám pivo (nealko, neb vždy řídím).
 
Nejčastěji minerálky, někdy ochucené, nebo čistou magnezii, i čistou vodu, při pauzičce mezi jamkami i pivo, když je hic, bodne . U nás na hřišti totiž vždy po třech jamkach jdeme kolem baru, to je super.
Po hře pivo, když jede i manžel a je ochotný řídit, když jede i starší syn, můžeme pivo oba, pak řídí synek, který pivo (a vůbec alkohol nepije).
 
V Beleku jsme se švárou šli jednu 18-ku se slovákama. Takže pivo, tullamore, johnyho, metaxu, hruškovici. Od 14-jamky si švára nic nepamatuje, kromě toho jak vypadnul z místa řidiče přes místo spolujezdce udělal jedno salto a tři kotrmelce a skončil v bunkeru (on tvrdí že ne, ale skončil ...).
 
Před hrou pokud možno espresso (lungo), při hře jen voda, po hře nealko pivo a po jídle zase kávička.
 
jako @Šnek , ideálně kafe před, pak voda a po hře nealko pivo ;)
někdy to proložím ionťákem.
 
Prekvapuje me, ze dva lidi zaskrtli energy + termoska s kafem... uz chapu tu aktivitu, aby na kazdem hristi byl defibrilator. :D
 
Prekvapuje me, ze dva lidi zaskrtli energy + termoska s kafem... uz chapu tu aktivitu, aby na kazdem hristi byl defibrilator. :D

Tak víš jak, na mě pravidelně u golfu padá únava. Buď to naženu cukrem, to znamená, že dětem beru různé gumové medvídky a tak, nebo proste tu energii do sebe musím narvat jinak. A tohle docela funguje spolehlivě, trochu se tedy člověk víc zapotí, pravda... ale funguje to.

Počítám, že až obě děti budou větší (teda ten maldší), obě, tak budu mít okamžiky, že se mi nebude v jakékoli volné chvíli spát.
 
V Beleku jsme se švárou šli jednu 18-ku se slovákama. Takže pivo, tullamore, johnyho, metaxu, hruškovici. Od 14-jamky si švára nic nepamatuje, kromě toho jak vypadnul z místa řidiče přes místo spolujezdce udělal jedno salto a tři kotrmelce a skončil v bunkeru (on tvrdí že ne, ale skončil ...).

Co ja si pamatuju, tak @Pitching nepije. Ale je fakt, ze si toho moc nepamatuju...
 
Kávu si dám ráda v klidu po turnaji. Jinak jak tak koukám, jsem tu za notorika :eek:
 
Kávu si dám ráda v klidu po turnaji. Jinak jak tak koukám, jsem tu za notorika :eek:

Hele v pohode, já pivo atd rad. I na golfu. :) klidně se k tomu přiznám... když nehřejí výkony, hřeje alespoň duše. Akorát to auto je k tomu naprd.

Btw kolik tech tekutin vypijete? Kolik si toho berete s sebou? Litr, dva?
 
Hele v pohode, já pivo atd rad. I na golfu. :) klidně se k tomu přiznám... když nehřejí výkony, hřeje alespoň duše. Akorát to auto je k tomu naprd.

Btw kolik tech tekutin vypijete? Kolik si toho berete s sebou? Litr, dva?

Já si občas dám i malý pivo...
 
magnézka, většinou ochucená,

někdy přihodím i iontový nápoj - hlavně v létě, když je teplo
 
Btw kolik tech tekutin vypijete? Kolik si toho berete s sebou? Litr, dva?
V těch hicech jako byly vloni minimálně litr a půl láhev + půl litrovou do držáku na vozíku. A někdy to bylo jen tak tak...
 
V Beleku jsme se švárou šli jednu 18-ku se slovákama. Takže pivo, tullamore, johnyho, metaxu, hruškovici. Od 14-jamky si švára nic nepamatuje, kromě toho jak vypadnul z místa řidiče přes místo spolujezdce udělal jedno salto a tři kotrmelce a skončil v bunkeru (on tvrdí že ne, ale skončil ...).
Byl jsem osobne na Suenu v Beleku u toho, kdyz si chlapci po 1. devitce dali na posilnenou nejake pivo a 3 panaky za cca 15min. Divim se, ze to @Jerry dosel cele pri vedomi a jeste si dokazal svaru odvezt taxikem do hotelu.
Jo, s bratry Slovaky je chlastani tvrdeho dost rizikova disciplina. A tihle 2, ktere dostali do flightu, byli echt Slovaci a hlavne bezvadni partaci.
Nemyslim, ze struktura napoju te ctverice z Beleku je typicka pro sportovni golf. :)
 
Na https://www.cgf.cz/cz/sportovni-golf/priprava/studijni-materialy máte příručku o zdravé výživě, mimo jiné je tam i sekce pití na hřišti :) zajímavé čtení ...
V zásadě jedu 2 druhy pití, které kombinuju podle potřeby .. čistou vodu s nějakým hypotonickým pitím (pivo nebo něco z prášku)
Bohužel, většinou když jdu na golf tak i řídím z golfu :-D takže pivo si dávám jenom na prvních 6ti jamkách .. pak střízlivým a hra jde do kopru ..
 
Před hrou je dobrý nějaký ten aperitvek - třeba "jager". Na hřišti určitě čistá voda. Po hře lahvinka dobrého vína aby člověk mohl přemýšlet co se povedlo...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom