Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Co ovlivňuje výsledek?

Co ovlivňuje tvůj výsledek hry?


  • Hlasovalo
    29

bohumil.koval

Guru fóra
Když jdu na hřiště tak si říkám, co vše může ovlivnit výsledek/číslo mé hry? V turnaji dostanu spoluhráče a pokud je neznám, nevím do čeho jdu, mlčím pokud jsou to už od pohledu bručouni, nebo naopak se pokusím nějak navázat kontakt, což poznám , většinou, při podání ruky a podívání se do očí a samozřejmě stisk ruky mnohém napoví. Při kamarád game jdu do toho s úsměvem , přeci nepůjdu s někým koho nemusím, tedy pokud nebudu muset. Ale těch maličkostí je daleko více od kyselosti na recepci, nevzal jsem si vodu a jak to tak bývá restaurace má sanitární den, to zas bude hra!

Jelikož jsou prázdniny a okurková sezóna tak se můžete kliďánko vyjádřit co komu vadí aneb co může mít vliv na výsledek.
 
To je zajímavá otázka. Já mám pocit, že čím "horší" hráč, tím víc se vymlouvá na vnější vlivy. Čím lepší a stabilnější hráč - tím víc hledá chybu primárně u sebe a své přípravy, koncentrace atd. Protože jsem slabší hráč, alespoň se tak vnímám, tak když se to sejde, tak mi výsledek ovlivní klidně úplně všechno jmenované = což ve výsledku znamená jediné: ano, neumím to. :)

Jsou faktory které jsou objektivní a hru nutně ovlivňují a pak faktory, které bych hrozně rád hodil za hlavu, protože je to jen o tom udržet koncentraci. Typicky faktor, který ovlivňuje mojí hru negativně je pomalá, rozkouskovaná hra, ale přitom bych měl umět se s tím poradit a koncentrovat se. Dále nepovedená předchozí rána - no, ok, je to minulost, měl bych to hodit za hlavu a koncentrovat na ránu budoucí, ale nedaří se.

K tomu všemu ostatní bych zaškrtnul: Jak kdy. :)
 
Zapomněl jsi na trénink...
Trénink je příprava, kdežto toto je momentálně , jedeš hrát a co tě může rozhodit, abys nehrál co normálně hraješ . A nebo s čím tam jedeš , samozřejmě v tvěm případě vyhrát.
 
Domnívám se, že nejvíc ovlivňuje výsledek moje hlava a plížívých faktorů vstupujících do mé hlavy je hodně.
Na turnaje moc nechodím, tak 10 - 15 za rok +-. Z mého pohledu, ale je to opravdu hodně subjektivní náhled, má na moji hru největší vliv složení mé skupiny a ani ne tak charakterově ( pokud se mi povede je nevnímat, což je hodně těžké ), jako hlavně ve smyslu plynulosti hry. Nemám rád pomalou hru a když hraju rychle, většinou hraju i dobře. Nemám rád vztekající se golfisty, když řvou, nadávají sprostě a tlučou holemi o zem - to můj výsledek asi taky ovlivní. Někdy mám potřebu takové lidi utěšovat ( pokud teda zrovna hraju já dobře ) a nesoustředím se na sebe. Pokud je jejich reakce negativní, je to pro mne ještě horší. Když hraju špatně, což se mi poslední dobou stalo víckrát, tak se za sebe občas stydím a lituju spoluhráče, že k sobě nafasovali tokové poleno! :) A taky mi hodně, ale hodně vadí, když mi někdo vmete, ať si nehraju na PGA, když si například označím týčky prostor na dropování a na nich je evidentně vidět, že neznají základní pravidla a samozřejmě je často i vědomě porušují. Nebo když musím celou dobu někoho poslouchat, jak zrovna právě dnes hraje mimořádně špatně, jak je nekvalitní hřiště, chlupaté greeny a tvrdé ferveje.
No a tyhle momenty a ještě spousta dalších ovlivňují negativně moji psychiku a když zahraju špatný výsledek, tak se mám krásně na co vymlouvat!:)
 
Na turnaji v pondělí, jsem po první 9 začal netrefovat míček, a nějak mě to nemyslelo, dal jsem si malou tyčinku a jak se cukr v jídle začal dostávat do krve, tak každá další jamka byla o úder lepší. Dokud se to nesrovnalo do normálu. Nikdy jsem to nezažil, ale to moji hru ovlivnilo hrozně moc. Příště musím už na 7. začít chroupat abych se toho vyvaroval. Než se to srovnalo trvalo to 3 jamky a zbytečných 10 úderů navíc. Jak stárnu projevují se věci které teprve poznávám.
 
Na turnaji v pondělí, jsem po první 9 začal netrefovat míček, a nějak mě to nemyslelo, dal jsem si malou tyčinku a jak se cukr v jídle začal dostávat do krve, tak každá další jamka byla o úder lepší. Dokud se to nesrovnalo do normálu. Nikdy jsem to nezažil, ale to moji hru ovlivnilo hrozně moc. Příště musím už na 7. začít chroupat abych se toho vyvaroval. Než se to srovnalo trvalo to 3 jamky a zbytečných 10 úderů navíc. Jak stárnu projevují se věci které teprve poznávám.
:)
Tak já rád při hře cucám tictac nebo halls. Když jsem loni zahrál na turnaji svoje nejlepší číslo, tak jsem měl celou dobu v puse zelené a modré hallsky!
Na dalším turnaji jsem to z pověrčivosti zopakoval a výsledek? Hanba povídat! :):)
 
Výsledek na prvních několika jamkách........Když není dobrej, tak už mám v hlavě, že to dnes nepůjde......a většinou se z toho už nedostanu.
 
Moje hlava, moje ruce, málo tréninku...vedro, zima, déšť.... Únava... Když si v duchu řeknu "dneska mi to jde"... 😁 štamprle po každých třech jamkách ( pak mi to ale už tak nevadí) ;)😁
 
Docela dobrý výsledek (20) jen mne zaráží , že ani jeden z ochotných přispět nemyslel na to, že něco, nebo někdo, může ovlivnit váš výsledek i kladně, například manžel/manželka vás může např.před turnajem krásně vzbudit, udělat snídani , kterou máte rádi , připraví svačinu a pití, nebo milá recepční či startér/ Marshall . Mnohdy stačí, uvidět sluncem zalité hřiště, které je suprově připraveno a ve flajtu máte příjemné spoluhráče. A hned se hraje lépe, nehledě na výsledek máte/ budete mít ze hry dobrý pocit a mnohdy i výsledek.
 
Moje hlava...a s tím spojené i takové věci, zda jsem přijel na hřiště v dostatečném předstihu, neřeším do poslední chvíle telefonáty atd....
 
Aktuální schopnost používat hlavu na course management. Když na prvních pár jamkách použiji mozek a hraju konzervu, tak zpravidla díky rezervě v bodech příjde herní pohoda, sebevědomí a druhou část můžu jít do odvážnější hry. Obráceně to nefunguje.
 
Delší dobu už měříme s kolegou , já Karviná on Orlová, denně z referenčního místa pomocí telefonu sever. Můžete si to taky vyzkoušet a uvidíte, že se budete taky divit co budete měřit/naměřené hodnoty , jak se budou denně měnit. Napadla mne taková myšlenka jestli toto taky nemůže mít vliv na naše výsledky v golfu.
 

Přílohy

  • 26ED411B-42AC-4683-A492-5EB13352A7CD.png
    26ED411B-42AC-4683-A492-5EB13352A7CD.png
    24,4 KB · Zobrazení: 313
  • AF62B2E2-2069-4487-B428-A5C38AB1A816.jpeg
    AF62B2E2-2069-4487-B428-A5C38AB1A816.jpeg
    74,6 KB · Zobrazení: 280
To já měřím akorát kvas. Ale to je už většinou po golfové sezóně. A má taky pokaždé jiné hodnoty. Je na tom stejně jako boj o náš HCP - čím nižší, tím lepší. Jenom nepoužívám mobil, ale cukroměr.

Ovšem pak ty výsledky :up: ;).

Jo a ještě trenažér
1595880237965.png
 
Ač nerad, tak poslední dvě hry jsem byl na drivingu a zahrál jsem do 20ti míčů před hrou - což mi umožnilo se trochu srovnat před prvním odpalem. Obě hry dopadly výrazně lépe, než ty předtím. Je to vcelku logické. Ale vůbec nevím, jestli se mi to líbí. Pivo a kafe je taky super. Obojí už stojí čas a někde driving daleko.

Proč na rozehrani nefunguje pivo? Ach jo. :(
 
Delší dobu už měříme s kolegou , já Karviná on Orlová, denně z referenčního místa pomocí telefonu sever. Můžete si to taky vyzkoušet a uvidíte, že se budete taky divit co budete měřit/naměřené hodnoty , jak se budou denně měnit. Napadla mne taková myšlenka jestli toto taky nemůže mít vliv na naše výsledky v golfu.
Abyste věřili , že se sever mění dnešní měření viz přiloha, zatím pokud je sever SV tak se mi hraje dobře.
 

Přílohy

  • B51A2469-926D-4C92-8838-DD7BD12D69B4.png
    B51A2469-926D-4C92-8838-DD7BD12D69B4.png
    23,6 KB · Zobrazení: 277
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom