Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Co očekáváme a jak vnímáme své golfového kluby?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
K tomuhle volně golfovému tématu mě přivedla otázka, kterou jsem někde zaregistroval o víkendu. Možná rádio, možná nějaký nápis (za boha si nevzpomenu, kde). Bylo tam tvrzení, že klub je něco, co kde jeho členové jsou nejenom jeho součástí, ale rovněž se aktivně na jeho chodu podílejí.

I zamyslel jsem se, jestli jsem dobrým členem klubu (v mém případě mám domovské Hořehledy kousek od chaty) a shledal jsem, že asi moc ne, protože sice mohu s jeho chodem pomáhat, ale moc to nedělám (pro což mám samozřejmě spoustu důvod počínaje pohodlností, málo času, leností atd) a přivedlo mě to k myšlence, jestli vlastně název klub je v pořádku a nebo se to už posunulo. Jasně, formálně stanovy existujou, mohu tohle, mohu tamto... ale v podstatě jen platím poplatky do kasy a čerpám výhody. Tzn. jsem spíše zákazník. A liší se to prakticky nějak? Kdo ví.

Jak vy vnímáte svůj klub? Jste skutečným "fungujícím" členem nebo spíše jako já "zákazníkem"? A je to tak v pořádku?

Btw. kouknu do peneženky a já jsem členem klubů! Každý krám má svůj klub. A tím se asi to označení tak degradovalo. Nejedná se o výsadu - ale v podstatě jen o výhody a kartičku. Nebo ne?
 
Upraveno:
No, bydlím na Mělníku a tady žádný klub není. Doma jsem Terezíně, ale stejně daleko to mám do Staré Boleslavi, Mladé Boleslavi, na Černý most, do Mstětic, do Benátek, do Předboje a do Beřovic.

Účastnit se klubového života by bylo možno, kdybych bydlel v Terezíně, nebo v Litoměřicích.
 
K tomuhle volně golfovému tématu mě přivedla otázka, kterou jsem někde zaregistroval o víkendu. Možná rádio, možná nějaký nápis (za boha si nevšimnu, kde). Bylo tam tvrzení, že klub je něco, co kde jeho členové jsou nejenom jeho součástí, ale rovněž se aktivně na jeho chodu podílejí.

I zamyslel jsem se, jestli jsem dobrým členem klubu (v mém případě mám domovské Hořehledy kousek od chaty) a shledal jsem, že asi moc ne, protože sice mohu s jeho chodem pomáhat, ale moc to nedělám (pro což mám samozřejmě spoustu důvod počínaje pohodlností, málo času, leností atd :). a přivedlo mě to k myšlence, jestli vlastně název klub je v pořádku a nebo se to už posunulo. Jasně, formálně stanovy existujou, mohu tohle, mohu tamto... ale v podstatě jen platím poplatky do kasy a čerpám výhody. Tzn. jsem spíše zákazník. A liší se to prakticky nějak? Kdo ví.

Jak vy vnímáte svůj klub? Jste skutečným "fungujícím" členem nebo spíše jako já "zákazníkem"? A je to tak v pořádku?

Btw. kouknu do peneženky a já jsem členem klubů! Každý krám má svůj klub. A tím se asi to označení tak degradovalo. Nejedná se o výsadu - ale v podstatě jen o výhody a kartičku. Nebo ne?
zajímavá úvaha :up:
ano, jsem ve 3 klubech, ale členkou se cítím jen v jednom... od chvíle, když jsem se tam přihlásila.
Když jsem jednou přišla z hřiště a vidím, že je tam napilno a nestíhají kolem turnajových cen, hned jsem nabídla pomoc. Nebo mě potěší, jak jen tak mezi řečí se pronese "pro tebe to platí/neplatí, ty jsi naše" atd.
takže u mě je to i o tom, co vlastně chci být, jak moc se chci angažovat
 
I zamyslel jsem se, jestli jsem dobrým členem klubu (v mém případě mám domovské Hořehledy kousek od chaty) a shledal jsem, že asi moc ne, protože sice mohu s jeho chodem pomáhat, ale moc to nedělám (pro což mám samozřejmě spoustu důvod počínaje pohodlností, málo času, leností atd :). a přivedlo mě to k myšlence, jestli vlastně název klub je v pořádku a nebo se to už posunulo. Jasně, formálně stanovy existujou, mohu tohle, mohu tamto... ale v podstatě jen platím poplatky do kasy a čerpám výhody. Tzn. jsem spíše zákazník.

Já si tedy dovolím ti odporovat, dle mého klubu v Hořehledech pomáháš velmi významně. Ty to tak možná nevnímáš a není to prvoplánová pomoc, ale já vidím tvou pomoc každý den:

- provozuješ fórum, kde tvůj klub má prostor pro prezentaci a získávání dalších členů, jeho manažer neomezený prostor pro své voloviny
- ty tisíce odpovědí na moje sebeblbější nápady a návrhy
- zpětná vazba po takřka každé návštěvě
- doporučení kávového kurzu
- nová křesla v restauraci
- obsazení celého víkendu v hotelu a na hřišti akcí 19. jamky
-...
 
Já vnímám klub jako základní platformu pro potkávání.

Bez klubu by se nepotkávali děti na golfových trénincích a jejich rodiče by z dlouhé chvíle čekaní nezačali mlátit do balonu.

Bez klubu bychom nedokázali ukázat golf Kokšíňákům z okolí a Dan, Alice, Vlasta nebo Vláďa by možná nikdy nezačali hrát.

Bez klubu bych nikdy neviděl kamaráda zvracet na nádvoří luxusního hotelu nebo sežrat kilo tataráku.

Bez klubu by se Jirka nikdy nepotkal s Karlem. A včera jsem je díky klubu viděl hrát spolu v Alfrédově.
 
Já jsem introvert, zajímám se převážně o sebe a lidi obecně nemám rád, pro klub jsem zákazník. Já jsem ale trochu jinej. Většina lidí se potřebuje družit a právě pro ně je klubový život. A tak je to podle mne v pořádku.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom