Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Co nás nejvíce a spolehlivě vytáčí u ostatních na golfu?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Víkendové vykacávací golfové téma. Jasně, že jsme všichni chápaví, tolerantní, ohleduplní, na úrovni a dokážeme nad vším s nadhledem a galantností šlechtice mávnout rukou... ale někdy se holt zadaří a projeví se v nás "živočišnější" pudy. Zkuste se zamyslet a přidat, co vám vadí u ostatních na golfu a třeba to okořenit i nějakou tou historkou.

Tedy: Co nás nejvíce a spolehlivě vytáčí u ostatních na golfu?
 
Začnu, mě docela vytáčí kombinace: neznalost pravidel a course managementu + HCP <20

Jsem vcelku schopen pochopit, že leckdo v golfových pravidlech plave, že nováčci nebo vyšší HCP dělají boty (dropování autů atp), prostě to tak je. Ale co mě dokáže pořád udivit je, že i když ve flajtech jsou hráči s HCP pod 20 - tak to někdy vůbec dle toho nevypadá. Nemluvím o hře - ale pohyb po hřišti, ignorace pravidel, pomalá hra, neochota pomoci spoluhráči hledat míček atp. Vždycky to ve mě vyvolá otázku - jak proboha mohli takového HCP dosáhnout a především, jak pak může být spousta těch menších soutěží "spravedlivých", když viditelně je toto běžné. Jdu někam hrát... chci si to užít a poučit se od zkušenějších a nestačím se pak divit. :)
 
Upraveno:
Rádoby znalci pravidel - dyť je jedno kam si to dropnu, stejně o nic nejde
Rychlost hry - přešlapovači, vyměřovači,...
Konzervativci - nehejbej se když puttuju, nechoď dopředu, když hraju,...
Sluníčkáři - nevytočí se, nenaštve se,...
 
Já si to tu hodím.. Tak si to ty v..e hoď, ale na nejbližším stromě...
Druhý řádek od @mkopcak , patnáct prošvihů, přeměření laserem a pak hrozná jebka, to samé u puttů..
A úplně nejvíc prasata na hřišti, od vajglů po pitchmarky a řízky, největší paka ani neuhrabou bunker..
 
Neřekl bych přímo, že mě vytáčí, ale vadí mi poslední dobou tyto typy lidí:
- BUBÁCI - neusmějou se, nemluví, něco si pořád brmlají napůl huby, spokojený není ani s 10-ti metrovým patem do birdie, drive 250 metrů je krátký, protože minule tu zahrál 261,5 metrů.
- STŘED VESMÍRU - při jeho ráně nesmí nikdo stát před jeho rovinou ve směru hry, při jeho ráně se nesmí nikdo pohnout v okolí 30 metrů, při jeho patu nikdo nesmí stát v úhlu 60° směrem dopředu nebo dozadu - všechno prý periferně vidí, když je řada na něm, tak pat smí číst jen on a nikdo jiný, promluvit 1 minutu, před jeho ránou ho rozhodí do nepříčetnosti, zašeptat ve vzdálenosti 50 metrů při jeho ráně je smrtelný hřích, je schopen vynucovat si diskvalifikaci projíždějících aut i letících ptáků.
- POMLOUVAČI - všechno na hřišti je špatně, blbě posekáno, greeny málo rychlé nebo moc rychlé, nebrejkují, brejkují nějak divně moc, kvůli té trávě jsem to nezahrál jak jsem chtěl, tráva je moc hnědá, žlutá, zelená - jó to u nás, tam je to úplně jiné kafe, tam je to všechno jak má být. V listopadu až březnu je rozhodí, že jsou greeny rozpíchané.
- VYMLOUVAČI - na prvním tee hlásí, že to dnes bude špatné, protože ...., dneska mi to zrovna nejde, já jsem životní smolař, já nejsem vítězný typ, já to věděl, že dneska nemám chodit hrát, život se se mnou nepáře. Přijede ale novým BMW, takže někde mu ten život naopak nadělil více, než jiným.
- NEPŘEJÍCÍ - z chyb ostatních mají nefalšovanou a kolikrát i neskrývanou radost, výbornou ránu přejdou s mlčením, špatné ráně se vysmívají a neúnavně jí komentují a rozebírají, úspěch druhého je jeho neštěstím, nikdy si neplácne po birdie jiného hráče.
-NAMACHROVANÝ - ostatním dává najevo, že on je z nějakého důvodu něco víc, protože ... I ředitel čehokoliv, třeba zeměkoule se může chovat příjemně.

Špatný je, když se v jednom člověku sejde kombinace výše popsaného. To se člověk těší na poslední jamku už od půlky hřiště.
Některé hlášky jsou doslova citací konkrétních hráčů, některé věci jsou samozřejmě trochu nadnesené pro obveselení publika.
 
Uprimne, drop outu neni bota. Dela se to zcela zamerne. Pokud jdu jen pro srandu, tak proc ne... nechci se vracet. Chapu.
Ale v jakemkoliv turnaji mi to prijde fakt mimo. Vyjimka muze byt u lidi s HCP54, co fakt netusi.

Ja nejvice trpim hlukem... "Ty, vooooleeee... Kurvaaa". Rvani u kazde rany, nonstop (mam pochopeni pro nahle emoce).
Dale pak slow play/neuveritelne pomaly a bezohledny pohyb (stojim nekde tak, ze dalsi flight nemuze bezpecne hrat).
 
Oči v sloup - koho nám to dali do flightu...
Zvonění mobilu - to musím vzít...
Provizi si nedávej, to najdeme - když tak si tam někde dropneš
deset prostocviků před ránou a půlhodinové čtení patu jako na PGA
Kouření na během hry
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Myslím, že jste to vypsali docela hezky :)

Já jsem flegmouš, takže mě nic moc nevytočí, ale co mi více čí méně vadí

- pomalá hra (včetně nepouštění rychlejších flightů). Ano, jsem na golfu, ne na útěku, ale šest hodin je přeci jen trochu moc. Nevím proč, ale přijde mi, že nejpomalejší jsou hráči s HCP kolem 20. Oni už přeci něco umí, tak si dají dva tři čtyři cvičné švihy, zacvičí sestavu z aerobiku, 2x vymění hůl, změří vzdálenost hodinkami, pak ještě pro jistotu laserem, pak se ujiští, kde je navrtáno, jak fouká...
- vymlouvači po špatné ráně (to je spíš úsměvné než že by mě to vytočilo) - ten míček blbě ležel, byl v holině, stál jsem šikmo, trefil jsem ten 250m drive špičkou, špatně se vyspal, bolí ho to či ono, jelo 500m okolo auto, slyšel trávu růst...
- úmyslní porušuvači pravidel (ne z neznalosti) - footwedge, drop autu (to už bude od příštího roku povolené, tak na to asi trénují), provize u míče ve vodě, rádoby nenápadná úprava pozice, založení v bunkeru/vodě
- taková ta obecná neohleduplnost - mobil, hlasité mluvení jiným hráčům/flightům do hry (typicky na odpališti, když další flight patuje na předchozí jamce...), nevypichování pitchmarku, neuklízení řízků, odhazování bordelu všude kolem...
 
Teda vy jste pěkná banda [emoji3]
To jsem tady jediný, koho nejvíc štve vlastní špatná hra?
 
Teda vy jste pěkná banda [emoji3]
To jsem tady jediný, koho nejvíc štve vlastní špatná hra?

Nene, mě taky štve tvoje špatná hra!
 
Nene, mě taky štve tvoje špatná hra!
Ještě mě štve, že v Beřovicích je každýmu fuk, když nacpu cukr do mlíčenky..
610488e5b2d8dd6cb4cdb3a51b8c8ce2.jpg
 
Vím co mě ještě štve a nenapsal jsem. Lidi, co se přihlásí na turnaj a pak nedorazí (bez omluvy, nebo alespoň zavolání na recepci, že nestíhají).
 
Ještě mě něco napadlo [emoji3]
Štve mě, když hraju na skoro prázdném hřišti a najednou se na greenu jamky kterou zrovna hraju objeví cca 10 dětí pod dohledem trenéra a začnou cvičit patování. A je jim úplně šumák, že zrovna na ten green hraju a čekám 80m od něj. I tomu trenérovi. Když ten green konečně vyklidí, nedočkáme se ani pozdravu, natož vysvětlení nebo omluvy.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom