Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Členství - poradíte začátečnici?

Golfeegirl

Nováček+
Ahoj všem,
ráda se zeptám zkušenějších... Jsem golfový začátečník, zato veeelmi nadšený, poprvé jsem si švihla v červenci 2017, od října mám zelenou kartu, teď trénuju v indooru a strašně se těším na sezónu. S tím ale přichází otázka, kde se upíchnout člensky. Jsem z Brna. Mohli byste mi zkušenější poradit? Kaskáda je v současné chvíli nad mé finanční možnosti, stejně tak Slavkov. Ráda bych hodně hrála, hodně trénovala a hodně snižovala, když to půjde :D Trochu nemám s kým. Moc všem děkuju za tipy. A co nevidět napíšu i své představení :)
Hezký den všem - jaro už je cítit! Strašně se těším!
Jana
 
ahoj Jani,
koukám, že ti nikdo neporadil :( jih moravy je na golf doopravdy na prd. Pokusím se to shrnout a vyvodit závěr.
  • Brno Kaskáda
    +tři devítky
    +akademie
    +slušné zázemí
    -vyšší cena (rozepíši dole)
  • Brno Žabovřesky
    -pouze driving, to tě přestane bavit
    -reciprocity vlastně žádné
  • Brno Automotodrom
    -to je golfová hříčka, ani o tom nepřemýšlej
    -občas neuvěřitelný kravál
    -fairway plná kamenů
    -greeny katastrofa
    -a k tomu loni přišli o pár jamenk, kdyby to letos zavřeli úplně nedivil bych se
  • Brno Kšírovka
    +slušný driving
    -to "hřiště" je moc malé (naximálně Pw)
  • Slavkov
    -už se vzdalujeme od Brna, ale ne moc
    +pěkné hřiště
    +akademie
    -jen 18tka, když je turnaj (a že jich tam je hodně) tak jsi v...
    -vyšší cena (rozepíši dole)
  • Kořenec
    -už se vzdalujeme od Brna
    +pěkná krajina
    +na rozdíl od všech tady, příjemný personál s domácí kuchyní :)
    +malebné hřiště
  • Těšetice u Znojma
    -no to jsem zmínil jen pro úplnost, zapomeň na to
No a teď který vybrat? Volil bych jednoznačně Kaskádu, ano členství stojí snad 75tKč ale přes inzerát se dá koupit za 20 až 25, nebo vyzkoušet členství "na rok" za 21. Ta výhoda třech devítek je prostě k nezaplacení. Většinou hraju bez rezervace tee time, nebo když je i velký turnaj, vím že si zahraju i já na té třetí devítce. Kvalita greenů je v kraji nejlepší. Začínat s golfem přemýšlím stejně, ekonomicky, ale levně kupovat = dvakrát kupovat. Např plánuješ-li hodně cestovat, vyber to nejlevnější, zdali vůbec nějaké. Plánuješ-li být hodně "doma" a cestovat málo, nic než Kaskáda a Slavkov ti nezbude. A i Slavkov se dá koupit (dle inzerátů z minulého týdne) za 20tKč.
BTW rád tě potkám a rád si s tebou zahraju.
 
Jak říká Pavel, pokud bys chtěla mít nějaké lokální regionální členství, není asi jiná volba. Zvážil bych ale, jestli na začátek nevzít nějaké virtuální členství, které poskytuje slevy na více hřištích a trochu golfově poznat naši zemi :) Tedy ovšem v případě, že možnosti cestování nemáš nějak razantně omezeny.
 
Ahoj Jani,
souhlas s Jirkou. Virtual na rozkoukani muze byt dobra volba, navic je dobre poznat vice hrist i arealu.

Kaskada je ovsem lakadlo prevelike :)
 
Prej naprd.
Co mám říkat já, 5 km od Albatrosu?
Jezdím hodinu cesty do Hořehled :)
 
Tipy na nejvýhodnější členství poblíž Brna :
1. Slavkov roční veřejné - 4 000 Kč, v ceně zdarma - vstup na range, vstup do pěkné 6 jamkové akademie v parku
2. Kořenec - roční členství - 3 490,-, v ceně 2 fee na 18 jamek, plno reciprocit
3. Slavkov plné členství - dá se sehnat za cca 15 000 Kč, roční poplatky mnohem nižší než Kaskáda, 100 % reciprocita se Skalicí na Slovensku

u všech výše uvedených je v ceně členství v CGF
 
Prej naprd.
Co mám říkat já, 5 km od Albatrosu?
Jezdím hodinu cesty do Hořehled :)

Taky tam chodim max. na driving. Bydlim v Chyni.
Já tam byl hrát jednou a určitě zopakuji. Tak kvalitní plochy a přístup personálu jsem v čechách nezažil.
Ale vlezný do klubu mi přijde přes čáru, skoro čtvrt mega nedám. Roční hrací karta mi cenově nevadí za to,co tam dostanu. Bohužel nejde koupit bez vleznýho.
Tachlovice:)
 
Tipy na nejvýhodnější členství poblíž Brna :
1. Slavkov roční veřejné - 4 000 Kč, v ceně zdarma - vstup na range, vstup do pěkné 6 jamkové akademie v parku
2. Kořenec - roční členství - 3 490,-, v ceně 2 fee na 18 jamek, plno reciprocit
3. Slavkov plné členství - dá se sehnat za cca 15 000 Kč, roční poplatky mnohem nižší než Kaskáda, 100 % reciprocita se Skalicí na Slovensku

u všech výše uvedených je v ceně členství v CGF
Není korenec plný kolem 14? To je taky dobrý ne?
 
Není korenec plný kolem 14? To je taky dobrý ne?

Kořenec stojí 13 500, Slavkov 14 700. Slavkov je ale o od Brna cca 25 minut. Kořenec 45 minut. Slavkov má navíc velmi hezkou akademii a hru zdarma na Skalici. Kořenec má pro změnu zase hru zdarma na Ropici ( což je ale od Brna mnohem dále, paradoxně Slavkov, Skalici i Ropici navrhoval stejný architekt ). Kořenec je vysoko položené hřiště cca 700 m. nm. a má poměrně krátkou sezónu. Slavkov je pro změnu jedno z nejníže položených hřišť a dá se tam hrát po celý rok, pokud není sníh.
 
Není korenec plný kolem 14? To je taky dobrý ne?

Kořenec stojí 13 500, Slavkov 14 700. Slavkov je ale o od Brna cca 25 minut. Kořenec 45 minut. Slavkov má navíc velmi hezkou akademii a hru zdarma na Skalici. Kořenec má pro změnu zase hru zdarma na Ropici ( což je ale od Brna mnohem dále, paradoxně Slavkov, Skalici i Ropici navrhoval stejný architekt ). Kořenec je vysoko položené hřiště cca 700 m. nm. a má poměrně krátkou sezónu. Slavkov je pro změnu jedno z nejníže položených hřišť a dá se tam hrát po celý rok, pokud není sníh.
Ze já v tom Brně po škole nezůstal [emoji16]
 
Velmi vsem dekuji za tipy! Jste neuveritelni :) moc jste mi pomohli! Pokoumam, prostuduju! Uz uz jsem si myslela, ze pujdu do clenstvi v Zabinach... Ale po vasich intervencich to uz nevypada... :) Vazne vsem dekuji... Jsem rada, ze tu je takova spousta ochotnych a situace znalych lidi :)
Hezky vecer vsem!
Jana
 
Pořád čekám kdy se objeví radostné komentáře ze strany moravského týmu pro Requocup nad posilou do letošního ročníku. ;) Kde jste všichni.?

Asi se moc neradujou, nevedi, jestli jim to nebudu moc kazit :-D kazdopadne, uz jsem se prihlasila... Tak snad me nevykopnou :-D
 
Asi se moc neradujou, nevedi, jestli jim to nebudu moc kazit :-D kazdopadne, uz jsem se prihlasila... Tak snad me nevykopnou :-D
Moraváky nějak není vidět, asi se ještě neprobudili ze zimního spánku.;)
 
Kdepak spánku. Ještě nestihli vypít loňskou várku slivovice, nemaj čas lozit po fórech:)
 
Jani vrele doporucuji clenstvi na Korenci - stoji 3490 Kc/rok, mas 2x18ku v cene od pondeli do ctvrtka a mraky reciprocit - o atmosfere na Korenci a jejich skvele domaci kuchyni netreba hovorit, je to tam proste moc fajn :)
 
ahoj Jani,
koukám, že ti nikdo neporadil :( jih moravy je na golf doopravdy na prd. Pokusím se to shrnout a vyvodit závěr.
  • Brno Kaskáda
    +tři devítky
    +akademie
    +slušné zázemí
    -vyšší cena (rozepíši dole)
  • Brno Žabovřesky
    -pouze driving, to tě přestane bavit
    -reciprocity vlastně žádné
  • Brno Automotodrom
    -to je golfová hříčka, ani o tom nepřemýšlej
    -občas neuvěřitelný kravál
    -fairway plná kamenů
    -greeny katastrofa
    -a k tomu loni přišli o pár jamenk, kdyby to letos zavřeli úplně nedivil bych se
  • Brno Kšírovka
    +slušný driving
    -to "hřiště" je moc malé (naximálně Pw)
  • Slavkov
    -už se vzdalujeme od Brna, ale ne moc
    +pěkné hřiště
    +akademie
    -jen 18tka, když je turnaj (a že jich tam je hodně) tak jsi v...
    -vyšší cena (rozepíši dole)
  • Kořenec
    -už se vzdalujeme od Brna
    +pěkná krajina
    +na rozdíl od všech tady, příjemný personál s domácí kuchyní :)
    +malebné hřiště
  • Těšetice u Znojma
    -no to jsem zmínil jen pro úplnost, zapomeň na to
No a teď který vybrat? Volil bych jednoznačně Kaskádu, ano členství stojí snad 75tKč ale přes inzerát se dá koupit za 20 až 25, nebo vyzkoušet členství "na rok" za 21. Ta výhoda třech devítek je prostě k nezaplacení. Většinou hraju bez rezervace tee time, nebo když je i velký turnaj, vím že si zahraju i já na té třetí devítce. Kvalita greenů je v kraji nejlepší. Začínat s golfem přemýšlím stejně, ekonomicky, ale levně kupovat = dvakrát kupovat. Např plánuješ-li hodně cestovat, vyber to nejlevnější, zdali vůbec nějaké. Plánuješ-li být hodně "doma" a cestovat málo, nic než Kaskáda a Slavkov ti nezbude. A i Slavkov se dá koupit (dle inzerátů z minulého týdne) za 20tKč.
BTW rád tě potkám a rád si s tebou zahraju.
Pavli, moc ti dekuju za tipy! Nakonec jsem vybrala mimoradne clenstvi na Korenci... Za par dni to snad budu mit vyresene a budu ready to play... Tak kdybys chtel, muzem zajit :) v nedeli jsem byla na Ksirovce... A budu muset jeste doost trenovat...
 
Jani vrele doporucuji clenstvi na Korenci - stoji 3490 Kc/rok, mas 2x18ku v cene od pondeli do ctvrtka a mraky reciprocit - o atmosfere na Korenci a jejich skvele domaci kuchyni netreba hovorit, je to tam proste moc fajn :)
Honzi, moc diky! Dnes jsem si to zacala zarizovat... Sice jsem na Korenci jeste nikdy nebyla, ale zda se, ze podminky jsou pro me nejlepsi. Uz se tam tesim! Jeste jednou diky!
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom