Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Členství na rok 2021, kde zakotvíte?

zdarovka

Aktivní člen
Jméno
Petr
Klub
PCG, ČGK
Navazuji na loňské téma "Členství na rok 2020, kde zakotvíte?". Už i letos se nám to blíží, objevují se nabídky a pro mnohé začínají úvahy, kde zakotvit pro příští rok. Jestli zůstat na místě, případně se posunout, nebo přidat nějaké zajímavé nedomovské členství. Tipy, osobní přístup a doporučení vítáno. Kde co nabízí, co nejde odmítnout? Zvednete kotvy a posunete se dál jinam? Preferujete pro sebe i na příští rok virtuál či kameňák, případně jiné možnosti (a proč)?

Pokračování tématu z minulého podzimu, dovolil jsem si převzít i originální text od @requo
 
Letos jsem poprvé vyzkoušel členství v ČGK, které nabízí velký počet hřišť za zajímavé ceny. Pokud nedojde k výrazné změně v seznamu nabízených hřišť a ceně členství, tak nebudu měnit. A jako další členství mám SWING na Loretě v Pyšelích, které nabízí zajímavé reciprocitní slevy na slovenských hřištích, kam bych se chtěl příští rok vydat. Neplánuji tedy žádnou změnu oproti letošnímu roku.
 
Tak já nejspíš zústanu „doma” na Janově.
Ale možná zkusím jako nedomovské členství Českou Lípu.
 
Já osobně mám teď ČGK, hry v rámci členství byly pryč relativně brzy, tak jsem využíval dokupy.

Bohužel ještě není zveřejněných tolik ceníků, ale uvažoval bych asi o jednom z těchto

Beřovice
Jako jediní (asi) už mají cenu na rok 2021 za 21 tisíc. https://www.gcbr.cz/aktuality/do-konce-roku-21-za-21k/
Vím, že existuje nějaká možnost se přihlásit přes existujicí člena a mít tak levnější členství, ale nikoho neznám a ani nevím jestli by to bylo levěnšjí nežli ta akce pro rok 21.

ČGK
Když zůstanou ceny a hřiště, tak asi R204 (16+4 premiová hřiště)

Bestgolf
Láká mě neomezené členství, letošní cena mi přijde dobrá, ale ty kapacity mi přijdou opravdu malé a nedovedu si představit, že se dá sehnat volný slot o víkendu, máte nějaké zkušenosti?

Hodkovičky
Pokud bych stihnul být mezi šlastlivci, tak i v Hodkovičkách by mi za 15 tisíc členství dávalo smysl. Akce z roku 2020 - členství SUPER PLAY pro prvních 50 zájemců jen za 15 000 Kč !
 
Upraveno:
Do Beřovic se dostaneš za nějakých tuším 15k, přes člena, je nás tu několik, stačí říct.
Zaplatíš vstup 15k a roční příspěvek 13,5k (14k) a ten roční se ti vrátí.
 
Ja jsem byl zatim vzdy na Lorete, ale mozna zmenit na kombinaci CGK plus Hostivar. Uvidime podle ceniku.
 
Je to jen můj osobní nazor, ale kdo golf bere jako sport, ten patří do klubu s vlastním hřištěm.
Kdo ho má jen jako rekreaci, asi by se mohl řídit poměrem cena/užitek.
Ale trochu varuji před hodnocením postojů ostatních. Určitě nejen já mám v okruhu 30km jen jedno hřiště, tak to mohu vidět jinak, než ti, kteří ve stejné vzdálenosti mají třeba 5 hřišť.
 
Tak já nejspíš zústanu „doma” na Janově.
Ale možná zkusím jako nedomovské členství Českou Lípu.
Že bychom se konečně potkali?
 
Je to jen můj osobní nazor, ale kdo golf bere jako sport, ten patří do klubu s vlastním hřištěm.
Kdo ho má jen jako rekreaci, asi by se mohl řídit poměrem cena/užitek.
Ale trochu varuji před hodnocením postojů ostatních. Určitě nejen já mám v okruhu 30km jen jedno hřiště, tak to mohu vidět jinak, než ti, kteří ve stejné vzdálenosti mají třeba 5 hřišť.
To bude urcite hlavni faktor i u me. Ja mam v okruhu 30 km tech hriste asi 10, takze radsi stridam.
 
Je to jen můj osobní nazor, ale kdo golf bere jako sport, ten patří do klubu s vlastním hřištěm.
Kdo ho má jen jako rekreaci, asi by se mohl řídit poměrem cena/užitek.
Ale trochu varuji před hodnocením postojů ostatních. Určitě nejen já mám v okruhu 30km jen jedno hřiště, tak to mohu vidět jinak, než ti, kteří ve stejné vzdálenosti mají třeba 5 hřišť.
Myslím si, že tvá tvrzení si protiřečí. Pokud si hráč zaplatí roční příspěvek v domovském klubu a hraje pouze na domácím hřišti, tak se cena za jednu hru dostane na velmi nízkou částku. Tato nízká cena za každou hru je kompenzována hrou na stále stejném hřišti.

Pokud chce golfista během roku navštívit více hřišť v regionu či v celé republice, tak využívá různých forem zvýhodněné hry. Ať už v podobě balíčků green fee, voucher 2 za cenu 1 nebo nabídek virtuálních klubů.

30 her na domovském hřišti za cenu ročního fee vychází určitě levněji než 30 her na 30 různých hřištích placených v rámci virtuálního klubu nebo samostatně dle ceníků. Pro každého je poté poměr cena/užitek jinak důležitý.
 
Já osobně mám teď ČGK, hry v rámci členství byly pryč relativně brzy, tak jsem využíval dokupy.

Bohužel ještě není zveřejněných tolik ceníků, ale uvažoval bych asi o jednom z těchto
....

Dalši kdo už má ceník je i Motol, který má členství za sympatických 9 tisíc korun.
1603043743712.png
 
Myslím si, že tvá tvrzení si protiřečí. Pokud si hráč zaplatí roční příspěvek v domovském klubu a hraje pouze na domácím hřišti, tak se cena za jednu hru dostane na velmi nízkou částku. Tato nízká cena za každou hru je kompenzována hrou na stále stejném hřišti.

Pokud chce golfista během roku navštívit více hřišť v regionu či v celé republice, tak využívá různých forem zvýhodněné hry. Ať už v podobě balíčků green fee, voucher 2 za cenu 1 nebo nabídek virtuálních klubů.

30 her na domovském hřišti za cenu ročního fee vychází určitě levněji než 30 her na 30 různých hřištích placených v rámci virtuálního klubu nebo samostatně dle ceníků. Pro každého je poté poměr cena/užitek jinak důležitý.

Zkus mi vysvětlit, co jsem napsal jinak a v čem si protiřečím?

A přidej, prosím, kolik hřišť máš v okolí 30 km od bydliště a jestli se účastníš klubových schůzí?
 
Zkus mi vysvětlit, co jsem napsal jinak a v čem si protiřečím?

A přidej, prosím, kolik hřišť máš v okolí 30 km od bydliště a jestli se účastníš klubových schůzí?
Zkusím to tedy ještě jednou. Napsal jsi, že ten, kdo bere golf jako sport patří do klubu s vlastním hřištěm. Tomuto hráči, který hraje pouze na domovském hřišti vychází cena za jednu hru v rámci ročního fee velmi nízko. Jeho poměr cena/užitek je zajímavý, a proto to tedy asi bere také jako rekreaci.

Pro hráče, který rád poznává nová hřiště, jsou roční náklady na hru vyšší než v případě hry pouze na domovském členství.

V okolí do 30 km jsou 4 hřiště, což je pro mě nepodstatná informace, protože si rád zajedu zahrát golf na druhý konec republiky. Je pro mě zajímavější vrátit se na hřiště po 5 nebo 10 letech a pozorovat, jak se hřiště změnilo a jak se změnila jeho náročnost vzhledem k mé výkonnosti. Než být členem a každý týden několikrát hrát dokola stejných 9 nebo 18 jamek, každý rok pořád dokola.

Připadá mi, zbytečně na některých hřištích platit za fee 1800-3000 Kč, když mohu využít zvýhodněnou nabídku a zahrát si za cca poloviční cenu. Jsou hřiště, která tyto zvýhodněné nabídky nemají a ani tak mi nedělá problém si na nich zahrát.
 
Upraveno:
Zkusím to tedy ještě jednou. Napsal jsi, že ten, kdo bere golf jako sport patří do klubu s vlastním hřištěm. Tomuto hráči, který hraje pouze na domovském hřišti vychází cena za jednu hru v rámci ročního fee velmi nízko. Jeho poměr cena/užitek je zajímavý, a proto to tedy asi bere také jako rekreaci.

Pro hráče, který rád poznává nová hřiště, jsou roční náklady na hru vyšší než v případě hry pouze na domovském členství.

V okolí do 30 km jsou 4 hřiště, což je pro mě nepodstatná informace, protože si rád zajedu zahrát golf na druhý konec republiky. Je pro mě zajímavější vrátit se na hřiště po 5 nebo 10 letech a pozorovat, jak se hřiště změnilo a jak se změnila jeho náročnost vzhledem k mé výkonnosti. Než být členem a každý týden několikrát hrát dokola stejných 9 nebo 18 jamek, každý rok pořád dokola.

Připadá mi, zbytečně na některých hřištích platit za fee 1800-3000 Kč, když mohu využít zvýhodněnou nabídku a zahrát si za cca poloviční cenu. Jsou hřiště, která tyto zvýhodněné nabídky nemají a ani tak mi nedělá problém si na nich zahrát.


Omlouvám se, ale asi jsem se špatně vyjádřil, protože to tam takto nevidím.
Ale je to pro mě zpětná vazba, že někdo si může vyložit moje slova jinak, než co jsem myslel já.
 
Já zůstávám na Slapech stejně jako v minulosti (už to mám i zaplacené).
Mám to relativně blízko s domova i z chaty, zároveň tam sem tam jdu i s kamarády.
Roční platba je 15 000 do konce října 14 000 (nevím, jestli pro nové zájemce), hřiště mě baví, zlepšují se i doplňkové věci (reciprocity,..), takže není důvod měnit.
Nicméně uvažuji, že si příští rok pořídím ČGK, asi se to fakt vyplatí, když jedu na jiné hřiště. Tento rok jsem jich pár vystřídal a platit celé fee, když bych nemusel, proč ne.
 
Do 40' mám 8 hřišť(klubů), do dvaceti minut 2. Byl jsem jeden rok členem na Malevilu, který má taky hodně výhodné reciprocity, což je bezva, když nechcete hrát jen na domácím hřišti. Ale chtěl jsem poznávat i jiná hřiště, tak jsem byl 2 roky u virtuálního Bestgolfu, ten měl pod palcem několik hřišť z okolí, jenže změnil strategii na orientaci Praha a okolí a byl konec. Řešil jsem potom své hraní několik let ročním členstvím ( Ypsilonka, Machnín ) a domovským členstvím u ČGK, kde hodně využívám dokupy. Jako předplatitel GolfDigestu jsem měl letos v plánu odehrát za výhodné ceny na kvalitních hřištích co nejvíce turnajů v rámci GD Tour, ale nakonec, kvůli KORO, jsem neabsolvoval ani jeden. Určitě zůstanu za 1000,- u ČGK a budu využívat dokupy. ALE! Byl jsem si letos asi po 3 letech několikrát zahrát na hřišti GC Ještěd a byl jsem hodně mile překvapen jeho zlepšenou kvalitou. Zároveň jsem přehodnotil svůj postoj k možnosti hrát na dvanáctijamkovém hřišti. Možnost hrát pouze 6 nebo 9, 12, 18 jamek v různých kombinacích mě začala bavit! Navíc, když jdu "jen" 12 jamek, tak jsem i s cestou doma za cca 2 a půl hodiny a nemám problém s "promarněným"😄 celým dnem. Takže kdoví? Závěrem: kdybych upřednostňoval klubový život a atmosféru na hřišti, tak bych uvažoval domovské členství v Semilech a možná i na Grabštejně.
 
Já zůstávám na Slapech stejně jako v minulosti (už to mám i zaplacené).
Mám to relativně blízko s domova i z chaty, zároveň tam sem tam jdu i s kamarády.
Roční platba je 15 000 do konce října 14 000 (nevím, jestli pro nové zájemce), hřiště mě baví, zlepšují se i doplňkové věci (reciprocity,..), takže není důvod měnit.
Nicméně uvažuji, že si příští rok pořídím ČGK, asi se to fakt vyplatí, když jedu na jiné hřiště. Tento rok jsem jich pár vystřídal a platit celé fee, když bych nemusel, proč ne.


Když sem tři roky zpět zvažoval jestli vyměnit členství na Slapech za Beřovice, tak sem si první půl rok říkal, jestli to nebyla chyba, ale teď jsme byli po 2 letech znovu na Slapech a už by neměnil. Už jenom cesta tam stojí pořád za hovno, není rok aby se tam někde nestálo na semaforu - letos dokonce 4x. Hřiště jako takové už mě z nějakého důvodu moc nebavilo, kvalitou jsou Beřovice výše , navíc za stejnou cenu.
Okolo sebe mám dost hřišť ale buď nestojí za pravidelnou hru a nebo jsou mimo moje finanční možnosti. Takže měnit ani příští rok nebudu, nemám do 35min žádné jiné hřiště které nabídne takový poměr cena/výkon jako Beřovice. Letos sem to navíc doplnil o PGK abych mohl občas zajít s bratrem na Darovanský Dvůr, takže to tak nejspíš udělám zase.
 
Když sem tři roky zpět zvažoval jestli vyměnit členství na Slapech za Beřovice, tak sem si první půl rok říkal, jestli to nebyla chyba, ale teď jsme byli po 2 letech znovu na Slapech a už by neměnil. Už jenom cesta tam stojí pořád za hovno, není rok aby se tam někde nestálo na semaforu - letos dokonce 4x. Hřiště jako takové už mě z nějakého důvodu moc nebavilo, kvalitou jsou Beřovice výše , navíc za stejnou cenu.
Okolo sebe mám dost hřišť ale buď nestojí za pravidelnou hru a nebo jsou mimo moje finanční možnosti. Takže měnit ani příští rok nebudu, nemám do 35min žádné jiné hřiště které nabídne takový poměr cena/výkon jako Beřovice. Letos sem to navíc doplnil o PGK abych mohl občas zajít s bratrem na Darovanský Dvůr, takže to tak nejspíš udělám zase.
Jj, souhlasím s Tebou, že cesta je na h...o. Těch semaforů a zúžení bylo dost a ještě bude, budou to opravovat celé (hurá, ta silnice byla hrozně rozmlácená). Já spíše jezdím přes Dobříš, kousek od ní máme i chatu. Proto je to pro mě celkem rozumné a výhodné. A hřiště mě baví a s mým rozptylem ran mi vyhovuje :D:D:D
Ale uznávám, že Beřovice jsou asi i lepší, čím dál více je mám radši, tento rok jsme tam byl několikrát. Ale Slapy se kvalitou také zvedají, to jako patriot musím uznat :D:cool:
Já právě uvažuji o doplnění o ČGK.
 
Já zůstávám na Slapech stejně jako v minulosti (už to mám i zaplacené).
Mám to relativně blízko s domova i z chaty, zároveň tam sem tam jdu i s kamarády.
Roční platba je 15 000 do konce října 14 000 (nevím, jestli pro nové zájemce), hřiště mě baví, zlepšují se i doplňkové věci (reciprocity,..), takže není důvod měnit.
Nicméně uvažuji, že si příští rok pořídím ČGK, asi se to fakt vyplatí, když jedu na jiné hřiště. Tento rok jsem jich pár vystřídal a platit celé fee, když bych nemusel, proč ne.
A ještě bych doplnil, kdyby náhodou někdo chtěl přestoupit na Slapy, dejte vědět a může to jít přes mě a bude to mít za 12 000 na rok ;)
Toto není reklama, jen informace :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom