Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Členství na rok 2021, kde zakotvíte?

Ještě jsem to nenašel potvrzené, ale mám dojem, že ČGF to klubům v případě, že se zúčastní celý tým, proplatí.
Ale i kdyby ne, tak stačí, když se dá dohromady ideálně tak deset, ale minimálně 5 golfistů, každý zaplatí svůj podíl a za jedno kolo na hřišti zaplatí maximálně 500Kč. Ale protože si mohou zahrát i náhradníci, tak to spíš vyjde ještě na míň.

- Federace nic zpětně neproplácí
- startovné do soutěže dospělých se liší podle úrovně ligy a zda se jedná o muže či ženy
- ze startovného se platí zejména pronájem hřiští pro soutěže a rozhodčí. Dotace z jiných zdrojů Federace tam bude, ale nijak obrovská
- Český golfový klub všichni berou jako virtuální, ale z pohledu stanov Cgf jsou plnohodnotným klubem, mají totiž v pronájmu sportoviště - range , což je jedna ze dvou podmínek, aby měl klub plnohodnotného člena Cgf a nebyl jen členem přidruženým. Tou druhou podmínkou je pravě to, že se klub musí zúčastnit Federační soutěže.
- benefitem plnohodnotnéhob člena Cgf je to, že za každého svého člena plati 300 Kč/rok, přidružený člen 600 Kč/ rok. CGK má přes 4000 členů, takže díky tomu, že si pronajal range a hraje soutěž Cgf ušetří cca 1 200 000 Kč na poplatcích Cgf za rok.
 
Po tomto vysvětlení už naprosto nechápu Tvoje komentáře.
Chápu Tvou chuť hrát na různých hřištích. Když jsem ještě jezdil po republice, vystřídal jsem jich takhle několik desítek.
Ale co to má co společného s členstvím ve virtuálu nebo kamenném klubu? Přece Tě nějaké udržovací členství nezavazuje k hraní na jednom hřišti, stejně jako člen virtuálu není povinnen hrát jen na smluvních hřištích.

Sorry, ale mám z toho dojem, že komentuješ něco jiného, než co jsem napsal já.
Nechci pokračovat v této nikam nevedoucí dikusi. Prostě pro Tebe je lepší klub, pro mne virtuál. Ty máš k virtuálním klubům averzi, mně nevadí žádný typ členství anebo klub, snad jen: čím víc bude klubů, které něčím dokážou přitáhnout další lidi ke golfu, tím líp pro celý český golf.
 
- Federace nic zpětně neproplácí
- startovné do soutěže dospělých se liší podle úrovně ligy a zda se jedná o muže či ženy
- ze startovného se platí zejména pronájem hřiští pro soutěže a rozhodčí. Dotace z jiných zdrojů Federace tam bude, ale nijak obrovská
- Český golfový klub všichni berou jako virtuální, ale z pohledu stanov Cgf jsou plnohodnotným klubem, mají totiž v pronájmu sportoviště - range , což je jedna ze dvou podmínek, aby měl klub plnohodnotného člena Cgf a nebyl jen členem přidruženým. Tou druhou podmínkou je pravě to, že se klub musí zúčastnit Federační soutěže.
- benefitem plnohodnotnéhob člena Cgf je to, že za každého svého člena plati 300 Kč/rok, přidružený člen 600 Kč/ rok. CGK má přes 4000 členů, takže díky tomu, že si pronajal range a hraje soutěž Cgf ušetří cca 1 200 000 Kč na poplatcích Cgf za rok.
Chápu to dobře, že 4000 lidí má u čgk domovské členství? Pardon, ale ptám se jen že zvědavosti. Já prakticky neznám nikoho, kdo tam je takovým členem, ale členů klasických klubů, kteří by do virtuálu nikdy nešli a přitom si tam dokupují různé typy her, znám docela hodně. To jsou ti přidružení?
 
Chápu to dobře, že 4000 lidí má u čgk domovské členství? Pardon, ale ptám se jen že zvědavosti. Já prakticky neznám nikoho, kdo tam je takovým členem, ale členů klasických klubů, kteří by do virtuálu nikdy nešli a přitom si tam dokupují různé typy her, znám docela hodně. To jsou ti přidružení?
plnohodnotný nebo přidružený člen ČGF je klub, no a klub má své členy, popravdě nevím jestli se platí poplatek federaci za všechny nebo jen ty s domovským členstvím, ale každý kdo si kupuje feečka v ČGK tam musí být členem
 
Chápu to dobře, že 4000 lidí má u čgk domovské členství? Pardon, ale ptám se jen že zvědavosti. Já prakticky neznám nikoho, kdo tam je takovým členem, ale členů klasických klubů, kteří by do virtuálu nikdy nešli a přitom si tam dokupují různé typy her, znám docela hodně. To jsou ti přidružení?

- Českou golfovou federaci (CGF ) tvoří kluby ( bez přívlastku ) a přidružené kluby. Kluby mají v pronájmu, případně vlastní, golfové sportoviště. Přidružené kluby ne. Kluby platí za každého svého člena roční poplatek, který je 300 Kč. Přidružené kluby jej platí ve dvojnásobné výši, tedy 600 kč. Kluby mají hlasovací právo, přidružené ne. Kluby i přidružené kluby mohou hrát všechny federační soutěže
- Hráči je jedno, zda se stane členem klubu, či přidruženého klubu. Z jeho pohledu tam rozdíl není. Každý hráč může být členem více klubů. Pokud tomu tak je, tak se jeden klub musí zvolit za tzv. domovský. Všechny ostatní jeho ostatní členství v dalších klubech jsou pak tzv. nedomovská. Jeho domovský klub hráči dělá veškerou administrativu a je to klub, který je uveden u hráče v přihláškách do turnaje. Hráč může ale reprezentovat i nedomovský klub v soutěži. Jedinou podmínkou je souhlas s hostováním od domovského klubu ( nebývá obvykle problém )
- Za hráče platí federaci za jednoho hráče všechny kluby, ve kterých je členem. Pokud je tedy členem ve třech klubech, federace za něj dostane zaplaceno 3 x. Platí se podle klíče viz výše, tedy buď 300 nebo 600 kč.
- Český golfový klub má 4 684 členů, z nich má nedomovské členství 599 členů. Díky tomu, že si pronajali range a jsou tak klubem ušetřili přes 1 400 000 na poplatcích federaci ( 4 684 x 300 )
 
Upraveno moderátorem:
Chápu to dobře, že 4000 lidí má u čgk domovské členství? Pardon, ale ptám se jen že zvědavosti. Já prakticky neznám nikoho, kdo tam je takovým členem, ale členů klasických klubů, kteří by do virtuálu nikdy nešli a přitom si tam dokupují různé typy her, znám docela hodně. To jsou ti přidružení?

Já tam své domovské členství již 3 roky mám, tak jen abys o jednom věděl :)
 
- Českou golfovou federaci (CGF ) tvoří kluby ( bez přívlastku ) a přidružené kluby. Kluby mají v pronájmu, případně vlastní, golfové sportoviště. Přidružené kluby ne. Kluby platí za každého svého člena roční poplatek, který je 300 Kč. Přidružené kluby jej platí ve dvojnásobné výši, tedy 600 kč. Kluby mají hlasovací právo, přidružené ne. Kluby i přidružené kluby mohou hrát všechny federační soutěže
- Hráči je jedno, zda se stane členem klubu, či přidruženého klubu. Z jeho pohledu tam rozdíl není. Každý hráč může být členem více klubů. Pokud tomu tak je, tak se jeden klub musí zvolit za tzv. domovský. Všechny ostatní jeho ostatní členství v dalších klubech jsou pak tzv. nedomovská. Jeho domovský klub hráči dělá veškerou administrativu a je to klub, který je uveden u hráče v přihláškách do turnaje. Hráč může ale reprezentovat i nedomovský klub v soutěži. Jedinou podmínkou je souhlas s hostováním od domovského klubu ( nebývá obvykle problém )
- Za hráče platí federaci za jednoho hráče všechny kluby, ve kterých je členem. Pokud je tedy členem ve třech klubech, federace za něj dostane zaplaceno 3 x. Platí se podle klíče viz výše, tedy buď 300 nebo 600 kč.
- Český golfový klub má 4 684 členů, z nich má nedomovské členství 599 členů. Díky tomu, že si pronajali range a jsou tak klubem ušetřili přes 1 400 000 na poplatcích federaci ( 4 684 x 300 )
Dík! Bych si myslel, že ten poměr domovské vs nedomovské bude opačný.
 
Já to vidím jako každý rok na Bestgolf, neomezený počet her a super sleva při platbě do konce roku: https://www.bestgolfklub.cz/ a letos snad už konečně využiju ten fitting zdarma :D
Letos tam jsou dobrý hřiště, hlavně ty Hodkovičky jsou super, za necelých 7 tis Kč je to no brainer :)
  • Neomezenou hru na 7 hřištích v rámci denní kapacity ZDARMA - Molitorov (NEOMEZENÁ denní kapacita na 18 jamek pondělí-neděle),
  • Hodkovičky (denní kapacita 6 míst na 9 jamek pondělí-neděle),
  • Motol (denní kapacita 4 místa na 9 jamek pondělí-neděle),
  • Slapy (denní kapacita 4 místa na 18 jamek pondělí-neděle),
  • Botanika (denní kapacita 4 místa na 18 jamek pondělí-neděle),
  • Štiřín (denní kapacita 4 místa na 18 jamek pondělí-neděle) ,
  • Stará Boleslav (denní kapacita 4 místa na 9 jamek pondělí-neděle).
 
Já to vidím jako každý rok na Bestgolf, neomezený počet her a super sleva při platbě do konce roku: https://www.bestgolfklub.cz/ a letos snad už konečně využiju ten fitting zdarma :D
Letos tam jsou dobrý hřiště, hlavně ty Hodkovičky jsou super, za necelých 7 tis Kč je to no brainer :)
  • Neomezenou hru na 7 hřištích v rámci denní kapacity ZDARMA - Molitorov (NEOMEZENÁ denní kapacita na 18 jamek pondělí-neděle),
  • Hodkovičky (denní kapacita 6 míst na 9 jamek pondělí-neděle),
  • Motol (denní kapacita 4 místa na 9 jamek pondělí-neděle),
  • Slapy (denní kapacita 4 místa na 18 jamek pondělí-neděle),
  • Botanika (denní kapacita 4 místa na 18 jamek pondělí-neděle),
  • Štiřín (denní kapacita 4 místa na 18 jamek pondělí-neděle) ,
  • Stará Boleslav (denní kapacita 4 místa na 9 jamek pondělí-neděle).
Super je i proces přihlašování do jednotlivých termínů, aneb jak se říká u nás na venkově, silnější pes m*dá.. :D
 
Super je i proces přihlašování do jednotlivých termínů, aneb jak se říká u nás na venkově, silnější pes m*dá.. :D

Ano, rychlejší internet a reakce jsou výhodou :D Já mám v sezoně připomenutí na mobilu vždy na čas kdy se registruje a vždycky hraju až až. Nejlepší je to nenechat na poslední chvíli no..
 
Bestgolf
Láká mě neomezené členství, letošní cena mi přijde dobrá, ale ty kapacity mi přijdou opravdu malé a nedovedu si představit, že se dá sehnat volný slot o víkendu, máte nějaké zkušenosti?


Není problém, stačí každou sobotu a neděli ráno v 8:00 rezervovat hru na příští víkend. Nebývá to takový souboj, jak se může zdát :)
 
Takový Bestgolf bych potřeboval na Moravě...
Taky mi něco takového na Moravě či Vysočině a ve Východních Čechách chybí. Pro létajícího a hledajícího golfistu.
 
Ahoj na Moravě je asi jediná trochu podobná možnost Central Golf Club: https://www.centralgolfclub.cz/clenstvi . Zde je možnost případně za 23.000,- Kč hrát celoročně neomezeně 4 hřiště - Kaskáda, Ostravice, Olomouc a Skalici na Slovensku.
No asi nejlepší reciprocity v poměru k ceně má asi Kořenec :)
 
No asi nejlepší reciprocity v poměru k ceně má asi Kořenec :)
Tak ono vždy záleží co kdo preferuje. Ono neplatí a v golfu obzvlášť, že co je výhodné pro jednoho, musí být výhodné pro druhého. Někdo chce obejít co nejvíce hřišť, někdo odehrát co nevíce her, někdo obojí, někdo ani jedno a chce úplně něco jiného :) Ale myslím, že každý kdo má nějakou svoji představu aspoň na rok dopředu, tak je schopen si dobře vybrat z nabídek, které na trhu jsou :) A ano, vždy by jsme chtěly tyto nabídky mít ještě lepší a výhodnější :D
 
Já to vidím jako každý rok na Bestgolf
Já jsem teda těžce na vážkách, jestli letos v Best. zůstanu, protože:
- 6.990,- vs. letošních 8.888,- (při 60 hrách za rok to není téma - 120,- vs. 150,- za hru pro mě není rozdíl)
* zůstalo: Slapy (18), Hodkovičky, Štiřín, Motol, Botanika, Stará Boleslav,
- zmizelo: Mladá Bolka (pro mě super 18, letos 10 her), Lázně Bohdaneč (další dobrá 18), Terezín (hezká 9)
+ přibyl Molitorov (sice 18, ale mockrát bych na ni asi nejel)
Radši bych zaplatil 8-10k a měl tam ke Slapům ještě dvě normální osmnáctky, jako letos. Za mě velký zklamání, ale cílovku si to s těmi devítkami určitě najde.
Já mám měsíc na vymyšlení, jak to na příští rok udělám. Koukal jsem na Davis a to je jiná. Hřiště super, poplatek přijatelnej. Nejsou tam "rychlé" devítky v Praze a okolí, ale to přežiju, letos jsem si jich užil dost... ;) A určitě to nakombinuji s ČGK, protože mi letos ty dokupy chyběly a bude to i řešení těch devítek, jsou tam za "pár" korun.
 
To vím, ale za ty prachy a dostupnost bych byl blázen...

Příjde mi zajímavá ta chytrá sezónka, primárně kvůli Ostravici a Kaskádě. Nevypadá to zas tak úplně zle ...🤔 škoda jen, že to není přenosné na více hráčů jako pražská golfová karta 😏
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom