Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Členství na rok 2019, kde zakotvíte? :)

No domovsky klub budu mit Zlonin (jako obyvatele proste nutnost :) ). A jinak zvazuji virtuala. Rozhodne ne PGC o kterem si myslim sve a proste neni pro me zajimavy. Spis zvazuji bestgolf kde dnes zverejnili clenstvi na 2019. Ale trochu se bojim, ze az po zkusenost naostro zjistim ze to neni tak ruzove. Aspon co jsem si precetl na foru. Jenze jak jinak? Mam rad ruznorodost a rad hraji kazdy vikend jinde.

Bestgolf jsem měl posledních cca 6 let a vždy maximální spokojenost! Pokud člověk má možnost (resp. umí) plánovat hru na týden až dva dopředu, peníze za členství se vrátí po pár hrách. Jeden rok jsem - mimo jiná hřiště - přes Bestgolf hrál Čerňák 30x...platit plná fíčka, bych se nedoplatil...
Jen škoda, že kvůli kartelu PGC nejsou v nabídce pražské 18ky...:(
 
Narazil jsem náhodou na zajímavé srovnání podmínek členství na jednom místě, tak proč se nepodělit :

Porovnani

Mohl by to být zajímavý odkaz s alespoň základními info pro nerozhodnuté golfové voliče.
 
Ty vstupní poplatky to hrozně zabijí tu cenu :) Ač je někde to roční fee docela snesitelné, tak nutnost zaplatit vstup z toho dělá hodně drahou srandu. Pak se ty kluby nemůžou divit, že tu vládne ČGK.
 
Ty vstupní poplatky to hrozně zabijí tu cenu :) Ač je někde to roční fee docela snesitelné, tak nutnost zaplatit vstup z toho dělá hodně drahou srandu. Pak se ty kluby nemůžou divit, že tu vládne ČGK.
Za mě vysoký vstupní poplatek = nezájem o nové členy. Takový klub ať nebrečí..
Druhá možnost proč to dělají mě napadá snaha k sobě připoutat vysokou částkou členy, kteří pak v případě nespokojenosti nemůžou bez ztráty vysoké částky odejít. A to je za mě pěkná lumpárna...
Osobně mám u nosu albatros, parádní tréninkové zázemí, hřiště podle mě za ten hrací poplatek stojí. Oproti Horehledum bych ušetřil cca 60 hodin za volantem, oproti berovicim 30 a mohl bych hrát i po práci v týdnu. Nicméně vstupní poplatek to zabíjí všechno.
 
Za mě vysoký vstupní poplatek = nezájem o nové členy. Takový klub ať nebrečí..
Druhá možnost proč to dělají mě napadá snaha k sobě připoutat vysokou částkou členy, kteří pak v případě nespokojenosti nemůžou bez ztráty vysoké částky odejít. A to je za mě pěkná lumpárna...
Osobně mám u nosu albatros, parádní tréninkové zázemí, hřiště podle mě za ten hrací poplatek stojí. Oproti Horehledum bych ušetřil cca 60 hodin za volantem, oproti berovicim 30 a mohl bych hrát i po práci v týdnu. Nicméně vstupní poplatek to zabíjí všechno.

Je to preci marketingovej a obchodni nastroj, jako kazdej jinej. Kazdy klub ma nejaky obchodni model a stejne jako cena fee, buginy nebo kavy se v prostoru a case vyviji a meni.

Ano, v dnesni dobe se muze zdat vstupni poplatek jako prezitek nebo nesmysl. Ale nezapominejte, ze je to historicky zakladni model golfoveho clenstvi. A napr. velmi obtizne vysvetlite 400 clenum, ze ti ho pred 10ti lety platili a ti novy ho uz platit nemusi. Navic abyste castecne kompenzovali usly zisk, tak plosne zvysite rocni poplatek vsem.
 
Za mě vysoký vstupní poplatek = nezájem o nové členy. Takový klub ať nebrečí..
Druhá možnost proč to dělají mě napadá snaha k sobě připoutat vysokou částkou členy, kteří pak v případě nespokojenosti nemůžou bez ztráty vysoké částky odejít. A to je za mě pěkná lumpárna...
Osobně mám u nosu albatros, parádní tréninkové zázemí, hřiště podle mě za ten hrací poplatek stojí. Oproti Horehledum bych ušetřil cca 60 hodin za volantem, oproti berovicim 30 a mohl bych hrát i po práci v týdnu. Nicméně vstupní poplatek to zabíjí všechno.
Jj.....mám to podobně. Bolku pár minut od kanclu i domova, hřiště i zázemí supr, těch 12.000,- bych dal z fleku, možná i malinko víc (za dva měsíce bych to měl zpátky). K tomu nějaký levný členství v ČGK - a byl bych vysmátej........ale 60.000,- vstupní poplatek??
 
Zkus napsat do klubu, zpravidla mají vždy někoho kdo členství prodává, já takhle koupil v Beřovicích, sice paní chtěla 35 000 Kč, protože za tolik ho kdysi pořizovala ale vzhledem k tomu, že mezitím cena spadla na 15 000 Kč, tak nakonec šla na 7500Kč.
Pak měli v létě akci kdy vstupní poplatek byl za nulu, to mě lehce nasralo ale na druhou stranu v tu dobu už sem měl dost nahráno.
 
Zkus napsat do klubu, zpravidla mají vždy někoho kdo členství prodává, já takhle koupil v Beřovicích, sice paní chtěla 35 000 Kč, protože za tolik ho kdysi pořizovala ale vzhledem k tomu, že mezitím cena spadla na 15 000 Kč, tak nakonec šla na 7500Kč.
Pak měli v létě akci kdy vstupní poplatek byl za nulu, to mě lehce nasralo ale na druhou stranu v tu dobu už sem měl dost nahráno.
Nebyl za 0 ale za litr na charitu, tak jsem tam vlezl já :)
 
Je to preci marketingovej a obchodni nastroj, jako kazdej jinej. Kazdy klub ma nejaky obchodni model a stejne jako cena fee, buginy nebo kavy se v prostoru a case vyviji a meni.

Ano, v dnesni dobe se muze zdat vstupni poplatek jako prezitek nebo nesmysl. Ale nezapominejte, ze je to historicky zakladni model golfoveho clenstvi. A napr. velmi obtizne vysvetlite 400 clenum, ze ti ho pred 10ti lety platili a ti novy ho uz platit nemusi. Navic abyste castecne kompenzovali usly zisk, tak plosne zvysite rocni poplatek vsem.
Tak jistě, ale pak klub nemůže brečet, že nemá členy přece a poměry v českém golfu jsou pokřivené kde kým..
Jako marketingový nástroj to beru třeba u toho albatrosu, kde ještě před pěti lety byl poplatek cca 100k, dnes je 235k. To chápu, mají plno.
S těmi členy kteří platili vstupní poplatek to mají hezky vyřešené třeba na Krumlově. Ti noví prostě platí aktuální zvýšené hrací poplatky, ti staří původní. Prostě myslím, že řešit to lze, když se chce.
Že je to historicky dané je asi pravda, nicméně netuším, zda to někdy fungovalo v čechách tak, jak to kdysi v kolébce golfu vzniklo a bylo zamýšleno. Protože klubový život je v čechách dost ubohý většinou a žádnou exkluzivitu za ten někdy nesmyslný vstupní poplatek nedostaneš. Jako třeba klubovna jen pro členy a jejich hosty, restaurace oddělená od ostatních, hrací časy jen pro členy atd.. Pokud tyhle nebo podobné výhody nedostanu, nechápu za co komu platím. Náklady na provoz hřiště by měly být kryté poplatky za hru (ať fee nebo hrací poplatky), náklady na vybudování hřiště taktéž plus výdělky z dalších služeb.
Vstupní poplatek za nic navíc je fuj.
 
Tak jistě, ale pak klub nemůže brečet, že nemá členy přece a poměry v českém golfu jsou pokřivené kde kým..
Jako marketingový nástroj to beru třeba u toho albatrosu, kde ještě před pěti lety byl poplatek cca 100k, dnes je 235k. To chápu, mají plno.
S těmi členy kteří platili vstupní poplatek to mají hezky vyřešené třeba na Krumlově. Ti noví prostě platí aktuální zvýšené hrací poplatky, ti staří původní. Prostě myslím, že řešit to lze, když se chce.
Že je to historicky dané je asi pravda, nicméně netuším, zda to někdy fungovalo v čechách tak, jak to kdysi v kolébce golfu vzniklo a bylo zamýšleno. Protože klubový život je v čechách dost ubohý většinou a žádnou exkluzivitu za ten někdy nesmyslný vstupní poplatek nedostaneš. Jako třeba klubovna jen pro členy a jejich hosty, restaurace oddělená od ostatních, hrací časy jen pro členy atd.. Pokud tyhle nebo podobné výhody nedostanu, nechápu za co komu platím. Náklady na provoz hřiště by měly být kryté poplatky za hru (ať fee nebo hrací poplatky), náklady na vybudování hřiště taktéž plus výdělky z dalších služeb.
Vstupní poplatek za nic navíc je fuj.

Teď jsem se ztratil v překladu - nečetl jsem to celé, on tu někdo brečel?

Ad Krumlov - ty peníze z tebe ten klub vytáhne v několika letech na zvýšeném hrací fee a nebo máš možnost je zaplatit rovnou ve formě vstupního poplatku, jaký je v tom rozdíl?

Můžeme to klidně přeložit i tak, že vstupní poplatek je marže, zatímco roční poplatek jsou čisté provozní náklady.

Těch obchodních modelů je spousta a nemyslím si, že lze jednoduše říct, že tenhle je špatnej a tenhle dobrej. Ale samozřejmě chápu co říkáš a že to tobě nevyhovuje. Ale já mám návštěvníky, který tu ročně utratí na fee nesmyslné částky a členství prostě nechtějí, stejně jako mám spousty členů, kteří si členství platí, ale nehrají. Logiku nemá ani jedno, přesto to tak je.
 
Teď jsem se ztratil v překladu - nečetl jsem to celé, on tu někdo brečel?

Ad Krumlov - ty peníze z tebe ten klub vytáhne v několika letech na zvýšeném hrací fee a nebo máš možnost je zaplatit rovnou ve formě vstupního poplatku, jaký je v tom rozdíl?

Můžeme to klidně přeložit i tak, že vstupní poplatek je marže, zatímco roční poplatek jsou čisté provozní náklady.

Těch obchodních modelů je spousta a nemyslím si, že lze jednoduše říct, že tenhle je špatnej a tenhle dobrej. Ale samozřejmě chápu co říkáš a že to tobě nevyhovuje. Ale já mám návštěvníky, který tu ročně utratí na fee nesmyslné částky a členství prostě nechtějí, stejně jako mám spousty členů, kteří si členství platí, ale nehrají. Logiku nemá ani jedno, přesto to tak je.

Tady nikdo nebrečel, nicméně na spoustě míst jsem četl nebo viděl rozhovory, kde nářky toho ražení jsou poměrně běžné. Pak koukneme a hele, vlezné 100t. To je divné, že nemají členy :)

Ad. Krumlov- rozdíl je a velkej. Zaplatím bambitku na vlezném, abych zjistil, že se mi v klubu nelíbí z nějakého důvodu? Třeba se začne kašlat na údržbu, nebo budou pořádat dvojnásobek komerčních turnajů a já si o víkendu nezahraju. Budu pak hledat komu prodat členství a ztratit co nejmenší část peněz? A pokud je to problém, kterej vadí většině lidí, těžko prodám bez velké ztráty. Proč jako? Bavím se tady o vyšších desítkách nebo stovkách tisíc abys rozuměl.
Ať se na to koukám jak chci, je to podnikání ze strany klubu na můj účet. Bez garance budoucí kvality služeb vůči mě s vykalkulovanym ziskem. Bez možnosti svobodně reagovat bez ztráty, všechna rizika na mé straně. Ok, ale díky, nechci.
 
Bavím se tady o vyšších desítkách nebo stovkách tisíc abys rozuměl.

Nemám to nijak nastudované, ale dle mého o takové částky si dnes říkají pouze renomované resorty, kde prostě platíš za kvalitu (Albatross, Dýšiná,...) a nebo resorty, kde je členství i určitou formou prestiže (Mariánky, Karlovy Vary, Karlštejn,...). Nemyslím si, že střední třída golfových hřišť (Loreta, Beřovice, Malevil, Mstětice, Zbraslav,...) si berou 60 - 100 k za vstup.

Ale chápu co říkáš, tahle rovina dává samozřejmě smysl. Ale nemyslím si, že to riziko je jednostranné. Já mám třeba povinnost ti to hřiště připravit za všech podmínek. I v momentě, kdy polovina členů nezaplatila to, co měla. Bude tě to zajímat? Nebude...
 
Nemám to nijak nastudované, ale dle mého o takové částky si dnes říkají pouze renomované resorty, kde prostě platíš za kvalitu (Albatross, Dýšiná,...) a nebo resorty, kde je členství i určitou formou prestiže (Mariánky, Karlovy Vary, Karlštejn,...). Nemyslím si, že střední třída golfových hřišť (Loreta, Beřovice, Malevil, Mstětice, Zbraslav,...) si berou 60 - 100 k za vstup.

Ale chápu co říkáš, tahle rovina dává samozřejmě smysl. Ale nemyslím si, že to riziko je jednostranné. Já mám třeba povinnost ti to hřiště připravit za všech podmínek. I v momentě, kdy polovina členů nezaplatila to, co měla. Bude tě to zajímat? Nebude...

Loreta 90k, Zbraslav 65k, Černý most 120k, to jen tak narychlo...
Beřovice je přesně opačný případ, tam vstupní poplatek trvale klesá.

Co jsem slyšel, z Dýšiny v minulých letech členi utíkali jak to šlo, protože si moc nezahrali i kvůli dlouhému uzavření kvůli LET..

Pokud mám platit vstupní poplatek, abys měl prachy na přípravu hřiště, když ostatní nezaplatí něco, je to přesně to, co mě bude srat..
Ale já se primárně bavím o tom, že i když všichni všechno zaplatí (což je mimochodem tvoje starost a podnikatelské riziko) a ty se na údržbu vykašleš, udeláš 6 víkendových komerčních nebo uzavřených turnajů.. Co já pak? Když půjdu jinam, přijdu o prachy, ty mi vlezné nevrátíš, i když budu oprávněně nespokojen.
 
Pridam moji zkusenost, ze zahranici. Vetsinou existuji dve varianty clenstvi, zaplatis vlezne - to je kupodivu celkem rozumne vuci ceskym klubum. Bezne se pohybuje kolem 3000 eur, vyjimka je Fontana, kde je vstup asi 10 000 ecek, ale zato muzete hrat s ruznyma knizetama:)
Pak je moznost rocniho clena, kdy platim o nejakou castku vic nez nez bezni clenove a po deseti letech se mi to zmeni na radne clenstvi. Ale i v tomto clenstvi muzu vyuzivat veskere vyhody radneho clena.
 
Pak je moznost rocniho clena, kdy platim o nejakou castku vic nez nez bezni clenove a po deseti letech se mi to zmeni na radne clenstvi. Ale i v tomto clenstvi muzu vyuzivat veskere vyhody radneho clena.

Jo, tohle je pro mě značka ideál. Prostě možnost roční hrací karty. A pokud jí máš xlet, ok, zaplatíš i ten vstupní poplatek a stáváš se členem klubu. Přijde mi to takové vyzrálé.

Nemám rád vstupní poplatek u ničeho, prostě tomu v Čechách nevěřím... firmy krachujou, majitelé odvádí prachy, viz reality a pak oči pro pláč. Atd. Takže vstupní poplatek v řádu vyšších desítek bych v ČR prostě nedal (vadí mi i nižší, ale holt sem tam to zkousnu). Několik důvodů:

- různé adhoc akce, slevy atd, kdy já to vnímám negativně (ok, můj problém)... něco zaplatím kvůli pravidelné hře a pak zjistím, že jsem tam mohl hrát za 500 díky členství čgk za 1000 Kč... řeknou mi tohle na recepci? Když to půjdou koupit a řeknu, že bych chtěl hrát pravidelně u nich jako nejvýhodnější možnost? Neřeknou. Takže proč mám chtít jít do klubu/hřiště, který se snaží na mě místo dlouhodobě vzájemné korektního vztahu neříct pro mě nejlepší možnou variantu, kterou hra u nich umožňuje pro mé potřeby, frekvenci? A zaplatit vlezné... pro společenský status a kartičku?
- klubový život, jak padlo výše, je často mizerný a třeba se ho ani nechci účastnit, chci hrát a ne platit klub a mít možnost hrát mistrovství, které mě nezajímá...
- když ptáčka lapají, hezky mu zpívají a vlastně, pak se přestěhujete, stane se nějaká životní situace, která vám neumožní v golfu pokračovat a rázem problém... přeprodej, mezitím se snížila cena, změněná marketingová strategie provozovatele... a rázem z investovaných př. 100.000 za vstup nevidíte skorem nic.

Samozřejmě je to o lidech a vím, že mnohdy se dá různě domluvit a usmlouvat, ale já nejsem moc zastáncem šedé ekonomiky, takže první dojem pro mě je, že co je psáno veřejně, to je dáno - je to čisté. A třeba i to, že se člověk pak dozví, že vstupní poplatek je někde na oko, že reálně to tak není, že to je jen pro ty, co se nepídí po informacích (a kteří nemají problém zaplatit cokoli). Na druhou stranu, chápu pohled klubu a finanční pohled na věc + potřebnou jistotu peněz na investice, kdy je toto spolehlivější cesta pro dlouhodobý rozvoj, než každodenně bojovat o kvalitu a prodloužení členství "nezaháčkovaných členů".
 
Upraveno:
Loreta 90k, Zbraslav 65k, Černý most 120k, to jen tak narychlo...
Beřovice je přesně opačný případ, tam vstupní poplatek trvale klesá.

Co jsem slyšel, z Dýšiny v minulých letech členi utíkali jak to šlo, protože si moc nezahrali i kvůli dlouhému uzavření kvůli LET..

Pokud mám platit vstupní poplatek, abys měl prachy na přípravu hřiště, když ostatní nezaplatí něco, je to přesně to, co mě bude srat..
Ale já se primárně bavím o tom, že i když všichni všechno zaplatí (což je mimochodem tvoje starost a podnikatelské riziko) a ty se na údržbu vykašleš, udeláš 6 víkendových komerčních nebo uzavřených turnajů.. Co já pak? Když půjdu jinam, přijdu o prachy, ty mi vlezné nevrátíš, i když budu oprávněně nespokojen.


- mnoho starších klubů má vstupní poplatek nastaven na nereálné a naprosto virtuální výši z historických důvodů, které dobře popsal mkopcak. Reálně však za tyto peníze od klubu nikdo členství léta nekoupil. Noví členové si jej kupují za zlomek ceny, většinou cca 1/4 ceny od odcházejících členů ( inzerce, klubový přeprodej ). Je to podobný příběh jako s denním hracím fee... Zrušení či prudké zrušení poplatku, i když by to bylo logický, by členskou základnu klubu vysoce pravděpodobně nerozšířil, ale spíše připravil o skupinu dlouholetých členů, kteří by odešli. Nově příchozí by je nenahradili.
- Členové klubu se snaží přijmout nového člena za rozumných podmínek obvykle jen v případě, že je v tom osobní zájem ( rodinný příslušník, kamarád ) nebo by jim hrozil nárůst poplatků, to je pak ten případ, kdy se dělají akce se snížený vstupem. O nové členy typu - chci vstup zadarmo nebo levně ( když oni platili drahý vstup ), hraji hodně ( zabírá tee timy ) a odejdu a případně se vrátím, až budu chtít ( oni by prodělali enter fee ) - nikdy asi rvačka nebude. On i ten vstupní poplatek je investiční rizikem, kupuji si jím zejména možnost levnějšího hry, pokud hodně hraji, ale riskuji, že prodělám. Na druhé straně sám píšeš, že na Albatrosu se vstupní fee zhodnotilo o 135 000 Kč...
- kluby mají obvykle mechanismy jak vytvořit tlak na kvalitu údržbu hřiště. Mají samozřejmě obvykle nějakou smlouvu s majiteli. Samozřejmě míra vlivu klubu závisí především na tom, kolik je v klubu plných ročních feečkařů a kolik tedy tato skupina lidí dává ( předem ) peněz majiteli za údržbu. A také na tom, jak jsou vytvořeny stanovy. U novějších klubů jsou někdy takové, že majitel hřiště vytvořil klub i se stanovami a ostatní členové klubu jej dle stanov nemohou přehlasovat, pak je samozřejmě vliv klubu minimální.
 
Po dlouhém zvažování u mě zvítězil Bestgolf. Hledal jsem něco s neomezenou hrou za přijatelné peníze. To Bestgolf splnil. Přijde mi, že narozdíl od ČGK dokázali na změnu související s PGC zareagovat a nabídku sestavit tak, aby byla jak zajímavá, tak cenově dostupná. Teď už zbývá přečkat zimu a na jaře hurá, jde se na to!!! :)
 
Po dlouhém zvažování u mě zvítězil Bestgolf. Hledal jsem něco s neomezenou hrou za přijatelné peníze. To Bestgolf splnil. Přijde mi, že narozdíl od ČGK dokázali na změnu související s PGC zareagovat a nabídku sestavit tak, aby byla jak zajímavá, tak cenově dostupná. Teď už zbývá přečkat zimu a na jaře hurá, jde se na to!!! :)
Taky jsem na ten Bestgolf koukal......ale pro mě jako boleslaváka by to nebylo. Ale pro někoho kdo bydlí v Praze či na východ od ní a netrvá na hře na 18-ti jamkách, tak ta nabídka neomezené hry za pár peněz (6.500,-Kč) je úžasná.
 
Zdravím, chtěl bych se zeptat na členství v Beřovicích. Zda je za postupným snižováním vstupního poplatku do klubu odliv jednotlivých členů, či pouze strategie klubu nalákat více golfistů. Popřípadě, pokud jste někdo členem, tak zda bývá problém o víkendu najít volný tee time v Beřovicích. Ještě bych se zeptal na kvalitu hřiště v minulém roce, jestli šla oproti minulým rokům dolů.
Díky
 
Zdravím, chtěl bych se zeptat na členství v Beřovicích. Zda je za postupným snižováním vstupního poplatku do klubu odliv jednotlivých členů, či pouze strategie klubu nalákat více golfistů. Popřípadě, pokud jste někdo členem, tak zda bývá problém o víkendu najít volný tee time v Beřovicích. Ještě bych se zeptal na kvalitu hřiště v minulém roce, jestli šla oproti minulým rokům dolů.
Díky
Co konkrétně za tím je nevím. Že chtějí širší členskou základnu je zřejmé, ale proč nevím.
Získat teetime o víkendu problém není. Ale mě se to těžko srovnává s jiným hřištěm, můj bývalý klub Horehledy byl parádní v tom, že jsem si vpodstatě ani čas nezamlouval dopředu. Pokud nebyl turnaj, vždy se během kafe po příjezdu našel volný čas.
V Berovicich je dobře si čas zamluvit dopředu, v pátek už bývají časy na vikend dost přebrané. Pár dní dopředu je to lepší, ale nikdy jsem neměl problém si vybrat čas na sobotu ani v pátek.
Taky tam je dost často jeden den o víkendu turnaj místní tour, ale dá se jít jak před ním, tak od cca 11 až 12 po něm.
Kvalita loni byla ze všech českých hřišť která jsem v létě hrál nejlepší. Bylo vidět, že voda jim sice těsně, ale nedošla. Super byla i Dýšina a Krumlov, ale tam jsem nebyl v nejhorší dobu. Albatros jsem nehrál loni. Západní hřiště byla doslova tragická. Slavkov bída oproti Berovicim.
Slovenský Black Stork byl na tom podobně jako Beřovice, Penatti ještě o ligu jinde, ale to se asi ani nemá srovnávat:)
Snad jsem pomohl :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom