Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Členství na rok 2018, kde zakotvit? :)

Po delší době jsem sem nakoukl a jelikož také přemýšlím o členství na příští rok, dovolím si napsat svůj pohled na věc u Bestgolfu a ČGK, u nichž jsem členem.
Jako vše, mají oba své výhody i nevýhody.
Bestgolf - nerozlišuje všední den a víkend. V nabídce má jen 8 hřišť, z toho prémiovější jsou Karlštejn, Konopiště a Mstětice. Rezervační systém se otevírá v 9:00. První rezervaci na hřiště lze učinit až měsíc dopředu a první tři měsíce počítejte s tím, že prémiová hřiště jsou na ten měsíc rezervovaná. Druhá rezervace 15 dní, třetí 10 a čtvrtá a další maximálně týden dopředu. Rezervaci lze beztrestně zrušit třeba i ráno v den hry. Ti z vás, kdo chtějí jeden den rezervovat a druhý hrát, na to zapomeňte, nikam se nedostane - možná později v sezoně na Poděbrady, Botaniku. Pokud si budete chtít zahrát, budete do rezervačního systému koukat x-krát denně a doufat, že něco chytíte...Ale dělat rezervace týden dopředu je nesmyslné, když nevíte co vám do toho vleze...Navíc málo míst - většinou jen 3-4 místa denně na hřiště - pro tisíc členů? výhoda pro ty co vychytají systém - mohou hrát prakticky denně bez dalších omezení - ale mě se to nepovedlo :-D a než ject dvě hodiny do Poděbrad nebo na Botaniku, to raději zůstanu doma...Navíc pokud hrajete s parťákem, tak rezervovat každý místo je prakticky zhola nemožné...v 9:00:15 jsou hřiště obsazená :)

ČGK - zná asi většina, rezervace naprosté většiny her přímo v teetime, kdykoliv během dne, větší výběr hřišť po celé ČR. Od roku 2018 vypadlo hřiště v Ústí, Hodkovičky a Slapy se přesunuly do kategorie P. Po loňském omezení maximálního počtu her je tu výrazné zdražení - moje M102VD z 19 na 27,7 - zdražení o 50% a navíc přesunutí hřišť do vyšší kategorie. Když se podíváte kolem Prahy - není tu moc ne "P" hřišť - Benátky, Boleslav, Líšnice, Molitorov, Motol - reálně vzhledem k dojezdům hraji jen Líšnici. Motol za 9 jamek odečítá celý kredit (hru). Tudíž nemám kde těch 8 her za měsíc na ne P hřištích odehrát...
Pokud vezmu R318 za 21 tisíc, vychází hra na 700,- - ale dokoupení je často levnější, Zbraslav je za 600,-, ypsilon 400,- Mstětice 500,-, Béřovice 500,- Karlštejn 400,- atd...Proč brát toto členství, když mohu dokoupit levněji?
M53 VD stojí 23,5 tisíce za 40 her tedy necelých 600,- hra, ale je měsíc, kdy 5 her neodehraji a je měsíc kdy bych hrál i 10x...navíc cena za hru opět podobná ceně dokupu...

Koual jsem i na pgc a je to velmi podobné, navíc sleva "až" na prémiová hřiště ve mně vyvolává pocity nekalých obchodních praktik - sleva "až" a za tu slevu až je jeden výrobek, který nikdo nechce...

takže opravdu, ale opravdu tápu a jsem bezradný a nejspíš zvolím prozatimní START v cgk a budu hry dokupovat a nebudu chodit hrát jen tak, když se mi bude chtít, klidně i sám, když nemám co dělat, ale jen když bude parťák...
Vyčerpávající hodnocení. Zůstanu asi doma na naší zbytnělé akademii a s partákem koupíme jedno fee pro dva hráče. Platit Čgk o 8.000 víc proti loňsku to fakt nehodlám. To raději budu chodit rakev tour z a cca 500-600Kč včetně startovného. Někdy je výhoda být starej a chromej.:devil:
 
Díky @Lefty za info.

Já nejsem členem čgk, po zkušenostech u bestgolfu už ani tam (za což nemůže bestgolf, ale prostě nejsem ten typ, co by ho bavilo si lovit včas někde nějaký teetime), je bych prosil ujasnit, jestli to někdo víte... kdo je kdo a kdo s kým peče, spolupracuje?

Máme tady tři subjekty, které se zdají nějak provázané, z toho co zaznělo.

ČGF - Teetime - ČGK.

Pak tu máme další virtuály, které se mi navenek jeví jako čistě komerční, tzn. nemající stejnou podporu od čgf, jako se mi zdá teetime atp - bestgolf, pgk - kteří pravděpodobně s teetimem provázány nejsou. Kdo co přesně dělá, zajištuje? A proč všechny tyto služby nezajištuje ČGF pro své členy? Což jsou i virtuální subjekty? Začínám v tom mít trochu zmatek a rád bych se v tom orientoval. Šlo by to nějak sumárně a jednoduše vysvětlit?
 
Ahoj, plánuji na příští rok ČGK, ale potřeboval bych poradit, jak je to s dokupováním her. Je tam výrazná sleva na feečko nebo jsou to zanedbatelný částky? Liší se výše slevy na jednu hru podle toho, jaké mám členství? Díky :)
 
Sleva u některých hřišt výrazná je, ale je to za podmínky, že je na tom hřišti volná kapacita, tzn. u některých hřišť prakticky není šance o víkendu cokoli doukoupit, např. Slapy.
Typ členství na cenu nemá vliv, stačí i to základní za 1000 Kč.

Taky sem měl poslední tři roky ČGK a PGK ale pro 2018 to zdražili jak prase a kašlu jim na to.
 
Přesně jak píše @Seppper, sleva je většinou hodně zajímavá, 40, 50% z ceny běžného fee, když nemusíš hrát ty nejlepší a jsi ochoten trochu cestovat, dá se vybrat. Já jdu ale letos taky od ČGK pryč.
 
Ahoj. Já mám dobrou zkušenost s BESTGOLFEM, na příští rok jsem zaplatil členství. Hřišt je tentokrát 11 a myslim, že se vyplatí. Už minulou sezonu (2017) jsem bez problemů rezervoval volnou kapacitu na všech hřištích. Rezervoval jsem i za přítelkyni a nikdy s tim nebyl problem. Členství se mi vratilo nekolikrát. Využill jsem zároven trenink s profi trenerem zdarma a dalsi treninky za poloviční cenu. Příští rok (2018) se těším hlavně na Zbraslav, ta je v nabídce nová (stejně jako Motol, Molitorov, Předboj, Stará Boleslav a Terezín). Já osobně si myslím, že není nad toto členství hlavně pro toho kdo chce hodn hrát. A ještě k tomu se dají využít reciprocity na vybraných hřištích. Takže golfu mnoho za málo peněz. Mohu jen doporučit.
 
Bestgolf jsem měl dvakrát a víc už nee...
Sedět přesně v devět ráno u PC, abych si rezervoval hru na týden dopředu, to fakt nee.
Jasně, první hru můžeš rezervovat až měsíc dopředu (druhou dva týdny, třetí deset dní, další hry max týden), ale takhle fakt neplánuji. Na Mstětice se prakticky nedalo dostat, Konopiště s obtížemi. Dal se hrát Štiřín, Poděbrady, Botanika a Lázně Bohdaneč, ty byly volné skoro pořád...
Žádné upozornění, pokud někdo hru zrušil a uvolnila se kapacita, takže sledovat volná místa "každou hodinu" :)
Ano, letos přidali hřiště, ale kapacita je mizerná - 3-4 místa denně pro 2000 členů? :)
Tenhle způsob "boje" o hru mě opravdu neláká...Pro někoho to může být super, že je to v podstatě neomezené a kdo plánuje na "pětiletky", ten si i zahraje :)

ČGK na rok 2018 "brutálně" zdražilo (některá členství skoro o 50%), navíc přesunulo Slapy a Hodkovičky mezi "P" hřiště (ale zase tam bude volno).
Zdražily i dokupy, které je možno uskutečnit den předem (minulý týden byla Zbraslav den předem za 700,- v den hry za 600,- - předtím to bylo 600,- i den předem). Jinak cena dokupu je závislá na tom, jak ČGK hradí hru danému hřišti. Pokud má místa předplacená, tak chce, aby se prodala a dá dokup za levno (viz třeba Zbraslav za 600,-, Karlštejn za podobnou cenu). Pokud ovšem platí za skutečně odehrané hry, tak je sleva menší (např. Slapy byly v dokupu za 750,- a normální cena 800,-). Osobně si myslím, že bude mít letos čgk asi znatelný odliv členů, kteří si předplatí M resp R členství...

PGK jsem nikdy neměl, ale cenově vyjde podobně, navíc se bojím slovíčka až u "sleva až 50% na prémiová hřiště"

Jelikož hrát na jednom hřišti mě také moc nebaví (stačí, že jsem monogamní doma), tak pro mne klasické klubové členství moc není...takže jsem letos řešil obrovské dilema a snad měsíc počítal jak to dát dohromady s počtem her, keré odehraji ročně a s hřišti, která hraju nejčastěji...
 
Přesně jak píše @Seppper, sleva je většinou hodně zajímavá, 40, 50% z ceny běžného fee, když nemusíš hrát ty nejlepší a jsi ochoten trochu cestovat, dá se vybrat. Já jdu ale letos taky od ČGK pryč.
A kam? Já jsem si dal tu práci a porovnával a porovnával a stejně mi vyšel cgk nejlíp. Jestli jsi ale našel něco lepšího, sem s tím.
 
Teda pánové, jak to tady sleduju, tak vám to nezávidím. :down:Klubové členství na fajn hřišti, které mám tak blízko, že mi tam jede i MHD, sem tam nějaká reciprocita jinam..co víc si přát. A na výpady do golfových dálav, na to mám přece 19.jamku. :)
 
Teda pánové, jak to tady sleduju, tak vám to nezávidím. :down:Klubové členství na fajn hřišti, které mám tak blízko, že mi tam jede i MHD, sem tam nějaká reciprocita jinam..co víc si přát. A na výpady do golfových dálav, na to mám přece 19.jamku. :)
No jo, když já jsem typ "cestovatel". Jakmile bych neobjedu 20-25 různých hřišť za sezonu, budu neukojenej... :rolleyes:
 
Ja zustavam u CGK. zdrazil o hodne, ale porad nic lepsiho neni. bestgolf zni na pristi rok lakave, ale..... nechci lovit tyden dopredu a cim lakavejsi hriste, tim vice clenu :(
 
A kam? Já jsem si dal tu práci a porovnával a porovnával a stejně mi vyšel cgk nejlíp. Jestli jsi ale našel něco lepšího, sem s tím.

Nakonec sem zvolil klasické klubové členství v Beřovicích, mám to tam cca. 40 min, takže pro mě nejbližší hřiště které splňuje moje požadavky.
Sice mám kousek Motol, Zbraslav, Albatross nebo Botaniku ale buď je to pro mě cenově nedostupné nebo jenom devítka který nemám rád.
Povedlo se mi to členství odkoupit od jedné paní z Kladna která ze zdravotních důvodu skončila, takže sem se vyhnul vstupnímu poplatku 15 000 a platím teď už jen hrací 13 500/rok,
 
S nadšením zůstávám členem klubu Na Vrších, máme to nejblíže, jsme tam celá rodina, a důležité pro mne je, že mohu hrát kdykoliv kdy se mi to hodí. Na velké cestování za golfem fakt nemám, hlavně čas. Skloubit to celé s prací, se starostí o domácnost (a to nejsem žádná "bydlenka") a tréninky a turnaji kluků, není zrovna sranda. Máte to chlapi jednodušší. ;) Mám ráda klubové turnaje, čtvrteční texasy dvojic, celkově ráda potkávám ty příjemné ksichty od nás z klubu. Takže tak.
 
Nakonec sem zvolil klasické klubové členství v Beřovicích, mám to tam cca. 40 min, takže pro mě nejbližší hřiště které splňuje moje požadavky.
Sice mám kousek Motol, Zbraslav, Albatross nebo Botaniku ale buď je to pro mě cenově nedostupné nebo jenom devítka který nemám rád.
Povedlo se mi to členství odkoupit od jedné paní z Kladna která ze zdravotních důvodu skončila, takže sem se vyhnul vstupnímu poplatku 15 000 a platím teď už jen hrací 13 500/rok,
O Beřovicích přemýšlím už druhým rokem. Je to tam super, krásné hřiště, příjemí lidé na recepci...:up: Jen už to mám trochu z ruky, tak jsme pro příští rok zvolil kombinaci:
- domovské členství Marina Praha (driving Rohan) - za 2500 Kč jsou v ceně 2 fee do Písku, poplatek federaci, 300 míčů zadarmo a pak míče za 1 Kč
- k tomu roční hrací fee v Benátkách
- k tomu uvažuji o dokupech u ČGK
 
A kam? Já jsem si dal tu práci a porovnával a porovnával a stejně mi vyšel cgk nejlíp. Jestli jsi ale našel něco lepšího, sem s tím.
Jj....taky jsem tomu chvíli dal a zkoušel, jestli nenajdu něco lepšího než CGK (kombinace cena, způsob rezervace hry a počet hřišť v nabídce)......ale ani náhodou! Sice CGK zdražil, ale - aspoň pro mě - se to srovnalo tím, že v ročním členství je možné už hrát i ta TOP hřiště (kategorie P), což doposud nebylo možné.
 
Taky jsem zvědavej, jestli bude Robík:p úspěšnější, ale nemyslím si...
 
Vyplatí se ČGK i pro hráče z Moravy? Vidím tam dvě zajímavé hřiště - Ostravice a Čeladná. Dá se všechny předem zakopené hry využít na jednom hřišti? (ideálně bez nutnosti registrovat týdny dopředu). Máte někdo přehled, jaká bývá obsazenost těchto míst a za kolik se dají hry dokupovat? Vážně o tomto členství uvažuju, ale nevím, jestli se to pro tento konkrétní případ může vyplatit. Ať mi nezbyde 50% volných her, které nemám kde využít. Díky za každou radu.
 
Tak jako pražák a duše zvídavá jsem si jako nedomovské členství na příští rok pořídil čgk za 1000 a uvidíme, jak se to na všední dny a cestování po středočeském kraji mi vyplatí. :)
 
Taky hledám, kde letos zakotvit......nejblíže to mám na Austerlitz (15km) ale není to zrovna za hubičku, takže budu taky rád když mi někdo Brna a okolí znalý poradí a dá nějaký tip.
Jsem tady jak Alenka v říši divů. Tak drastický přesun jsem absolvoval poprvé v životě. 35 let jsem seděl na pr....i v Mladé Boleslavi a teď se na starý kolena odstěhuju do Brna :D
Předem díky Moravo
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom