Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Členské karty ČGF pro rok 2021 - elektronické a v TT!

Jestli ti to přijde stejné jako si dobrovolně založit účet na nějakém sociálním nesmyslu, je asi diskuze mezi námi zbytečná.
Předat svoje intimni data dobrovolně všem k dispozici mi přijde ještě horší a zneužitelnější. Tim spíš s poslední větou tvého souvětí souhlasím.
 
Jsem přesvědčen, že pro tebe, jakožto řadového golfistu, má toto spojení jen samé výhody. Pominu-li tedy fakt, že někdo bez tvého svolení pracuje s tvými osobními daty. Mne tento aspekt také nijak dramaticky nevadí, byť stav, kdy je mé vnímání reality deformováno tím, co o mne která společnost vědomě nebo nevědomě ví a sdílí, mi zcela ukradený není. A vzhledem k tomu, že se na online světě stáváme čím dál tím více závislí, tak i řešení práce s mými osobními údaji je pro mne více a více důležitá.

Každopádně zcela odlišný pohled mám jako provozovatel golfového areálu a činovník golfového klubu. Jedna věc je ta, že každý člen klubu je povinně i členem ČGF a tudíž i uživatelem app TT. A moc si budu přát vědět, kolik TT za možnost nabízet každému členovi ČGF své produkty a reklamy dalších subjektů zaplatil. Spojím-li si však informace, že TT je provozovatelem celého serveru ČGF a v podstatě monopolním dodavatelem rezervačních systému pro golfová hřiště v ČR, pak už chyběl jen poslední díl do skládanky - zajistit, aby všichni golfisté v ČR používali jeho služby. Tím se kruh uzavírá a v podstatě tím pro TT vzniká naprosto neotřesitelná pozice v českém golfu. A jak ze základů ekonomiky víme, to krom TT není dobré pro nikoho.

Výše zmíněné zkombinováno s tím, že TT před 14 dny představil zcela nový obchodní model, kde mimo jiné chce provize z prodeje fee (15 a více procent) a diktuje stornopodmínky provozu golfových hřišť mne vede k přesvědčení, že se v českém golfu děje něco velmi nepěkného...
Jo tomu rozumím. V tomto ohledu je běžný golfista na druhé straně barikády než provozovatel hřiště. A co je tedy řešení? Zrušit TT protože to jsou ti zlí a nahradit ho někým jiným, hodným? To je iluze, v tom se snad shodnem. Takže zrušit TT bez náhrady a na hřiště si budu muset zavolat nebo používat vlastní reservační systém každého hřiště? Určitě by to pro nikoho nebyl nějaký zásadní problém. Ale pozor, každý z těch systémů bude mít svého dodavatele a ten bude mít přístup k datům o rezervacích. Asi by jste se měli spíš vy jako provozovatelé hřišť domluvit a vyjednat podmínky s provozovatelem centrálního rezervačního systému takové, aby všichni byli spokojení. A pokud takového společného postupu nejste schopni, dá se říct jen jediné ... můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co s tim můžeme dělat ...
 
Jo tomu rozumím. V tomto ohledu je běžný golfista na druhé straně barikády než provozovatel hřiště. A co je tedy řešení? Zrušit TT protože to jsou ti zlí a nahradit ho někým jiným, hodným? To je iluze, v tom se snad shodnem. Takže zrušit TT bez náhrady a na hřiště si budu muset zavolat nebo používat vlastní reservační systém každého hřiště? Určitě by to pro nikoho nebyl nějaký zásadní problém. Ale pozor, každý z těch systémů bude mít svého dodavatele a ten bude mít přístup k datům o rezervacích. Asi by jste se měli spíš vy jako provozovatelé hřišť domluvit a vyjednat podmínky s provozovatelem centrálního rezervačního systému takové, aby všichni byli spokojení. A pokud takového společného postupu nejste schopni, dá se říct jen jediné ... můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co s tim můžeme dělat ...

Já si nemyslím, že je na druhé straně barikády. Běžný golfista nemá o žádné barikádě ani tušení. Ale to co teď můžeš vnímat jako pokrok, se velmi rychle může otočit a tobě i mě zbydou jen oči pro pláč.

Řešení je jednoduché a já ho (a každý trochu prozřetelně uvažující člověk také) aplikuji každý den na všechny aspekty své existence - diverzifikace portfolia.

Pokud budu mít na všechny věci od jednoho dodavatele, budou spolu skvěle komunikovat a já si to budu max užívat. A taky to nonstop smrdí kolosálním průserem!

ČGF vnímám jako “apolitické” uskupení, které by se mělo snažit o pestrost a různorodost. Ano, je to náročnější. Ale jak chceš s někým, kdo ovládá uplně všechno, např. diskutovat o ceně? Za rok dostaneš info, že apka TT stojí 100 Kč/ měsíc. Rok nato to už bude 500 Kč/ měsíc,...
 
Asi si nerozumíme. Ptám se: Pokud je to tak strašné, proč se tomu nepostavíte. Pokud žádné hřiště nepodepíše smlouvu s TT o využívání rezervačního systému , nebudu mít já prostý rekreační golfista důvod obhajovat existenci TT, protože mi k ničemu nebude. Proč to tedy neuděláte?
 
Za rok dostaneš info, že apka TT stojí 100 Kč/ měsíc. Rok nato to už bude 500 Kč/ měsíc,...
Všechno se vyvýjí. Pokud se něco takového, co píšeš stane, nenechám se vydírat a vystoupím z vlaku. Nebudu sám. Vznikne díra na trhu. Ten, kdo si toho všimne, začne nabízet možnost hry pro ty co se nenechaj vydírat.
 
Pokud budu mít na všechny věci od jednoho dodavatele, budou spolu skvěle komunikovat a já si to budu max užívat. A taky to nonstop smrdí kolosálním průserem!
Celý produktivní život se aktivně pohybuju v oblast IT aplikací. Za ta léta jsem získal úplně opačnou zkušenost. Největší průsery byly vždy tam, kde měly spolu komunikovat aplikace různých dodavatelů.
 
Celý produktivní život se aktivně pohybuju v oblast IT aplikací. Za ta léta jsem získal úplně opačnou zkušenost. Největší průsery byly vždy tam, kde měly spolu komunikovat aplikace různých dodavatelů.

Já se celý život taky pohybuji v IT jak v soukromém tak státním sektoru a zkušenosti s monopolem jednoho dodavatele, pokud není dobrovolný a obsahuje příliš velké portfolio různých služeb, se mně spíše vymstily, tedy v Čechách (čest výjimkám, díky za ně) - hlavně proto, že postupně situace vygraduje tak, že není alternativy a za druhé že se z toho tane velmi výnosné léno: především pro takového dodavatele, který vyparazituje odborníky a zároveň nutí využívat služby (a především si za ně nechat platit) - které potřebné nejsou, případně nabízí řešení kanónu na vrabce atp. A na konci se zatraceně prodraží - ne vždy, ale IT monopoly specifických agend se neprojevují zrovna tím, že by byly vždy cenově efektivní a flexibilní (pokud nemají možnou konkurenci). Jinak cestou je standardizace protokolů, která v mnoha případech je možná a je velmi dobře funkční. To, že v ČR to mnohdy nefunguje, není problém toho, že by to nešlo.

Mně možnost přidání služby do TT nijak dramaticky nevadí, ve výsledku. Dokážu si velmi dobře představit model, že je to funkčnost, kterou si může uživatel sám nějakým způsobem aktivovat, stáhnout do svého TT. Podobně, jako si můžeš stáhnout aplikace do telefonu, hry na konzole atp. Mám prostředí, k němu si připojuji aplikace. Ale pokud si pozorně přečtu email v úvodu, tak tam se píše, že "EČK bude součástí mobilní aplikace TT" a ani slovo o tom, že by byla pro mě i možnost samostatného použití bez TT (pokud pominu možnost tisku plastu na rok 21 a co dál?). Nejsem příjemce veškeré komunikace, tak nevím, ale představoval bych si korektní sdělení v duchu:

Čas T: 1.email - budou EČK, chystáme aplikaci pro EČK, která bude funkční pro Android/iOS a bude všem uživatelům k dispozici v únoru/březnu, nezávisle na tom v roce 21 poběží ještě plast pro zájemce, v průběhu roku vyhodnotíme, kdy dojde k celému přechodu na EČK...
+14 dní druhý email: podařilo se nám domluvit s TT, že pro zájemce bude EČK možno aktivovat i v aplikaci TT, samostatná a plnohodnotná aplikace čgf pro EČK nicméně bude k dispozici.

Úplná rezignace alespoň na nějakou formální snahu ukázat, že čgf není vazal teetimu a že to je nezavislá (možná nebyla nikdy, netuším) instituce. Možná je to ztraceno jen ve formulaci, možná šly nějaké zprávy i kolem, nevím. Jen vím, že se mi to nelíbí. Jako golfista s tím dělat nic nejspíš nebudu, zvyknu si. Jako člen klubu - to zatím nevím, nejsem si jist, aktuálně se cítím morálně podveden a prodán (a klidně přiznám, že je to jen můj mylný pocit). A to ve sportu, který se ohání slovy jako "členství", "klub", "gentleman" - tzn. pro mě sen důvěry o maximální snahu zachování soukromí podobnou jako Švýcarské banky. Jo, mně se tím ukazuje, že jsou to jenom slova. Ale nemusela by být. Ale pořád doufám, že to je jen méně šikovná formulace sdělení. Chci tomu věřit.
 
Upraveno:
Opravdu si ještě někdo myslí, že si o něm nemůže Big Brother zjistit cokoliv bude chtít? GDPR je jenom velký humbuk, který přišel se zpožděním asi 25 let, než by to mělo smysl.
 
Mě by spíš zajímalo, proč nebyla jako primární pro EČK použita appka ČGF a možnost „přidat si EČK” do TT jako volitelná.

7CADFA40-BD4F-4FAF-A750-9ADB9B9BF048.jpeg
 
Já se celý život taky pohybuji v IT jak v soukromém tak státním sektoru a zkušenosti s monopolem jednoho dodavatele, pokud není dobrovolný a obsahuje příliš velké portfolio různých služeb, se mně spíše vymstily
Státní sektor bych do toho netahal, to je pokřivené ekonomické prostředí kde i ti co by si měli navzájem oponovat jsou na jedné lodi s jediným cílem ... vytahat z daňových poplatníků co největší hromadu peněz. Jinak máš asi pravdu, že nemůžu být tak striktní, protože každý se pohybujem v jiném segmentu. V tom mém téměř výhradně získáváme zakázky právě tam, kde selhává model více dodavatelů. Na druhou stranu je ale pravda, že máme konkurenci na podobně komplexním standardu, takže zákazník si může vybírat.
 
Státní sektor bych do toho netahal, to je pokřivené ekonomické prostředí kde i ti co by si měli navzájem oponovat jsou na jedné lodi s jediným cílem ... vytahat z daňových poplatníků co největší hromadu peněz. Jinak máš asi pravdu, že nemůžu být tak striktní, protože každý se pohybujem v jiném segmentu. V tom mém téměř výhradně získáváme zakázky právě tam, kde selhává model více dodavatelů. Na druhou stranu je ale pravda, že máme konkurenci na podobně komplexním standardu, takže zákazník si může vybírat.
NO.
Já se pohybuju v soukromém sektoru. A co předvádí dodavatel sw pro mou ordinaci, to hraničí se slušností. Při stále se zvyšující roční platbě za aktualizace a udržování systému ( ano, uznávám, že je to potřeba) postupně vybírá jednotlivé části, které na začátku byly součástí základního sw a dělá z toho "doplňkové" moduly ( aniž by se zásadně měnila jejich funkce), které jsou, samozřejmě, placeny zvlášť. Část můžu řešit jinudy za cenu menšího komfortu - posílání dávek zdravotním pojišťovnám přes jejich portál na 5 kliků místo jednoho z programu, ale část jinak řešit nemůžu nebo to bez té části nefunguje, i když ji nepotřebuju, takže klopím. Ano, syn se má dobře, jako IT. Ale obecně mě přeplácení IT, bank, PR.... s..e. Přeju krásný den. I ajťákům.
 
NO.
Já se pohybuju v soukromém sektoru. A co předvádí dodavatel sw pro mou ordinaci, to hraničí se slušností. Při stále se zvyšující roční platbě za aktualizace a udržování systému ( ano, uznávám, že je to potřeba) postupně vybírá jednotlivé části, které na začátku byly součástí základního sw a dělá z toho "doplňkové" moduly ( aniž by se zásadně měnila jejich funkce), které jsou, samozřejmě, placeny zvlášť. Část můžu řešit jinudy za cenu menšího komfortu - posílání dávek zdravotním pojišťovnám přes jejich portál na 5 kliků místo jednoho z programu, ale část jinak řešit nemůžu nebo to bez té části nefunguje, i když ji nepotřebuju, takže klopím. Ano, syn se má dobře, jako IT. Ale obecně mě přeplácení IT, bank, PR.... s..e. Přeju krásný den. I ajťákům.
Stejně jako v každém oboru, jsou slušní dodavatelé a neslušní. Pokud jsi toto chtěla říct, je to OK a nejde s tím nesouhlasit. Pokud to ale chceš nějak generalizovat, mohl bych to udělat úplně stejně se zedníkama, truhlářema, úředníkama, učitelema a dokonce i doktorama. Už dávno jsem svojí profesi přestal obhajovat. Říkám jen, tak si to zkus ... vždyť je to přeci úplně jednoduchý stát se přeplácenym ajťákem.
 
Asi si nerozumíme. Ptám se: Pokud je to tak strašné, proč se tomu nepostavíte. Pokud žádné hřiště nepodepíše smlouvu s TT o využívání rezervačního systému , nebudu mít já prostý rekreační golfista důvod obhajovat existenci TT, protože mi k ničemu nebude. Proč to tedy neuděláte?
Myslim ze rozumime. Ja ti odpovidam tak, ze doted to sice nebylo perfektni, ale slo to. Odted nastava vyznamne jiny stav, ktery k tvemu navrhu muze z casti vest...

Všechno se vyvýjí. Pokud se něco takového, co píšeš stane, nenechám se vydírat a vystoupím z vlaku. Nebudu sám. Vznikne díra na trhu. Ten, kdo si toho všimne, začne nabízet možnost hry pro ty co se nenechaj vydírat.

No jak chces vystoupit z vlaku, kdyz nezastavuje? Pokud by existovala pouze jedna jedina cerpaci stanice, ktere zaroven patri vsechny ropovody a vsechny automobilky, kam pujdes? Muzes jezdit na kole, to je zhruba vse...
Státní sektor bych do toho netahal, to je pokřivené ekonomické prostředí kde i ti co by si měli navzájem oponovat jsou na jedné lodi s jediným cílem ...

Myslim ze jsem tu opakovane prokazal, ze pokrivenost ekonomiky v ceskem golfu ma podobne rozmery...
 
No jak chces vystoupit z vlaku, kdyz nezastavuje?
Ty jen tak nemůžeš, to je mi jasný. Psal jsem to ze svýho úhlu pohledu. Já můžu přestat respektovat struktury ČGF ze dne na den. A jak to může hypoteticky pokračovat?
Ty zjistíš, že je nás takových tisíce a necháš nás u sebe hrát. Založíme ČAG (česká asociace golfu) v rámci které budem pořádat soutěže. Za deset let začne členům připadat, že se ČAG podezřele kamarádíčkuje s dodavatelem čehosi a začne další kolo.
 
Stejně jako v každém oboru, jsou slušní dodavatelé a neslušní. Pokud jsi toto chtěla říct, je to OK a nejde s tím nesouhlasit. Pokud to ale chceš nějak generalizovat, mohl bych to udělat úplně stejně se zedníkama, truhlářema, úředníkama, učitelema a dokonce i doktorama. Už dávno jsem svojí profesi přestal obhajovat. Říkám jen, tak si to zkus ... vždyť je to přeci úplně jednoduchý stát se přeplácenym ajťákem.
ne, chtěla jsem jen říct, že soukromý sektor nebo státní, je to fuk. a neurážej se.
 
Psal jsem to ze svýho úhlu pohledu. Já můžu přestat respektovat struktury ČGF ze dne na den.

Trochu se obávám, že celý tenhle kolotoč roztočí spirálu, ze které půjde uniknout velmi obtížně. Pro mne, jakožto klub/ hřiště, bude únik s velkou pravděpodobností znamenat zánik. Pro tebe, jakožto hráče, to v konečném důsledku může znamenat menší výběr za více peněz. Ale to bychom museli mít křišťálovou kouli. Mě prostě svítí v hlavě varovné světýlko...
 
Trochu se obávám, že celý tenhle kolotoč roztočí spirálu, ze které půjde uniknout velmi obtížně. Pro mne, jakožto klub/ hřiště, bude únik s velkou pravděpodobností znamenat zánik. Pro tebe, jakožto hráče, to v konečném důsledku může znamenat menší výběr za více peněz. Ale to bychom museli mít křišťálovou kouli. Mě prostě svítí v hlavě varovné světýlko...
Jo, jo, tomu rozumím. Tím spíš se ale divím, že jako provozovatelé hřišť nemáte nějakou asociaci, která by prosazovala vaše zájmy ve vztahu k ČGF. Žádnej obchod nemůže dlouhodobě fungovat, pokud některý z partnerů je trvale nespokojený. A pokud si to některý z nich neuvědomuje, je třeba mu to dát najevo.
 
Jo, jo, tomu rozumím. Tím spíš se ale divím, že jako provozovatelé hřišť nemáte nějakou asociaci, která by prosazovala vaše zájmy ve vztahu k ČGF. Žádnej obchod nemůže dlouhodobě fungovat, pokud některý z partnerů je trvale nespokojený. A pokud si to některý z nich neuvědomuje, je třeba mu to dát najevo.

No mohu tě pobavit tím, že tuto asociaci samozřejmě máme, je v ní necelá 1/4 hřišť v ČR. Ponechme stranou fakt, že asociaci majitelů je zcela prd do toho, co se děje v ČGF, protože to se týká klubů. No a tuto asociaci založil a předsedá jí člověk, který vlastní TT.
 
No mohu tě pobavit tím, že tuto asociaci samozřejmě máme, je v ní necelá 1/4 hřišť v ČR. Ponechme stranou fakt, že asociaci majitelů je zcela prd do toho, co se děje v ČGF, protože to se týká klubů. No a tuto asociaci založil a předsedá jí člověk, který vlastní TT.
No tak to jsi mě pobavil ... tomu se říká pojistit si busiess ze všech stran. Evidentně je to člověk, který se vyzná.o_O
No ale jestli je tam jen 1/4 hřišť, tak to stejně žádnou vyjednávací sílu nereprezentuje.:down:
 
Mě by spíš zajímalo, proč nebyla jako primární pro EČK použita appka ČGF a možnost „přidat si EČK” do TT jako volitelná.

Zobrazit přílohu 15605

Ano, tohle je přesně to místo, kde bych elektronickou kartu uvítal jako první.

A ještě více by se mi líbilo to mít jako univerzální kartu, kterou mohu nahrát jako mnohé další karty do služeb, které už mám používám. Platební asistenční karty u IOS, nebo třeba portmonka a další u android. Prostě skutečnou elektronickou podobu karty, kterou ať si každý dá, kam chce. A využije kde chce (klidně i v TT).
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom