Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Čip nebo lob ze suchého povrchu?

Snad ti pomůže toto.
 

Přílohy

  • Screenshot_20200515-100553_Free Adblocker Browser.jpg
    Screenshot_20200515-100553_Free Adblocker Browser.jpg
    35,5 KB · Zobrazení: 233
Máš pravdu i ty pokud je míč v semirafu a potřebuji zahrát lob skoro bez doběhu , otvírám 60 a projdu pod míčem( umístění podle délky letu) .
1. Moje zmínka o tom, že máš pravdu, byla moje sarkastická snaha ukončit diskuzi, ve které tu prezentuješ zhusta nesmysly. Samozřejmě, žes pravdu neměl.
2. Opět jen Tvůj návod, jak zkurvit (omlouvám se ostatním za expresivní výraz, ale jiný stejně výstižný jsem nenašel) ránu. :down:
Víc se k tomu vyjadřovat nehodlám, protože jsi evidentně stále nepochopil, co je to čistý kontakt s míčem a k čemu slouží loft (úhel) na golfové holi.
 
Snad ti pomůže toto.
Obávám se, že mu to nepomůže ;)
Ale pro ostatní určitě fajn obrázek :up:
 
Tam jsou vyobrazeny dvě různé hole a nemá to nic společného s deloftací. Obě hole jsou použity tak jak byly vyprojektovány.
Když chcete něco tvrdit TAK SPRÁVNĚ.
Už jsi spokojený?
5649B2C0-67EF-45B3-B414-C92E71617ACD.jpeg
 
Trošku mimo téma:
Který úder je dle vás správně?
a) modrá trajektorie
b) černá trajektorie

D00DCE92-BED3-48F9-8615-6AFE5BAC3A08.jpeg
 
@bohumil.koval je pravda, že na fórum, které čtou i nováčci a nevědí rozdíly, podobné věty od zkušených harcovníků asi nepatří. Abychom v tom nedělali ještě větší "maglajz"...., tak bychom sem rozhodně neměli dávat ani náznak toho, že "deloft" a "zavřenou hůl" by si někdo mohl vysvětlit stejně. Neberte to prosím jako vstup do vaší diskuze. Je to pouze narovnání informací pro nováčky. Pokud to mám špatně, tak prosím @Yahuu nebo jiného erudovaného o info a já to nechám smazat :)

základem všeho je postavení spodní hrany hole, která je "square" (pokud nechceš anglikanizmy, tak kolmo k cíli) Netahejte mě prosím za slovo naklopení a za věcné doplnění budu rád, ale pokud má zůstat spodní hrana square, tak hůl jde naklápět pouze po jedné ose.

- deloft - hůl stále zůstává square, pouze jejím naklopením měním sklon (loft) úderové plochy

- zavřít/otervřít - hůl nedržíš square, ale spodní hranu vytáčíš do stran od kolmice k cíli. tím se ti zákonitě i mění loft, ale zavřená hůl dle mě rozhodně neznamená deloftovaná.
 
@bohumil.koval je pravda, že na fórum, které čtou i nováčci a nevědí rozdíly, podobné věty od zkušených harcovníků asi nepatří. Abychom v tom nedělali ještě větší "maglajz"...., tak bychom sem rozhodně neměli dávat ani náznak toho, že "deloft" a "zavřenou hůl" by si někdo mohl vysvětlit stejně. Neberte to prosím jako vstup do vaší diskuze. Je to pouze narovnání informací pro nováčky. Pokud to mám špatně, tak prosím @Yahuu nebo jiného erudovaného o info a já to nechám smazat :)

základem všeho je postavení spodní hrany hole, která je "square" (pokud nechceš anglikanizmy, tak kolmo k cíli) Netahejte mě prosím za slovo naklopení a za věcné doplnění budu rád, ale pokud má zůstat spodní hrana square, tak hůl jde naklápět pouze po jedné ose.

- deloft - hůl stále zůstává square, pouze jejím naklopením měním sklon (loft) úderové plochy

- zavřít/otervřít - hůl nedržíš square, ale spodní hranu vytáčíš do stran od kolmice k cíli. tím se ti zákonitě i mění loft, ale zavřená hůl dle mě rozhodně neznamená deloftovaná.
Máš to správně...👍, prostě neberte rady od @bohumil.koval vážně, je to jak holinky a hodinky, oboje se to natahuje
 
Zpet k tematu... ja bych to sel hrat co nejvice po zemi.
Prijde mi, ze tyto ”na srabaka” chipy lidi moc nehraji, pritom je to strasne efektivni.
 
Zpet k tematu... ja bych to sel hrat co nejvice po zemi.
Prijde mi, ze tyto ”na srabaka” chipy lidi moc nehraji, pritom je to strasne efektivni.
Jistě.... golf je hra chyb, takže v pořadí putter, putt hybridem, chipp 9i, chipp sw, pitch, flop takhle by měl asi hráč uvažovat...
 
Máš to správně...👍, prostě neberte rady od @bohumil.koval vážně, je to jak holinky a hodinky, oboje se to natahuje
Vidím, že tady je už více “ Hujerů” ohřívajících si polívčičku. Je snad více než jasné, že při změně sklonu úderové plochy musíme zkontrolovat a přenastavit postavení abychom zahráli tam kam chceme.
Kliďánko si tady pište třeba golfoanglosasky jen tady pro lidi hrající golf dejte pod čáru vysvětlivky co který výraz přesně znamená, každý není golfu a jeho aforismům znalý.
ps o holinkách i hodinkách toho možná vím více než si myslíš
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom