Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Chytré hodinky, náramky (i/nejen pro golf)

Takže @bohumil.koval , @doktordee , @Mirek_62 , @Marklar , a další - je třeba rozlišovat:

Normované vzdálenosti = délky jamek:
Ty jsou jasně dané, měří se od značek na tee po střed greenu (PAR 3) nebo kraj greenu (PAR 4 a 5), pokud možno osou/ středem FW.

Vzdálenostní značky (kolíky, značky ve FW, vzdálenosti na sprinklerech,...):
Ty nemají s normou primárně nic společného a každý provozovatel si to dělá jak chce. My to máme vždy středem FW ke kraji greenu (snažíme se jít stejnou logikou jako norma jamek), ale jsou hřiště která to mají vzduchem na střed greenu (protože tak se hraje a je to snazší pro pochopení).
 
Takže @bohumil.koval , @doktordee , @Mirek_62 , @Marklar , a další - je třeba rozlišovat:

Normované vzdálenosti = délky jamek:
Ty jsou jasně dané, měří se od značek na tee po střed greenu (PAR 3) nebo kraj greenu (PAR 4 a 5), pokud možno osou/ středem FW.

Vzdálenostní značky (kolíky, značky ve FW, vzdálenosti na sprinklerech,...):
Ty nemají s normou primárně nic společného a každý provozovatel si to dělá jak chce. My to máme vždy středem FW ke kraji greenu (snažíme se jít stejnou logikou jako norma jamek), ale jsou hřiště která to mají vzduchem na střed greenu (protože tak se hraje a je to snazší pro pochopení).
to já samozřejmě rozlišuji. Jen v mém jednoduchém amatérsky omezeném pohledu na věc nechápu, proč resorty všude nedrží stejnou metodiku. Mít to od kolíku/označení FW na středu měřeno přímo vzduchem na green bez ohledu na to kam jde FW mi přijde stejně diskutabilní. Výhoda toho měření není jednoznačná a navíc vnáším druhou logiku = pro mě víc mínusů než plusů. Ale dokážu s tím (a svým dálkoměrem) žít :)

Dlouho jsem si s kolíky vystačil jako s jedinými ukazateli vzdálenosti. Dálkoměr mě osobně ušetří jednu ránu na kolo. Při dobrém dni možná dvě. => realita: na 9 jamkách si bohatě vystačím s kolíky. 3x to zkazím ať si naměřím cokoli a 2x mi to pomůže (pro matematiky zbytek budou 3pary) ..... Tím chci říct, že to je pro mě vlastně žabomyší válka, když si uvědomím, že hraji 89 - 95 ran a nikoli 68 jako kluci v televizi :)

...........Ale pocitově to na hřišti samozřejmě mám na Furykových 58 :))))))))
 
to já samozřejmě rozlišuji. Jen v mém jednoduchém amatérsky omezeném pohledu na věc nechápu, proč resorty všude nedrží stejnou metodiku. Mít to od kolíku/označení FW na středu měřeno přímo vzduchem na green bez ohledu na to kam jde FW mi přijde stejně diskutabilní. Výhoda toho měření není jednoznačná a navíc vnáším druhou logiku = pro mě víc mínusů než plusů. Ale dokážu s tím (a svým dálkoměrem) žít :)

Dlouho jsem si s kolíky vystačil jako s jedinými ukazateli vzdálenosti. Dálkoměr mě osobně ušetří jednu ránu na kolo. Při dobrém dni možná dvě. => realita: na 9 jamkách si bohatě vystačím s kolíky. 3x to zkazím ať si naměřím cokoli a 2x mi to pomůže (pro matematiky zbytek budou 3pary) ..... Tím chci říct, že to je pro mě vlastně žabomyší válka, když si uvědomím, že hraji 89 - 95 ran a nikoli 68 jako kluci v televizi :)

...........Ale pocitově to na hřišti samozřejmě mám na Furykových 58 :))))))))
Co na tom nechápeš? Je tady 100 hřišť, každý má svýho @mkopcak a ještě majitele. Není možný, aby to měli všichni stejně, to dá rozum....
 
Dnes za mnou přišel kolega, že chce vyměnit baterii , nebot´ nejde nabít na 100%. Proto jsem zjišťoval možnosti, ( GARMINS3). Stránky f garmin, oficiální sdělení fy Garmin baterie vydrží cca 4 roky a potom VYHODIT A KOUPIT NOVÉ!!!
Baterii jsem zjistil přes pana g a stojí cca 600 plus doprava, alli cena stejná. Nemáte někdo zkušenost??
Iwatch je na tom stejně.
 
K chytrým hodinkám na golfu jsem si vzpomněl na drobnost:

Minulý týden na Zbraslavi @Vojtys_1 - má chytré hodinky, předpokládám že měl standardní notifikace vypnuty. Nicméně při nápřahu k ráně mu zavrnělo, že hodinkám dochází baterka. Naštěstí to bylo ještě v části nápřahu, kdy byl schopen ránu NEdokončit. :) Ale dokážu si představit, že to někdy nepotěší a asi tahle indikace vypnout nejde (netuším).
 
Upraveno:
  • To se mi líbí
Reactions: jan
K chytrým hodinkám na golfu jsem si vzpomněl na drobnost:

Minulý týden na Zbraslavi @Vojtys_1 - má chytré hodinky, předpokládám že měl notifikace vypnuty, předpokládám. Nicméně při nápřahu k ráně mu zavrněli, že hodinkám dochází baterka. Naštěstí to bylo ještě v části nápřahu, kdy byl schopen ránu nedokončit. :) Ale dokážu si představit, že to někdy nepotěší a asi tahle indikace vypnout nejde (netuším).
Hehe, já bych si řekl, že si tu zkaženou ránu zasloužím, když si před golfem baterku nenabiju :)
 
Tak od prvotního nadšení při koupi hodinek, přes rozčarování z nepřesnosti při jarních hrách, jsem se v posledních týdnech donutil k tomu, že jsem vzal hodinky opět na milost a dokonce si koupil roční předplatně app Hole19, abych to měl komplet. No a po cca 5 týdnech testování mohu zodpovědně pronést, že je to nefunkční m*dka, kterou už v životě nepoužiju. Místo, abych se pocitově soustředil na ránu dle ukazatelů na hřišti, tak řeším každej blbej metr, co mi hodinku ukazujou. A potom co zahraju přesně tu ráno, co po mě chtěj, zjistim, že to prostě ukazovalo blbě o 20 m. Takže jediný fajn na tom je zapisování score, ale to umí tužka a papír taky a stojej zhruba o 15 000 Kč míň. Takže šlus bus, hodinky na golf neberu. Uvažuju o laseru, ale nevim jestli na to mám letos ještě sílu...
 
Tak od prvotního nadšení při koupi hodinek, přes rozčarování z nepřesnosti při jarních hrách, jsem se v posledních týdnech donutil k tomu, že jsem vzal hodinky opět na milost a dokonce si koupil roční předplatně app Hole19, abych to měl komplet. No a po cca 5 týdnech testování mohu zodpovědně pronést, že je to nefunkční m*dka, kterou už v životě nepoužiju. Místo, abych se pocitově soustředil na ránu dle ukazatelů na hřišti, tak řeším každej blbej metr, co mi hodinku ukazujou. A potom co zahraju přesně tu ráno, co po mě chtěj, zjistim, že to prostě ukazovalo blbě o 20 m. Takže jediný fajn na tom je zapisování score, ale to umí tužka a papír taky a stojej zhruba o 15 000 Kč míň. Takže šlus bus, hodinky na golf neberu. Uvažuju o laseru, ale nevim jestli na to mám letos ještě sílu...
Laser je super. ;) Zachránil mi spoustu ran hlavně poblíž greenu.
 
Laser je super. ;) Zachránil mi spoustu ran hlavně poblíž greenu.

Mám ho v kanclu, ale nějak mne představa nonstop vytahování a uklízení neláká:(
 
Mám ho v kanclu, ale nějak mne představa nonstop vytahování a uklízení neláká:(
Laser mi s mým stařeckým třesem nevyhovuje. Párkrát jsem to zkusil a vždycky jsem změřil skoro všechno kromě fangle. Mám Garmin S4 a měří plus mínus 2 metry. Ověřovali jsme to porovnání s laserem. Vyhovují maximálně.
 
Tak od prvotního nadšení při koupi hodinek, přes rozčarování z nepřesnosti při jarních hrách, jsem se v posledních týdnech donutil k tomu, že jsem vzal hodinky opět na milost a dokonce si koupil roční předplatně app Hole19, abych to měl komplet. No a po cca 5 týdnech testování mohu zodpovědně pronést, že je to nefunkční m*dka, kterou už v životě nepoužiju. Místo, abych se pocitově soustředil na ránu dle ukazatelů na hřišti, tak řeším každej blbej metr, co mi hodinku ukazujou. A potom co zahraju přesně tu ráno, co po mě chtěj, zjistim, že to prostě ukazovalo blbě o 20 m. Takže jediný fajn na tom je zapisování score, ale to umí tužka a papír taky a stojej zhruba o 15 000 Kč míň. Takže šlus bus, hodinky na golf neberu. Uvažuju o laseru, ale nevim jestli na to mám letos ještě sílu...
Tyyy jo, 20 m je dost. Ja si poridil Garmin approach s40 a jsem s nima spokojenej. Jestli se lisej o 3 metry, tak to stejne svym umem nepoznam. 😉 Laser jsem zatrhl hned, prave z duvodu opetovneho vyndavani/zandavani. To me stvalo i na telefonu s apkou. Na hodinky mrknu a strilim. A v neposledni rade, strasne mi slusej, i do prace. 😂
 
Mám ho v kanclu, ale nějak mne představa nonstop vytahování a uklízení neláká:(
No právě. Měřím většinou maximálně 1x za jamku nebo ani ne. To se dá přežít. Než před každou ránou soukat rukáv....
 
Laser mi s mým stařeckým třesem nevyhovuje. Párkrát jsem to zkusil a vždycky jsem změřil skoro všechno kromě fangle. Mám Garmin S4 a měří plus mínus 2 metry. Ověřovali jsme to porovnání s laserem. Vyhovují maximálně.
Mám laser se stabilizací obrazu a můj třes to zvládá...
 
Mám Garmin S4 a měří plus mínus 2 metry. Ověřovali jsme to porovnání s laserem. Vyhovují maximálně.
Hodinky pro rychlou orientaci OK. Pokud je grýn velký (délka i přes 30m), tak už dle PIN pozice hodinky nemusí vyhovovat, protože i “poloha střed” může znamenat rozdíl jedné (i více) hole skutečné vzdálenosti k vlajce.
 
Hodinky pro rychlou orientaci OK. Pokud je grýn velký (délka i přes 30m), tak už dle PIN pozice hodinky nemusí vyhovovat, protože i “poloha střed” může znamenat rozdíl jedné (i více) hole skutečné vzdálenosti k vlajce.
To máš pravdu. Ale potom taky nastupuje trošku počítání, informace z karty pin pozice (pokud udává přesnou pozici v metrech) a rozhodnutí o tom jakou hůl použít. Hraje tam taky roli převýšení, vítr,....ale to zrovna tobě asi psát nemusím. A upřímně, pokud dostanu míček na green, někam poblíž jamky, tak je to v pohodě. Myslím si, že bych byl schopen i bez laseru dopočítat polohu jamky celkem přesně (a ani by mi to netrvalo tak dlouho jako Brysonovi DeChambeau), ale potom je nutno realizovat tu správně dlouho a směrově přesnou ránu. I profíci někdy jen trefují green, aniž by se snažili trefit přesně jamku.
 
Než jsem začal řešit metry a nějaké kolíky , jsem se modlil abych vůbec trefil míček a ten letěl směr jamka/ grýn. Teprve potom kolíky, když jsem přemýšlel co koupit laser/hodinky , se mi zdálo, že laserem si dokáži vše změřit a v poho, jenže jak z měřit mimo vozík/ bag, nosit měřič? Koukal jsem na hodinky S3/S6 a nakonec zvítězily S20, lehké / malé/ dlouhá výdrž baterie/zobrazování překážek/ posouvání pozice vlajky na grýnu/ a ještě nevím co. Takže hodinky vítězí .
 
To máš pravdu. Ale potom taky nastupuje trošku počítání, informace z karty pin pozice (pokud udává přesnou pozici v metrech) a rozhodnutí o tom jakou hůl použít.
Pokud máš PIN pozice k dispozi ve formě metrů od začátku a okraje (vlevo, vpravo), tak ano. Jenže na spoustě hřišť máš jen udanou PIN pozici jako „vpředu, střed, vzadu”. A na velkém grýnu ti pak jsou hodinky na nic. Vše samozřejmě za předpokladu, že jsi schopen hrát relativně konzistentní vzdálenosti jednotlivými holemi.
Řekl bych, že hodinky jsou dostačující při hře na malých grýnech a pro hráče s HCP 15 a výš. Pro nižší HCP už je výhodnější laser - a to nejen pro hru do grýnu, ale např. i pro změření vzálenosti od překážky nebo místa pro přihrávku.
 
Tyyy jo, 20 m je dost. Ja si poridil Garmin approach s40 a jsem s nima spokojenej. Jestli se lisej o 3 metry, tak to stejne svym umem nepoznam. 😉 Laser jsem zatrhl hned, prave z duvodu opetovneho vyndavani/zandavani. To me stvalo i na telefonu s apkou. Na hodinky mrknu a strilim. A v neposledni rade, strasne mi slusej, i do prace. 😂

Taky je mám a s nimi max. spokojen 🤗
 
@Paudr , @Ferrry , @Mirda - primárně golfové hodinky nijak nezpochybňuji, ale tam je pro mne praktičnost zcela mimo realitu - vše mám od Apple a jen kvůli golfu kupovat další krám za 15 000 Kč, kterej budu permanentně zapomínat nabíjet, to nedám.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom