Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Chytré hodinky, náramky (i/nejen pro golf)

apple pay používám radši na iphonu

jo, @requo a @ArmadOon , to jsem zapomněl říct - na apple pay na hodinkách jsem se fakt těšil. Do momentu než jsem zjistil, že aby to šlo používat, tak musí být hodinky chráněny číselným kodem pred odemcenim. Tzn. abyste mohli jen prilozit a pipnout, tak pro kazdou jinou aktivitu musite na hodinkach natukat tenhle PIN. Coz z bezpecnostniho hlediska chapu, z provozniho je to dle meho nepouzitelny sunt. Takze presne jak pise Tomas, apple pay pouzivam na iPhonu.
 
nevím proč, ale furt mi to bere GPS z mobilu, takže když nechám někde vozík, tak jsem nahraný :)
A asi největší problém všech uživatelů chytrých hodinek .. co když je někde nějaká lepší aplikace :)) třeba golfová aplikace od Tag Heuer se mi líbí, bohužel placená ..
Co se týče korunky, display jsem si převrátil, aby korunka byla na druhé straně od zápěstí a nechtěné mačkání skončilo ..

no takže nejsem debil, ale fakt to bere GPS z telefonu. no tak to je chujovina, k cemu pak ty hodinky mam. ja co permanentne hraju z lesu, rybniku a jinejch dzihadu a nechavam telefon v bagu klidne 50 m daleko.

jasne ze jde display obratit, ale to musis delat pokazdy, kdyz des hrat. a je to vooooopruz!
 
Nechápu tvůj útočný tón.
Každému vyhovuje něco jiného.
Nahrávat hřiště nemusím, nic upravovat v PC nemusím, nevím do jaké míry tedy Garmin znáš nebo to je „jedna pani povídala”. Takže ... přeji hezký den.
Nic útočného tam nevidím. Tak jasně že každému vyhovuje něco jiného, to je ok.

Chceš mi říct, že máš všechna hřiště v hodinkách a teda je tam nemusíš před hrou nahrát? A tobě narozdíl od všech ostatních s kým jsem se bavil započtou každou ránu včetně chipů? A trestné ti tam jdou zadat při hře? Pokud tohle všechno funguje ok, všichni kecali. Pokud cokoliv z toho je jak si myslím, a ty nepotřebuješ nic v pc upravit, ta historie kterou v nich máš asi nesedí ne?

Jak fungují golfové garminy jako "chytré hodinky" jsem ani nezkoumal, protože se mi vysloveně nelíbí. Jak fungují multisporty jako fenix vlastně taky ne, ale ty jsou aspoň hezké. I když dvoje fenix v rodině máme, oba přešli z apple watch, oba je mají připojené k iphonu, oba jsou aktivní sportovci (kolo, běh, plavání), oba jsou s tím spokojení ale ani jeden golf nehraje. Ovšem vyhodit 20t za něco, co bude za tři roky krám a velmi pravděpodobně ztratí podporu se mi nechce. Když ještě ke všemu ty ostatní funkce nepotřebuju.

A ano, na ruce jsem žádné garminy neměl a tak to zůstane. Mám s nimi dost zkušeností z dob, kde jsem dělal aktivně geocaching (přes 5,5 tisíce odloveno) a používal jsem jejich turistickou navigaci. Jejich podpora a přístup k zákazníkům mě přesvědčily o tom, že další moje prachy tahle firma už nikdy neuvidí.
 
Jejich podpora a přístup k zákazníkům mě přesvědčily o tom, že další moje prachy tahle firma už nikdy neuvidí.

S tímhle souhlasím. Opakovaně mě klienti prosili, abych aktualizoval změny na hřišti v mapách jejich golfových navigací a hodinek. Garminu jsem poslal celkem určitě přes 10 emailů, včetně prinscreenů map, map jamek, scorekaret atd. Měli ode mne veškeré info a neodepsali a nezměnili absolutně nic. Chápu, nadnárodní korporace, co by se prděla s nějakejma zaschlejma Hořehledama, ale já takhle přistupovat ke kšeftu, tak žeru hlínu...
 
Jako „smart watch” mám Samsung S3, ale golfové aplikace jsou tragicky nepoužitelné. Po cca roce jsem se jich „nabažil” a vrátil se ke klasice v podobě CITIZEN.
Na golf používám golfové Garmin Approach S20. Hřiště tam jsou předehrané, údery to zaznamenává celkem spolehlivě (ano občas to nevezme velice krátké čipy - otřes je utlumen dlaněmi), trestné a počet patů se zadává při hře po dohrání jamky. Stejně tak trefená/minutá ferwey z týčka.
Osobně si myslím, že právě na golf jsou vhodnější „specializované” hodinky.
 
Jako „smart watch” mám Samsung S3, ale golfové aplikace jsou tragicky nepoužitelné. Po cca roce jsem se jich „nabažil” a vrátil se ke klasice v podobě CITIZEN.
Na golf používám golfové Garmin Approach S20. Hřiště tam jsou předehrané, údery to zaznamenává celkem spolehlivě (ano občas to nevezme velice krátké čipy - otřes je utlumen dlaněmi), trestné a počet patů se zadává při hře po dohrání jamky. Stejně tak trefená/minutá ferwey z týčka.
Osobně si myslím, že právě na golf jsou vhodnější „specializované” hodinky.

To mě zajímá, v čem konkrétně jsou golfové aplikace "tragicky nepoužitelné"? Jako opravdu bych to rád věděl ..Co umí ty garminy kromě zobrazení třech vzdáleností (stejně jako jakákoliv aplikace)?
Celkem spolehlivě předpokládám znamená, že někdy to nevezme. Jak jsem četl v podstatě v každé recenzi a viděl i zde na fóru. Záleží i na tom, kdo je má na ruce, někdo psal, že mu to chipy nebere nikdy. Takže editace kola po dohrání asi musí být.
Tvůj názor ti neberu, ale mě právě otravuje mít specializované hodinky na cokoliv. Tím spíš, že to z mého pohledu nepřinese žádný benefit ale naopak.
Od té doby, co mám současné smartwatch, všechny ostatní moje hodinky leží v boxu. A beru si je podle nálady výhradně k obleku.
 
To mě zajímá, v čem konkrétně jsou golfové aplikace "tragicky nepoužitelné"? Jako opravdu bych to rád věděl ..Co umí ty garminy kromě zobrazení třech vzdáleností (stejně jako jakákoliv aplikace)?
Celkem spolehlivě předpokládám znamená, že někdy to nevezme. Jak jsem četl v podstatě v každé recenzi a viděl i zde na fóru. Záleží i na tom, kdo je má na ruce, někdo psal, že mu to chipy nebere nikdy. Takže editace kola po dohrání asi musí být.
Tvůj názor ti neberu, ale mě právě otravuje mít specializované hodinky na cokoliv. Tím spíš, že to z mého pohledu nepřinese žádný benefit ale naopak.
Od té doby, co mám současné smartwatch, všechny ostatní moje hodinky leží v boxu. A beru si je podle nálady výhradně k obleku.
Mě prostě ty aplilace na S3 často padaly, dlouze se spouštěly, chyběly tam hřiště. Pro mě nepoužitelné.
 
Mě prostě ty aplilace na S3 často padaly, dlouze se spouštěly, chyběly tam hřiště. Pro mě nepoužitelné.
Nj, tak takovou zkušenost nemám.. Mě ta apka funguje ok.
 
Procetl jsem si diskusi a diky vsem za prakticke zkusenosti. Dost me prekvapuje, ze chytre hodinky s gps (iwatch) nemeri vzdalenost od hodinek, ale od telefonu. Dle reklam a recenzi se da s hodinkami behat bez telefonu, a meri trasu spolehlive. U golfu to tak tedy neni?

jo, @requo a @ArmadOon , to jsem zapomněl říct - na apple pay na hodinkách jsem se fakt těšil. Do momentu než jsem zjistil, že aby to šlo používat, tak musí být hodinky chráněny číselným kodem pred odemcenim. Tzn. abyste mohli jen prilozit a pipnout, tak pro kazdou jinou aktivitu musite na hodinkach natukat tenhle PIN. Coz z bezpecnostniho hlediska chapu, z provozniho je to dle meho nepouzitelny sunt. Takze presne jak pise Tomas, apple pay pouzivam na iPhonu.

Nejde nastavit PIN/otisk prstu jen pro platbu? Na hodinkach?
 
Dle reklam a recenzi se da s hodinkami behat bez telefonu, a meri trasu spolehlive. U golfu to tak tedy neni?

Běhání potvrzuju, že je super. U golfu to je možná kvůli tomu, že primárně ty aplikace běží na telefonu a ne na hodinkách.

Nejde nastavit PIN/otisk prstu jen pro platbu? Na hodinkach?

Nejde, respektive já na to nepřišel. Otisk prstu hodinky neuměj, tzn. musíš jak pako ťukat.
 
Dnes jsem probíral se synem, taky jablíčkář, vaše info, že hodinky berou GPS z mobilu, ano od AW3 je GPS v hodinkách jen apka free verse neumí primárně GPS hodnoty z hodinek, máte si otevřít premium versi a tam jde nastavit prioritu GPS .
 
Takže vyprovokován na základě diskuze výše jsem dnes vyrazil na 9ku na Hostivaři s kombinací Apple Watch 4 + free varianta app Hole19. Mohu konstatovat to, že smartwatch v této kombinaci si velmi pravděpodobně pořídí někdo, :

1. Jehož obvod penisu je cca 20 cm a hodinky tak mohou efektivně sloužit jako vibrační kroužek
2. Kdo trpí nezvratitelnou touhou po sebemrskačství
3. Kdo s oblibou pobíhá po FW imitujíc haljlujícího esesáka ve snaze přesvědčit družice k alespoň částečné spolupráci

Protože obvod mého penisu má víc, na sebemrskačství mám golfový resort a sKopčák jsem od narození, tak jsem si to protrpěl u prachobyčejné hry. Na první jamce jsem přehrál green o 20 m, protože před nápřahem hodinky ukazovaly 98 a po odpalu 75. Na 2ce se sekly jen o 15 m a od 4ky jsem jejich údaj pro sichr vždy konfrontoval se sprinklery a kolíky u FW a VŽDY vzal jinou hůl, než doporučovala ukazovaná vzdálenost. Na milost jsem je vzal až na 9ce a co myslíte?! Míček za 12 Kč v pí*i v rybníku a double. Pro jistotu dodávám, že telefon jsem měl celou dobu v zadní kapse kalhot, které jsem měl na sobě.

Na fotkách níže stojím nad míčem. V obou případěch jsem vzal 9ku a v obou případech jsem skončil PIN high.

IMG_7447.JPG
IMG_7449.JPG
 
Takže vyprovokován na základě diskuze výše jsem dnes vyrazil na 9ku na Hostivaři s kombinací Apple Watch 4 + free varianta app Hole19. Mohu konstatovat to, že smartwatch v této kombinaci si velmi pravděpodobně pořídí někdo, :

1. Jehož obvod penisu je cca 20 cm a hodinky tak mohou efektivně sloužit jako vibrační kroužek
2. Kdo trpí nezvratitelnou touhou po sebemrskačství
3. Kdo s oblibou pobíhá po FW imitujíc haljlujícího esesáka ve snaze přesvědčit družice k alespoň částečné spolupráci

Protože obvod mého penisu má víc, na sebemrskačství mám golfový resort a sKopčák jsem od narození, tak jsem si to protrpěl u prachobyčejné hry. Na první jamce jsem přehrál green o 20 m, protože před nápřahem hodinky ukazovaly 98 a po odpalu 75. Na 2ce se sekly jen o 15 m a od 4ky jsem jejich údaj pro sichr vždy konfrontoval se sprinklery a kolíky u FW a VŽDY vzal jinou hůl, než doporučovala ukazovaná vzdálenost. Na milost jsem je vzal až na 9ce a co myslíte?! Míček za 12 Kč v pí*i v rybníku a double. Pro jistotu dodávám, že telefon jsem měl celou dobu v zadní kapse kalhot, které jsem měl na sobě.

Na fotkách níže stojím nad míčem. V obou případěch jsem vzal 9ku a v obou případech jsem skončil PIN high.

Zobrazit přílohu 7643Zobrazit přílohu 7644
No vidíš, já s mojí kombinací se s garminy lišíme max o 3m co jsem tak sledoval u spoluhráčů. Případně kontrolováno laserem a taky zanedbatelný rozdíl.
Bylo by fajn zkusit tvoji sestavu s free verzí golf pad, třeba za to ani nemůže ten iovčí apple, ale ta aplikace a její mapy...
 
No vidíš, já s mojí kombinací se s garminy lišíme max o 3m co jsem tak sledoval u spoluhráčů. Případně kontrolováno laserem a taky zanedbatelný rozdíl.
Bylo by fajn zkusit tvoji sestavu s free verzí golf pad, třeba za to ani nemůže ten iovčí apple, ale ta aplikace a její mapy...

Jdu zejtra ráno Motol a odpoledne Zbraslav, takže zkusím další varianty, ale dost možná mne to bude stát zbytky zdravého rozumu. A nebo je to rukama, ale to pochybuju, ty hrajou bezchybně:).
 
Jdu zejtra ráno Motol a odpoledne Zbraslav, takže zkusím další varianty, ale dost možná mne to bude stát zbytky zdravého rozumu. A nebo je to rukama, ale to pochybuju, ty hrajou bezchybně:).
No, stálo by za to zkusit stejný hřiště s více aplikacema, abys vyloučil jejich vliv. O rozum se neboj, ten stejně nemáš [emoji6]
 
Takže vyprovokován na základě diskuze výše jsem dnes vyrazil na 9ku na Hostivaři s kombinací Apple Watch 4 + free varianta app Hole19. Mohu konstatovat to, že smartwatch v této kombinaci si velmi pravděpodobně pořídí někdo, :

1. Jehož obvod penisu je cca 20 cm a hodinky tak mohou efektivně sloužit jako vibrační kroužek
2. Kdo trpí nezvratitelnou touhou po sebemrskačství
3. Kdo s oblibou pobíhá po FW imitujíc haljlujícího esesáka ve snaze přesvědčit družice k alespoň částečné spolupráci

Protože obvod mého penisu má víc, na sebemrskačství mám golfový resort a sKopčák jsem od narození, tak jsem si to protrpěl u prachobyčejné hry. Na první jamce jsem přehrál green o 20 m, protože před nápřahem hodinky ukazovaly 98 a po odpalu 75. Na 2ce se sekly jen o 15 m a od 4ky jsem jejich údaj pro sichr vždy konfrontoval se sprinklery a kolíky u FW a VŽDY vzal jinou hůl, než doporučovala ukazovaná vzdálenost. Na milost jsem je vzal až na 9ce a co myslíte?! Míček za 12 Kč v pí*i v rybníku a double. Pro jistotu dodávám, že telefon jsem měl celou dobu v zadní kapse kalhot, které jsem měl na sobě.

Na fotkách níže stojím nad míčem. V obou případěch jsem vzal 9ku a v obou případech jsem skončil PIN high.

Zobrazit přílohu 7643Zobrazit přílohu 7644
No ale vzdyt ti to vzdycky pise spravnou vzdalenist ke kraji grynu. Na prvni fotce 100m na druhe 150.
 
No ale vzdyt ti to vzdycky pise spravnou vzdalenist ke kraji grynu. Na prvni fotce 100m na druhe 150.

No to si právě nějsem jistej, respektive ono to dost zkresluje, když na to teď koukám. Od červený jsem byl cca 10 m daleko, od žlutý tak 4 metry.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom