Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Chytré hodinky, náramky (i/nejen pro golf)

To nechápu, proč by to muselo mít tohle... Co je těžkého na to, doplnit funkci - přijdu k míči, stisknu tlačítko a v aplikaci na mapce se mi zobrazí poloha míče? A takto s každou ranou.

- takhle jsem původně myslel, že to funguje
Myslím, že marketing.
Ale nedává smysl kupovat S12+snímače na všechny hole. Za ty peníze si můžeš koupit S42 a ještě ušetříš 🙈
 
Myslím, že marketing.
Ale nedává smysl kupovat S12+snímače na všechny hole. Za ty peníze si můžeš koupit S42 a ještě ušetříš 🙈
Já od těch hodinek vyžaduji jen to, aby mi dokázaly ukázat metry do středu greenu a změřit ránu. Ostatní věci jako zapisování skóre jsou bonus Ohledně toho vykreslování ran mi to přišlo jako zajímavá věc navíc.
 
Já od těch hodinek vyžaduji jen to, aby mi dokázaly ukázat metry do středu greenu a změřit ránu. Ostatní věci jako zapisování skóre jsou bonus Ohledně toho vykreslování ran mi to přišlo jako zajímavá věc navíc.
Tak ono změření rány ale souvisí s tím automatickým zaznamenáním rány (které se pak propíše i do appky). Když ti hodinky automaticky zaznamenají ránu, tak pokaždý, když přijdeš k míčku, tak vidíš nejen kolik máš do greenu, ale i kolik měřil tvůj poslední úder. Nedovedu se představit, že bych údery zaznamenával manuálně stisknutím nějakýho tlačítka. To bych musel po každém úderu (nebo před ním) na hodinkách na něco kliknout a to by mě asi dost otravovalo. I když to tak možná jen vidím proto, že jsem zvyklý na tu automatiku. Jinak změření délky posledního úderu je pro mě užitečný i proto, že když zahraju někam mimo FW, kdy nevidím místo dopadu (což je u mě dost obvyklé), tak jelikož vím, kolik cca metrů hraju holí, kterou jsem hrál, tak díky hodinkám vím, v kterých místech mám cca míček hledat.

Takže co říci závěrem? Pořiď si jiný hodinky :)
 
Tak ono změření rány ale souvisí s tím automatickým zaznamenáním rány (které se pak propíše i do appky). Když ti hodinky automaticky zaznamenají ránu, tak pokaždý, když přijdeš k míčku, tak vidíš nejen kolik máš do greenu, ale i kolik měřil tvůj poslední úder. Nedovedu se představit, že bych údery zaznamenával manuálně stisknutím nějakýho tlačítka. To bych musel po každém úderu (nebo před ním) na hodinkách na něco kliknout a to by mě asi dost otravovalo. I když to tak možná jen vidím proto, že jsem zvyklý na tu automatiku. Jinak změření délky posledního úderu je pro mě užitečný i proto, že když zahraju někam mimo FW, kdy nevidím místo dopadu (což je u mě dost obvyklé), tak jelikož vím, kolik cca metrů hraju holí, kterou jsem hrál, tak díky hodinkám vím, v kterých místech mám cca míček hledat.

Takže co říci závěrem? Pořiď si jiný hodinky :)
No já přišel na to, že délky úderů to měří jen manuálně, když mi to nic nezaznamenává. Tedy v nastavení "measure shot" a zde je manualni měření start/stop.

Nebo s tím neumím, zkoušel jsem to jednou na hřišti, ale hrál jsem si s tím celou dobu :D a žádnou automatiku jsem nenašel.
 
No já přišel na to, že délky úderů to měří jen manuálně, když mi to nic nezaznamenává. Tedy v nastavení "measure shot" a zde je manualni měření start/stop.

Nebo s tím neumím, zkoušel jsem to jednou na hřišti, ale hrál jsem si s tím celou dobu :D a žádnou automatiku jsem nenašel.
Už jsem to psal, že S12 neumí měřit automaticky. Nejspíš jim chybí gyroskop.
 
Včera trochu zapadlo ve vaši konverzaci ohledně S12. Nicméně má někdo stejný problém ?
Chybějící druhá aktivita - chůze při hře golfu.
GARMIŇáci - dnes jsem byl na golfu a po hře jsem zjistil že mi hodinky S40 započítaly pouze hru(skórkarta,vzdálenosti atd.)
A doplňující aktivitu chůzi bohužel ne. Je nějaká změna oproti roku 2021?
V lednu na Ostravici bez problému zaznamenána golfová hra i chůze po hřišti.
 
Včera trochu zapadlo ve vaši konverzaci ohledně S12. Nicméně má někdo stejný problém ?
Chybějící druhá aktivita - chůze při hře golfu.
GARMIŇáci - dnes jsem byl na golfu a po hře jsem zjistil že mi hodinky S40 započítaly pouze hru(skórkarta,vzdálenosti atd.)
A doplňující aktivitu chůzi bohužel ne. Je nějaká změna oproti roku 2021?
V lednu na Ostravici bez problému zaznamenána golfová hra i chůze po hřišti.
A chybí ti i v hodinkách nebo jen v GE?
 
A chybí ti i v hodinkách nebo jen v GE?
Po dokončení kola mi hodinky zobrazili, že aktivity byly nahrány do aplikace Connect, tam jsem viděl jak hru tak chůzi.
Posléze i na Garmin connect na internetu.
Nyní prostě chybí, což nechápu když něco fungovalo v lednu proč to nyní nefunguje jak má.
Již jsem v kontaktu s Garmin podporou, tak uvidíme co znich vyleze.
 
Po dokončení kola mi hodinky zobrazili, že aktivity byly nahrány do aplikace Connect, tam jsem viděl jak hru tak chůzi.
Posléze i na Garmin connect na internetu.
Nyní prostě chybí, což nechápu když něco fungovalo v lednu proč to nyní nefunguje jak má.
Již jsem v kontaktu s Garmin podporou, tak uvidíme co znich vyleze.
Občas se po aktualizaci FW stane, že se něco přenastaví. Nevím, jestli S40 mají možnost automatického spuštění aktivity, pokud ano, tak zkontroluj nastavení. Pak ještě zkus synchronizaci přes Garmin Express na PC.
 
Pročetl jsem zdejších 19 stran vesměs podnětného čtení, ale stejně jsem nenašel většinu odpovědí, na téma S12, S42 nebo S62.
Pročítal jsem všechny možné rozdíly mezi těmito hodinkami, prošel několik hodin YT, ale stále nemám jasno, tak prosím o trochu trpělivosti a rad na toto téma.
Toto jsou moje preference.
Hodinky čistě na golf, v životě mimo golf je nepotřebuji, za celý život jsme si na ně nezvykl, a teď už to měnit nebudu.
Na ostatní sportovní aktivity je nepotřebuji.
Potřebuji znát vzdálenost k jamce,
Znám své vzdálenosti jednotlivých želen a dřev ( zhruba )
Potřebuji vidět vzdálenosti překážek
Mám Laser Bushnell V3. ( ale moc ho nepoužívám)
hraju ready golf, takže jsem na hřišti vcelku rychlý,
Hodinky jsem zatím žádné nezkoušel, takže nevím jak moc při švihu vadí nebo ne.
Je hezké vidět, že můj diver měřil přes 250 m, ale není to podmínkou,
Statistiky mě moc neberou.
Rozpočet není nějak brutálně omezený.

Děkuji za cenné rady
 
Pročetl jsem zdejších 19 stran vesměs podnětného čtení, ale stejně jsem nenašel většinu odpovědí, na téma S12, S42 nebo S62.
Pročítal jsem všechny možné rozdíly mezi těmito hodinkami, prošel několik hodin YT, ale stále nemám jasno, tak prosím o trochu trpělivosti a rad na toto téma.
Toto jsou moje preference.
Hodinky čistě na golf, v životě mimo golf je nepotřebuji, za celý život jsme si na ně nezvykl, a teď už to měnit nebudu.
Na ostatní sportovní aktivity je nepotřebuji.
Potřebuji znát vzdálenost k jamce,
Znám své vzdálenosti jednotlivých želen a dřev ( zhruba )
Potřebuji vidět vzdálenosti překážek
Mám Laser Bushnell V3. ( ale moc ho nepoužívám)
hraju ready golf, takže jsem na hřišti vcelku rychlý,
Hodinky jsem zatím žádné nezkoušel, takže nevím jak moc při švihu vadí nebo ne.
Je hezké vidět, že můj diver měřil přes 250 m, ale není to podmínkou,
Statistiky mě moc neberou.
Rozpočet není nějak brutálně omezený.

Děkuji za cenné rady

Poměrně aktuální recenze na S12. Možná si ale četl, tak jen pro pořádek...

 
Pročetl jsem zdejších 19 stran vesměs podnětného čtení, ale stejně jsem nenašel většinu odpovědí, na téma S12, S42 nebo S62.
Pročítal jsem všechny možné rozdíly mezi těmito hodinkami, prošel několik hodin YT, ale stále nemám jasno, tak prosím o trochu trpělivosti a rad na toto téma.
Toto jsou moje preference.
Hodinky čistě na golf, v životě mimo golf je nepotřebuji, za celý život jsme si na ně nezvykl, a teď už to měnit nebudu.
Na ostatní sportovní aktivity je nepotřebuji.
Potřebuji znát vzdálenost k jamce,
Znám své vzdálenosti jednotlivých želen a dřev ( zhruba )
Potřebuji vidět vzdálenosti překážek
Mám Laser Bushnell V3. ( ale moc ho nepoužívám)
hraju ready golf, takže jsem na hřišti vcelku rychlý,
Hodinky jsem zatím žádné nezkoušel, takže nevím jak moc při švihu vadí nebo ne.
Je hezké vidět, že můj diver měřil přes 250 m, ale není to podmínkou,
Statistiky mě moc neberou.
Rozpočet není nějak brutálně omezený.

Děkuji za cenné rady
kdyz mas laser, tak moc nerozumim tomu, proc chces hodinky, navic pokud je nechces na nic jinyho nez na golf a jedina vec co te zajima, je vzdalenost k jamce
ja mam apple watch a pouzivam je i na jiny veci, potkal jsem na hristich ruzne lidi s hodinkama a co jsem se s nima bavil, tak kdo mel, pouzival laser, jakozto nejlelpsi, nejpresnejsi a nejrychlejsi mereni vzdalenosti
 
@Kendoshka - psal jsem že potřebuji vědět vzdálenosti překážek.. to není zcela jednoduché s laserem..

sorry, zasekl jsme se u vzdalenosti od jamky :)
 
Upraveno moderátorem:
Děkuji za cenné rady
Ahoj.
Měl jsem S42 (pak jsem je střelil s obrovským ziskem @6david8 , protože byly zajetý 😂 a koupil S62.
Zkusím pár svých postřehů, protože jsem si dělal dost podobnou analýzu, jako ty.

Hodinky čistě na golf, v životě mimo golf je nepotřebuji, za celý život jsme si na ně nezvykl, a teď už to měnit nebudu. - ani já nikdy hodinky nenosil, ale tyhle už nosím. Oproti Michalovi mám notifikace zpráv, emailů apod. rád hned na očích a vlastně mi i jako dost slušej. 😂
Na ostatní sportovní aktivity je nepotřebuji. - ani já. Nejsem pošuk co si měří tep a kilometry na kole, běžkách apod. jako @smidke 😂 (ten má S60, tak třeba napíše něco k nim).
Potřebuji znát vzdálenost k jamce, - skvěle splňují jak S42, tak i S62
Znám své vzdálenosti jednotlivých želen a dřev ( zhruba ) - já už celkem taky, ale virtual caddy (u S62) mi na první dobrou hůl doporučí dle historie mých ran. A pak si stejně vezmeš jakou uznáš za vhodné. Když to vyjde, pochválíš se. Když ne, nadáváš hodinkám, proč tě nepřemluvily. 😂
Potřebuji vidět vzdálenosti překážek - tady je podle mě obrovský rozdíl. Obzvlášť když jdeš hřiště poprvé a sám, což se mi děje.
Příklad: Na S42 zjistíš, že tam někde voda je, ale na S62 se dozvíš kde.

1652117688801.png

Mám Laser Bushnell V3. ( ale moc ho nepoužívám) - až dětem ukradnu prachy z kasičky a budu hrát stabilně kolem paru hřiště (nevím co bude dřív 😂), tak si hodinky doplním laserem taky. Na zaměření fangle je laser lepší. Hodinkama (když si zjistíš pin pozici), víš nějaký okruh, kde fangle je, ale nevíš přesně na centimetr, jak daleko. Tohle je u S42 i S62 stejný. Což při mém GIRu nebude asi nikdy téma, mně stačí trefovat světovou stranu. ;)
hraju ready golf, takže jsem na hřišti vcelku rychlý, - to je dobře a ani jedny hodinky tě brzdit nebudou. Driver i železa zaznamenávají oboje hodinky perfektně samy (ano, kraťoučké chipy nechytají) a při chůzi k míčku si jen kliknu na hůl, kterou jsem ránu zahrál (nemusíš používat). Pak už jen při odchodu z greenu naťukáš skóre. That´s all.
Hodinky jsem zatím žádné nezkoušel, takže nevím jak moc při švihu vadí nebo ne. - Tohle si musíš zkusit sám. Mně nevadí.
Je hezké vidět, že můj diver měřil přes 250 m, ale není to podmínkou, - tuhle nepodmínku ti splní jak S42, tak i S62. Pro ego je to neskutečná pecka... 😂 A do statistik mGolfu si můžeš psát svoje rakety.
Statistiky mě moc neberou. - tady se rozcházíme. Já se v těch číslech hrabu jak bába v koksu i když to nemá žádný smysl a výstupy se neřídím. Ale to je asi nějaká soft verze mého autismu. 😂
Ale mimo jiné je tohle v Garminu na webu celkem zajímavý. Říká ti to, že když nebude pánbůh, dáběl, budha a mohamed doma, jsi schopnej zahrát hřiště v paru. 😂
1652119879154.png

Rozpočet není nějak brutálně omezený. - pak kup S62.

Tohle jsou drobnosti, kvůli kterým jsem přešel z S42 na S62.
- grafické znázornění jamek je úplně jiná liga
- mají Garmin Pay (denně používám vlastně už neplatím jinak!)
- jsou trošku větší, takže lehce přehlednější
- jako když někdy na hřišti funím, tak se na tu tepovku taky kouknu, no. 🤷‍♂️
- víc se mi líbily

A tady ofiko srovnání golfových fičur:
1652119164861.png


Vyprovodím se sám. 😂
 

Přílohy

  • 1652119827183.png
    1652119827183.png
    47,8 KB · Zobrazení: 79
No já bych ke komentáři od @Ferrry dodal ještě jednu věc.
Pokud chceš mít všechny rány a bez klikání, dokup senzory. Fungují fakt dobře, berou v podstatě každou ránu.
 
Díky Vám všem za skvělé rady ( obzvláště @Ferrry :up: takže největší rozdíl bude Full Vector map ( ta je podstatná) a Virtual Caddie ( bez té se obejdu )
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom