Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Chytré hodinky, náramky (i/nejen pro golf)

Jinak Garmin přidal do mapových podkladů už PGA National Czech Republik, je i aktualizace pro Hostivař (přidaná i akademie) a Libouchec.
Právě instaluji aktuální mapové podklady.
 
Garmin si to počítá sám (z her, které máš uložené v hodinkách, resp. Garmin Connect), netahá HI ze serveru ČGF (tedy oficiálních her). Evidentně ti to v tréninku jde lépe než v turnajích ;)
Aha. Ja tam mám hcp ručně zadaný, aby mi to ukazovalo rány k dobru, tak mě to překvapilo. Za ten rok a půl co cvrnkám, jsem byl zatím jen na jednom turnaji, tak snad to letos navýším. 😉
Díky.
 
Takže nechodí jinak „podle mne”. Tvůj sarkasmus tentokrát zklamal [emoji2960]
No tak nemůžu mít furt pravdu přece [emoji16]
Že je garmin naprd já osobně tvrdím už dávno, ale že opravdu neumí vychytat takovouhle blbost jsem nemohl uvěřit.
S tím dát si to na nohu jsem si dělal srandu, on to fakt někdo takhle používá? Tak to musí bejt vtipný se snažit podívat se na hodinky, když jsou na noze [emoji16][emoji16][emoji16]
 
Jinak Garmin přidal do mapových podkladů už PGA National Czech Republik, je i aktualizace pro Hostivař a Libouchec.
Právě instaluji aktuální mapové podklady.
Já aktualizoval předevčírem, to to asi ještě nebylo. Díky, pošlu to tam taky. 😉
 
No tak nemůžu mít furt pravdu přece [emoji16]
Že je garmin naprd já osobně tvrdím už dávno, ale že opravdu neumí vychytat takovouhle blbost jsem nemohl uvěřit.
S tím dát si to na nohu jsem si dělal srandu, on to fakt někdo takhle používá? Tak to musí bejt vtipný se snažit podívat se na hodinky, když jsou na noze [emoji16][emoji16][emoji16]
Nojo, každý má něco ... ;)
 
To je docela fail, kdyz u hodinek které jsou mimo jiné na golf nepočítají s tím, že budou lidi tlačit vozíky. Na noze i kapse jsou mi k hovnu, když potřebuju koukat na vzdálenosti a zapisovat skóre.
 
To je docela fail, kdyz u hodinek které jsou mimo jiné na golf nepočítají s tím, že budou lidi tlačit vozíky. Na noze i kapse jsou mi k hovnu, když potřebuju koukat na vzdálenosti a zapisovat skóre.
Já to vyřešil vozíkem na DO 🙈
Přitom když máš puštěnou aktivitu golf, tak ti jede GPS, takže ušlá vzdálenost je známá.
V Garmin Connect máš zadanou délku svého kroku, takže spočítat počet kroků (podělit mezi sebou dvě čísla) by neměl být zas tak velký problém 🤭
 
Ale neplnim pak nastavené denni limity, je to prkotina ale jako motivace to funguje, takze tech 5000 kroku mi pak ve statistice chybí.
Myslel jsem, že by to neměl být problém pro Garmin to naprogramovat. Ne, že si to máš počítat ;)
 
Podle vyjádření a zkušenosti” garmiňáků” se má nechat nastavení kroků na automatice:

” počítat ti to bude tolik kroků, kolik to uzná z vhodné a to nijak neovlivníš. Co můžeš ovlivnit je nastavit si pevnou délku kroku, ale to bych doporučil spíš nechat na automatice. Kalibruje se to při běhu / chůzi s gps.”
 
Podle vyjádření a zkušenosti” garmiňáků” se má nechat nastavení kroků na automatice:

” počítat ti to bude tolik kroků, kolik to uzná z vhodné a to nijak neovlivníš. Co můžeš ovlivnit je nastavit si pevnou délku kroku, ale to bych doporučil spíš nechat na automatice. Kalibruje se to při běhu / chůzi s gps.”
Jo, to že to uzná za vhodné úplně blbě tady řešíme.
Čemu nerozumím je, že i když to vy "garmiňáci" víte, že to počítá blbosti, pořád někde čtu, jak je to super...
Že se tohle děje u Apple chápu, to je sekta, a navíc postupem let začínám rozumět co na tom lidi vidí. Nedostatky v něčem nahrazuje Apple zase super fungováním v něčem jiném.
Ale garmin má jedinou funkci, sledovat a vyhodnocovat vaše sportovní aktivity a to dělá jak víc lidí píše pěkně blbě. Kroky počítá když uzná za vhodné, chipy nedetekuje a co vše dělá blbě při jiných sportech víte vy, ne já.
Jakou mají pak takové statistiky vypovídací hodnotu?
 
Jo, to že to uzná za vhodné úplně blbě tady řešíme.
Čemu nerozumím je, že i když to vy "garmiňáci" víte, že to počítá blbosti, pořád někde čtu, jak je to super...
Že se tohle děje u Apple chápu, to je sekta, a navíc postupem let začínám rozumět co na tom lidi vidí. Nedostatky v něčem nahrazuje Apple zase super fungováním v něčem jiném.
Ale garmin má jedinou funkci, sledovat a vyhodnocovat vaše sportovní aktivity a to dělá jak víc lidí píše pěkně blbě. Kroky počítá když uzná za vhodné, chipy nedetekuje a co vše dělá blbě při jiných sportech víte vy, ne já.
Jakou mají pak takové statistiky vypovídací hodnotu?
Tak pro hodinky, které využíváš pro sport je počítání kroků podružná věc, byť chápu, že pro někoho je to důležité aby ušel denně 10,000 kroků apod. . Co tě zajímá na hodinkách je přesnost GPS a přesnost OHR případně připojeného snímače hrudního pásu.
 
Tak pro hodinky, které využíváš pro sport je počítání kroků podružná věc, byť chápu, že pro někoho je to důležité aby ušel denně 10,000 kroků apod. . Co tě zajímá na hodinkách je přesnost GPS a přesnost OHR případně připojeného snímače hrudního pásu.

No, takhle se dá argumentovat u každé nefungující funkce. Kdyby to zde nebylo zmíněno, neptám se. To že je to podružné i může být pravda, ale když tam tu funkci dali, má fungovat správně.
Nebo píšou v manuálu nebo marketingových žvástech, že je podružná a funguje blbě?
Myslím (já si myslím, třeba se pletu), že větší procento uživatelů hodinek řeší právě ty základní funkce jako denní počty kroků, nastoupaná patra a podobné blbosti. A snaží se plnit ty základní cíle. A v tom jim hodinky švindlují...
Hrudní pás má pravděpodobně mizivé procento uživatelů. Já ho třeba mám ještě z dob, kdy jsem ho s Oregonem používal občas na kole. Ale byly to vyhozené peníze.
A opět podle mě, tito obyčejní uživatelé plní kasu garminu řádově víc, než na výkon orientovaní sportovci s hrudním pásem.
To počítání kroků a podobné blbosti jsou tam právě proto, aby ty hodinky prodali spoustě lidí, kteří nepotřebují to, o čem mluvíš...a prodat polofunkční švindl a zapomenout je přesně to, co já dlouhodobě garminu vyčítám.
 
Dneska jsem měl možnost porovnat měření GPS na Garmin // Apple-Hole19 vs LASER.
Hrál jsem Bohdaneč, takže placka, a tak jsem očekával shodu.

Výsledek:
  1. Garmin - rozptyl do 5 metrů
  2. Hole19 - všude standardně +5 metrů oproti Garmin
 
No, takhle se dá argumentovat u každé nefungující funkce
Jardo, jak sis prosím ověřil někdy nějakou funkci zařízení?? Např. Jestli sis někdy spočítal kroky a porovnal se svými hodinkami jestli zaznamenali všechny kroky i ty menší , neboť ´ ne každý krok je ten přednastavený.
protože mne to z 90% pasuje pouhým vydělením km/ nastavený krok= počet kroků a to mám garmin .
 
Jardo, jak sis prosím ověřil někdy nějakou funkci zařízení?? Např. Jestli sis někdy spočítal kroky a porovnal se svými hodinkami jestli zaznamenali všechny kroky i ty menší , neboť ´ ne každý krok je ten přednastavený.
protože mne to z 90% pasuje pouhým vydělením km/ nastavený krok= počet kroků a to mám garmin .
Bohouši, co ti je do toho? @Seppper psal, že mu to nepočítá, @Mirek_62 to potvrdil, to řešíme!
Abych ukoji tvou zvědavost, několikrát jsem se v různých situacích díval, zda mi kroky přibývají jak je dělám. A ano. Ale to není předmětem této diskuse.
 
Garmin na kroky má asi vlastní aplikaci, ne? A Samsung taky? nebo to bere přes Google Fit?
 
https://www.tagheuer.com/golf/
Kdyby mi náhodou někdo chtěl udělat jen tak radost těmi hodinkami, speciální edicí, abych měl lepší den. :)

Jinak ale vážně, zkoušeli jste někdo déle tu appku? Je i pro android i pro apple+iwatch.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom