Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Chytré hodinky, náramky (i/nejen pro golf)

Jak to tak popisujete, je to uplně padle na hlavu. Snad jsem i rád, ze jsem se k placení mobilem nebo hodinkama zatím nedokopal.
Zkoušet hodinky, pak mobil, mít sebou i kartu a pro jistotu ještě hotovost? To jako proč, co to ma za smysl? Když tu kartu a hotovost sebou stejne nosíte...

Tak to moje byl jen priklad, co obcas dokazu ja:). technologie na Apple je jinak suprova. A nevim jak vy mestaci, ale ja vesnican chodim vsude s penezenkou, mbilem a hodinkama. Takze mam po ruce cokoli potrebuju...
 
Tak to moje byl jen priklad, co obcas dokazu ja:). technologie na Apple je jinak suprova. A nevim jak vy mestaci, ale ja vesnican chodim vsude s penezenkou, mbilem a hodinkama. Takze mam po ruce cokoli potrebuju...
Jaky mestaci? Bydlím v podobném vidlakove jako ty :)
 
Jaky mestaci? Bydlím v podobném vidlakove jako ty :)

:). Zrovna vcera - nakup v Olympii v pekarne a u holiče - oboje bere jen hotovost...
 
:). Zrovna vcera - nakup v Olympii v pekarne a u holiče - oboje bere jen hotovost...
No právě. Ja se na kanarech v hotelu dozvěděl to samé..
Pak to cele ztrácí smysl, pokud musím mít sebou pro tyhle případy hotovost a kartu pro případy, kdy nejde platit hodinkami nebo mobilem..
 
V Maďarsku jsme zažili totéž v hotelovém baru pouze hotovost ani karta, jinak připsání naůčet pokoje, jenže jsme ještě nebyli in. Potom celkem můžete platit kartou nebo hotovostí.
 
Tak já v pondělí měl trochu v práci splín a hlubokou depresi, která vyústila v to, že sem šel do nákupaku na Chodov, cestou jsem si dal rolovanou zmrzlinu , v obchodáku kafe ve starbucks a šel jsme si koupit Samsung Galaxy Watch, protože prostě jsou z nich všech nejhezčí a mají otočnou lunetu. :)

Když o tom tak uvažuju, tak všechny praktické a rozumové rady jsem tím pádem zahodil a nakonec se stejně rozhodl emočně. Tak budu testovat a dám vědět. Zatím jsem jak malé dítě u vytržení toho, že si můžu při poradách v práci hrát s hodinkami a ladit si barvičky jednotlivých číselníků.

Samsung umožňuje aplikaci Smart Caddie, tak budu testovat a dám report.
http://golfwith.golfzon.com/smartcaddie :)
 
Samsung umožňuje aplikaci Smart Caddie, tak budu testovat a dám report.
http://golfwith.golfzon.com/smartcaddie :)
Tuhle appku jsem měl na Samsung Gear S3, použil jsem ji asi tak 5x a pak už jsem zase na golf začal nosit Garmin S20.
Nevím, jak na Galaxy Watch, ale na Gear S3 byla prakticky nepoužitelná - 2x až 3x za kolo spadla nebo se restartovala, navíc tam některá česká hřiště chyběla. A její nastartování byla věčnost. :down:
Ale je to už více jak 1 rok, třeba to mezitím vylepšili.

Jinak ta otočná luneta byla super, na Garmin Fenix 6 mi trochu chybí, ale zase golf na nich funguje perfektně, GPS je dílem několika málo sekund a hlavně - ta výdrž baterie. Celý týden v režimu SmartWatch + 3x18 jamek bez dobíjení :up:
 
Tak já v pondělí měl trochu v práci splín a hlubokou depresi, která vyústila v to, že sem šel do nákupaku na Chodov, cestou jsem si dal rolovanou zmrzlinu , v obchodáku kafe ve starbucks a šel jsme si koupit Samsung Galaxy Watch, protože prostě jsou z nich všech nejhezčí a mají otočnou lunetu. :)

Když o tom tak uvažuju, tak všechny praktické a rozumové rady jsem tím pádem zahodil a nakonec se stejně rozhodl emočně. Tak budu testovat a dám vědět. Zatím jsem jak malé dítě u vytržení toho, že si můžu při poradách v práci hrát s hodinkami a ladit si barvičky jednotlivých číselníků.

Samsung umožňuje aplikaci Smart Caddie, tak budu testovat a dám report.
http://golfwith.golfzon.com/smartcaddie :)
Nemáš ty náhodou iphone? Pokud ano, jak to spolu funguje?
Jinak na lunetu pozor, hrozně snadno se poškrábe ..
 
Muzu se zeptat @requo a @Mirek_62.. v cem je super otocna luneta? Na co ji pouzivate? Ja ji u mechanik nevyuzil snad ani jednou :)
 
Muzu se zeptat @requo a @Mirek_62.. v cem je super otocna luneta? Na co ji pouzivate? Ja ji u mechanik nevyuzil snad ani jednou :)
Právě, že u Samsung SmartWatch se otočnou lunetou ovládá pohyb v menu či mezi aplikacemi, není třeba používat boční tlačítka UP a DOWN jako třeba u Garmin Fenix. Takže pohyb je rychlejší a více intuitivní ;)
U mechanických hodinek má otočná luneta samozřejmě jinou funkci.
 
Nemáš ty náhodou iphone? Pokud ano, jak to spolu funguje?
Jinak na lunetu pozor, hrozně snadno se poškrábe ..

Hele, myslím, že funguje. Mám druhým rokem iphone 7, nejsem si úplně jist, jestli budeme celá rodina do budoucna přecházet na apple ekosystém, spíše ne, je to prostě drahé. Týnce mám v plánu pořídit buď ty samé, ale menší a nebo galaxy watch active 2 - na které jsem se původně byl podívat, v pondělí měly být na krámě, ale těch pár kousků hned pryč... tak až snad za týden, týnka má Android, tak porovnáme (je mi jasné, že Samsung i mob by byl nejlepší k těmto hodinkám).

Ad iphone - zatím jen první dojmy. Propojení bez problémů, za týden se mi to rozpojilo jednou, ale netušim, jestli to není tím, že jsem zrovna aktualizoval ios. Upozornění na tel, sms a whatsup bez problémů, chodí. Odpovědi nepoužívám, na whatsup nelze, na sms by snad mohlo, ale přes ty moc nekomunikuji, zjistím. Apliace a sledování sportovních aktivit - dobré. Kroky měří, shody počítá... chuze a beh taky fajn, resp to zakladni mi prijde ok. Zítra v Hoře zkusím na golfu. Při celodennim nošení bez GPS s neustále zapnutým displejem a nějakými notifikacemi jsem byl cca na 75% baterky.

Muzu se zeptat @requo a @Mirek_62.. v cem je super otocna luneta? Na co ji pouzivate? Ja ji u mechanik nevyuzil snad ani jednou :)

asi v ničem, co by nemohlo být jinak. Prostě mechanicky se mi moc líbí. A posun místo matlání po displeji má taky něco do sebe. Měl jsem v ruce i ty active 2, které mají virtuální lunetu - ty hodinky vypadají krásně, jemně... ale prostě watch s tou mechanikou... jak bych to popsal, máš z nich takový víc inženýrský pocit krásné a jemné mechaniky. :)
 
Upraveno:
Hele, myslím, že funguje. Mám druhým rokem iphone 7, nejsem si úplně jist, jestli budeme celá rodina do budoucna přecházet na apple ekosystém, spíše ne, je to prostě drahé. Týnce mám v plánu pořídit buď ty samé, ale menší a nebo galaxy watch active 2 - na které jsem se původně byl podívat, v pondělí měly být na krámě, ale těch pár kousků hned pryč... tak až snad za týden, týnka má Android, tak porovnáme (je mi jasné, že Samsung i mob by byl nejlepší k těmto hodinkám).

Ad iphone - zatím jen první dojmy. Propojení bez problémů, za týden se mi to rozpojilo jednou, ale netušim, jestli to není tím, že jsem zrovna aktualizoval ios. Upozornění na tel, sms a whatsup bez problémů, chodí. Odpovědi nepoužívám, na whatsup nelze, na sms by snad mohlo, ale přes ty moc nekomunikuji, zjistím. Apliace a sledování sportovních aktivit - dobré. Kroky měří, shody počítá... chuze a beh taky fajn, resp to zakladni mi prijde ok. Zítra v Hoře zkusím na golfu. Při celodennim nošení bez GPS s neustále zapnutým displejem a nějakýma těma notifikacěa jsem byl cca na 75% baterky.



asi k ničemu, co by nemohlo být jinak. Prostě mechanicky se mi moc líbí. A posun místo matlání po displeji má taky něco do sebe. Měl jsem v ruce i ty active 2, které mají virtuální lunetu - ty hodinky vypadají krásně, jemně... ale prostě watch s tou mechanikou... jak bych to popsal, máš z nich takový víc inženýrský pocit krásné a jemné mechaniky. :)
Zkus prosím golf pad apku někdy. Momentalne nemám iphone k dispozici, tak me to zajímá.
V Hořehledech se uvidíme, zrovna tady sedím na pivu.
Já taky na jabko přecházet nebudu, dokonce me to mrzí, používám macbook pro, ale iphone proste neumí co ja jsem zvyklý používat, takže Samsung note 10 pro [emoji3]
 
Zkus prosím golf pad apku někdy. Momentalne nemám iphone k dispozici, tak me to zajímá.
V Hořehledech se uvidíme, zrovna tady sedím na pivu.
Já taky na jabko přecházet nebudu, dokonce me to mrzí, používám macbook pro, ale iphone proste neumí co ja jsem zvyklý používat, takže Samsung note 10 pro [emoji3]
Jardo, co presne iphone neumi? Me uz to dnes prijde funkcemi sul nul..
 
Jardo, co presne iphone neumi? Me uz to dnes prijde funkcemi sul nul..
Apple záměrně blokuje u smartwatch třetích stran např. odpovědi na SMS, mail, vytočení tel. čísla atd.
Ta komunikace je pouze jednodměrná, tj. z iPhone na hodinky. Obousměrnou komunikaci si Apple „vyhradil” pro AW.
Na z pohledu Apple pochopitelné, z pohledu uživatelů k nasrání :mad:
Kdyby alespoň ty AW neměly tak 4% design a byly bez dobíjení použitelné déle, než „půl dne”.
I když to jsou nejprodávanější „wearable watch”, tak to je jeden z největších úspěchů marketingu Apple = prodat 💩 „půlce zeměkoule”
 
Jardo, co presne iphone neumi? Me uz to dnes prijde funkcemi sul nul..
Nevím co neumí dnes. Nehodlám to zkoumat každý rok.
Co si vzpomínám:
Neumí pracovat se soubory stejně jako počítač (stáhnout, upravit, uložit na flešku atd.), neumí ze sebe udělat počítač pouhým připojením monitoru,klávesnice a myši (dex používám každý den), používám ho i místo té flešky, to čemu říkají widgety je velmi omezené, upravy prostředí jsou vpodstatě nulové (nejsem hračička ale třeba manželka ma potíže se zrakem a iphone jsme prostě nedokázali dostat do pro ni použitelného stavu- na samsungu záležitost jednoho přepnutí nastavení). Nemá reverzní bezdrátové nabíjení (používám na cestách pro hodinky i sluchátka).
Když jsem to asi měsíc testoval, o všem co jsem nedokázal najít nebo nastavit jsem se radil s kamarádem, který to používá od začátku. Nejčastější odpověď byla "na to mas přece pc nebo kup si ipad".
To ze nemá pero je už jen vyhoda pro Note, ne obecně androidu.
Proste za ty peníze jinde dostanu podstatně víc všeho, asi kromě délky podpory.
Bohužel to, co se všude hlásá, ze to prostě funguje, pro mě neplatí.
Provázanost ekosystému je mi na nic, v oboru kde pracuji je macbook nepoužitelný a vždy bude.
 
to je nejake divne.... Iphone umi prece editovat veskere bezne soubory. Otazka je co myslis pod pojmem neumi pracovat se soubory :)
Myslím to, co jsem psal.
Stáhni na iphone něco z internetu nebo cloudu, ulož to do něj, třeba *.doc, něco do toho napiš, přidej obrázek (třeba výřez z webové stranky), převeď do pdf a to ulož na flešku přímo z telefonu. Ten *.doc zkomprimuj a třeba pošli mailem.
Podle mě skoncíš už na tom stažení a uložení.
Otázka je, co myslíš ty tou "editací veškerých běžných souborů".
 
K tomu prece slouzi nastroje jako excel, word pro iphone. Ulozis treba jako pdf a odesles. Nevidel jsem, ze by nekdo balil tyto soubory ale urcite existuje nejaky nastroj. A to, ze pouzivas USB to je jako pouzivat disketu... je treba jit s dobou :)
 
K tomu prece slouzi nastroje jako excel, word pro iphone. Ulozis treba jako pdf a odesles. Nevidel jsem, ze by nekdo balil tyto soubory ale urcite existuje nejaky nastroj. A to, ze pouzivas USB to je jako pouzivat disketu... je treba jit s dobou :)
Hele, nebudu o tom diskutovat. Je to jako vždy, když se nějaké iovci sáhne na modlu.
Používej si co chceš a jak chceš, já ti v tom nebráním. Psal jsem to jako ilustrativní k ukázání toho, co iphone prostě neumí.
Srovnávat usb s disketou? Ok, pouhá ukázka jak omezený rozhled máš...
Ostatní mnou vyjmenované důvody jsi ignoroval zcela, taky typické.
Prostě mě nevyhovuje a tečka. Což iovce nikdy nepochopí, ze by třeba někdo chtěl nebo potřeboval dělat věci jinak, než to apple umožňuje. Navíc to, ze jsi ty něco neviděl někoho dělat nic neznamená..

Omlouvám se za konfrontační tón, ale chci utnout tuto nesmyslnou debatu. Takových je po netu všude spousta a golfu se to netýká. Vpodstatě jsem jen odpovídal na otázku proč iphone pro mě nevyhovuje. A u toho bych skončil.
 
Apple záměrně blokuje u smartwatch třetích stran např. odpovědi na SMS, mail, vytočení tel. čísla atd.
Ta komunikace je pouze jednodměrná, tj. z iPhone na hodinky. Obousměrnou komunikaci si Apple „vyhradil” pro AW.
Na z pohledu Apple pochopitelné, z pohledu uživatelů k nasrání :mad:
Kdyby alespoň ty AW neměly tak 4% design a byly bez dobíjení použitelné déle, než „půl dne”.
I když to jsou nejprodávanější „wearable watch”, tak to je jeden z největších úspěchů marketingu Apple = prodat 💩 „půlce zeměkoule”
Ta blokace aktivnich funkci je i hodne o security... ale chapu, ze to cloveka nastve. Tzn. neni to jen apple mkt/sales dpt. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom