Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Chtěli byste si letos zlepšit svůj HI?

Chtěli byste si letos zlepšit svůj HI?

  • ANO - cíl: HI 30 a méně

    Hlasy: 0 0,0%
  • ANO - cíl: HI 40 a méně

    Hlasy: 0 0,0%
  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    38
Tak tomu nerozumím. Nevšiml jsem si, že bych já, nebo někdo jiný tady na fóru hodnotil druhé
Co to je hodnocení, už jen zmínka toho, že jsme HI +- stejně je hodnocení.
A hrát na 80 je jednoduché stačí hrát hřiště par 60 , ale u hřiště 76 to už tak jednoduché není.
Na to abys hrál bez “ podceňování se” doporučím chodit sám, naučíš se hrát v regulaci - nikdo ti neřekne kam jsi hrál,
na údery budeš mít čas čtyř hráčů - nastavení flajtů, tím že budeš mít čas můžeš si dopřát luxus soustřeďění , uklidnění a vizualizace před úderem, ale to můžeš lehce zvládnout, jen chtít, krůček po krůčku .
A nakonec poznáš , že HI je poze číslo nevypovídající o tvé hře, ale o výsledcích, které jsi zahrál pro výpočet HI.
Pokud budeš hrát pro sebe a budeš s sebou spokojený je to nejvíc co ti golf může dát, číslo nikoli.
 
Co to je hodnocení, už jen zmínka toho, že jsme HI +- stejně je hodnocení.
Dovolím si nesouhlasit. Výrok, že jsme HI +- stejně není hodnocení, ale konstatování faktu. Nevyplývá z něj ani, že jsme lepší/horší hráči než hráč XY, natož pak jaký jsme kdo člověk, jakou máme velikost bot ani nic jiného.

A hrát na 80 je jednoduché stačí hrát hřiště par 60 , ale u hřiště 76 to už tak jednoduché není.
Toto je demagogie nejhrubšího zrna. Tak nějak (asi naivně) předpokládám, že když na golfovém fóru napíšu přaní hrát kolem 80ti ran bude každému jasné, že mluvím o hřištích s parem 70-72:(.
Hrát sám chodím docela často a velký rozdíl ve výsledku oproti hře v plném flajtu není.
A nakonec poznáš , že HI je poze číslo nevypovídající o tvé hře, ale o výsledcích, které jsi zahrál pro výpočet HI.
to už je trochu metafyzika. Opět (asi) naivně se domnívám, že HI lidí, kteří párkrát za rok obejdou soutěžní kolo zhruba vypovídá o jejich hře.

Pokud budeš hrát pro sebe a budeš s sebou spokojený je to nejvíc co ti golf může dát, číslo nikoli.
Mám trochu obavu, že mě podsouváš něco co jsem neřekl ani nenaznačil. Naopak jsem psal, že podstatné je pro mě hrát dobře, čehož případná dobrá hodnota HI bude důsledkem.
Nevím jak to máš s tou spokojeností ty, ale mě rozhodně víc uspokojí když půjdu kolo za +10 než za +25;). Ale uznávám, že jsem asi divnej když mám na sebe nějaké nároky a do dnešní doby se nehodím.
 
Toto je demagogie nejhrubšího zrna. Tak nějak (asi naivně) předpokládám, že když na golfovém fóru napíšu přaní hrát kolem 80ti ran bude každému jasné, že mluvím o hřištích s parem 70-72:(.
Hrát sám chodím docela často a velký rozdíl ve výsledku oproti hře v plném flajtu není
Přesně tady toto číslo, které máš v modrém kolečku jsem tady navrhoval sjednotit přepočtem , bylo mi sděleno , že když chci mít kolečko s patřičným číslem mám si zajít na hřiště s parem 60. My totiž máme hřiště 76. A zahrát 80 na 70 nebo 76 je veliký rozdíl.
A v tom ostatním jsem vyjádřil pouze svůj pohled na golf a ten je mohou zálibou nikoli egem , relaxuji hrou nikoli výsledkem, nehraji pro vztekání ale pro radost ze hry samotné a radují se z každého provedeného úderu a z nepovedeného si beru ponaučení abych se ho propříště vyvaroval klidně bez vztekání.
Jestli to máš jinak s tím HI a hrou samotnou je to jen tvoje hra a tvůj názor a pohled.
 
OK, házím ručník do ringu. Dostal si mě.
Věty typu - golf není mým egem - jsou mimo mé možnosti chápání.
Přeji ti moho štastných kol ezogolfu:up:.
 
Chtěl jsem napsat, že je mi jedno jaký budu mít HI, ale vlastně to není pravda. Když zlepším nebo udržím, tak to bude znamenat, že hraji docela pěkný víkendový páprdovský golf a budu happy. Zhoršení mi žíly netrhá, ale musím přiznat, že by bylo velké pokrytectví napsat, že je mi to jedno 🙈 vždy jdu na hřiště s tím, že chci méně ran než minule :)
 
Ono je asi důžité, jestli to člově bere jako sport, je soutěživej a pak ho HI samozřejmě zajímá, tak beru golf třeba já. A pak někdo, kdo nemá žádné ambice, bere to jako relax a skoré na kartě ho netrápí.
 
No, mě skore na kartě velmi zajímá, ale neřeším HI. Chápu, že je to provázané. Ale v zásadě chci hrát co nejvíc kol pod osmdesát a co nejmíň nad devadesát. Ale jestli budu mít na konci sezony HI 7, 8 nebo 10 mně je tak nějak ukradený.
 
Hraju golf od roku 2004. A pořád blbě. Má to svoje důvody:
  1. uspěchal jsem odchod z drivingu na hřiště
  2. kompenzoval jsem spoustu chyb jinýma chybama
  3. pak jsem měl dva roky trenéra, kterej se rozhodl mne totálně předělat na super golfistu, a to mimo rámec mých motorických schopností
  4. pak jsem byl chvíli z toho otrávenej, tak jsem moc nehrál
  5. pak jsem začal trochu běhat a dělat jiný sporty,
  6. pak přišla corona a tak zas hraju, protože je do dostupné, na rozdíl od tělocvičny.
Stejně, jako ve svých 53 letech nemám ambici docílit tří orgasmů za večer, tak ani nečekám singl. Co bych si přál, je konzistence. Moje hra je 4 rány super, dvě rány totální kokotina.
Zaškrtl jsem v anketě nějaké zlepšení, protože když přijde konzistence ran, tak s tím můžu pracovat, takže nastavím odpovídající course management. Malý příklad:
Terezín 3, 176 přes vodu, moje aktuální možnosti:
  1. hybridem přes vodu, uspěšnost 50 %
  2. 2 x SW. Blbý je , když tu druhou SW poserete :-D
To se pak CM nastavuje blbě. Takže jsem si přehnanné ambice vymeditoval z kebule a snažím se si hru užít.

A bacha letos konečně nahradím svý třetihorní Ping G15 super novým modelem G425, dokonce jsem byl 2x na fitingu. Takže očekávám dlouhé žíně, zůstává jen nově přegripovaný putter.
 
pak jsem měl dva roky trenéra, kterej se rozhodl mne totálně předělat na super golfistu, a to mimo rámec mých motorických schopností

Dva roky? To je docela dlouhá doba, na to aby to ten trenér nepoznal, nezhodnotil, neprizpusobil. Nebo?
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom