Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Chodíte pravidelně trénovat na driving?

Chodíte pravidelně trénovat na driving?


  • Hlasovalo
    46

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Někteří nechodí trénovat vůbec, někteří chodí trénovat pravidelně. Teď mám na mysli takovou tu cílenou návštěvu driving range, případně čipování, patování. Prostě cílený trénink. Ne jen rozehrání před hrou. :)

Jak jste na to vy (v anketě více možností)?
 
Pokud je čas, dává mně smysl jak píše Michal "cílený trénink". Ne že vybouchám 30 míčků 7 železem, ale opravdu cíleně hrát "situaci jako na hřišti", tj. třeba driver, hybrid, železa atp. Jednou za čas s trenérem, abych měl zpětnou vazbu. Jasně, každému vyhovuje něco jiného.
No a hlavně, pořád čekám kdy se ten cílený trénink u mě projeví na hře. Ale čekám doteď tak nevím :D
 
Cíleně na driving nechodím, to jsem naposledy absolvoval před dvěma roky, když mi dorazily nové hole :D
Ale nemohl jsem zaškrtnout první variantu odpovědi, obávám se, že se to nikdy nenaučím :D:D:D
 
Teď nemám kam, a až budu mít kam,tak nebudu mít čas, protože budu hrát a hrát, jelikož mám už absťák 🤗
 
Trávit čas na drivingu může pouze ten, který si myslí, že neumí švihat podle svých nebo trenérových představ.
Postupem času, člověk zjistí, že kapacita baterii je tak akorát nahoru samotnou a trochu času před prvním odpalem místo klábosení vyplním jedním až dvěma čipy.
 
Trávit čas na drivingu může pouze ten, který si myslí, že neumí švihat podle svých nebo trenérových představ.
Aha, tak proč chodí profíci na driving i po hře?
Asi nejsou spokojení s „bum bác rána leží” 🙈
 
Chodím trénovat docela i rád. Vyjde mi to většinou tak na hodinu a půl. Snažím se teď dvakrát týdně, bohužel ne vždy se mi to podaří.

Poměrně mě baví opakovat jednu činnost - vzdálenost pořád dokola, především při tréninku čipování. Na rohožce pak zpravidla střídám hůl po cca deseti míčcích. Sluchátka na uši, vypnout mozek a posílám tam jeden míček za druhým. Pro mě je to aktuálně i relax - pobyt venku, pokud možno stejně pohyby, snaha o nalezení co nejlepšího kontaktu s míčkem a tak pořád dokola. Nemusím nikam chvátat na plných hřištích, případně čekat na odpališti, když se to sekne, hledat míčky, řešit různé herní situace atp... Má to pro mě něco do sebe. Ta monotónost. Je to jiné než hra na hřišti, ale baví mě to. Ne stejně, ani více nebo méně - ale tak nějak úplně jinak.

Na hřiště to vždy zatím nepřenesu, ale pomalinku (pomaleji, než jsem čekal) se to lepší.
 
Upraveno:
Chodím trénovat. Snažím se být
na hřišti obden. Přes zimu jsem
vystřílel 4 košíky míčků, pak 6 nebo
12 jamek. Po otevření letních grýnů
a tréninkových ploch jsem to zredukoval na 2 košíky a 2x 9 jamek. Nevím jestli mě to baví, ale
vím, že to je potřeba. Už bych si šel
zahrát i na jiné hřiště, ale kdo néé.
 
tak to bych mel chodit nejmene v delce 3 hodin po hre na driving :(
Není to málo”Antone Pavloviči”, 3 hodiny před hrou aby sis procvičil řádně všechny údery a tři hodiny po hře aby sis opravil ty údery , které ti na hřišti nešly. Takže na hřišti budeš min 3+4+3=10 hodin , proč, no protože to dělají “profíci”.
Ti co chodí primárně na drajving jsou drajvingisté a jak se liší od golfistů, že na hřišti, pořád dokola lamentují , vždyť na drajvingu mi to tak krásně šlo. Není nad to, když člověk zvládne slušně švih se vyhrát na hřišti, protože tam není ta rovná “rohožka” z které to tak krásně jde. Že někde hledám míček, čekám až spoluhráči na předchozí jamce dohraji abych mohl hrát já, to přeci ke golfu patří , každý se to jednou musel naučit a taky začínal.
 
Není to málo”Antone Pavloviči”, 3 hodiny před hrou aby sis procvičil řádně všechny údery a tři hodiny po hře aby sis opravil ty údery , které ti na hřišti nešly. Takže na hřišti budeš min 3+4+3=10 hodin , proč, no protože to dělají “profíci”.
Nejen profíci, každý holt není golfový génius a extratalent jako ty 🙈
Woods měl vlastně štěstí, žes z vrozené skromnosti nezačal hrát na PGA 😂

Někdo prostě má potřebu si na driving občas zajít a potrénovat, jiný se jde jen projít s holema a míčky po louce - je to každého věc.
 
Někdo prostě má potřebu si na driving občas zajít a potrénovat, jiný se jde jen projít s holema a míčky po louce - je to každého věc.
Tady se s nikým nepřu o nutnosti drivingu, pokud to dře a chce se od toho více. Já jsem se svojí hrou , vzhledem k času, který tomu věnuji , nadmíru spokojen. Nedovedu si představit , kolik hodin by musel mít den, při denním hraní.
Jestli jsem génius ? To že to takhle vidíš , tak to ti děkuji za poklonu, až se potkáme koupím ti kafe , bez hry.
Prostě mne baví hrát, natrénoval jsem se dost, než jsem zjistil , že hřiště má jiné kouzlo, končící pověstným cvaknutím míčku na dno jamky a to na drajvingu prostě není.
 
U nás se vžil výraz pozemní hokejista pro ty, co jim to moc nejde a je jim to jedno. Přijdou, vylezou z auta, hned jdou bez rozcvičení na odpaliště, plácnou to těsně za dámské, jsou v pohodě a tak to pokračuje dál a dál.
Proč to píšu ? Dnes jsem se poz. hokejistou proti své vůli stal já. Driving zavřený, opravovali sítě.
Cvičné plochy plné. Tak mi nezbylo
než jít přímo z auta na hřiště. Sice jsem se rozcvičil, ale stejně mi to trvalo 4 jamky než se to začalo podobat golfu. Jsou tací, kterým to
jde bez tréninku, ale já bohužel nejsem ten případ:(.
 
Chodim na driving, hlavne pres tyden po praci. Co ale nesnasim je hrani zpodusek nebot zaprve jsou hole zespodu zajebane zelenou barvou a potom 99% ran je skvelych, nebot poduska koriguje vsechny spatne rany.
Ani chipovani neprovadim vic nez jednu ranu z jedne pozice nebot to dle mne docela postrada smysl :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom