Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Chodíte nesoutěžní výsledky?

Chodíte nesoutěžní výsledky?


  • Hlasovalo
    63

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
nesouteznivysledek.png


Nesoutěžní výsledek - co to je? Stručně: hráč se kdykoli může rozhodnout, že si chce upravit svůj hendikep mimo turnaj. Může si ho zahrát kdykoli, mít k sobě oprávněného zapisovatele - který ručí za správnost zahraného výsledku (podobně jako v turnaji) zaplatí poplatek určený konkrétním hřištěm, nahlásí na recepci, že půjde a hraje. Po hře odevzdá skorku na recepci, ty výsledek zapíšou. Že to není úplně vyjimečná věc, ukazují veřejně dostupné nesoutěžní výsledky na serveru čgf:

https://www.cgf.cz/cz/turnaje/nesoutezni-vysledky


Co vy a nesoutěžní výsledky, hrajete, nehrajete... váš názor na ně?
 
Ja chodím už prakticky jen nesoutěžáky, jelikož mě vadí, jak jsou turnaje strašně zdlouhavý... Za A) se hra skoro vždy neúměrně táhne/zasekává a za B) když se náhodou jednou za čas povede dobré kolo/umístění, tak se ještě čeká poměrně dlouho na vyhlášení výsledků...
Vyjimky jsou u canon startu, ale takovych turnaju zas tolik neni a zpravidla jsou to spise firemni turnaje na pozvani, takze jsem jich taky moc nehral 😁
Nevyhodou nesoutezaku pro me je, ze chodim hrat prakticky furt se stejnymi lidmi z meho okoli a tim, ze na turnaje nechodím nepoznávám moc nových lidí, s kterými bych na golf chodil...
 
Nikdy jsem nešel nesoutěžní výsledek, říkám si, proč ho jít? Turnaj je prostě něco jiného než hra s kámošema...letos už 8 turnajů, což je na mě hodně, ale když jdu, tak to vnímám jako svátek něco extra...nesoutěžní výsledek mi pocitově přijde jako něco méně hodnotného (ale samozřejmě, ať si každý chodí, co chce)...a pocit na prvním týčku na turnaji prostě stojí za to :)
 
Nesoutěžní jsem nikdy nešel a také nikdy nepujdu ;);) pro mne je ta atmosféra na turnaji to,proč ten sport miluji ;);) zažil jsem pár jedinců v době kdy se hcp upravoval podle stb, že chodili nesoutěžáky aby si HCP zhoršily a tím se dostali do jiné kategorie na turnaji a nebo zlepšily a pak se mohli chlubit jak ho mají ,,,Malej,,,, :D:D:D samozřejmně Hcp
 
Za rok odehraji tolik turnajů, že už mi na nesoutěžní výsledek nezbývá čas 🤭😉
 
Ja chodím už prakticky jen nesoutěžáky, jelikož mě vadí, jak jsou turnaje strašně zdlouhavý... Za A) se hra skoro vždy neúměrně táhne/zasekává a za B) když se náhodou jednou za čas povede dobré kolo/umístění, tak se ještě čeká poměrně dlouho na vyhlášení výsledků...
Vyjimky jsou u canon startu, ale takovych turnaju zas tolik neni a zpravidla jsou to spise firemni turnaje na pozvani, takze jsem jich taky moc nehral 😁
Nevyhodou nesoutezaku pro me je, ze chodim hrat prakticky furt se stejnymi lidmi z meho okoli a tim, ze na turnaje nechodím nepoznávám moc nových lidí, s kterými bych na golf chodil...

Díky za tuhle reakci, resp. první polovinu. To je asi nejlepší příklad, jak si udělat piditurnájek s nějakým napětím a snažením bez ohledu na organizaci a domluvu s resortem. Líbí, dík za tip, jak se to dá taky brát. Doposud jsem bral NV spíše jako něco směřujícího k úpravě HI (myšleno spíše negativně), ale tvůj příspěvek toto moje negativně zabarvené vnímání pozměnil. Super. :) Dík.
 
@macdav, @RobertSlajs: Zaregistroval jsem, že jste teď o víkendu taky šli neoutěžák, podobně jako já v Ypsilonce. Jaké to bylo, co vás k tomu vedlo, dojmy?

Já třeba, i když jsem na Ypsilonce zahrál poměrně špatně, jsem si to docela užil, přišlo mi to pro mě lepší, než hra jen tak, taková trochu soustředěnější a víc jsem se snažil v duchu hry, než to jen tak plácat... Co vy?
 
Jojo, říkali jsme si, aby o něco šlo :-D Já dřív chodil nesoutěžní častěji, právě z tohohle důvodu. Plácám to pořád stejně, ale snažím se každou jamku dohrávat a snad se i víc na každou ránu soustředit. Výsledkově ale žádný rozdíl nepozoruju :)
 
Já spíš chtěl zlepšit, resp. pořád slyším, jak hraju dobře, tak dokázat, že hraju na svůj handicap a nikoliv, že mám zadržený handicap.
Ale třeba na tý první jamce, kde jsem ztratil míček, jsem si uvědomil, jednak, že to bude mít dopad, ale hlavně, jsem si už nemohl jen tak hodit míček a dohrát si jamku.
Ale jak už tu bylo napsáno, je to pro mě mnohem lepší, než jít turnaj s cizíma lidma a v očekávání, jak se to bude dlouho táhnout...
 
Dřív jsem chodil s kamarádem nesoutěžní výsledky celkem často. Mělo to hned několik důvodů, ale zásadní byl, že jsem chtěl aby můj HCP odrážel mou skutečnou výkonost a při tom jsem nechtěl chodit turnaje, protože když jdu na turnaji hřiště 5 hodin a víc, tak mě to prostě nebaví.
Další důvod je, že jít na turnaj znamená se časově uzpůsobit termínu a času turnaje, nesoutěžní výsledek si řekneš na recepci a jdeš.
Z mého pohledu je turnaj a nesoutěžní výsledek v důsledku to stejné, jdu na hřiště a vím, že každá rána se počítá a výsledek budu mít zapsaný, takže prostě chci hrát co nejlépe a snažím se ;)
 
A jak to funguje v realu, jaky mate zkusenosti?
Reknes si na recepci, ze chces hrat nesoutezni vysledek a oni s tebou poslou nekoho, kdo ti to zapisuje/kontroluje predpokladam.
Jak to ale je, kdyz si to vyzada napriklad nekolik flightu v rozmezi par desitek minut a "na recepci" neni dostatek lidi kteri by sli s vami to kontrolovat?
Proste si musis pockat az bude ten kdo to kontroluje k dispozici?
 
A jak to funguje v realu, jaky mate zkusenosti?
Reknes si na recepci, ze chces hrat nesoutezni vysledek a oni s tebou poslou nekoho, kdo ti to zapisuje/kontroluje predpokladam.
Jak to ale je, kdyz si to vyzada napriklad nekolik flightu v rozmezi par desitek minut a "na recepci" neni dostatek lidi kteri by sli s vami to kontrolovat?
Proste si musis pockat az bude ten kdo to kontroluje k dispozici?
Tak to nejspíš nikde nefunguje, to by stálo trochu jiné peníze. Musíš mít sebou někoho svého.
 
Musíš mít sebou někoho kdo má HI min. 36, pokud se něco nezměnilo. Zaplatíš asi 100 Kč a jdete.
 
A jak to funguje v realu, jaky mate zkusenosti?
Reknes si na recepci, ze chces hrat nesoutezni vysledek a oni s tebou poslou nekoho, kdo ti to zapisuje/kontroluje predpokladam.
Jak to ale je, kdyz si to vyzada napriklad nekolik flightu v rozmezi par desitek minut a "na recepci" neni dostatek lidi kteri by sli s vami to kontrolovat?
Proste si musis pockat az bude ten kdo to kontroluje k dispozici?

Obvykle to funguje takto :
1. nahlásíš před hro na recepci, že budeš hrát nesoutěžní výsledek, obvykle zaplatíš poplatek za zpracování výsledku
2. pokud je zájemců více, zapisují si výsledky navzájem. Pokud ne, výsledek zapisuje někdo z tvých kolegů, který s tebou hraje ve flightu a nehraje nesoutěžní výsledek. Případně s sebou můžeš mít s sebou vlastního zapisovatele, který nehraje ( manželka, kamarád ). Zapisovatel musí mít Hi 36 a lepší a na technickém serveru, kde se výsledek zapisuje ( vstup přes heslo ) lze případně zpětně dohledat, kdo tvůj výsledek zapisoval ( uvádí se tam i jeho jméno )
 
Podle mne by měly mít status nesoutěžního výsledku všechny turnaje, kde je možnost volby flightu na přání, někde dokonce i možností využití buginy. U nich by měl být uveden jen výsledek hráčů, bez uvedení pořadí. Vyhlašoval bych výsledky a dával ceny jen na turnajích, kde si nelze vybrat spoluhráče, tedy kde je startovka tvořena podle nějakého, předem daného klíče ( obvykle řazení dle HI nebo pořadí 1. kola atd. )...
 
Podle mne by měly mít status nesoutěžního výsledku všechny turnaje, kde je možnost volby flightu na přání, někde dokonce i možností využití buginy. U nich by měl být uveden jen výsledek hráčů, bez uvedení pořadí. Vyhlašoval bych výsledky a dával ceny jen na turnajích, kde si nelze vybrat spoluhráče, tedy kde je startovka tvořena podle nějakého, předem daného klíče ( obvykle řazení dle HI nebo pořadí 1. kola atd. )...
Hehe, asi jediné kde jsem to zažil bez flajtu na přání bylo v Hořehledech. Asi chápu proč to takto vidíš, nicméně velmi rychle by skončily takové ty one man tůry.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom