Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Chcete zhubnout? Zkuste golf!

NaBednu

Guru fóra
Výzkumy prokázaly, že stačí třicet minut aerobní aktivity třikrát až čtyřikrát týdně, aby se významným způsobem snížilo riziko kardiovaskulárních onemocnění, cévní mozkové příhody, onemocnění kostí a artritidy. Vzhledem k tomu, že golfisté tráví na trávníků obvykle minimálně dvě hodiny, stačí vám jedna návštěva hřiště za týden, abyste se mohli těšit ze slibovaných zdravotních přínosů.

Výzkum z roku 2004, zveřejněný na stránkách Harvard Medical School, dokázal, že vzdálenost, kterou golfisté ujdou na osmnáctijamkovém hřišti, udělá vašemu srdci stejnou službu jako intenzivní kardio trénink ve fitness centru. Při jedné hře totiž ujdete průměrně osm kilometrů se zátěží a padesátkrát až stokrát odpálíte vysokou rychlostí relativně těžký míček. Za hodinu golfu tak spálíte přibližně tři sta kalorií, což je výdej srovnatelný s jízdou na kole v obtížném a náročném terénu.

C7D6B250-BA40-4954-8306-45B1A03E2BE6.jpeg


Studie také dokázaly, že golf pomáhá i ke zlepšení spánku. Je tomu tak zřejmě v důsledku absorbování vitamínu D ze slunce při hře a zároveň poklesu hladiny stresových hormonů, ke kterému u golfistů dochází. Navíc bylo zjištěno, že golf zmírňuje depresivní příznaky, zvyšuje sebevědomí a pocit spokojenosti.
 
 
Hezky se to čte,ale i když se řídím větou,škoda každého dne,který je bez golfu.Tak nadváha tam pořád je,a nedej bože,když přestane
fungovat nějaký typ úderu,to přemýšlím dlouho do noci,a né a né usnout.:D😂🤣
 
Hezky se to čte,ale i když se řídím větou,škoda každého dne,který je bez golfu.Tak nadváha tam pořád je,a nedej bože,když přestane
fungovat nějaký typ úderu,to přemýšlím dlouho do noci,a né a né usnout.:D😂🤣
no taky jsem se trochu podivila, že golf snižuje stresové hormony ... :p
 
Jakmile začnu na jaře chodit na hřiště, tak jdou kila dolu. Během měsíce shodím to, co jsem přes zimu přibral (4-5kg).
 
Jakmile začnu na jaře chodit na hřiště, tak jdou kila dolu. Během měsíce shodím to, co jsem přes zimu přibral (4-5kg).
mám stejnou zkušenost, jakmile jsem začala chodit na Hazlově na hřiště, kila šla krásně dolů... snídala jsem stejně ale k obědu jsem si dala kolem druhé v klubovně polévku... a pak normální večeře
 
Zcela zodpovědně mohu říci, že ačkoliv se na golfu snažím trávit co nejvíce času, pozitivní vliv na snížení mé hmotnosti to nemá. :oops:
dnes jsem na školení učinila zásadní rozhodnutí:
měním schéma
⛳+výborné latté za
⛳+panák kafe bez mléka
motto: 🤓
„Jen dokažte se zdržet dneska, a příští odříkání bude už mnohem snazší. Další ještě víc, neboť zvyk mění naši přirozenost: buď ďábla zkrotí, nebo rázně zažene ho pryč.“ — William Shakespeare, Hamlet
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom