Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČGF v době koronoviru informuje

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Aktuální informace ČGF ke COVID 19
"Na této stránce přinášíme aktuální informace, které pro vás připravujeme zejména ve spolupráci s Právní komisí ČGF. "


Budu to sledovat a novinky postupně přidávat.
 
23.3.2020 (15:19) Program Antivirus
Informace Právní komise ČGF k tzv. programu Antivirus Ministerstva práce a sociálních věcí.

---
S ohledem na nejasnosti, které v současné době panují v oblasti zaměstnaneckých vztahů v rámci provozů golfových areálů, připravila Právní komise ČGF stručnou informaci tak, aby bylo možné se v dané problematice lépe orientovat. ... ... Právní komise ČGF upozorňuje všechny Provozovatele resortů, že daná opatření jsou plně aplikovatelná na resorty (viz definice shora) a Provozovatelé mají nárok na čerpání prostředků z programu Antivirus na pokrytí mzdových nákladů.
---

viz dokument ke stažení: https://www.cgf.cz/data/web/pdf/informace-pk-cgf-antivirus.pdf
nebo info na webu čgf v podobě samostatného článku: https://www.cgf.cz/cz/pro-media/pro...avni-vztahy-v-ramci-golfovych-hrist-a-resortu
 
24.3.2020 (13:54) Zákon o ochraně veřejného zdraví
k aktuálním legislativním změnám.

Odkaz na dostupný dokument: https://www.cgf.cz/data/web/pdf/aktualni-informace-24.3.2020.pdf

---
Výstřižek.JPG
 
Tohle je za mne super. ČGF velmi rychle a přesně reaguje na vznikající situaci a rozesílá info svým členům. A vím, že velký podíl na tom má tchán Karel Čelikovský, který nad studováním aktuálních opatření tráví prakticky všechen čas!
 
Tohle je za mne super. ČGF velmi rychle a přesně reaguje na vznikající situaci a rozesílá info svým členům. A vím, že velký podíl na tom má tchán Karel Čelikovský, který nad studováním aktuálních opatření tráví prakticky všechen čas!
a že to nemá tchán jednoduchý... :( samé změny, někdy levá neví, co dělá pravá:down:
 
Mě by zajímalo z právnického hlediska, co znamená pojem veřejnost v tomto kontextu. Pokud jsem členem klubu a je jedno, jestli golfového nebo jiného, tak už nejsem veřejnost přeci :) a dá se upravit díky tomu i přístup na daná sportoviště k uspokojení kvot.
 
Mě by zajímalo z právnického hlediska, co znamená pojem veřejnost v tomto kontextu. Pokud jsem členem klubu a je jedno, jestli golfového nebo jiného, tak už nejsem veřejnost přeci :) a dá se upravit díky tomu i přístup na daná sportoviště k uspokojení kvot.

Nejsem právník. Ale pojem veřejnost interpretuji jako "společnost, národ, lid,...".
 
Mě by zajímalo z právnického hlediska, co znamená pojem veřejnost v tomto kontextu. Pokud jsem členem klubu a je jedno, jestli golfového nebo jiného, tak už nejsem veřejnost přeci :) a dá se upravit díky tomu i přístup na daná sportoviště k uspokojení kvot.
právně upravit se dá téměr všechno,
a upravené to přeci bylo (30 lidí max)
teď se nechce ani to
(problém není v definici, problém je v šíření toho viru)
 
právně upravit se dá téměr všechno,
a upravené to přeci bylo (30 lidí max)
teď se nechce ani to
(problém není v definici, problém je v šíření toho viru)
Tak těch 30 se scvrklo na dva 😔
 
Tak v principu všichni víme, že v dnešní době je golf jedno z nejméně rizikových společensko sportovních aktivit. Upravit provoz hřiště tak, aby se lidé v podstatě nepotkávali není nijak náročné. Zároveň je ale potřeba si uvědomit, že je na to navázána spousta dalších aktivit (zaměstnanci, dodavatelé,...) a tam už se ta spirála zahušťuje a roztáčí. Ale především - je naprosto nemyslitelné, abychom v době, kdy se takovým způsobem škrtí společenský život, s podobným prohlášením vystupovali. A chraň ruka páně toho, kdo něco takového pronese. Takže je to prostě potřeba vydržet uplně stejně, jako všichni ostatní.
 
25.3.2020 Změn v golfovém kalendáři přibývá
---
Následky epidemie COVID-19 významně ovlivňuje také sportovní dění včetně golfové sezóny, která měla odstartovat s nástupem jara po celé Evropě. O osudu nejbližších akcí České golfové federace bude rozhodnuto v druhé polovině příštího týdne.

Soutěžní sezóna podle Kalendáře ČGF měla začít v dubnu, ale české golfisty už zastavila dříve - řada zahraničních akcí byla přeložena, nebo zcela zrušena včetně D+D REAL Czech Masters a dvou turnajů série Challenge Tour. Profesionální soutěže jsou zatím přerušeny na neurčito, ale významné změny už zaznamenaly také týmové amatérské soutěže včetně European Olympic Hopes Trophy či European Nations Cup.

Změny v amatérských soutěží po Evropě je možné sledovat ZDE
---

Viz odkaz na originál na čgf
 
25.3.2020 Změn v golfovém kalendáři přibývá
---
Následky epidemie COVID-19 významně ovlivňuje také sportovní dění včetně golfové sezóny, která měla odstartovat s nástupem jara po celé Evropě. O osudu nejbližších akcí České golfové federace bude rozhodnuto v druhé polovině příštího týdne.

Soutěžní sezóna podle Kalendáře ČGF měla začít v dubnu, ale české golfisty už zastavila dříve - řada zahraničních akcí byla přeložena, nebo zcela zrušena včetně D+D REAL Czech Masters a dvou turnajů série Challenge Tour. Profesionální soutěže jsou zatím přerušeny na neurčito, ale významné změny už zaznamenaly také týmové amatérské soutěže včetně European Olympic Hopes Trophy či European Nations Cup.

Změny v amatérských soutěží po Evropě je možné sledovat ZDE
---

Viz odkaz na originál na čgf

Jj, první MID amatéři na Čerňáku taky zrušeni...
 
Tak v principu všichni víme, že v dnešní době je golf jedno z nejméně rizikových společensko sportovních aktivit. Upravit provoz hřiště tak, aby se lidé v podstatě nepotkávali není nijak náročné. Zároveň je ale potřeba si uvědomit, že je na to navázána spousta dalších aktivit (zaměstnanci, dodavatelé,...) a tam už se ta spirála zahušťuje a roztáčí. Ale především - je naprosto nemyslitelné, abychom v době, kdy se takovým způsobem škrtí společenský život, s podobným prohlášením vystupovali. A chraň ruka páně toho, kdo něco takového pronese. Takže je to prostě potřeba vydržet uplně stejně, jako všichni ostatní.
Ano, souhlasím, že to budeme muset vydržet, psal jsem tuto řečnickou otázku, kdy ještě jsem nevěděl o těch max dvou lidech,takže je vyřešeno. ale když jsem o víkendu projižděl autem kolem jedné stezky u vody, tak tam byl štrudl lidí jak na 1 máje :) a tak se minulo rozhodně výrazně více než 30lidí, proto mě to přišlo nahlavu postavený......
 
Ano, souhlasím, že to budeme muset vydržet, psal jsem tuto řečnickou otázku, kdy ještě jsem nevěděl o těch max dvou lidech,takže je vyřešeno. ale když jsem o víkendu projižděl autem kolem jedné stezky u vody, tak tam byl štrudl lidí jak na 1 máje :) a tak se minulo rozhodně výrazně více než 30lidí, proto mě to přišlo nahlavu postavený......

Podle mne je potřeba rozlišovat co je nařízené a co se dodržuje. Nařízeny je zákaz přítomnosti veřejnosti na venkovních sportovištích. O 30ti nebo 100 nebo 2 lidech se tam nemluví, prostě se tam nesmí, hotovo, šmitec. A to, že si někteří spoluobčané nařízení "prosím choďte jen do práce, na nákup a domů" vysvětlují jako "máme volno, tak uděláme grilovačku pro půl vesnice" je věc zcela odlišná.
 
Admin note: Prosím, držme toto vlákno čisté a diskutujme tu jen o doporučeních a konkrétních oficiálních aktualitách ČGF, jako řídícího orgánu golfu, abychom všichni to mohli dobře dohledat. Vše ostatní obecného charakteru prosím do Politika a vše kolem (příp. jiná tématická vlákna).

Některé příspěvky obecnějšího charakteru jsem tam přesunul. Nadále tady jen k ČGF a jejím info směrem ke svým členům a veřejnosti!
 
26.3.2020 (11:21) Krizová opatření a náhrady škody

Komplexní materiál Právní komise ČGF, který nabízí širší pohled na současný stav z pohledu ekonomických dopadů a možných východisek pro golfová hřiště a resorty
---

PS: Pokud vás problematika zajímá, vřele doporučuji do komplexního materiálu Právní komise ČGF nahlédnout, je určen především hřištím a resortům. Ale i všem nám ostatním může ukázat a přiblížit, čím vším si musí odpovědné osoby na hřištích projít a jak je nedocenitelná pomoc pro hřiště, že jim ČGF v tomto určité zázemí informovanosti atd poskytuje. Z dokumentu vyjímám závěr:

---
... V každém případě je třeba vnímat, že současná situace ve státě je složitá, a (i při vědomí povodňových událostí v minulosti) prakticky bezprecedentní. Vláda a týmy právních poradců a odborníků takřka v běhu hledají konformní postupy a řešení a z toho důvodu se situace na tomto poli neustále vyvíjí a mění a je tedy nutné neustále sledovat vývoj situace a průběžně se měnící právní rámec, například: Stránky Vlády: www.vlada.cz Ministerstva zdravotnictví: www.mzcr.cz Ministerstva práce a sociálních věcí: www.mpsv.cz Ministerstva vnitra: www.mvcr.cz Tento materiál je třeba vnímat jako snahu o komplexnější orientaci v dané problematice a možný příspěvek ve skládance budoucích právních vztahů, o jejichž složitosti a komplikovanosti poté, co krize pomine, nemůže být pochyb.
V Praze dne 25. 03. 2020 Mgr. Karel Čelikovský, LL.M.


Viz: Komplexní materiál Právní komise ČGF (12 stran A4)
"Některé aspekty možné odpovědnosti státu za škodu v provozu golfových sportovišť a resortů v souvislosti s koronavirovými opatřeními."
 
A jedna dřívější info z dané stránky, menší důležitosti, ale pro pořádek:

---
16.3.2020 (12:22) - Odložení distribuce členských karet

Na základě aktuální situace v naší zemi s Vás dovoluji informovat, že rozesílka letošních členských karet bude dle Vašich požadavků uskutečněna jakmile skončí důležitá opatření, která by měla napomoci zabránit šíření epidemie koronaviru. Nechceme nikoho z Vás zatěžovat ani ohrožovat vyzvedáváním doporučených zásilek na poště, stání ve frontě a taktéž nechceme v této době zbytečně zatěžovat pracovníky České pošty doručováním zásilek s obsahem v tuto chvíli pro život nepodstatným. Věřím, že s tímto rozhodnutím budete souhlasit. O zahájení distribuce členských karet prostřednictvím České pošty Vás budu informovat, jakmile se situace v naší zemi zlepší.

Ing. Martina Fulínová, zástupkyně generálního sekretáře
 
27.3.2020 (12:12) Otázky a odpovědi - OSVČ

Mohla by Právní komise ČGF vypracovat materiál (odškodnění/úlevy) pro OSVČ, kterých je v „golfovém průmyslu“ mnoho?

Situace se, jak víte, neustále vyvíjí a informace jsou již docela dobře dostupné, takže v mnohém budeme odkazovat na již známé skutečnosti. Právní komise ČGF vydala poměrně obsáhlý materiál, ve kterém dosti detailně řešíme otázky náhrad škod vůči těm, kterých se koronavirová opatření dotýkají. Je jasné, že do okruhu těchto dotčených patří i osoby, na které je dotazováno. Předně je třeba si uvědomit, že vše, co je v materiálu popisováno, se bezezbytku týká také všech podnikatelů.

Jinými slovy, tam, kde hovoříme o resortech, lze dosadit jakoukoliv OSVČ, tedy golfového profesionála, a to jak učícího, tak hrajícího, nebo např. poskytovatele (dodavatele) nějakých výrobků nebo služeb s golfem souvisejících – jestliže má někdo PRO shop, nebo se svojí vlastní sekačkou seká pro hřiště, nebo vykonává „na IČ“ jakoukoli obdobnou činnost. Zkrátka je třeba to vnímat tak, že je jedno, jestli má IČ akciovka, s.r.o., nebo spolek, který má jako vedlejší hospodářskou činnost zapsáno podnikání a má na to živnostenský list nebo je to fyzická osoba – jakmile má IČ a živnostenský list, tak je podnikatel a vztahuje se na něj vše, co je v materiálu uvedeno....

Pokračování viz https://www.cgf.cz/cz/covid-19
 

Přílohy

  • cgf 1.4..JPG
    cgf 1.4..JPG
    71,3 KB · Zobrazení: 890
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom