Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČGF: Udělení prvního HI od sezóny 2021 (Osvědčení pro hru na hřišti)

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Včera čgf rozeslala klubům zprávu ohledně změň nového přístupu k udělování vstupního HI, z docela zajímavého textu pro diskusi a názory vybírám. Takže už žádná zkouška golfové způsobilosti, žádná zelená karta, ale nově se to zove: Osvědčení pro hru na hřišti.

---
v příloze najdete aktualizované dokumenty týkající se vydávání Osvědčení pro hru na hřišti podle pravidel Světového hendikepového systému (WHS). Kromě formulačních a formátových úprav je hlavní změnou skutečnost, že i přidělení hráčova prvního hendikepu (resp. hendikepového indexu) by se mělo opírat o konkrétní a doložený výsledek, po jehož zadání Technický server ČGF tento výsledek hendikepově vyhodnotí a sám hráči přidělí odpovídající hendikepový index.

Znamená to opuštění zavedené praxe, kdy hendikep 54 byl přidělován víceméně paušálně. Ostatně jakékoliv ruční nastavení výše hendikepu je jen dočasné, neboť hned ten následující hendikepový výpočet se bude opírat výhradně o uložené uhrané výsledky. Není tedy důvod, proč by tomu tak nemělo být i v případě hráčova prvního hendikepu.

Uhraný výsledek lze na server zavést buď jako nesoutěžní výsledek, kdy jsou zadány všechny podrobnosti včetně jednotlivých jamkových skóre, nebo jako zahraniční výjezd, kdy jsou použity sumární hodnoty uvedené na formuláři Osvědčení.

Je třeba zdůraznit, že se nejedná o nějakou bariéru pro přidělení hráčova prvního hendikepu, právě naopak. Není požadováno dosažení nějakého předem stanoveného počtu stablefordových bodů nebo cílového skóre na rány. Server hendikepově vyhodnotí jakýkoliv výsledek.

Výsledkem stále může být hendikepový index 54, ale tentokrát už s reálným podkladem. V řadě případů však výchozí hendikepový index bude nižší – přesně podle uhraného výsledku. V konečném důsledku by mělo dojít k omezení pozdějších „skandálních“ skóre plynoucích z toho, že někdo obdrží paušální hendikepový index 54, přestože jeho výkonnost je výrazně lepší, a odehraje s ním turnaj.
----

A do přílohy - protože to asi u většiny z nás probíhalo různě, pokyny a vzory - jak by to mělo být standardně dál:

Osvedčení pro hru na hřišti - pokyny.PNG Osvedčení pro hru na hřišti.PNG


---
Tak co myslíte? Btw. jaké jste kdo dostal osvědčení? Já třeba si u sebe pamatuji, že jsem musel v Botanice uhrát 12 stb.
No, osvědčení za ten výkon tehdy bych si já osobně nedal.
 
Takže, když půjdu jako zapisovatel někomu, kdo ještě HI nemá a on nahlásí nesoutěžní výsledek, tak mu bude přidělen HI?
Rozumím tomu dobře?
 
Takže, když půjdu jako zapisovatel někomu, kdo ještě HI nemá a on nahlásí nesoutěžní výsledek, tak mu bude přidělen HI?
Rozumím tomu dobře?
Uplně ne. Musel bys být garantem klubu a zároveň by musel splnit ostatní popsané body - pravidla, etiketu,...A pokud není členem, nebude to nesoutěžní výsledek, ale zahraniční zápis.
 
Takže, když půjdu jako zapisovatel někomu, kdo ještě HI nemá a on nahlásí nesoutěžní výsledek, tak mu bude přidělen HI?
Rozumím tomu dobře?

Je dlouholetý mýtus, že HI (HCP) přiděluje profesionál. Udělování HI(HCP) je v kompetenci předsedy STK klubu ( tzv. HCP autority ) domovské ho klubu hráče. Ten určuje, kdo může osvědčení vydat. Obvykle tuto kompetenci dává profesionálům v klubu působícím, ale může ji dát v zásadě komukoliv. Je běžné, že domovský klub hráče ( spravuje mu HI ) uznává HI udělené profesionálem nedomovského klubu, ale znal jsem případy, že uznávali zkoušky jen od svým vlastních profíků. Ale v případě neprofesionála ( tedy tebe ), je vysoce nepravděpodobné, že pokud by jsi měl svolení udělovat HI ve svém klubu, by jej uznali hráči v klubu jiném. Takže odpověď na tvůj dotaz je - musel by jsi mít pověření STK klubu, kde má tvůj spoluhráč domovské členství, a pak by mu HI skutečně uznali.
 
Uplně ne. Musel bys být garantem klubu a zároveň by musel splnit ostatní popsané body - pravidla, etiketu,...A pokud není členem, nebude to nesoutěžní výsledek, ale zahraniční zápis.
Takže se vlastně prakticky nic nezměnilo - jen místo ručního zadání HI jej spočítá server. 👎
 
Takže pokud této rozpravě dobře rozumím, když dostanu “osvědčení pro hru na hřišti”, tak s tímto mohu hrát pouze na tom hřišti, které toto osvědčení vydalo, protože na jiném hřišti by mi toto osvědčení nemuseli uznat, ale když budu s tímto samým osvědčením zapsán do místního klubu a zaplatím poplatek CGF tak potom už mohu hrát kdekoli?
Tak toto už je i pro mne záhada , kdy jedno a to samé osvědčení musí mít požehnání( cink cink) a potom už můžu hrát kdekoli.
 
Takže se vlastně prakticky nic nezměnilo - jen místo ručního zadání HI jej spočítá server. 👎
To si nemyslim. Doted byla praxe s hracem obejit 9 jamek a v podstate bez ohledu na vysledek mu dat HCP 54. Nove by kazdy prvni ziskany HCP mel byt podlozen realnym vysledkem, ktery je navic soucasti hracovi historie. Ponechavam zcela stranou realnou praxi na mistech, kde staci slozit potrebny obnos.
 
Takže pokud této rozpravě dobře rozumím, když dostanu “osvědčení pro hru na hřišti”, tak s tímto mohu hrát pouze na tom hřišti, které toto osvědčení vydalo, protože na jiném hřišti by mi toto osvědčení nemuseli uznat, ale když budu s tímto samým osvědčením zapsán do místního klubu a zaplatím poplatek CGF tak potom už mohu hrát kdekoli?
Tak toto už je i pro mne záhada , kdy jedno a to samé osvědčení musí mít požehnání( cink cink) a potom už můžu hrát kdekoli.

Na principu uznatelnosti se nic nezmenilo, tak to platilo vzdy. Pravne neni mozne si platnost osvedceni narokovat, jde o ruzne subjekty. Avsak praxe jasne rika, ze jde o obecne uznavane doporuceni, v zivote jsem se nesetkal s tim, ze by to nekdo nekomu neuznal.
 
Takže pokud této rozpravě dobře rozumím, když dostanu “osvědčení pro hru na hřišti”, tak s tímto mohu hrát pouze na tom hřišti, které toto osvědčení vydalo, protože na jiném hřišti by mi toto osvědčení nemuseli uznat, ale když budu s tímto samým osvědčením zapsán do místního klubu a zaplatím poplatek CGF tak potom už mohu hrát kdekoli?
Tak toto už je i pro mne záhada , kdy jedno a to samé osvědčení musí mít požehnání( cink cink) a potom už můžu hrát kdekoli.
Tak to není. Pokud už klub HI zapíše má platnost pro všechna hřiště. Každému hráči vede HI (HCP) jediný klub, jeho domovský. V jednotlivých klubech může být ale rozdílná praxe v tom, zda se uznává zkouška člena klubu, kterou vykonal v jiném, tedy nedomovském klubu. Pokud někdo dělá zkoušku mimo struktury domovského klubu, je dobré si ověřit, zda mu bude zkouška uznaná ( pokud ji bude dělat u profíka, problém nebude, pokud u zkušeného hráče tak nejspíš ano)
 
To si nemyslim. Doted byla praxe s hracem obejit 9 jamek a v podstate bez ohledu na vysledek mu dat HCP 54. Nove by kazdy prvni ziskany HCP mel byt podlozen realnym vysledkem, ktery je navic soucasti hracovi historie. Ponechavam zcela stranou realnou praxi na mistech, kde staci slozit potrebny obnos.
Jen doplním, že se měl vždy dávat hcp, na který hráč hrál to, že se dával hcp 54 byl nesprávný, ale mlčky tolerovaný postup.
 
To si nemyslim. Doted byla praxe s hracem obejit 9 jamek a v podstate bez ohledu na vysledek mu dat HCP 54. Nove by kazdy prvni ziskany HCP mel byt podlozen realnym vysledkem, ktery je navic soucasti hracovi historie. Ponechavam zcela stranou realnou praxi na mistech, kde staci slozit potrebny obnos.
Ale nově min. 54 dostane také - nyní na základě nesoutěžního výsledku i když uhraje 0 STB (nebo ne?).
Pokud uhraje na „zlepšení”, tak dostane odpovídající nižší HI. Ale to měl správně dostat i dříve - to, že si to „zkoušející” ulehčovali a automaticky mu zapsali 54, je věc druhá.
Takže vlastně nyní dojde ke změně směrem k „zadrženým” HI díky automatickému výpočtu.
 
Takže vlastně nyní dojde ke změně směrem k „zadrženým” HI díky automatickému výpočtu.
Tohle je imho cílem celé té změny. Noví hráči už si na prvním turnaji asi na bednu nestoupnou. 🤷‍♂️
 
Jen tak pro zajímavost, s tímhle klukem jsem dnes obešel turnaj. Hrál naprosto skvostně, byť jsem se zpětně nemohl ubránit určitému pocitu nespravedlnosti, když jsem zjistil, že má ZK přidělenu 14 dní a místo aby ji měl přidělenu na základě uhraného nesoutěžního výsledku, tak má natvrdo dali 54. Ale asi ze mě mluví jen závist:).

Snímek obrazovky 2021-05-25 v 19.35.55.png
 
Hezký výsledek, docela bych někdy na devítce (zvlášť na devítce plnou překážek jako je Hoře) chtěl vidět někoho s 54 zahrát - ale zadařit se může. Klobouček.
Uznávám, přijde mi to taky takové poměrně zvláštní, ale zadařit se může. Taky závidím.

Může nám závistivcům udělat dobře pocit, že nám nesebral nějakou prima první cenu na větším turnaji, ale vyplácal si to své poprvé "netakticky" na HCP dni. :)
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom