Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Ostatní ČGF: Slovo prezidenta: Ukrajina potřebuje podpořit

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky

Slovo prezidenta: Ukrajina potřebuje podpořit​

Vratislav Janda, Pondělí 28. února 2022

Obracím se na vás ve velice složité době. V takové, o které jsem vůbec netušil, že ji někdy osobně sám nebo naše děti zažijeme. Došlo k bezprecedentnímu útoku na demokratickou Ukrajinu, k porušení mezinárodního práva, mírového soužití a všeho, co jsme posledních třicet let v Evropě budovali.

Ukrajinu podpoříme

Svět už nikdy nebude takový, jako před 24. únorem. I proto jsem se obrátil v závěru týdne na výbor ČGF, sepsal prohlášení a jsem moc rád, že kolegové mě jednomyslně podpořili. Své kroky jsem konzultoval s Úřadem vlády ČR i Národní sportovní agenturou (NSA), a jsem hrdý na to, že jsme byli prvním sportovním svazem, který se přidal k výzvě pana Filipa Neussera. Ukazuje se, že golfisté rozumí principům svobody, demokracie a dodržování pravidel.
V sobotu jsem se navíc spojil s Alenou Tereščuk z Ukrajinské golfové federace, kterou jsem zastihl v jednom z kyjevských krytů, abych se informoval, co bychom pro naše přátele mohli udělat. S panem Neusserem a prezidentem Asociace golfových hřišť jsme se již potkali i s ředitelem Charita Česká republika, abychom hledali formát sbírky, do které se zapojíme. A je jedno, zda to bude formát „Sportovci sportovcům“ nebo „Golfisté golfistům“. Pro Charitu je trochu složité ji technicky oddělit od jiných sbírek, ale předpokládám, že se nám podaří náš plán dotáhnout už v tomto týdnu a nějakou podobu sbírky oznámíme.

S předsedou NSA panem Neusserem jsme byli ve spojení i v neděli, kdy nás přizval jako jeden z osmi největších sportovních svazů k jednání, o kterém už byla veřejnost informována. Jsem rád, že můžeme být ve středu komunikace v tak složité době.

Finance pro sezónu 2022

Pravidelně vás informuji o tom, jak se vyvíjí situace ohledně financování sezóny. Jak víte, podíleli jsme se jako výbor na vyjednávání o rozpočtovém balíku pro český sport. Jednání samozřejmě ještě nejsou u konce, rozpočet stále nebyl schválen, ale už nyní je zřejmé, že peněz bude méně. Existují sice nějaké další možnosti podle vývoje ekonomiky v druhé polovině roku, ale to je - zvláště v současné době - velmi nejisté.
Jak jsem předeslal již dříve – čeká nás složitá doba, pokles státních dotací bude určitě o 15 až 20 procent. Současně ale musíme ohlídat, abychom dostali to, na co máme právo. Jsme na to připraveni.

Pozvánka na Konferenci ČGF

Do klubů vám již byly zaslány materiály a pozvánky na Konferenci ČGF, která se uskuteční v sobotu 19. března v pražském Hotelu STEP. Pokud budete mít jakékoliv nejasnosti nebo dotazy, obraťte se přímo na mě či generálního sekretáře Aleše Libecajta. Moc se na společné jednání těším, protože během přípravné konference v Berouně jsem byl nadšen z energie, která převládala.
Přeju vám hodně štěstí, pevné nervy a buďme solidární.

---
Zdroj článku: https://www.cgf.cz/cz/pro-media/pro...-slovo-prezidenta-ukrajina-potrebuje-podporit
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom