Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČGF - Nová golfová pravidla (od 2019)

Zajímavý poznatek ze školení pravide:

Hráč má nově povinnost ohlásit zjištěné porušení pravidel, které viděl. Za porušení tohoto postupu může být v krajním případě i diskvalifikován.

Tzn. tvrzení "já si nechtěl kazit den" už nelze použít!
Teď jde o to , kdo nahlásí toho co to viděl a nenahlásil?? Viděl a nevěděl, že porušil a nebo prostě neviděl.
No, zatím se to vždy obrátilo proti mě. Začal si cely flajt všímat a měřit rozhodčí! A ty pouze napomenul. Takže, jsem , byl za potížistu, ponaučení .... asi, co tě nepáli ,..., nestrkej nos,..
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.2:

Nově nesprávné jamkoviště překáží i v postoji a prostoru zamýšleného švihu!
 
Tomu nerozumim, je v tom nejaka zmena krome vyhlaseni nekolika golfistu

Pouze pokus o trapný vtip...
 
Teď jde o to , kdo nahlásí toho co to viděl a nenahlásil?? Viděl a nevěděl, že porušil a nebo prostě neviděl.
No, zatím se to vždy obrátilo proti mě. Začal si cely flajt všímat a měřit rozhodčí! A ty pouze napomenul. Takže, jsem , byl za potížistu, ponaučení .... asi, co tě nepáli ,..., nestrkej nos,..

Samozřejmě, že je zde, stejně jako u všech ostatních pravidel, nějaká důkazní povinnost a je potřeba důsledný postup rozhodčího. Je to však zajímavá úprava, která může být v mnoha situacích funkční.
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.3:

Markovátko nemůže být přírodní předmět, musí být umělý. Tzn. markování kamínkem nebo větvičkou nelze!
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.3:

Markovátko nemůže být přírodní předmět, musí být umělý. Tzn. markování kamínkem nebo větvičkou nelze!
Má to logiku, když můžeme přírodní předměty odstranit.
On by někdo klidně mohl to “markovátko” omylem vyhodit (pardon - odstranit) ;)
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.3:

Markovátko nemůže být přírodní předmět, musí být umělý. Tzn. markování kamínkem nebo větvičkou nelze!
To je myšleno asi tak, že , když budu mít kamen upraven jako markovátko tak asi mohu, když ne tak sundám botu, a je to.
 
To je myšleno asi tak, že , když budu mít kamen upraven jako markovátko tak asi mohu, když ne tak sundám botu, a je to.

...malá část výstroje...
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel:

Hráč má nově povinnost ohlásit zjištěné porušení pravidel, které viděl. Za porušení tohoto postupu může být v krajním případě i diskvalifikován.

Tzn. tvrzení "já si nechtěl kazit den" už nelze použít!
Pěkně kontroverzní pravidlo. Slušný člověk bude v českých poměrech za bonzáka. Grázl řekne, že nemohl nic vidět, protože se zrovna zamžily oči. A jak mu to dokáží?
 
Pěkně kontroverzní pravidlo. Slušný člověk bude v českých poměrech za bonzáka. Grázl řekne, že nemohl nic vidět, protože se zrovna zamžily oči. A jak mu to dokáží?

Slusny clovek nemuze byt za bonzaka, protoze se ridi pravidly sportu, ktera jsou pro vsechny zavazna!
 
...malá část výstroje...

Takže hráči s malou nohou takhle markovat smí :) Dotaz. Může se markovat tak, že tu botu nechám na noze, dám za míč a označím polohu takto nehnutou nohou? Dříve to šlo.
 
Upraveno:
Slusny clovek nemuze byt za bonzaka, protoze se ridi pravidly sportu, ktera jsou pro vsechny zavazna!
Martine, sám jsi mi jednou říkal, jak hodně lidí při turnajích záměrně v malém či velkém podvádí. Třeba bývalé seniorské středy v Hořehledech jako zářný příklad. To aby měl člověk na ty prohřešky s sebou notes;)
 
Takže hráči s malou nohou takhle markovat smí :) Dotaz. Může se markovat tak, že tu botu nechám na noze, dám za míč a označím polohu takto nehnutou nohou? Dříve to šlo.

Drive v pravidlech pojem “markovatko” vubec nebyl, tzn. tak jak to dle definic vnimam ja - bota neni mala soucast vystroje:)
 
Martine, sám jsi mi jednou říkal, jak hodně lidí při turnajích záměrně v malém či velkém podvádí. Třeba bývalé seniorské středy v Hořehledech jako zářný příklad. To aby měl člověk na ty prohřešky s sebou notes;)

To samozrejme plati i nadale. V minulosti jsem nescetnekrat zazil situaci, kdy za mnou clovek prisel a resil neci prohresek proti pravidlum a na mou reakci “proc s tim nic neudelal” reagoval “nechtel sem si/ jim/ nam kazit hru”. Tu hru ma ten clovek beztak zkazenou, protoze o tom vi a v hlave mu to hloda, jinak by to preci neresil. Ted je to navic v pravidlech zdurazneno a hraci jsou motivovani k tomu, aby podobne veci neignorovali, protoze kazi hru nejen sobe, ale i vsem ostatnim, kteri treba turnaj diky laxnimu pristupu jednotlivce prohraji.

Nikdo z nas si prece realne nemysli, ze clovek upozornujici na pripadnou chybu, je bonzak.

A nikdo z nas nechce hrat vedome s podvodnikama.
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.4:

Pokud je míč spuštěn správným způsobem, není trestné, dotkne-li se náhodně jakékoli osoby či výstroje.
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.5:

Jestliže je váš míč po nepovedeném odpalu stále na odpališti, můžete s ním beztrestně pohnout, i ho opětovně natýčkovat.
 
Drive v pravidlech pojem “markovatko” vubec nebyl, tzn. tak jak to dle definic vnimam ja - bota neni mala soucast vystroje:)
A je tam definován pojem malá součást výstroje? Jedná se o součet stran, váha nebo subjektivní dojem? 14 holí , a min bag a deštník, popř vozík je větší. Takže bota je v podstatě menší součást výstroje.
 
A je tam definován pojem malá součást výstroje? Jedná se o součet stran, váha nebo subjektivní dojem? 14 holí , a min bag a deštník, popř vozík je větší. Takže bota je v podstatě menší součást výstroje.

Jj...ona ta bugina taky bude větší než bag...:rolleyes:
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel č.5:

Jestliže je váš míč po nepovedeném odpalu stále na odpališti, můžete s ním beztrestně pohnout, i ho opětovně natýčkovat.
A jak to je , když se odrazí od kamenů dalších odpališť zpět a zůstane vedle , za kamenem z odpalovaného odpaliště ?
 
A jak to je , když se odrazí od kamenů dalších odpališť zpět a zůstane vedle , za kamenem z odpalovaného odpaliště ?

Stejne - s kameny nesmis hnout, ale s micem si muzes delat co chces.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom