Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČGF - Nová golfová pravidla (od 2019)

Jasný, když už rejpeme tak to měření s headcoverem je asi taky fail ;)
 
-
...
- v současných pravidlech není správný drop zas tak jednoduchá věc a velice často se při něm chybuje. Drop se má nyní provádět z natažené ruky ve výši ramen. Hráči však velice často dropují tak, že mají ruku buď níže nebo výše. V první případě si chtějí obvykle pomoci, aby míč padal z menší výše. Ve druhém případě chtějí naopak být více féroví než požadují pravidla. Bohužel ( pro druhý případ ) jsou oba tyto dropy nesprávné a pokud nejsou opraveny opětovným dropnutím i trestány. Tuto chybu navíc rozhodčí vidí z veliké dálky. Protože se bude zároveň dropovat z mnohem menší výšky, odpadne i mnoho opakovaných dropů, kdy se míč odkutálí dál než by měl nebo skočí blíže jamce. Pokud natáhneš ruku podél těla, tak zjistíš, že ke kolenům chybí jen pár centimetrů. Tam problém nebude ani pro seniory.
Vzhledem k tomu, že nově MUSÍ dropnutý míč zůstat ve výseči, tak asi moc ke zrychlení nedojde, protože se spousta dropů bude opakovat a nakonec míč umisťovat.
A nechápu, proč se dropovat MUSÍ ve výšce kolene stojíciho hráče. Proč to nebylo definováno, že se dropovat NESMÍ NÍŽE NEŽ VE VÝŠCE KOLEN stojícího hráče. Nemuseli bychom se pak ohýbat, pokud bychom nechtěli.
 
nevíte kde se dá sehnat tato výše zmíněná tištěná edice pravidel ?
ta menší do kapsy zřejmě ještě nevyšla

Varianta Pravidel velikosti A5 (aktuálně jediná česká vytištěná edice) se nyní neprodává a možná se ani prodávat nebude (pouze můj názor, dle informací, které jsem získal). Primárně se jedná o edici určenou rozhodčím, soutěžním výborům, klubovým STK apod.

První vytištěná várka byla koncem loňského roku distribuována na kluby (jak přesně a v jakém počtu nevím -> zdali jim byla odeslána automaticky a nebo si kluby museli žádat apod.). Tzn. já si zažádal u nás na klubu a dostal jsem je.

Dále je v ČR dostupná také nová edice "Rozhodnutí", tzv. "Official Guide to the Rules of Golf". ČGF ji má u sebe na sekretariátu a oprávněné osoby si ji tam mohou vyzvednout (tzn. rozhodčí vyšších tříd, kluby...).
 
Já jsem si už pravidla v angličtině přečetl, ta appka "Rules of golf 2019" je parádní, ani není třeba český překlad. Na svoji hru je nepotřebuji znát slovo od slova ... ještě jsem nebyl na turnaji, kde by se nějak zásadně pravidla hlídaly ... třeba dropování :)
 
Vzhledem k tomu, že nově MUSÍ dropnutý míč zůstat ve výseči, tak asi moc ke zrychlení nedojde, protože se spousta dropů bude opakovat a nakonec míč umisťovat.
A nechápu, proč se dropovat MUSÍ ve výšce kolene stojíciho hráče. Proč to nebylo definováno, že se dropovat NESMÍ NÍŽE NEŽ VE VÝŠCE KOLEN stojícího hráče. Nemuseli bychom se pak ohýbat, pokud bychom nechtěli.
Z výšky kolen je to právě z toho důvodu, že míč musí zůstat ve výseči a nižší výškou dropu se toho lépe dosáhne.
 
Z výšky kolen je to právě z toho důvodu, že míč musí zůstat ve výseči a nižší výškou dropu se toho lépe dosáhne.
To chápu, ale klidně mohla zůstat možnost dropovat i výše. Navíc, když budu chtít, tak se mi míč z výseče vykutálí i z výšky kolen.
Apropo - docela k pobavení bylo, jak “DeŠampón” dropoval teď na Hawaii a kroutil se u toho jak paragraf, aby se ke kolenům dostal. Veškerá “decentnost” golfu byla fuč :D
 
Varianta Pravidel velikosti A5 (aktuálně jediná česká vytištěná edice) se nyní neprodává a možná se ani prodávat nebude (pouze můj názor, dle informací, které jsem získal). Primárně se jedná o edici určenou rozhodčím, soutěžním výborům, klubovým STK apod.

První vytištěná várka byla koncem loňského roku distribuována na kluby (jak přesně a v jakém počtu nevím -> zdali jim byla odeslána automaticky a nebo si kluby museli žádat apod.). Tzn. já si zažádal u nás na klubu a dostal jsem je.

Dále je v ČR dostupná také nová edice "Rozhodnutí", tzv. "Official Guide to the Rules of Golf". ČGF ji má u sebe na sekretariátu a oprávněné osoby si ji tam mohou vyzvednout (tzn. rozhodčí vyšších tříd, kluby...).
díky za odpověď
 
Tomu se říká kreativní výklad pravidel ... nejmenuje se pán taky Miloš? ...:D:D:D
 
Aktuální info z ČGF ohledně tištěné hráčské edice pravidel velikosti A6:

Objednávky je možné zasílat již nyní, ale vyřizovány budou postupně, dle kapacitních možností vydavatelství. Předpokládáme, že první zásilky budou odesílány v týdnu od 14.ledna 2019.

Od čtvrtka 17. ledna 2019 budou možné i osobní odběry v Praze i v Brně, ale vždy po předchozí dohodě.

Tzn. v aktivních klubech by mohli mít pravidla k prodeji již v druhé polovině ledna!

EDIT: Kdyby byl zájem, mohu je komukoli poslat. Samozřejmě s patřičným tučným ziskem, nejsem charita!
 
Upraveno:
Aktuální info z ČGF:

Termíny a místa konání kurzů jsou následující:
· 2. - 3. 3. 2019 - Praha - Erpet

· 23. - 24. 3. 2019 - Brno - Kaskáda
 
Uz jsou v prodeji...
IMG_8246.PNG
 
Tak snad se konečně dozvím, jestli se ta vlajka smí nechávat v jamce nebo ne...

6671
 
Zajímavý poznatek ze školení pravidel:

Hráč má nově povinnost ohlásit zjištěné porušení pravidel, které viděl. Za porušení tohoto postupu může být v krajním případě i diskvalifikován.

Tzn. tvrzení "já si nechtěl kazit den" už nelze použít!
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom