Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČGF maže pojem zelená karta. Golf musí být zábava, vzkazuje

Anebo možná tím, že i ti co hrají pár let jako já vidí, jak se to mění k horšímu?
Třeba to, že za loňský rok co si pamatuju mě pustili možná dva flajty (Já když začínal pustil pět za jednu hru). Nebo to, že lidi na golfu klidně řvou, hází vajgly a jinej bordel kde je napadne (taky si to nepamatuju ze začátku).
Jako ty vážně chceš zaplatit za členství nebo nedej bože za fee (třeba dvojku) a tohle vsechno snášet? A neříkej, že to nesouvisí.
Čím míň toho ti nováčci musí udělat pro to, aby se dostali na hřiště, tím míň si toho váží že na něm jsou.
Na prachy kašlu, ale dal jsem dost úsilí do toho, abych mohl hrát. A teď přijde kdosi, kdo do toho nedá nic a moji hru bude brzdit, rušit atd.? Jako proč bych z toho měl bejt nadšenej? Nevykládej mi, že to tak nebude. Protože už to tak je, každý rok je to horší. Proč mám bejt tolerantní? Mě ani nenapadlo tohle vyžadovat. Věděl jsem, že to neumím, a proto jsem bral ohled na ostatní. Teď to má bejt obráceně? Z toho článku to dost vyplývá...
 
Já za 12 let co golf hraju žádné zhoršení nepozoruju a myslím si, že zbavit se “zelené karty” je velmi rozumné.
 
Ten článek je slátanina (http://www.golfextra.cz/detail/5495/cgf-maze-pojem-zelena-karta-golf-musi-byt-zabava-vzkazuje ) . Vůbec nerozumím jeho podstatě. Co jako maže ČGF? Podmínky pro vstup na hřiště, tedy zda má mít hráč vůbec nějaké osvědčení pro vstup či výši požadovaného HCP, to jsou čistě věci provozovatele resortu. Federace na to vliv nemá. Způsob udělování zelených karet je zase čistě v pravomoci STK klubu. Vůbec ji nemusí udělovat profesionál. Federace na to vliv opět nemá. Chápu to tak, že federace už nebude používat pojem zelená karta a to je tak vše...

Jinak některé odpovědi J. Wernera jsou jak z Cimrmana :
... Dá mu radu zdarma, která je stejně jako lísteček ze stromu. Padá, ale za chvíli se ztratí ... ( aneb jak profesionál získá více klientů )
.... Na Kaskádě jsme si udělali vývojový diagram, myšlenkový proces. Jak na recepci zjistit, že se jedná o golfistu? Podívat se mu na hole. To je první signál o tom, zda se jedná o golfistu, či nikoliv. (aneb geniální rada, jak poznat, že hráč může na hřiště. Pokud přijde zájemce v kopačkách s fotbalovým míčem v ruce, nepouštět ! )
 
Se vším zde řečeným se dá souhlasit. Fakt je že pokud chcete klienty (golfisty), jde o co nejsnažší a rozumný způsob jak hrát. Je to stejné jako lyže. Od dětství jezdím a instruktora nepotřebuji, moje děti ho ale měly. Výsledek je takovej že všichni společně jezdíme a na sjezdovce se umíme chovat. Pokud je někdo idiot, zelená karta mu stejně nepomůže. Základ je jednoduchost v zadaných mezích.
Stejně tak já mám zelenou kartu, moje žena ani syn ale ne a normálně chodíme spolu hrát a trenéra občas využijem také. Všichni jsou spokojení a to i ten trenér který dostane jednou za čas nějakou kačku. Stejně asi poprvé na hřiště nikdo nejde sám a na recepci každému poradí. Podle mých zkušeností stačí pokud se někdo z HCP zaručí a vezme ho sebou.
 
Prazáklad tohoto "problému" je potřeba hledat v době před 10-15ti lety, kdy se velkohubě prohlašovalo, že v ČR bude 100 000 registrovaných golfistů. Hřiště vznikala jak na běžícím pásu a hle - těch golfistů je furt stejně a hřištím se nedaří. Tak je potřeba hledat důvody a jedním z nich je idea, že vstup do golfu je těžký, protože se lidé musí něco naučit a někdo je z toho zkouší.

To přece ale vůbec není pravda - NEEXISTUJE žádný ucelený přístup k přidělení HCP a jak psal @wasp , jeho přiřazení k hráči má na starosti STK klubu, kde je hráč členem. To, zda onen hráč projde nějakou kontrolou, čí kontrolou a za jakých podmínek, to je čistě na rozhodnutí toho daného klubu. Někde se do dává na parkovišti za pár stovek, my v Hořehledech opravdu zjišťujeme, zda člověk umí hrát a zná základ pohybu na hřišti - TEMPO, PÉČE, BEZPEČNOST. Pokud ano, za pár stovek ZK dostane. Pokud ne, nabídneme kurz. Rozhodnutí je na hráči.

To, za jakých podmínek hráč může hrát na hřišti s tím ale vůbec nesouvisí, to je na provozovateli/ majiteli hřiště. A já už dlouho říkám, že to bude stejně jako v cizině - na ta TOP hřiště se dostanete jen s HCP, budete mít zajištěn 200% servis a kvalitu hracích ploch, bude to prostě luxusní golfový zážitek. A taky se za něj podle toho bude platit. Na ostatních hřištích to bude uplně fuk. Lidi budou chodit v džínách s holema v igelitce a nikdo to nebude řešit.

Takže @JardaK si bude časem muset vybrat, kam bude chodit hrát a s čím je ochoten se smířit. Teď je skutečně enormní tlak dostat ke golfu víc lidí a tu cestu jim co nejvíce zjednodušit.
 
Prazáklad tohoto "problému" je potřeba hledat v době před 10-15ti lety, kdy se velkohubě prohlašovalo, že v ČR bude 100 000 registrovaných golfistů. Hřiště vznikala jak na běžícím pásu a hle - těch golfistů je furt stejně a hřištím se nedaří. Tak je potřeba hledat důvody a jedním z nich je idea, že vstup do golfu je těžký, protože se lidé musí něco naučit a někdo je z toho zkouší.

To přece ale vůbec není pravda - NEEXISTUJE žádný ucelený přístup k přidělení HCP a jak psal @wasp , jeho přiřazení k hráči má na starosti STK klubu, kde je hráč členem. To, zda onen hráč projde nějakou kontrolou, čí kontrolou a za jakých podmínek, to je čistě na rozhodnutí toho daného klubu. Někde se do dává na parkovišti za pár stovek, my v Hořehledech opravdu zjišťujeme, zda člověk umí hrát a zná základ pohybu na hřišti - TEMPO, PÉČE, BEZPEČNOST. Pokud ano, za pár stovek ZK dostane. Pokud ne, nabídneme kurz. Rozhodnutí je na hráči.

To, za jakých podmínek hráč může hrát na hřišti s tím ale vůbec nesouvisí, to je na provozovateli/ majiteli hřiště. A já už dlouho říkám, že to bude stejně jako v cizině - na ta TOP hřiště se dostanete jen s HCP, budete mít zajištěn 200% servis a kvalitu hracích ploch, bude to prostě luxusní golfový zážitek. A taky se za něj podle toho bude platit. Na ostatních hřištích to bude uplně fuk. Lidi budou chodit v džínách s holema v igelitce a nikdo to nebude řešit.

Takže @JardaK si bude časem muset vybrat, kam bude chodit hrát a s čím je ochoten se smířit. Teď je skutečně enormní tlak dostat ke golfu víc lidí a tu cestu jim co nejvíce zjednodušit.
JardaK si samozřejmě vybere. Nicméně v cizině ani na levném hřišti jsem nezažil jevy, které jsem popisoval. Neřeším, jestli lidi mají nebo nemají zelenou nebo fialovou kartu, ani jestli chodí v jeansech a s igelitkou. Ale vždy se uměli chovat a nedělali bordel.
 
Třeba to, že za loňský rok co si pamatuju mě pustili možná dva flajty (Já když začínal pustil pět za jednu hru). Nebo to, že lidi na golfu klidně řvou, hází vajgly a jinej bordel kde je napadne (taky si to nepamatuju ze začátku).
Jako ty vážně chceš zaplatit za členství nebo nedej bože za fee (třeba dvojku) a tohle vsechno snášet? A neříkej, že to nesouvisí.
Čím míň toho ti nováčci musí udělat pro to, aby se dostali na hřiště, tím míň si toho váží že na něm jsou.
Jenže tohle není chyba “zelené karty”, ale Marshallů, kteří na českých hřištích nejsou a když jsou, tak jako by nebyli.
Chápu, že na hřišti, kde dám “pětikilo” za hru asi žádného nepotkám. Ale když dám “dvojku”, tak jsem si zaplatil i tuto službu.
V Portugalsku jsem na podzim hrál na několika hřištích a marshallové tam byli a byli hlavně “vidět”. Byli korektní, ale nekompromisní k pomalé hře i případným prohřeškům.
Na recepci se mne nikdo neptal na žádnou zelenou kartu či HCP, ani nekoukal jestli “mám hole”.
Nicméně na prvním tee byl marshall jako startér, který 1) dle výše sděleného HCP doporučil odpaliště 2) dle hry a pohybu na první jamce odhadl “s kým má tu čest” a informace putovala k dalším marshallům na hřišti

Na svahu, v běžecké stopě, na cyklostesce atd. po tobě také nikdo nechce jakési “osvědčení pro hru”.
Lidé dnes nechtějí různé “byrokratické” překážky pro svou činnost (nejen tu sportovní). Tak to prostě je a je jen na provozovatelích hřišt´, jakým způsobem bude hra na jejich hřišti vnímána - a to nejen kvalitou herních a tréninkových ploch či restaurace, ale také “klidem a pohodou” při hře.
 
Přijde mi že jde části hráčů o to zachovat golfu auru výběrového sportu pro vyvolene, ale té druhé polovině hráčů zároveň ukázat že je to sport pro všechny. Taková rozpolcenost dvou přistupů. Potřebujem hráče, ale...... Proto tu budou názory dvou světů pro i proti a zelená karta bude jen zástupný problém.
 
Přitom to podle mě řeší jasně kvalita hřiště nižší cena golf pro všechny, vyšší cena vyšší level přísnější pravidla. Karta je jenom téma do novin pro prezentaci.
 
To, za jakých podmínek hráč může hrát na hřišti s tím ale vůbec nesouvisí, to je na provozovateli/ majiteli hřiště. A já už dlouho říkám, že to bude stejně jako v cizině - na ta TOP hřiště se dostanete jen s HCP, budete mít zajištěn 200% servis a kvalitu hracích ploch, bude to prostě luxusní golfový zážitek. A taky se za něj podle toho bude platit. Na ostatních hřištích to bude uplně fuk. Lidi budou chodit v džínách s holema v igelitce a nikdo to nebude řešit.
A kam potom plánuješ posunout Hořehledy?
 
A kam potom plánuješ posunout Hořehledy?

Nikam. Hořehledy si za aktuální konstelace provozu nemohou dovolit stálého maršála, na hřiště bežně pouštíme hráče bez HCP, stejně tak děláme poctivé kurzy na ZK včetně znalosti pravidel atd. Nic na tomto style měnit neplánuju...
 
Stačí aby v jedné hodině přišli na hřiště dva flajty začátečníků, co nemají zk a hned se budou v recepci divit, jakto že jim ostatní hráči volají, že je zasekané hřiště. Měli by chodit na akademie a na velké hřiště by měli poprvé jít s nějakou prověřenou osobou, jedno jestli to bude pro. I když si myslím, že je to alespoň nějaká garance...
 
Přijde mi že jde části hráčů o to zachovat golfu auru výběrového sportu pro vyvolene, ale té druhé polovině hráčů zároveň ukázat že je to sport pro všechny. Taková rozpolcenost dvou přistupů. Potřebujem hráče, ale...... Proto tu budou názory dvou světů pro i proti a zelená karta bude jen zástupný problém.
Mě přijde tohle zhodnocení stejně mimo, jako když mi někdo tvrdí, že iphone ne nechci ale nemám na něj.
Právě jsem šel na vesnické devitce poslední 3 jamky hodinu a půl, prvních šest hodinu. A to je to, co nechci.
Žádnej sport pro vyvolené.
O tom že na většině hřišť v čechách kde jsem hrál marshala nepotkam a když potkám tak nefunguje už ani nepíšu. Pravděpodobně to je důsledek ekonomické situace jak píše martin.
 
Ted si asi trosku zavarim, ale za me zelena karta (nebo si tomu rikejme jak chceme) ano. Lepereceno poctive ziskana karta, coz muze byt zakopany pes. A nejde o nejake povysovani golfu na sport pro vyvolene, ale pokud nekdo jde na hriste, tak by mel mit nejake poneti o etikete, bezpecnosti, pravidlech. Uz tolik nekoukat jak to dotycny hraje, precjen hriste je neco jineho nez driving. Priklad: tupe koukat jak leti micek mezi lidi a jen doufat ze nikoho nezasahne misto aby zakricel fore. A naopak kdyz nekdo krici fore, tak tupe zirat co se deje? Uhrabani bunkeru, nejezdit na green vozikem, lamani vetvi, atd. Klidne jsem pro kdyz nemam kartu, povolit vstup jen v doprovodu cloveka ktery ji ma a pak on bude prejimat zodpovednost za jeho chovani. Zadny uceny z nebe nespadnul. Muzu stravit rok na drivingu a na hristi budu marnej. Ale jak rikam, jde o chovani a bezpecnost. Stejne jako strelnice. Chci jit? Tak zbrojni prukaz, nebo doprovod cloveka co ho ma a bude za nej zodpovidat. A nejde o to, ze netrefim stodolu. Proto bych mel chodit pravidelne pokud to myslim vazne, aby aspon tu stodolu trefil :D
Na golfu nejsem sam, neni to ohraniceny prostor jako treba u squashe. Stejne jako ridicak nezaruci dobreho ridice, ale je jakymsi potvrzenim, ze ten clovek vi co ma delat aby ohrozil zbytek co nejmene.
 
Tady se srovnává nesrovnatelné, řidičák, zbroják se zelenou kartou. První dva jsou pro nezodpovědné smrtelným nebezpečím, kdežto zelená nebolí osvědčení dělá tento sport jen pro , v očích veřejnosti, vyvolené, protože takto byl prezentován. Už to tu bylo prezentováno, ano proč nejsou top hřiště, kde to bude vyžadováno a zbytek free, jinak tento sport bude tady v tomto prostředí pomalu vymírat. Na sjezdovku, či tenisový kurt může každý jako i plavecký stadion atd.proč by si to nemohl skusit každý a ne každého to chytne, když mu to nepůjde příště nepůjde a když tak ten se to naučí a ne ho hned vyhánět nebo posílat za trenérem, toto, kdyby udělali mně tak nehrají . U nás může každý na mistrovské hřiště skusí jednou a už ví, že to je sport a ne zábava , na to máme veřejné. Mistrovské nikdo nezdržuje a když tak maršál zasáhne a pustí vpřed, protože vídí jak kdo je rychlý.
 
Tady se srovnává nesrovnatelné, řidičák, zbroják se zelenou kartou. První dva jsou pro nezodpovědné smrtelným nebezpečím, kdežto zelená nebolí osvědčení dělá tento sport jen pro , v očích veřejnosti, vyvolené, protože takto byl prezentován. Už to tu bylo prezentováno, ano proč nejsou top hřiště, kde to bude vyžadováno a zbytek free, jinak tento sport bude tady v tomto prostředí pomalu vymírat. Na sjezdovku, či tenisový kurt může každý jako i plavecký stadion atd.proč by si to nemohl skusit každý a ne každého to chytne, když mu to nepůjde příště nepůjde a když tak ten se to naučí a ne ho hned vyhánět nebo posílat za trenérem, toto, kdyby udělali mně tak nehrají . U nás může každý na mistrovské hřiště skusí jednou a už ví, že to je sport a ne zábava , na to máme veřejné. Mistrovské nikdo nezdržuje a když tak maršál zasáhne a pustí vpřed, protože vídí jak kdo je rychlý.
Bohouši, tvoje písemně vyjádřené myšlenkové pochody je opravdu někdy neskutečně těžké pochopit. :eek:
 
Ted si asi trosku zavarim, ale za me zelena karta (nebo si tomu rikejme jak chceme) ano. Lepereceno poctive ziskana karta, coz muze byt zakopany pes. A nejde o nejake povysovani golfu na sport pro vyvolene, ale pokud nekdo jde na hriste, tak by mel mit nejake poneti o etikete, bezpecnosti, pravidlech. Uz tolik nekoukat jak to dotycny hraje, precjen hriste je neco jineho nez driving. Priklad: tupe koukat jak leti micek mezi lidi a jen doufat ze nikoho nezasahne misto aby zakricel fore. A naopak kdyz nekdo krici fore, tak tupe zirat co se deje? Uhrabani bunkeru, nejezdit na green vozikem, lamani vetvi, atd. Klidne jsem pro kdyz nemam kartu, povolit vstup jen v doprovodu cloveka ktery ji ma a pak on bude prejimat zodpovednost za jeho chovani. Zadny uceny z nebe nespadnul. Muzu stravit rok na drivingu a na hristi budu marnej. Ale jak rikam, jde o chovani a bezpecnost. Stejne jako strelnice. Chci jit? Tak zbrojni prukaz, nebo doprovod cloveka co ho ma a bude za nej zodpovidat. A nejde o to, ze netrefim stodolu. Proto bych mel chodit pravidelne pokud to myslim vazne, aby aspon tu stodolu trefil :D
Na golfu nejsem sam, neni to ohraniceny prostor jako treba u squashe. Stejne jako ridicak nezaruci dobreho ridice, ale je jakymsi potvrzenim, ze ten clovek vi co ma delat aby ohrozil zbytek co nejmene.

Ahoj, děkuji za rozumný až zkušený pohled na věc!
 
Tady se srovnává nesrovnatelné, řidičák, zbroják se zelenou kartou. První dva jsou pro nezodpovědné smrtelným nebezpečím, kdežto zelená nebolí osvědčení dělá tento sport jen pro , v očích veřejnosti, vyvolené, protože takto byl prezentován. Už to tu bylo prezentováno, ano proč nejsou top hřiště, kde to bude vyžadováno a zbytek free, jinak tento sport bude tady v tomto prostředí pomalu vymírat. Na sjezdovku, či tenisový kurt může každý jako i plavecký stadion atd.proč by si to nemohl skusit každý a ne každého to chytne, když mu to nepůjde příště nepůjde a když tak ten se to naučí a ne ho hned vyhánět nebo posílat za trenérem, toto, kdyby udělali mně tak nehrají . U nás může každý na mistrovské hřiště skusí jednou a už ví, že to je sport a ne zábava , na to máme veřejné. Mistrovské nikdo nezdržuje a když tak maršál zasáhne a pustí vpřed, protože vídí jak kdo je rychlý.

Chtěl bych je zdůraznit, že nesprávně poučený golfista může způsobit těžké ublížení na zdraví, možná smrt stejně, jako řidič auta. Bavíte se o zdržování, ale já ve výuce golfistů spatřuji především bezpečnost, umění a ohleduplnost k ostatním golfistům!!! Hlavně si mě nazapomeňte všichni bloknout, protože to vidím jinak...
 
Chtěl bych je zdůraznit, že nesprávně poučený golfista může způsobit těžké ublížení na zdraví, možná smrt stejně, jako řidič auta. Bavíte se o zdržování, ale já ve výuce golfistů sptřuji především bezpečnost, umění a ohleduplnost k ostatním golfistům!!! Hlavně si mě nazapomeňte všichni bloknout, protože to vidím jinak...
Like nepatří k poslední větě...ale k tomu před tím.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom