Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČGF maže pojem zelená karta. Golf musí být zábava, vzkazuje

... některé odpovědi J. Wernera jsou jak z Cimrmana :
... Dá mu radu zdarma, která je stejně jako lísteček ze stromu. Padá, ale za chvíli se ztratí ... ( aneb jak profesionál získá více klientů )
.... Na Kaskádě jsme si udělali vývojový diagram, myšlenkový proces. Jak na recepci zjistit, že se jedná o golfistu? Podívat se mu na hole. To je první signál o tom, zda se jedná o golfistu, či nikoliv. (aneb geniální rada, jak poznat, že hráč může na hřiště. Pokud přijde zájemce v kopačkách s fotbalovým míčem v ruce, nepouštět ! )
Na Kaskádě (a jistě nejen na Kaskádě) žádná(ý) recepční hole ani nezahlédne. Mj. proto, že s holemi na recepci nesmíš.
Mimochodem, pan Werner také říká "Koneckonců maršál by měl upozornit místního profíka, že jsou na hřišti čtyři dřeváci, tak ať se za nimi jde kouknout a nabídne jim své služby."
Já bych ale víc ocenil, kdyby maršál v takové situaci upozornil namísto profesionála rovnou ty čtyři dřeváky, aby buď pohnuli zadkem, nebo pouštěli flajty za nimi. To by ovšem maršál musel být na hřišti pořádně vidět, a ne abych ho jenom jednou za čas zdravil u klubovny.
 
Chtěl bych je zdůraznit, že nesprávně poučený golfista může způsobit těžké ublížení na zdraví, možná smrt stejně, jako řidič auta. Bavíte se o zdržování, ale já ve výuce golfistů spatřuji především bezpečnost, umění a ohleduplnost k ostatním golfistům!!! Hlavně si mě nazapomeňte všichni bloknout, protože to vidím jinak...
Ať hledám jak hledám, nikde jsem nenašel ve statistikách jak to je s četností zranění u golfu ná jedné straně a auta/zbraní na straně druhé. Myslím si , že to bude republikově v promilích a celkem možná v nano.
Ano, ke zranění může dojít u jakékoliv činnosti pokud někdo nepoužije zdravý selský rozum..
 
Jakožto nováček snažící se proniknout do tajů golfu nemám nic proti ZK. Jsem jak se domnívám soudný člověk a představa, že bych vyrazil na hřiště bez toho ani bych si prošel cestou tréninkové plochy, driving, teorie, akademie, ZK. Pokud mám zkušenějšího kolegy, který za mě bude ručit, případně mě při hře upozorní, tak proč ne. Ovšem i pro mě je představa, že budu kazit hru zkušenějším je pro mě dost nepříjemná a nejde ani mluvit o tom, že bych si pak také užíval hru sám.

Co se týče zrušení ZK, jsem toho názoru, že by tento krok stejně měl být na porvozovateli hřiště, zda vpustí a případně pokud hráč nemá ZK, zda vyzkouší nějakou znalost, nebo proste vpustí na hřiště. Tímto ale spíše může dojít k tomu, že přijde o věrné hráče, kteří raději zvolí jiné hřiště. Tedy se zrušením ZK se určitě nezvedne hráčská základna. Tato představa mi přijde absurdní.

Dle mého názoru by spíše prospělo "náboru" hráčů více akcí s tréninkem (což je zřejmě na klubech a hřištích), vetší medializace (né jen plácání na ČGF, kterou nikdo z možných hráčů nečte), pořádání promo akcí (stejně jako ostatní sporty, giolf musí být vidět).

Schválně si najděte na googlu spojení "Jak začít s golfem?" najdete na prvních odkazech něco o akcích typu www.bavsegolfem.cz a jiných? Lidé co chtějí třeba začít, nebo golf zkusit už třeba mají problém najít tyto akce podporované ČGF a to je dle mého názoru špatně, protože taková kampaň je kampaň naprd.
 
Ať hledám jak hledám, nikde jsem nenašel ve statistikách jak to je s četností zranění u golfu ná jedné straně a auta/zbraní na straně druhé. Myslím si , že to bude republikově v promilích a celkem možná v nano.
Ano, ke zranění může dojít u jakékoliv činnosti pokud někdo nepoužije zdravý selský rozum..

Stane se to a zřejmě nikdo takové statistiky nevede, my ze Sokolova vezli ženskou, se zaraženými brýlemi v oku po odpalu, trefil ji sám manžel, tak z toho nebylo takové haló... Jinak jsem zažil v Tunisu, kdy při cvičném švihu ulétla hlava hole a rozsekla klukovi hlavu šití a celý den v háji, samozřejmě se strachem co a jak a hlavně to i stálo nějaké peníze. Úplně zbytečně...
 
... Jinak jsem zažil v Tunisu, kdy při cvičném švihu ulétla hlava hole a rozsekla klukovi hlavu šití a celý den v háji, samozřejmě se strachem co a jak a hlavně to i stálo nějaké peníze. Úplně zbytečně...
Takže kdyby měl dotyčný ZK, tak by mu ta hlava hole neulítla? 🤭
 
Tento priklad je opravdu super...
Ale kdyby mel ZK, mozna by si stoupl jinam

Při zelené kartě v rámci poučení o bezpečné hře, je vždy bod o cvičném švihu, kde, kdy a jak ho provádět. Tudíž máte pravdu, někdo by si možná stoupl jinam, ale je spíš důležité, aby dotyčný věděl, že nemá švihat proti spoluhráčům.
 
Osobně také považuji za absurdní myšlenku, že zrušení ZK přispěje k nějaké masové popularizaci golfu. Považuji ji za užitečnou , za takový doklad alespoň toho, že se dotyčný bude umět jakžtakž pohybovat po hřišti a zná alespoň základní pravidla a etiketu golfu. Na druhou stranu nepředpokládám , že si provozovatelé dovolí vypustit na svá hřiště nějakou smečku gofových diletantů bez jakéhokoliv dozoru, takže si nemyslím, že to způsobí nějaký zásadní problém v propustnosti hřiště. Ale jak praví klasik : "Uvidíme, řekl slepý ..."
 
Tohle dává smysl.:)

Takhle jsem postupoval já. Prvak HGZŽ, pak RG. Když jsem se ptal, tak by mě
s kartičkou rekreačního golfisty pustili i na Kuňku. Ale něco mi říkalo, že to stále není to pravé ořechové. Tak ZK a tím to teprve všechno začalo. 😀

Ale pro toho, kdo se chce golfem zabývat
jen okrajově to není špatná alternativa.
 
Osobně také považuji za absurdní myšlenku, že zrušení ZK přispěje k nějaké masové popularizaci golfu. Považuji ji za užitečnou , za takový doklad alespoň toho, že se dotyčný bude umět jakžtakž pohybovat po hřišti a zná alespoň základní pravidla a etiketu golfu. Na druhou stranu nepředpokládám , že si provozovatelé dovolí vypustit na svá hřiště nějakou smečku gofových diletantů bez jakéhokoliv dozoru, takže si nemyslím, že to způsobí nějaký zásadní problém v propustnosti hřiště. Ale jak praví klasik : "Uvidíme, řekl slepý ..."

A kde se to ten dotyčný naučí?
 
A kde se to ten dotyčný naučí?
No přeci u @Trenér 🤭

Zásadní problém pro masový rozvoj golfu jsou chybějící městská veřejná hřiště, kam si může přijit “plácnout” každý, kdo bude mít chuť i bez znalosti pravidel a dalších “nezbytností”.

Proč je v USA golf tak populární? Ano svou zásluhu na tom má i Tiger, ale hlavně je tam dostatek hřišt, kam si můžu jít zahrát za pár babek klidně v džínách a tričku bez rukávů a límečku. Spousta lidí to prostě bere jen jako pohybovou aktivitu stejně jako jízdu na in-linech, na kole, košíkovou na jeden koš atd. Žádné svázání konvencemi či pravidly.
No a pokud někdo pak zjistí, že ho ten golf prostě baví, tak jde a zaplatí si trenéra, naučí se pravidla a pořídí si odpovídající vybavení.
Proč mám platit “pálku” za trenéra a členství v klubu (potažmo ČGF), když vlastně v začátku ještě ani nevím, jestli mne to bude bavit?
 
No přeci u @Trenér 🤭

Zásadní problém pro masový rozvoj golfu jsou chybějící městská veřejná hřiště, kam si může přijit “plácnout” každý, kdo bude mít chuť i bez znalosti pravidel a dalších “nezbytností”.

Proč je v USA golf tak populární? Ano svou zásluhu na tom má i Tiger, ale hlavně je tam dostatek hřišt, kam si můžu jít zahrát za pár babek klidně v džínách a tričku bez rukávů a límečku. Spousta lidí to prostě bere jen jako pohybovou aktivitu stejně jako jízdu na in-linech, na kole, košíkovou na jeden koš atd. Žádné svázání konvencemi či pravidly.
No a pokud někdo pak zjistí, že ho ten golf prostě baví, tak jde a zaplatí si trenéra, naučí se pravidla a pořídí si odpovídající vybavení.
Proč mám platit “pálku” za trenéra a členství v klubu (potažmo ČGF), když vlastně v začátku ještě ani nevím, jestli mne to bude bavit?
Mirku bravo, toto je jediná cesta k masovosti jakéhokoliv sportu, prostě si ho skusit a když mě to chytne, tak se tomu budu věnovat. Na toto nikdo nemusí nic vymýšlet a za tyto prostředky vytvořit pobídky na výstavbu/provoz těchto hřišť.
 
No přeci u @Trenér 🤭

Zásadní problém pro masový rozvoj golfu jsou chybějící městská veřejná hřiště, kam si může přijit “plácnout” každý, kdo bude mít chuť i bez znalosti pravidel a dalších “nezbytností”.

Proč je v USA golf tak populární? Ano svou zásluhu na tom má i Tiger, ale hlavně je tam dostatek hřišt, kam si můžu jít zahrát za pár babek klidně v džínách a tričku bez rukávů a límečku. Spousta lidí to prostě bere jen jako pohybovou aktivitu stejně jako jízdu na in-linech, na kole, košíkovou na jeden koš atd. Žádné svázání konvencemi či pravidly.
No a pokud někdo pak zjistí, že ho ten golf prostě baví, tak jde a zaplatí si trenéra, naučí se pravidla a pořídí si odpovídající vybavení.
Proč mám platit “pálku” za trenéra a členství v klubu (potažmo ČGF), když vlastně v začátku ještě ani nevím, jestli mne to bude bavit?

Mirku bravo, toto je jediná cesta k masovosti jakéhokoliv sportu, prostě si ho skusit a když mě to chytne, tak se tomu budu věnovat. Na toto nikdo nemusí nic vymýšlet a za tyto prostředky vytvořit pobídky na výstavbu/provoz těchto hřišť.

1. Osobně jsem šel napřed k trenérovi, a pak začal hrát. Vůbec si nedokáži představit, že bych to udělal opačně, vždyť bych nic nevěděl, neuměl a určitě si to ani neužil. Mně se líbí, že si tento sport, aspoň z části udržuje tradice a nějaké pravidla. Penzum deseti hodin, což tento kurz obnáší ve většině klubů, lidem vysvětlí opravdu jen nezbytné základy, kdy není ani čas na opakování.

2. Už jsem tu jednou psal o klientovi, který si koupil tři ZK na Zbraslavi. Dva roky se dával dohromady za těch cca 4 měsíců samouka... Čas a peníze za driving, jistě převýšily hodnotu normálního kurzu pro jednotlivce u výborného trenéra.

3. HGZŽ je vcelku dobrý nápad, ale není jednoduché najít resort, který by tuto akci přivítal a pořádně ji uchopil.
 
Mirku bravo, toto je jediná cesta k masovosti jakéhokoliv sportu, prostě si ho skusit a když mě to chytne, tak se tomu budu věnovat. Na toto nikdo nemusí nic vymýšlet a za tyto prostředky vytvořit pobídky na výstavbu/provoz těchto hřišť.
Za jaké "tyto" prostředky?
A kde by se jako ta hřiště měla stavět? V době, kdy chybí daleko zásadnější infrastruktura a ceny pozemků kdekoliv, kde to aspoň vzdáleně připomíná město jsou astronomické..
V době, kdy 2+kk byt o 50m v Praze začíná na 4 miliónech, spousta lidí nemá šanci dosáhnout ani na garsonku a nemají kam dávat děti do školky, určitě budou hýkat blahem, když zastupitelstvo postaví veřejné hřiště na golf. A patřičně to pak ocení při volbách.
Hřišť je tady tři zadky a půlka z nich živoří, určitě pomůže stavět další.
Proboha proberte se...
 
1. Osobně jsem šel napřed k trenérovi, a pak začal hrát. Vůbec si nedokáži představit, že bych to udělal opačně, vždyť bych nic nevěděl, neuměl a určitě si to ani neužil. Mně se líbí, že si tento sport, aspoň z části udržuje tradice a nějaké pravidla. Penzum deseti hodin, což tento kurz obnáší ve většině klubů, lidem vysvětlí opravdu jen nezbytné základy, kdy není ani čas na opakování.

2. Už jsem tu jednou psal o klientovi, který si koupil tři ZK na Zbraslavi. Dva roky se dával dohromady za těch cca 4 měsíců samouka... Čas a peníze za driving, jistě převýšily hodnotu normálního kurzu pro jednotlivce u výborného trenéra.

3. HGZŽ je vcelku dobrý nápad, ale není jednoduché najít resort, který by tuto akci přivítal a pořádně ji uchopil.
Když si budu chtít vyzkoušet tenis, bruslení, kolo, šachy, fotbal a tak bych mohl pokračovat ve vyjmenování ostatních sportů, také hned “nepoletím” za trenérem. Tak proč zrovna golf?
To, že jsi šel hned za trenérem, neznamená, že tu potřebu mají i ostatní. Zřejmě jsi byl dopředu rozhodnut, že golf je ten pravý sport pro tebe. Pak ok.
Pokud někdo zjistí po první “procházce s holí”, že je to sport pro něj a že se mu chce věnovat intenzivně a na nějaké úrovni, taky OK, že jde k trenérovi.
Ale proč by měl jít k trenérovi a vstupovat do klubu někdo, kdo chce mít golf “jen jako doplněk k procházce” a nemá v něm žádné ambice, prostě chce jen občas jít a švihnout di holí?
 
Za jaké "tyto" prostředky?
A kde by se jako ta hřiště měla stavět? V době, kdy chybí daleko zásadnější infrastruktura a ceny pozemků kdekoliv, kde to aspoň vzdáleně připomíná město jsou astronomické..
V době, kdy 2+kk byt o 50m v Praze začíná na 4 miliónech, spousta lidí nemá šanci dosáhnout ani na garsonku a nemají kam dávat děti do školky, určitě budou hýkat blahem, když zastupitelstvo postaví veřejné hřiště na golf. A patřičně to pak ocení při volbách.
Hřišť je tady tři zadky a půlka z nich živoří, určitě pomůže stavět další.
Proboha proberte se...
Tak ono by bylo na vše, co jmenuješ. Jen by ke každé investici nesměly být přisáté firmy napojené na “politickou reprezentaci” a odvádět “desátek” (ono je to víc než 1/10) do stranických pokladen a kapes politiků. A pak tu jsou “neziskovky” - to je kapitola sama o sobě.
 
Hřišť je tady tři zadky a půlka z nich živoří, určitě pomůže stavět další.
Z toho dva zadky v Praze a blízkém okolí.
Problém je, že ty tři zadky nejsou rozloženy rovnoměrně a navíc spousta z nich byla stavěna jako “hogo fogo mistrovská” s velkými provozními náklady, bez dostatečné ekonomické rozvahy.
Prostě je špatně nastaven poměr vysokonákladová (mistrovská, privátní) - středněnákladová (pro většinu aktivních golfistů) - veřejná (nízkonákladová) pro kohokoliv příchozího.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom