Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČGF a rychlost serveru

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Všimli jste, si, že poslední měsíc pomalu nic na čgf nefunguje, dlouhé prodlevy, vyhledávání pomalé, atp?

Tady je částečné vysvětlení, viz omluva na stránkách čgf: http://www.cgf.cz/ArticleDetail.aspx?IDArticle=514040607&IDMenu=74700507

Vybírám:
---
...Přes tato opatření si plně uvědomujeme, že situace není dobrá, natož komfortní. Všechny tři strany nadále hledají každou možnost zrychlení. Nelze však předpokládat, že se někde najde něco na "jednom místě", co dostane stránky do požadované rychlosti. Jedná se spíše o soubor menších změn a odladění, který postupně vše dostane do požadovaného normálu. Mohu vám slíbit, že se touto činností v těchto dnech resp. týdnech intenzivně zabýváme a neustoupíme do chvíle, kdy stav bude akceptovatelný. A ke stejné intenzitě tlačíme i naše dodavatelské partnery. Dovolím si vás však požádat o porozumění a trpělivost, protože se jedná o poměrně náročné analýzy a nelze slíbit, že bude vše vyřešeno jedním – dvěma kroky. Velmi vám děkuji za pochopení a věřím, že se v dohledné době nebudeme již muset trápit při zadávání turnajů či jejich výsledků
---

Je tedy fakt, že uspokojivé to není. Budeme všichni držet palce, ať to lítá jako blesk!
 
No je to už nějakej ten týden fakt šílený.......nejen že pomalý, ale občas se to nenačte vůbec. Už jsem se jednou na turnaj málem přihlašoval telefonicky přes recepci...
 
Web je často dle mého nepoužitelný, ale appka na mobil od čgf mi funguje dobře. Právě na přihlašování a dohledávání turnajů.
 
Stojí to za ........
 
Tak to jsem ráda, že to není chyba mého hardware a připojení. U takového serveru a jeho šnekorychlosti by jeden vyrostl. A když není ideální připojení, tak je to prakticky o ničem a nenačte se nic.
 
Co to predvadi dodavatel serveru CGF je naprosta ostuda. Zjevne maji spatne udelanou databazi, protoze kazdy den se odehraje nejaky turnaj, zverejni se clanek, atd a mnozstvi dat roste kazdym dnem, tim kazdy dotaz trva dil a dil, pak to narazi na horni limit soucasne pripojenych a je konec, treba zrovne ted jim to nefunguje vubec. Jenomze navstevnost serveru CGF je zlomkovy v porovnani s navstevnosti svetoznamych webu at uz google.com, youtube.com, facebook.com nebo wikipedia.org. atd
@requo nechces jim poradit jak se ma delat web? :-D
 
Díky za důvěru. :)

Mě tedy spíše překvapuje, jak dlouho náprava trvá. V článku ještě je řečeno:

---
Od druhého květnového víkendu, kdy situace eskalovala, se tímto stavem všechny strany, které se problematiky účastní, tedy ČGF a společnosti TeeTime a T-Mobile, intenzivně zabývají. Od té doby proběhly vždy před víkendem postupně dvě větší změny a stav se mírně zlepšil, ale uvědomujeme si, že situace není zdaleka dobrá.

Tedy:

1. Ihned jsme zajistili posílení hardware na dvojnásobný výkon u T-Mobile (bohužel se to projevilo jen nepatrně a v podstatě se potvrdila domněnka, že i původní výkon HW je dostatečný a že je chyba v konfiguraci či aplikaci).
2. Došlo k odladění některých míst v aplikaci vzhledem k rychlosti, včetně nasazení cache na data pro mobilní aplikaci (cache = když se na stejnou stránku díváme několikrát v krátké době za sebou, tak se znova nezpracovává, ale použije se z paměti).

---

Btw. málokdy dojde k raketovému nárustu návštěvnosti a množství dat, které najednou systém zablokují. Děje se tak postupně a samozřejmě existují nástroje, kterými je možné tento stav sledovat a snažit se mu předcházet. Teetime a rezervační systém a vše kolem něj funguje v pohodě. :)) Trvá ta oprava velmi dlouho. Hodně dlouho, asi to není příliš podstatné, přeci jen, nějak to funguje. Jinak, přijde ta aplikace do telefonu od cgf mi běží mnohem lépe, než web.

Buďme trpěliví, věřím, že nakonec se to odladí. Budeme věřit, že dříve, než skončí letošní sezóna.
 
Dneska to zase leze extrémně pomalu, ještě že nepracuji nikde na recepci, představa, že tam zadávám výsledky a každé obnovení stránky trvá minutu... :(
 
Mně už to pár dní šlape jak má....měl jsem dojem, že už je to spravené
 
Minulou sobotu se nam turnaj protahl o hodinu!!! jen kvuli zadavani vysledku.
 
normalka, o ligovych vikendech neslo nacist nic. az bude mistrovstvi klubu, kdy to ma vetsina najednou, to spadne cele :(
 
Minulou sobotu se nam turnaj protahl o hodinu!!! jen kvuli zadavani vysledku.
A já myslel, že se ztratil nejmenovaný flight :)
 
Předminulý víkend na dětské tour počítali výsledky ručně, protože té slavné čgf server spadl úplně! :mad:
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom